Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Vývoj / Re:Synchronizace obsahu dvou souborů
« Poslední příspěvek od NCC1701E kdy Dnes v 12:14:25 »
Nojo. Místo read má býr read -r. Protože read defaultně ořezává.
2
Server / Re:Jak na deploy Python aplikace na Roští.cz
« Poslední příspěvek od registrovany123 kdy Dnes v 12:06:49 »
Trochu OT, ale kdyz vidim requirements.txt, to je hadí pravěk.

-> https://matt.sh/python-project-structure-2024

Ja ti na to reknu, ze pokracuj takhle dal, a nebude duvod pouzivat Python. Mi requirements staci, a pokud mi nestaci z vyse uvedenoho duvodu, tak uz to neni jendoduchy projekt a Adios amigos Python, udelam to v Jave a ve Springu. Jakoze nekdy me Python tak toci, ze si nekdy rikam, proc to v nem vubec delam. Python by mel byt jednoduchy.

Kdyz specifikuje v requirements verze, a mam to udelane pro Python 3.13, tak nikde by problem nastat nemel.

A Python ma problem s tim, ze verze Pythonu nejsou k sobe kompatibilni - takze v tom pripade at si udelaji LTS verze.
3
Vývoj / Re:Synchronizace obsahu dvou souborů
« Poslední příspěvek od - - kdy Dnes v 10:40:30 »
Co se má stát s řádky, co jsou v CZ souboru, ale nejsou v EN souboru? Mají zůstat na té pozici, kde jsou teď? A k čemu vlastně jsou?

Ty jsou navíc a patří odstranit.

některé řádky jsou rozdělené na dva a více. Jestli jejich sloučení nevadí ...
Něco jako:


cat "$1" | sed ':a;N;$!ba;s/\\\n//g' | while read LINE; do
        TEST="$(echo $LINE | grep = | cut -f1 -d=)"
        if [ -z "${TEST}" ]; then
                echo $LINE
                continue
        fi     
        LINE_TEST=$(cat "$2" | sed ':a;N;$!ba;s/\\\n//g' | grep "^$TEST=")
        if [ "$LINE_TEST" == "" ]; then
                echo $LINE NEW
        else
                echo $LINE_TEST
        fi     
done


Toto opravdu pomohlo. Linka "echo $LINE NEW" by asi mohla být "echo $LINE LINKA-Z-ANGLICKEHO-SOUBORU-PRELOZIT" protože tato fráze se přidala na konec linek a díky tomu jde najít fráze k přeložení.. užitečné.

Také to asi chybně použilo "nn" místo "\n\n\" a "n" místo "\n" a "\n" místo "\n\" (pokud se nepletu) v těch nově přidaných anglických frázích. S tímto je dost práce co to teď procházím (jsem asi v polovině).

Děkuji
4
Windows a jiné systémy / Re:Windows odmítá naformátovat n-tý oddíl na flashce
« Poslední příspěvek od jjrsk kdy Dnes v 10:40:26 »
To ale není odpověď na otázku, proč NTFS v aktuální verzi podporuje case sensitive a specialní znaky v názvech souborů, když to žádný OS ze světa MS od 2001 nikdy nepodporoval a nejspíše ani podporovat nebude.  Zpětná kompatibilita je naopak přesně ten argument, proč to na úrovní NTFS v současné verzi nepodporovat.
Protoze mas spatnou predstavu o tom jak MS funguje ... spoustu toho, co je soucasti jejich systemu nebo aplikaci ... ve skutecnosti nekde koupili nebo ukradli. I to co pisou sami nepise MS ... ale nejaky z bambilionu oddeleni. A ruka tam pochopitelne nevi co dela noha. Takze proste nekomu prislo fajn mit case sensitive fs ... uz jen proto ze ti to pak poskytuje treba ruzny moznosti nazvovani prave velikosti pismen ... a nekdo jinej konstatoval ze to by byl bordel.

A predevsim na FATce to nefungovalo a useri by to neprezili.

5
Sítě / Re:Rozdíl mezi REJECT a DROP ve firewallu
« Poslední příspěvek od jjrsk kdy Dnes v 10:26:39 »
Bavime se o odchozim provozu (OUTPUT) tzn chceme zakazat klientovi se nekam pripojit nebo serveru na nejaky provoz odpovedet ....

Tzn vzdy by tam mel byt REJECT... jednoduse proto ze je to nas stroj, a tudiz chceme aby reagoval co nejrychleji.

Smerem zvenku (INPUT) je to spis opacne. V tomhle pripade drop omezuje zatizeni linky + pripadne posilani rejectu na skutecny cil utoku.
6
Hardware / Re:Redukce USB-C na USB-A
« Poslední příspěvek od Vít Šesták (v6ak) kdy Dnes v 10:16:45 »
Přemýšlím, jak otestovat tu redukci (USB-A samec, USB-C samice). Měl bych multimetr a nějaký breakout board pro USB C, u USB A bych měl být schopen měřit přímo z konektoru i bez breakout boardu. Bude stačit ověřit, že Vcc není u nepřipojené redukce průchozí?
7
Sítě / Re:Rozdíl mezi REJECT a DROP ve firewallu
« Poslední příspěvek od Ivan Brezina kdy Dnes v 09:42:04 »
Pokud jde o ICMP tak existuje doporuceni NIST ktere vyjmenovava ICMP zpravy ktere by se nemely dropovat.
Z hlavy si pamatuju jen ICMP host unreachable.
I nas v praci se nejaci mozkovi giganti ze security rozhodli zahazovat kompletne vsechno ICMP vsude na vnitrni siti a to se pak dely veci. Hlavne systemy ktere mely nakonfigurovane HA mely problemy, umrely na timeout protoze cekaly dlouho na pripojeni do databaze.
8
Sítě / Re:Rozdíl mezi REJECT a DROP ve firewallu
« Poslední příspěvek od Tom5 kdy Dnes v 09:22:24 »
Osobně dávám všude REJECT a povoluji/nezakazuji ICMP. IMHO DROP útočníkům nic nestěžuje a pro mne je důležitější funkční služba a jednodušší správa.
9
Neni co opravovat (ani "opravovat"). Microsoft Windows je uzavrena platforma, pokud to nevite.
Jak to souvisí se skutečností, že core Microsoft komponenta WinAPI plně nepodporuje všechny funkce jiné core Microsoft komponenty NTFS?

Jake specifikace?
Pochopitelně ty co Microsoft zveřejnil. Snažíte se to okecávat marně. Diskutovaná funkcionalita je veřejně známá desítky let. To, že ntfs3 nepodporuje nějakou undocumented nebo secret feature je především problém samotného Microsoftu - je to jejich produkt. Kdyby chtěli, tak tu podporu naimplementují. Nikdo to za ně dělat nebude zejména proto, že mimo Widle nikdo příčetný NTFS používat nebude (navíc moderní FS jsou dnes někde úplně jinde)  a pro specifické případy "migrace" dat současný stav dostačuje.

Citace
No super, at to teda daji jako vychozi volbu. Jinak bezni uzivatele budou stale trpet :)
To vskutku brilantní dedukce. Aby uživatelé Windows "netrpěli", tak vývojáři Linux kernelu by měli něco opravit :D

NTFS podporuje POSIX namespace, je to jeho standardní funkce, proto se při pripojení k POSIX OS používá. Ostatně tak si to MS sám navrhnul. Problém je čistě na straně WinAPI, které z nějakého důvodu nedokáže v rámci NT namespace s POSIX subsystemem pracovat. Tenhle problém je čistě na straně MS a jeho opravy se asi nedočkáte.

Jediné, na čem se asi shodneme je fakt, že přepínač "windows_names", který byl jako mount option dlouho k dispozici už v ntfs-3g by z praktického hlediska mohl/měl být výchozí. Ale to je workaround a nikoliv řešení problému. který leží někde úplně jinde.
10
Mimochodem aktuální ntfs3 ovladač má k dispozici přepínač "windows_names", takže tento souborový systém lze připojit tak, že ovladač vynutí všechna omezení odpovídající WinAPI.

No super, at to teda daji jako vychozi volbu. Jinak bezni uzivatele budou stale trpet :)

Define "běžný uživatel". Podle mojí zkušenosti "běžný uživatel", který přechází mezi woknama a linem, má soubory buď na serveru (kam z woken leze SMBčkem a z lina většinou taky, výjimečně NFS), nebo na přenosným médiu formátovaným v drtivý většině FAT32.
Stran: [1] 2 3 ... 10