Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Windows a jiné systémy / Re:Instalace Windows na oficiálně nepodporované PC
« Poslední příspěvek od drobek1 kdy Dnes v 00:25:26 »
Jak už tady bylo řečeno, Rufus je tvým řešením. Stáhneš ISO a přes Rufus hodíš na flash disk a zaklikáš si že chceš odstranit omezení. Nedávno sem takhle nainstaloval W11 (23H2) na AMD FX-6300 ;), aktualizace systému chodí, jestli projde i automatický upgrade na novější verzi se teprve uvidí.
2
Studium a uplatnění / Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Poslední příspěvek od urvi kdy Dnes v 00:12:12 »
Pre tych, ktori pracujete na 100% HO a mate doma rodinu (male deti), manzelku na materskej, ako fungujete? Mate nastavene nejake mantinely? Vyrusuju vas pocas prace?
Ja mam v dome vyhradenu pracovnu pre seba. Mne sa stava, ze manzelka pride, ci postrazim syna nachvilu, alebo ci mozem ist spravit nieco. Akoze niekedy mi to neprekaza, ale ked mam nieco rozrobene a premyslam nad niecim a do pracovne mi niekto pride uz tretikrat po sebe, tak ma to dokaze poriadne vytocit. A potom je ohen na streche.

Mame pravidlo. Zavrene dvere = meeting nebo intenzivni prace tzn NIKDY nerusit. Nezavrene dvere = muzou prijit a klidne si u me neco kreslit, vyrabet nebo chtit pomoct. Hluk odstini sluchatka s aktivnim potlacovanim zvuku. Kdyz je neco urgent u zavrenych dveri tak mi zena napise na messenger a ja ji treba napisu za jak dlouho budu moct.

Funguje to skvele, chapou to deti a dokonce i zena :)). A deti jsou radi ze ke me muzou a po case je to i omrzi nez aby je lakala “tatova tajemna pracovna”. V openspacu vseci rusi nasobne vic. Je to cca jeden HO den == 2 az 3 kancl dny co se tyce odvedene prace pri stejny casovy manday dotaci.
3
Hardware / Re:Chytrý detektor kouře do domu
« Poslední příspěvek od cznarg kdy 14. 10. 2024, 23:40:35 »
Se tu připojím i s požadavky :-):
- ignoruje to dým z elektronické cigarety/kouř normální cigarety (a aby šla nastavit citlivost)
- čím víc open, tím lépe (min. komunikace)
- propojení s HA bez cloudu
- napájení ideálně drátem (ideálně s kombinací dobíjecí baterie ... i když v době kdy vypadne proud to už upřímně bude jedno, protože se to nikam nedopingá). Ideálně 24V, ale dokážu před to hodit dc-dc na 12V nebo 5V
- šiklo by se aby to mělo relé, ale na tom netrvám. Stejně momentálně proud lze vypnout akorát přes HA/API cally a změna nehrozí (není místo v rozvaděči)

Cena: do 3k
4
Hardware / Re:Chytrý detektor kouře do domu
« Poslední příspěvek od TechnikTom kdy 14. 10. 2024, 23:21:50 »
Ve specifikaci uvádí 5 let.
A omlouvám se, teď tam vidím, že tento typ nemá možnost psaní skriptů...
5
Bazar / Re:Prodám Xilinx FPGA kit Digilent Nexys A7
« Poslední příspěvek od RDa kdy 14. 10. 2024, 22:54:31 »
Realne tak 1000 max u me. Budu se divit pokud to udas za 1500. Tady na to neni moc uzivatelska zakladna..
6
Hardware / Re:Chytrý detektor kouře do domu
« Poslední příspěvek od JurajP kdy 14. 10. 2024, 21:55:20 »
Kolko cca vydrzi bateria?
7
Hardware / Re:Chytrý detektor kouře do domu
« Poslední příspěvek od TechnikTom kdy 14. 10. 2024, 21:36:17 »
Jako již kolega přede mnou, doporučuji ten Shelly smoke plus.

Můžete to používat hned přes tu jejich appku a cloud
nebo si to zapojit lokálně do vlastního systému.
Tahle řada plus má poměrně výkonný skriptovací jazyk, takže detektor sám vám klidně pošle zprávu třeba na Telegram nebo rovnou odešle škodní událost na pojišťovnu  :o)

https://github.com/ALLTERCO/shelly-script-examples
8
Hardware / Re:Chytrý detektor kouře do domu
« Poslední příspěvek od JurajP kdy 14. 10. 2024, 21:15:17 »
No nejake vlastne riesenie nechcem. Co sa tyka budgetu tak mozno 50-80€/kus. Notifikacia ze je niekde dym je dobre aj ked som len 2km od domu. Ked budem na dovolenke tak to je asi jedno to mas pravdu. Proste ide mi o to mat pod kontrolou tieto veci.
Btw so znackou Xsense nemate skusenost?
9
Bazar / Re:Prodám Xilinx FPGA kit Digilent Nexys A7
« Poslední příspěvek od Longin kdy 14. 10. 2024, 21:11:17 »
Pořád aktuální
4000Kč
10
Hardware / Re:Chytrý detektor kouře do domu
« Poslední příspěvek od Buldr kdy 14. 10. 2024, 21:06:48 »
Základní informace chybí, tedy kolik peněz jsi ochoten zaplatit, jakou žádáš spolehlivost, funkce/vlastnosti, garantovanou životnost (např.: 10 let) a co si představuješ pod pojmem „chytrý“, protože jde flexibilní pojem, ohýbatelný na 100+1 způsob.

Ptám se, zda jsou pro tebe detektory od EI (např.: kouřové ESR200MRF + tepelné ESR630IRF) příliš drahé, nebo naopak málo industriální apod. Model ESR200MRF patří mezi střední třídu, tedy je tam poměrně „módní“ přívlastek chytrý (čti tupý jak tágo), ale má to aplikaci Audio LINK, tedy takový ten trhák.

K detektorům je zapotřebí bezdrátový modul (ESR208iW), relé (ESR428) a řídící jednotka (ESR450). Potom je to tzv. „chytré“, tedy nejen že to umí řvát jak na lesy, na šmatlafoun přijde notifikace, ale především dokáže provádět akce, respektive předat informace PLC, nebo napřímo s dalšími relátky, stykači, … pustit aktivovat protipožární opatření (hašení), uzavřít klapky (vzduchotechnika), aktivovat vyrážecí cívku (odstavit elektrický proud), aktivovat elektromechanický ventil (HUP – plyn) a cokoliv dalšího. Ty úplně tupé (prodávané jako nejchytřejší) zkrátka neumí.

Tedy až si vyřešíš otázku, co chceš, aby to umělo, kolik jsi ochotný zaplatit, potom se najde řešení. Detektor, který Ti do Chorvatska na dovolenou napíše „hoří“ k ničemu není, než se dovoláš, lehne Ti to popelem.

P.S.: Jak mi to doma funguje, jsem popisoval ve vlákně s HA, tedy tam se mluvilo o topení, avšak zmínil jsem i akce jako únik plynu, požár, ... nouzové osvětlení.
Stran: [1] 2 3 ... 10