Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Hardware / Re:Oplatí sa repasovaný notebook?
« Poslední příspěvek od lojza007 kdy Dnes v 17:10:44 »
Nejde jenom i písmena, ale chybí polepky pro speciální znaky, který jsou dost často úplně jinde a část z nich člověk denně nepoužívá a na rozdíl od BFU je potřebuje a pak bloudí po blbě popsané klávesnici.
Já to vyřešil tak, že jsem si prostě koupil českou klávesnici a vyměnil ji.
2
Hardware / Re:Oplatí sa repasovaný notebook?
« Poslední příspěvek od uwe.filter kdy Dnes v 17:04:17 »
Záleží na konkrétním uživateli, mně je třeba jedno, co je na klávesách natištěné, protože se na ně při psaní nekoukám :-). V kontextu klávesnice bych spíš upozornil na rozložení (krátký/dlouhý l. shift, svislý vs. vodorovný enter). Mně třeba (kupodivu) na Thinkpadech nevadí "evropské" rozložení se stojatým enterem a krátkým shiftem, ale na některých jiných klávesnicích (enter příliš úzký, nevhodné vzdálenosti mezi klávesami apod.) to je prakticky na okamžité prohození notebooku oknem. Ale zrovna Thinkpadů se to naštěstí netýká.
3
Sítě / Re:Firewall s whitelistem při často měnící se ip adrese
« Poslední příspěvek od robac kdy Dnes v 17:03:19 »
Tusi ty vubec co ten firewall dela? Jak bys tam asi tak chtel davat dns nazvy?
Prekvapive existuji firewally, kde lze do pravidel davat DNS nazvy. Namatkou jen ty, se kterymi mam zkusenost: Fortigate, Cisco ASA, Juniper SRX.

A jak casto by ten firewal mell overovat, jakou to zrovna ma adresu? Kazdou sekundu? Jednou za rok?
Prekvapive k tomu existuje u kazdeho vendora dokumentace, ktera vam na tyto otazky odpovi...
4
Hardware / Re:Oplatí sa repasovaný notebook?
« Poslední příspěvek od Michael Kalouš kdy Dnes v 16:52:51 »
Ještě pozor na jazyk klávesnice. Pokud obchod výslovně neuvádí jazyk klávesnice, tak typicky dostanete cizojazyčnou, která není navíc anglická. Stejně tak "počeštěná" = dánská s polepkami jenom na české znaky, tedy obtížně použitelná.
5
Hardware / Re:Robotický vysavač bez cloudu?
« Poslední příspěvek od sarlej kdy Dnes v 16:33:40 »
Nevali se nekomu nahodou doma adapter na rootnuti Dreame vysvacu na Valetudo? Pripadne nezbyl nekomu neosazeny plosnak?
https://github.com/Hypfer/valetudo-dreameadapter
6
Hardware / Re:Oplatí sa repasovaný notebook?
« Poslední příspěvek od rmnv2 kdy Dnes v 16:24:58 »
ja mam dobrou zkusenost s Thinkpady, a uz nekolik repas PC nakoupeno na importpc.cz a vzdy naprosta spokojenost
7
Bazar / Prodám 3× NVMe U.2 8TB disky
« Poslední příspěvek od motyq kdy Dnes v 16:07:20 »
Serverové Intel DC P4510, 8TB, 7.45TiB formátovaná kapacita, 2.5" form factor.
K dispozici poslední tři kusy. 100% stav (dle smart). DWPD 1, zapsáno pouze kolem 500TB (z 14.6PB dle výpočtu DWPD a 5leté záruky).
Již jsou samozřejmě mimo záruku. Výměna z důvodu "malé" kapacity. Měl jsem jich více, ale některé jsem použil do desktopu a malých proxmox serverů, kde valí skrz nvme redukci naprosto bez problému. Trvalý zápis/čtení 3.5GB/s bez zpomalování po nějaké době. Možná by jeli ještě rychleji (? nezjišťoval jsem) - mám v PC starší verzi pci-e.
Podotýkým - mají U.2 rozhraní (podobné SAS, ale jsou v něm zapečeny přímé pci-e linky) - pro připojení přes "normální" nvme slot jsou potřeba redukce, nebo řadič/redukce do pci-e (taktéž mám k dispozici).

U.2 disk 12.000kč/ks
Redukce pci-e slotu na SFF-8643 1000kč/ks
Redukce do nvme slotu na SFF-8643 500kč/ks
4portový řadič do pci-e PEX8724 splitter 5000kč (pouze jeden kus)
SFF-8643 na U.2 (+sata power) kabel 700kč/ks
Mám tu ještě nějakou SFF-8643 pci-e kartu, ale na tu je třeba mít podporu bifurcation na základní desce/biosu/cpu - ideálně x4x4x4x4 (nebo aspoň x8x4x4 pro použití 3 portů) 1500kč

V případě odběru všech tří (a nějakých redukcí k tomu), možno domluvit na hezčí ceně.
Platba předem + zásilkovna. Možno na fakturu +DPH.
Smart na vyžádání.
8
Sítě / Re:Firewall s whitelistem při často měnící se ip adrese
« Poslední příspěvek od xsouku04 kdy Dnes v 16:07:07 »
... ale vývojáři nftables nějak opět nedomysleli ...
Tusi ty vubec co ten firewall dela? Jak bys tam asi tak chtel davat dns nazvy? A jak casto by ten firewal mell overovat, jakou to zrovna ma adresu? Kazdou sekundu? Jednou za rok?

Mě by stačilo, aby se DNS použil jen při startu nebo reloadu firewallu. Bohužel ale ani tohle nftables neumožňují bez nějakých ne zrovna vhodných přídavků. Všude se musí cpát ip adresy, které ale špatně pamatují a mohou se měnit.
Reloadovat to na důležitých serverech jednou vždy brzy ráno by nebyl žádný problém. Aktualizace DNS by šla také automatizovat to už jsem řešil kdysi dávno.  O2 mění adresu vždy v noci a ráno už by to zase fungovalo.
9
Sítě / Re:Firewall s whitelistem při často měnící se ip adrese
« Poslední příspěvek od xsouku04 kdy Dnes v 16:02:56 »
myslíš to takto? na serveru, který řešíš, máš vpn a ten firewall. Ale mění se adresy klientů, odkud se připojují? 

Na okraj: k čemu by byla aby měli doménu, když se stejně mění adresa?

A nebo se ti mění IP adresa na tom serveru? Tam ale vůbec zmiňovat vlastní IP serveru není potřeba. Nebo to máš nějak složitějc, s forwardováním?

nebo se nějak servery připojují mezi sebou? Ashodou okolností všem, nebo části jich se mění ta ip adresa, co o2 koupil nej.? a mezi sebou mají vzájemnáý whitelist?  potom by stačilo mít je sesíťované přes ten WG a používat interní IP mezi sebou? (ale tomu rozumím, že wg stejně používáš a chceš pojistku )

Fyzických serverů 8 virtuálních třeba 30.  Každý má firewall a otevřený přístup jen s whitelistovaných ip adres. Pokud su jinde, použiji wireguard.  Wireguard je jeden virtuální server. Kterej ale může mít výpadek, pak by se tam nemohl připojit, abych to opravil.  Vzájemný whitelisting mám, tam se mi ip adresy nemění.
10
Odkladiště / Re:Přístup ke Google z neexistujícího zařízení
« Poslední příspěvek od Rovano _ kdy Dnes v 15:59:01 »
Tyhle věci se neustále vyvíjejí. Každý to implementuje, má vymyšlené třeba malinko jinak. Nejlepší je se podívat, jaké možnosti máš v tom Googlu. Případně použít Google k vyhledání řešení. Nebudeš jistě jediný na světě. Byť by se ukázalo, že řešením je na účet zapomenout, alespoň jsi to zkusil a budeš poučen do budoucna.
Když jsem přecházel z telefonu na telefon, tak se mi stalo jen u jedné ménně známé služby, že to nešlo vyřešit a musel jsem zapnout starý telefon, který jsem jen náhodou měl k dispozici.
Před pár lety jsem to samé s telefony absolvoval taky a byla to docela hrůza.

Vzpomínám, jak jsem jednou chtěl udělat pořádek u Microsoftu ve Windows a Skype v účtech jedné osoby a nadace, a stalo se z toho peklo. A dodnes to není plně dořešené, protože mezitím daná osoba zemřela a nový uživatel to řešit nechce.
Dnes jsou ty procesy promyšlenější. Doufám!
Stran: [1] 2 3 ... 10