Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Sítě / Re:WireGuard pro domácí síť
« Poslední příspěvek od darebacik kdy Dnes v 11:21:47 »
Tak jsem trochu študoval a přesně chci docílit šifrovaní DNS aby ISP nevěděl kam chodím na NET. Jak toho docílit ? ( nemám zájem o skrývání IP ani lokace) Tedy chci soukromí ne anonymitu.
Ako uz predomnou spominali borci!
Zaplatis si VPS a tam si postavis VPN. ISP tak uvidi sifrovanu komunikaciu na IP, ktora patri VPS.
Pouzijes VPN (kludne aj free) a ISP zase uvidi sifrovanu komunikaciu na IP toho VPN.
Cize v oboch pripadoch ISP neuvidi nic, ale vsetko ividia poskytovatelia VPN/VPS.
Dalsie moznosti by boli cibulovy prehliadac, OS tails, prip uz spominane, pihole, adguard atd ...
2
Desktop / Re:Kubuntu: zvuk zní jinak při otevření panelu hlasitosti
« Poslední příspěvek od martyd420 kdy Dnes v 11:12:37 »
Bude to způsobem, jakým kubuntu odpojuje zvukovku. Podezřívám, že jsou tam nějaké ty neošílenosti, jako že zvukovka má 2 "vstupovýstupy", které se mosfetama připinkávají na různé kombinace konektorů, atd. Kali to nedělá, windows to taky nedělaly. Jen kubuntu a až od verze 22.04
3
Desktop / Re:Kubuntu: zvuk zní jinak při otevření panelu hlasitosti
« Poslední příspěvek od mhepp kdy Dnes v 10:50:36 »
GPU: zkus místo přeinstalace napřed vytvořit nového uživatele. Vyloučíš chybu v uživatelském nastavení.

martyd420: to může být problém s bednama, že pokud není signál na vstupu, tak ho odpojí. Mám takový pocit, že podobnou situaci řeší v KODI. Tam je v nastavení, že to posílá do zvukového výstupu neustále tichý šum, aby nedošlo k odpojování.
4
Desktop / Re:Kubuntu: zvuk zní jinak při otevření panelu hlasitosti
« Poslední příspěvek od martyd420 kdy Dnes v 10:46:03 »
To automatické odhlašování na místním fóru je pro vývojáře opravdu ostuda, vždyť je to dokola a dokola reportováno už... 10+ let?
Tak znovu, ale už krátce:
Mám kubuntu, dělá to na dvou kompech od verze 22.04
Jakmile je chvilku ticho, bedny začnou hučet jako s odpojeným kebelem. Jakmile běží přehrávání čehokoli, i ve zcela ztlumeném stavu hučení přestane. Stačí i otevřít nastavení zvuku a bzučení zmizí. Chvíli po zavření to zase začne.
5
Vývoj / Ako na preklad Vue frontendu?
« Poslední příspěvek od hknmtt kdy Dnes v 09:46:47 »
Mam FE napisany vo Vue a riesim aktualne preklad. Mam svoj vlastny system ktory riesi preklad, ale v principe je velmi podobny Vue i18n, akurat ze taha data cez api z backendu namiesto velkeho jsonu.

Co je ale univerzalny problem je preklad blokov textu, alebo ak text obsahuje komponenty.

Uz len taka blbost ako:

Kód: [Vybrat]
<p>Lorem Ipsum <router-link :to="{name: 'foo.bar}">dolor</router-link> sit amet.</p>
Robi problem, kedze obsahuje dynamicky komponent. Na vyriesenie by som musel routu predgenerovat a dodat ako string, alebo natvrdo zaclenit do prekladu ako relativnu cestu. Co je v pohode, pokial sa neriesia parametre(napriklad id aktualneho uzivatela). Samozrejme to znemozni jednoducho zmenit cestu pre rotuy bez naslednej aktualizacie vsetkych prekladov ktore maju cestu natvrdo v sebe. V praxi teda nepouzitelne a musel by som robit string formating nahradzanim obsahu v stringoch dynamickymi argumentmi(co je ok a bezna prax).

Dalej su tu bloky textu kedy nie len ze mozu obsahovat dalsie komponenty, ako priklad hore, ale aj html(popravde aj priklad hore), takze renderovanie prekladu musi byt riesene cez v-html, lenze tam je zase problem ze rodic nie vzdy musi byt div, takze preto element musi byt konfigurovatelny. Pripadne sa to da riesit cez vue direktivu ale v principe je to jedno, lebo preklad samotny musi obsahovat html, co je niekedy ok ale inokedy zase to html moze byt renderovane komponentou, ktora aj casto bude mat nejake atributy a to je nemozne riesit v tomto kontexte.

Napriklad:

Kód: [Vybrat]
<div>
  <p>Lorem Ipsum <router-link :to="{name: 'foo.bar}">dolor</router-link> sit amet.</p>
  <FooComponent class="foo bar car" :some="'value'" :and="5" :current-user="getUid()" />
  <p>Lorem Ipsum <router-link :to="{name: 'foo.bar}">dolor</router-link> sit amet.</p>
</div>

Pretoze je jedna vec spravit string formating/replacement ak ide o nahradu "foo %" na "foo 5", ale riesit komponenty skratka mozne nie je, kedze su to dynamicke objekty ktore vratia dynamicke(eventy, reaktory..) html az ked ich Vue vyrenderuje. Cize toto je absolutne neschodne riesenie.

Je mozne velke bloky rozkuskovat na jednotlive vety a to sa da ale zase mi pride ze to je take skriabanie sa lavou rukou za pravym uchom, ako sa hovori.

Takze zatial som nejak neni spokojny so ziadnym riesenim a zaujima ma, ze ako ludia riesia tento problem v praxi?

Prakticky akykolvek moderny JS framework asi ma totozny problem, React, Vue,.. je to jedno, rovnaky  princip problemu.
6
Desktop / Re:Kubuntu: zvuk zní jinak při otevření panelu hlasitosti
« Poslední příspěvek od 🇺🇦 GPU kdy Dnes v 09:43:13 »
Je to laptop, takže všechno je k tomu navěšeno přes USB-C dock. Tak ono taky často záleží, jestli se počítač k připojil zapnutý, nebo s tím vším HW bootoval, nebo zda se třeba připojený monitor nevypnul, a zvuk se nezačal přehrávat jinde, pak už to třeba po opětovném zapnutí monitoru nehraje.

Osobně si myslím, že připojování a odpojování HW by žádnému systému nemělo už dnes vadit, ale co už...

Možná se pokusím o opravu reinstalací. Linuxáci sice říkají, že tohle je řešení ve stylu Windows, a linux nic takového nepotřebuje, mě se to ale již v praxi několikrát osvědčilo... :-)
7
Windows a jiné systémy / Re:Upgrade na Windows 11 se změnou hardware
« Poslední příspěvek od Karmelos kdy Dnes v 09:31:30 »
Upgraduj HW na těch W10, měly by fungovat. Já jsem takhle s woknama přešel 2 kompletní upgrady HW (deska, procesor paměti) - a to dokonce amd-intel-amd. Upgrade na W11 udělej pak.   
8
Windows a jiné systémy / Re:Upgrade na Windows 11 se změnou hardware
« Poslední příspěvek od Marek Staněk kdy Dnes v 09:11:40 »
A ty tam vazne takovej polonefukcni smejd chces?

Nechtěl by sis ty zbytečný a otravný hejty konečně odpustit? Kdyby nic jinýho, tak ti nepřísluší řešit, co kdo potřebuje. A troufnu si tvrdit, že ti na to nikdo není zvědavej.
9
Windows a jiné systémy / Re:Upgrade na Windows 11 se změnou hardware
« Poslední příspěvek od Marek Staněk kdy Dnes v 09:08:09 »
Zdravím,
po 12 letech chystám subtotální upgrade PC, na kterém provozuji Windows 10. Licenčně se jedná se o krabicové W7 Ultimate, upgradované na W10 Pro v době, kdy to Microsoft poskytoval zdarma. Nyní mi sice nabízí upgrade na W11, ale ten není možný kvůli nevyhovujícímu HW.
Předpokládám, že by mělo jít tu licenci, když je krabicová, přenést na nový HW a udělat upgrade (spíš čistou instalaci), ale vůbec bych se nedivil, kdyby to MS už nepovolil.

Máte s tím nějaké zkušenosti, nebo budu muset spolu s HW koupit i novou licenci?

Hele, asi takhle...
- MOHLA BY fungovat i intalace rovnou 11ek s číslem z těch 7ek, ale nejsem si jist, jestli na to nebudeš potřebovat starší ISO, protože jsem někde zahlídnul informaci, že to bylo umožněno jen po přechodnou dobu. Každopádně to můžeš napřed zkusit na virtuální mašině, třeba to půjde.
- s jistotou v souladu s EULA budeš tak, že bys na nový HW nainstaloval ty sedmičky a postupně je upgradoval na 10ky. Mělo by to normálně projít, ale možná už bude problém s aktivací těch 7ek a pak bys musel po telefonu.
- trochu problém je, že podle mojí zkušenosti tyhle inplace upgrady fungují hůř, než čistá instalace nejnovější verze. Nevím proč, ale když jsem ze zvědavosti porovnával pod HyperV čistou instalaci 11ek s čistou instalací 8.1ek postupně upgradovaných taky na 11ky, tak přestože ty virtuálky měly podle výpisu stejný build a teoreticky i sestavu využívaných aktualizací, tak prostředí vypadalo jinak a ty upgradované byly sice jen trochu, ale měřitelně pomalejší, a při startu jim na asi 3 minuty tuhnul explorer.
- v souladu s EULA budeš i tak, že upgrade HW uděláš na tom sytému s 10kami a eventuálně projdeš reaktivací (nebo pustíš MassGrave), ale pro tenhle scénář platí s nenulovou pravděpodobností předchozí bod.

Doporučil bych zvážit, jestli vůbec za téhle situace Windows skutečně potřebuješ. Tzn jestli nový HW je Win-only a pod linem by měl nějaký problém s kompatibilitou, jestli na nich chceš hrát nějakou Win-only pecku, nebo jestli nutně potřebuješ nějaký SW, který bezproblémově funguje jen pod Windows a nemá alternativu, nebo jestli máš nějakou nákladnou periférii, která chodí JEN s Windows (typicky skenery a GDI laserové multifunkce; pod linem s oblibou chodí jen tiskárna a většinou ještě blbě a omezeně). A jestli v tom případě nejde tu Win-only část zapouzdřit do virtuálního stroje nebo oddělit na pouze dle potřeby zapínaný HW (levný a s malou spotřebou, např tinyPC nebo repasovaného tenkého klienta / k tomu účelu postavené malé a levné PC), nebo připojit prostřednictvím třeba NASu tento HW podporujícího.
Jen pozor na to, že pokud bys tu FPP licenci Windows dal do virtuálu a provozoval to výdělečně (tzn pro svoje podnikání nebo ve firmě), měl bys za ni platit VDI licenci, což je nějakých 100 USD ročně, jestli si to pamatuju správně. Reálně tam žádný zámek není a funguje to i bez ní, ale pokud by ti na to při kontrole finančák přišel, mohl bys mít docela nákladný problém.
10
Sítě / Re:WireGuard pro domácí síť
« Poslední příspěvek od Pentheus kdy Dnes v 08:31:06 »
Zapomeneme na WG, co říkáte na pihole + unboud ?
Stran: [1] 2 3 ... 10