Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Sítě / Re:Ethernetový kabel nefunkční, ale elektricky průchozí
« Poslední příspěvek od Petr Šmíd kdy Dnes v 10:21:50 »
Děkuji za rady. Provedl jsem zatím toto:

- Vyzkoušel jsem, zda není propojeno více kabelů, ale ne, není (takže kabel nejspíš přeseklý není).
- Pořadí pinů je myslím správně. Každopádně - myslím si, že toto by ten kabelový tester odhalil - protože ten právě rozblikává jednotlivé žíly a ukazuje, zda nejsou zapojeny špatně.
- Vypůjčení Fluke testeru jsem nyní poptal, jsem zvědavý.
2
Bazar / Re:Sháním rackové uši
« Poslední příspěvek od Karmelos kdy Dnes v 10:03:18 »
No ono to samozřejmě nejspíš dopadne L-kem z Bauhausu a vrtačkou, jen jsem se chtěl vyhnout tomu, až někdo z root diskuze bude u mě na návštěvě, že na to bude ukazovat se slovy "co to je za prasárnu" :)

(je to pro soukromou sféru, takže tady neplatí "kdo mi to proplatí", ale "kdy se urvu na čtvrt hodiny od rodiny")

...
Takže to může počkat...
Alík...https://www.aliexpress.com/item/1005002834783749.html
3
Hardware / Doporučte čtečku knih, ne Kindle
« Poslední příspěvek od Igor Čonka kdy Dnes v 09:19:32 »
Zdravím. Potreboval by som pre príbuzného stabilnú čítačku do cca 200e/5000korun - niečo čo "neseká" s dobrou výdržou batérie a nerozpadne sa po roku. Z "politických" dôvodov nechcem Kindle. Co by ste poradili? Kobo, Pocketbook, Onyx?
4
/dev/null / Re:Sudo vo Windows 11
« Poslední příspěvek od Petr Krčmář kdy Dnes v 09:18:59 »
Oznámení nepatří do fóra, zamykám.
5
Bazar / Re:Sháním rackové uši
« Poslední příspěvek od dj-bobr kdy Dnes v 09:13:53 »
No ono to samozřejmě nejspíš dopadne L-kem z Bauhausu a vrtačkou, jen jsem se chtěl vyhnout tomu, až někdo z root diskuze bude u mě na návštěvě, že na to bude ukazovat se slovy "co to je za prasárnu" :)

(je to pro soukromou sféru, takže tady neplatí "kdo mi to proplatí", ale "kdy se urvu na čtvrt hodiny od rodiny")
6
Sítě / Re:Ethernetový kabel nefunkční, ale elektricky průchozí
« Poslední příspěvek od redustin kdy Dnes v 09:09:23 »
Nestačí na tu kontrolu správného zapojení kabelů obyčejná zkoušečka, co postupně problikne všechny dráty?
7
Hardware / Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Poslední příspěvek od LivingLegend kdy Dnes v 08:49:59 »
[quote author=🇺🇦 GPU link=topic=29720.msg411964#msg411964 date=1729417870

Pokud nemá třeba doma signál, tak může mít mobilů plný barák, stejně se mu nikdo nedovolá. Takhle může mít mobil, v případě nedostupnost, přesměrovaný na VOIP. A i toho dveřníka si k tomu může pořídit.

[/quote]

WTF na to je snad VoWiFi
8
Sítě / Re:Ethernetový kabel nefunkční, ale elektricky průchozí
« Poslední příspěvek od František Ryšánek kdy Dnes v 08:33:07 »
Pozor na správné zapojení párů na piny!
Takhle se chová kabel, kde jsou páry namapované např. "v řadě za sebou" 1+2 3+4 5+6 7+8 (nebo nějak jinak nestandardně).
Správně je 1+2 3+6 4+5 7+8. Všimněte si, že pár 3+6 je v konektoru "obkročmo" kolem 4+5. Norma se jmenuje EIA-TIA 568b.
Občas o tom někdo neví, a nadrátuje to blbě, a chová se to přesně takhle. Na stovce na krátkou vzdálenost to dokonce může fungovat.
Dá se to jednoznačně zvenčí pozorovat time-domain reflektometrem (ten pochopí každej) nebo frequency-domain reflektometrem (pochopit jeho výstup může být dost maturita, záleží taky jak vybavený přístroj dostanete do pracek).
Asi by něco ukázala i levná kapacitní sonda, resp. multimetr se schopností měřit kapacitu (mezi vodiči v páru by kapacita měla vyjít vyšší, než mezi vodiči které uvnitř kabelu nejsou párové).
Nebo taky prostým pohledem na nakrimpované RJčko, pokud ovšem nemáte stíněné konektory :-( Hloupé taky je, že bílá od zelené a bílá od modré se trochu těžko rozeznávají.
Nebo si k tomu připojte dvě spojky (pokud to končí RJ45 samci), a nakrimpujte "nápravný patchcord" na každý konec.
Ten kabel je ve zdi - to je licna nebo drát? Končí nakrimpovaným RJčkem nebo zásuvkou/svorkovnicí, třeba LSA+?

Podle mého lidsky nejpochopitelnější je time-domain reflektometr (v mém případě bastlená sonda a přiměřený osciloskop). Když jdete pár po páru, ukáže Vám přesně, kolik uhodilo.
9
/dev/null / Sudo vo Windows 11
« Poslední příspěvek od Jaro60 kdy Dnes v 08:32:00 »
10
Windows a jiné systémy / Re:Windows 10 a neúspěšné spojení na Sambu
« Poslední příspěvek od Marek Staněk kdy Dnes v 07:48:19 »
To už je lepší z "Add/Remove Windows functions" přiinstalovat podporu NFS, minimálně je to o něco málo rychlejší.
Ovšem pokud server nabízí NFS i Sambu, Windows AFAIK vždycky půjdou primárně SMBčkem.
Stran: [1] 2 3 ... 10