Poslední příspěvky

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Studium a uplatnění / Re:Niche trhy v IT
« Poslední příspěvek od anonacct kdy 21. 09. 2024, 21:09:59 »
100k v čistém měsíčně zvládne i tester v Praze na HPP. U práce na IČO se dá vyjednat rate kolem 10k/MD (Praha), takže tam se bavíme o 200k brutto, pokud budu pracovat celý rok bez nějakého velkého volna, což lidi za tyto prachy většinou dělají (volno si dají větší třeba po skončení projektu nebo než začnou další práci). No a kdo chce víc tak musí být buď ve správnou dobu na správném místě, mít dobré kamarády a nebo tvrdě makat.

Zajímavost z mojeho života je, že mi nikdy recruiter nepomohl k práci. Vždycky jsem se bavil přímo s CEO nějakého startupu a nebo se mi ozval kamarád z jiné práce atd... Známosti jsou podle mě to nejdůležitější, ale ty se dají získat jen prací (takže je celkem důležitý start, kde člověk začne, jak se mu tam daří, kolik lidí vnímá tvoje kvality, atd...) - no a pak už jen člověk zvedne telefon a slyší "Divej dostal jsem se do této firmy, začínáme tu nový projekt a chtěl bych tam tebe, zaplatíme ti víc než máš teď" :)
12
Windows a jiné systémy / Re:Win 11: systém je plnohodnotně licencovaný
« Poslední příspěvek od Standa2017 kdy 21. 09. 2024, 20:39:47 »
Vůbec není zřejmé, jestli jde o Home nebo Pro verzi a pokud jde o to N viz. windows 11\n, tak tahle verze je specifická, ale Media Feature Pack se dá doinstalovat.
13
Studium a uplatnění / Re:Niche trhy v IT
« Poslední příspěvek od jnnj kdy 21. 09. 2024, 20:18:28 »
A aby ti dali 100 cistyho, to by museli byt nejaci magori. Proc by to delali?

pro jeho hezký oči přeci...
14
Bazar / Koupím split programovatelnou klávesnici
« Poslední příspěvek od Tork kdy 21. 09. 2024, 20:06:25 »
Ahoj.

Chtěl bych vyzkoušet psát na split klávesnici jako je například tohle: https://42keebs.eu/shop/kits/pro-micro-based/cantor-pro-mx-40-hotswap-split-ergo-kit/

Existuje spoustu různých typů a nastavení a já přesně nevím co chci. Jsou celkem drahé.  Potřebuju to vyzkoušet. Aktuálně píšu na normální kancelářské klávesnici za pár stovek.

Mojí nadějí je, že někomu z vás se válí doma nějaký "kousek" a neví co s ním. Nabízím 1000 kč.

Záleží mi aby klávesnice byla/měla:

- více palcových tlačítek - ideálně 3 na každé straně
- programovatelná (ale to jak jsem pochopil jsou všechny)
- funkční - možná bych zkousnul 1-2 nefunkční tlačítka někde na krajích...

Nezáleží mi na:
- barvě
- podsvícení
- propojovacím kabelu
- typu připojení (spíš preferuji kabel)
- "ozdobičkách" jako je display
- key caps
- switches

Věřte nebo ne, ale ani na aliexpresu jsem se nedohledal nějakého "základu". Na alze, atd to vůbec není.

Ideálně Praha.





15
Windows a jiné systémy / Re:Win 11: systém je plnohodnotně licencovaný
« Poslední příspěvek od hknmtt kdy 21. 09. 2024, 19:17:06 »
to mi znie ze to nie je OEM ale prenositelna licencia. ale najlepsie je sa pytat eshopu a nie tu ,)
16
Distribuce / Re:Výběr distra bez Pacmanu s KDE Plasma
« Poslední příspěvek od fortran1986 kdy 21. 09. 2024, 15:00:14 »
To bude Nvidia ovladač. Vnuť tomu z PPA verzi 560.

este to preskumam a fixnem. lebo to cislovanie je nejake zvlastne musim si o tom daco precitat. vo FreeBSD aj Debiane boli za ovladacom v suffixe nejake cislka ked som to znacenie verzii konecne pochopil tak narazim na ubuntu like distro kde je zase uplne ine znacenie ovladacov. Pritom by stacilo urobit jednotne znacenie pre kazde distro ach jaj.

Za sebe můžu doporučit Nobaru. Používám ji jako hlavní operační systém více než rok a nemůžu si stěžovat.
https://nobaraproject.org

na taketo exoticke distra som asi moc konzervativny. najme potom ako už zakapali aj oveľa známejšie distrá. ale je dobre že aj taketo projekty vznikaju.

Za sebe určitě doporučuji Fedoru spin KDE. Vynikající čistá distribuce. Je to RPM, takže není problém cokoliv do ní doinstalovat a chová se fakt dobře. Druhá varianta je Opensuse. Ale tam mi kdysi vadila jedna nepříjemná vlastnost ve větvi Tumbleewed, a to, že prostě jednou za čas se aktualizací aktualizovala do výchozího stavu. Prostě se tam nahrnuly app, které jsem měl odinstalované. Nebo například tiskárny šly spravovat jen přes yast, ale v modulu nastavení z plasmy už ne. Tam jsem ani nepřišel na to, jak správu pomocí plasmy povolit. Ale pokud ti nevadí to co jsem psal, je to taky možnost.

Fedora bola tiež jedna z kandidátov, ale ostal som pri tom KDE Neon, lebo som od neho dostal všetko čo som chcel a deb balíky poznám z WSL aj z FreeBSD Linuxulatoru, ešte rozmýšlam nad zmenou FS za ZFS (ak to nebude moc náročné) a ovládačov grafiky, ale to až po zálohe, inak som spokojný.

Ten Tumbleewed mal asi aj Windows 10 :D, lebo tam sa mi tiež po update vždy niečo zmazalo, alebo vyresetovalo. Vo W11 je to už lepšie.
17
Hardware / Reported uncorrectable errors na SATA SSD
« Poslední příspěvek od WIFT ​​​​​​​​​​ kdy 21. 09. 2024, 13:17:29 »
Zdravím,
v jiném příspěvku zabývajícím se výpisu ze smartctl jsem zaznamenal řadu lidí, kteří byli schopni se více či méně fundovaně vyjádřit n zaslanému výpisu.
Já to vezmu zkrátka a rovnou sugestivní otázkou:
Mohu se domnívat, že chyby disku, které (v tomto případě) v gsmartcontrol (který volá smartctl) vidím, mohu směle ignorovat? Dodám, že Error-log je prázdný (no errors logged). Jedná se o starší SSD, které jede v jednom serveru jako SSD pro operační systém trvale (stejně jako dalších 8 disků) a až na tuhle „červenou“ položku nevykazuje žádné potíže. Jsem si samozřejmě vědom, že SSD může umřít bez varování stylem „najednou zničehonic zdechne a pápá data“ (už jsem takové osobně zažil dva SanDisky a jeden Krucinál). Není to samozřejmě žádný mission-critical server, ostatně je to z obyčejného PCčka, staré Core i5-650, Intel deska, ale svému účelu stačí a energii neřeším (zatím, ale mám v plánu to zmigrovat do virtuálky, to je všechno vedlejší). Jsou tam v poli nějaké disky, které se tváří vadněji, ale pole je řešené tak, že výpadek jednoho libovolného disku (a dokonce dvou konkrétních najednou) se přežije. Ale asi by mě nebavilo znovu instalovat celý OS a všechno to nastavovat, znáte to ;) (rozumnou a na SW bezplatnou zálohovací strategii živého OS jsem ale ještě nevyšpekuloval, to bude další krok).
18
Windows a jiné systémy / Re:Win 11: systém je plnohodnotně licencovaný
« Poslední příspěvek od alex6bbc kdy 21. 09. 2024, 13:10:01 »
jeste jsou druhotne licence, taj jestli to neni o tom.
20
Windows a jiné systémy / Re:Win 11: systém je plnohodnotně licencovaný
« Poslední příspěvek od RDa kdy 21. 09. 2024, 11:25:30 »
Spis zda to neni neco ze "ztraceno v prekladu", a chteli tim rict ze tam neni ta osekana S verze oken.
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10