Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Hardware / Re:Nákup nového serveru s limitem do 50 tisíc Kč
« Poslední příspěvek od RDa kdy 15. 10. 2024, 22:57:55 »
Odporucim na server sa vykaslat,

miesto neho zvolit klasicke desktopove komponenty s redundanciou.

Za 32000 bez dph, som postavil tohto krasavca


AMD Ryzen 9 9950X

Kingston Fury Beast 64GB 6000MHz DDR5 CL36 DIMM (2x32GB) RGB EXPO

Seasonic Focus (GX-650) - 650W

Endorfy Fortis 5 Dual fan

Kingston SSD KC3000 M.2 2TB (7000/7000MB/s) 2 ks

GIGABYTE X670 AORUS ELITE AX

PC case som nasiel nejaky starsi v kancli a jede nam na tom proxmox a v nom hromada virtualov jak z praku - ak bude treba vic, za hubicku navysim az na 192GB ram. 2 ssd - v raid 1

Za usetrenych 18000 kc - by som dokupil do zasoby komponenty co sa najviac kazia ako zdroj, ramky, pripadne este nahradnu dosku aby som pripadny vypadok zvladol vyriesit do 24 hodin. Za 50000 kc to bude ovela viac muziky nez lubovolny epic alebo xeon server. Pripadne je tu este varianta postavit to na threadripperu ale do toho bych sa pustal az ked AMD vyda aktualnu reviziu

Ma to IPMI? Ma to ECC? asi ne jako.. tohle neni server ale domaci hracka. Na to nemuzete povesit odpovednost fungovani nejake instituce, a osobne bych to nepouzil na nic vaznejsiho nez obcasne hrani, socky nebo vytisteni neceho. Tyhle rady jsou peklo.. lidi netusi co se od slusneho zeleza ocekava za spolehlivost.

Random pick ze sveho cloudu:
Citace
# uptime
 22:57:09 up 555 days,  4:04,  4 users,  load average: 0.30, 0.26, 0.27
2
Vývoj / Re:Produktivita vývojáře v době AI
« Poslední příspěvek od anonacct kdy 15. 10. 2024, 22:49:27 »
Budu upřímný - zkoušel jsem to, a AI je zatím tak max. pro lidi co neumí napsat korektně ani for cyklus...

Prostě v moji práci to použít nejde, protože ty problémy co řeším to buď nezná a nebo to nabídne úplně to nejhorší možné řešení, které se nedá použít (kvůli výkonu, má to chyby, atd...) a mnohdy vůbec nechápe daný problém a snaží se mě přelstít tím, že mi vyřeší problém jiný. Zkoušel jsem to takto asi měsíc a nepoužil jsem ani řádek.

Další věc je, že to je stejně v normální práci většinou zakázané.

BTW co mě na AI obecně nejvíc děsí jsou ty "krásné" odpovědi, které vypadají na první pohled úplně věrohodně. Je to prostě jak promakaný scam, který se snaží člověka přesvědčit, že to je legit - vždycky krásná gramatika, formátování, kód, atd...
3
Hardware / Re:Nákup nového serveru s limitem do 50 tisíc Kč
« Poslední příspěvek od anonacct kdy 15. 10. 2024, 22:39:20 »
Odporucim na server sa vykaslat,

miesto neho zvolit klasicke desktopove komponenty s redundanciou.

Za 32000 bez dph, som postavil tohto krasavca ...
 vyda aktualnu reviziu

To je sice krásné, že sis udělal radost, ale na server dát cokoliv bez ECC RAM a server komponent je sebevražda... Co budeš dělat až to začne zamrzat třeba 2x denně v zátěži, protože to to bude mít nějaký problém, který nejsi schopný vyřesit? A k tomu ti budou volat lidi, že to nefunguje a myslet si o tobě, že si idiot...

Šetřit tímto způsobem se prostě nevyplatí...
4
Hardware / Re:Nákup nového serveru s limitem do 50 tisíc Kč
« Poslední příspěvek od anonacct kdy 15. 10. 2024, 22:30:44 »
Nevím co tady lidi polemizujete.

Největší problém v té staré sestavě je RAM a tu 4x navýšil, takže já osobně v té sestavě nevidím problém, i když neznám zátěž (výkonově to bude úplně někde jinde). Zrcadlit disk ale určitě ano. Ještě nesouhlasím s tím dávat tam Ryzen - jen a jen problémy pokud zvolí desktop CPU/MB na server (konkrétně s AMD mám špatnou zkušenost co se týče použití desktop CPU na server, a reklamace je strašný opruz).

Možná bych zvážil odkup nějakého staršího Epycu, jestli se má vyjít do 50 litrů, třeba by sehnal i s víc RAM.
5
Hardware / Re:Nákup nového serveru s limitem do 50 tisíc Kč
« Poslední příspěvek od frees11 kdy 15. 10. 2024, 21:54:01 »
Odporucim na server sa vykaslat,

miesto neho zvolit klasicke desktopove komponenty s redundanciou.

Za 32000 bez dph, som postavil tohto krasavca


AMD Ryzen 9 9950X

Kingston Fury Beast 64GB 6000MHz DDR5 CL36 DIMM (2x32GB) RGB EXPO

Seasonic Focus (GX-650) - 650W

Endorfy Fortis 5 Dual fan

Kingston SSD KC3000 M.2 2TB (7000/7000MB/s) 2 ks

GIGABYTE X670 AORUS ELITE AX

PC case som nasiel nejaky starsi v kancli a jede nam na tom proxmox a v nom hromada virtualov jak z praku - ak bude treba vic, za hubicku navysim az na 192GB ram. 2 ssd - v raid 1

Za usetrenych 18000 kc - by som dokupil do zasoby komponenty co sa najviac kazia ako zdroj, ramky, pripadne este nahradnu dosku aby som pripadny vypadok zvladol vyriesit do 24 hodin. Za 50000 kc to bude ovela viac muziky nez lubovolny epic alebo xeon server. Pripadne je tu este varianta postavit to na threadripperu ale do toho bych sa pustal az ked AMD vyda aktualnu reviziu

6
Hardware / Re:Chytrý detektor kouře do domu
« Poslední příspěvek od JurajP kdy 15. 10. 2024, 21:39:11 »
do pismene moje predstava.
Jen ta citlivost se hodi pro vonny olej, misto toho koureni..

S kamerou se musi pocitat, jsem si s falesnymi poplachy alarmu uzil svoje.



Se tu připojím i s požadavky :-):
- ignoruje to dým z elektronické cigarety/kouř normální cigarety (a aby šla nastavit citlivost)
- čím víc open, tím lépe (min. komunikace)
- propojení s HA bez cloudu
- napájení ideálně drátem (ideálně s kombinací dobíjecí baterie ... i když v době kdy vypadne proud to už upřímně bude jedno, protože se to nikam nedopingá). Ideálně 24V, ale dokážu před to hodit dc-dc na 12V nebo 5V
- šiklo by se aby to mělo relé, ale na tom netrvám. Stejně momentálně proud lze vypnout akorát přes HA/API cally a změna nehrozí (není místo v rozvaděči)

Cena: do 3k
Neviem si ale predstavit mat kameru v kazdej izbe, ak sa teda bavime o tom, ze detektor do kazdej izby.
7
Hardware / Re:Chytrý detektor kouře do domu
« Poslední příspěvek od pruzkumbojem kdy 15. 10. 2024, 21:16:36 »
ESP = wifi, ne?

A pouzit BT na tom ESP na takove cidlo by bylo hardcore.

Moderní detektory kombinují více metod detekce právě kvůlu různým charakteristikám kouře. Teplotní čidlo je jen třešnička na dortu, neboť většinou zabíjí kouř ještě dříve, než se požár rozvine. Často někde něco doutná bez plamene.

Na Wifi bych nespoléhal, pokud není celá infrastruktura napájena z UPS, protože pokud zkrat vyhodí chrániče a následně způsobí zahoření, nedozvíte se to. Ale i UPS může zahořet, takže i to by měl člověk nějak hlídat. Je hezké, že mám chytrý dům, dokud mi neblafne něco v racku, a já se pak ani nedozvím, že něco blaflo...

Shelly funguje dobře s HA. Je v tom ESP a podporuje alternativní FW.
8
Hardware / Re:Nákup nového serveru s limitem do 50 tisíc Kč
« Poslední příspěvek od RDa kdy 15. 10. 2024, 20:55:50 »
Btw, na starem serveru mate HDD? mozna  bych zvazil mezikrok/test na SSD. nejake 2.5" 400GB ssd bych nasel na zapujceni.
9
Hardware / Re:Chytrý detektor kouře do domu
« Poslední příspěvek od 🇺🇦 GPU kdy 15. 10. 2024, 20:50:05 »
Moderní detektory kombinují více metod detekce právě kvůlu různým charakteristikám kouře. Teplotní čidlo je jen třešnička na dortu, neboť většinou zabíjí kouř ještě dříve, než se požár rozvine. Často někde něco doutná bez plamene.

Na Wifi bych nespoléhal, pokud není celá infrastruktura napájena z UPS, protože pokud zkrat vyhodí chrániče a následně způsobí zahoření, nedozvíte se to. Ale i UPS může zahořet, takže i to by měl člověk nějak hlídat. Je hezké, že mám chytrý dům, dokud mi neblafne něco v racku, a já se pak ani nedozvím, že něco blaflo...

Shelly funguje dobře s HA. Je v tom ESP a podporuje alternativní FW.
10
Hardware / Re:Chytrý detektor kouře do domu
« Poslední příspěvek od pruzkumbojem kdy 15. 10. 2024, 20:48:37 »
do kuchyne spis ta hasici "deka" pripevnena na stene..
 



Zjevně je to povinné od roku 2008.
https://www.hzscr.cz/clanek/detektory-pozaru.aspx

V nákladech na stavbu se pár stokorun ztrat, má to smysl a reálně to zachraňuje to životy.

A hasicí přístroj v minimálně v kuchyni je myslím taky dobrá věc, stejně tak v autě,...
Stran: [1] 2 3 ... 10