Poslední příspěvky

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Odkladiště / Kontakt na ČVUT kvůli vyřazenému poli
« Poslední příspěvek od CPU kdy Dnes v 13:33:52 »
Známý poslal echo, ze vyrazují nejaka asi 500 TB pole, mozná by ho chtělii kluci z Křemenného kopce, máte kontakt, kdo by se dokázal vyjádřit? Poslete mi PM.
Radeji univerzite nez do srotu ne?
12
Server / Re:Chyby na různých discích na Btrfs poli
« Poslední příspěvek od rmrf kdy Dnes v 13:15:14 »

Asi by bylo vhodné zaměřit se na kontrolu hardwaru.

S.M.A.R.T. diagnostika disku: Klíčové položky, na které je potřeba se zaměřit:
    Reallocated_Sector_Ct: Počet přemapovaných sektorů. Zvýšený počet znamená problémy s povrchem disku.
    Pending_Sector: Počet sektorů čekajících na přemapování. Tento ukazatel je kritický.
    Uncorrectable_Sector: Počet neopravených sektorů.

Kontrola kabelů a připojení: Zkontrolovat fyzické připojení disku, zejména SATA/IDE kabely a napájecí kabely, které mohou být zdrojem problémů se čtením a zápisem dat.

Testování napájení: Nestabilní napájení může způsobovat problémy s diskem. V případě podezření na problémy s napájením je dobré zkontrolovat napájecí zdroje nebo zvážit použití UPS. Taky to, že všechny disky budou pověšené na jedné kšandě, stabilitě napájení moc nepřidá.

Kontrola RAM: Vadná paměť RAM se může v důsledku projevit chybami na disku.

Test povrchu disku: Např. badblocks.

Dál bych popřemýšlel nad tím, jestli je k filesystému s raid1 vhodné připojit dva potenciálně vadné disky a poté provést full rebalanc. Protože po tom rebalancu se alespoň některým datům může stát, že budou uložena právě a jen na těch dvou podezřelých discích. Pokud jsou ty disky podezřelé, otestoval bych je (smart, badblocks) někde jinde. Pokud tedy není k dispozici jiný systém, alespoň bych je v tom jediném možném systému otestoval samostatně předtím, než je připojím do raidu a nahraju na ně ostrá data.
13
Server / Re:Apache - nefunkční konfigurace (mod_access + mod_rewrite)
« Poslední příspěvek od dr_ak kdy Dnes v 12:38:34 »
Moc děkuji za popostrčení, narychlo jsem vyřešil použitím proměnné, kterou rewrite nepřepisuje a už funguje!

Kód: [Vybrat]
<If "%{THE_REQUEST} =~ m#^(GET|POST) /api/#">
14
Vývoj / Re:Node-RED komunikace přes MQTT
« Poslední příspěvek od tibino kdy Dnes v 10:59:52 »
node-red cez svoje pluginy priamo podporuje bud mqtt alebo rovno zigbee2mqtt a ponukne ti na ovladanie rovno tvoje zariadenia kde nemusis riesit rucne ovladanie
bezne to pouzivam
15
Windows a jiné systémy / Re:Instalace Windows na oficiálně nepodporované PC
« Poslední příspěvek od tibino kdy Dnes v 10:56:28 »
stiahni si software rufus a pomocou neho daj ‘napalit’ MS win 11 iso na usb
ked rufus detekuje ms win zdroj tak ti ponukne upravu iso tak ze odstrani vsetky alebo len cast kontrol stareho hw a vyslednu boot instalacku nainstalujes na lubovolny stary hw.
odskusane
funguje
16
Vývoj / Re:Produktivita vývojáře v době AI
« Poslední příspěvek od qelurg kdy Dnes v 10:50:18 »
Používám placený ChatGPT intenzivně a to ve dvou scénářích, otrok a rádce, mám na to zvlášť nastavené agenty. Otrok dělá jednoduché věci, primitivní věci, ideálně se často opakující, kdy mu dám vzor, a nechá́m ho vygenerovat zbytek. Výhodou je ušetřený čas. Rádce mi radí, když něco nevím, automaticky nabízí víc variantních řešení, srovnává je a uvádí výhody a nevýhody. Tyto věci nepřebírám do kódu, beru je jako výukový materiál. Používání AI mě přimělo/naučilo psát krátké jednoznačné a jednoúčelové funkce, ideálně nezávislé na zbytku programu, aby se na nich dalo s AI pracovat samostatně bez nutnosti znalosti rozsáhlého kontextu. To bylo v doporučeních jak správně kódovat už dávno, ale respektovat jsem to začal až teď.
17
Hardware / Re:Náhrada za Xbox 360 - X nebo S
« Poslední příspěvek od mm212 kdy Dnes v 10:46:56 »
chceš Series X :D .. uz kvuli tem krabicovkam kdy celkem dost bych jich melo byt schopných jet. -> https://www.xbox.com/en-US/games/backward-compatibility

Coz je zhruba tak jediná Vyhoda Xboxu :D
18
Hardware / Náhrada za Xbox 360 - X nebo S
« Poslední příspěvek od APC_SMT1000I kdy Dnes v 10:12:26 »
Zdravím,
mám starou Xbox360(syn) s hromadou games na CD, teď bych chtěl o Vánocích upgradovat na X/S,
Má smysl kupovat X-ko kvůli těm krabicovkám, nebo to stejně na nový konzoli nepojede ?

vím že to OT
dík
19
Odkladiště / Re:kdy bude můj torrent mít seed u mě ?
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy 13. 10. 2024, 23:46:58 »
musí se čekat až všechny trackery proběhnou announce ?

tím by se to vysvětlilo

20
Odkladiště / Kdy bude můj torrent mít seed u mě?
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy 13. 10. 2024, 23:41:55 »
vytvořil jsem torrent v deluge

soubor je jen malý txt a jeho torrent

na internetu jsem našel asi 160 trackerů , všechny jsem tam přidal

už je to celý den a nevidím že by můj torrent měl seed mě samotného

počítač má nastevnou DMZ takže by měl zřejmě propouštet všechny porty

nebo se mýlím ? , co jsem zanedbal ?
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10