Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Windows a jiné systémy / Re:Pomalý unzip ve Windows z NAS na SD kartu
« Poslední příspěvek od jauznevimco kdy Dnes v 18:04:14 »
To jsi jako extrahoval tim vestavenym ZIP nastrojem, co je ve winblows?

Checht...


Historka z nataceni, mel jsem v praci par notasu na test.
Stahnu benchmark, extrahuji 2 GB archiv tim vestavenym unzipem... 400+ vterin na fungl novym zeleze s W11 ( + Defender ATP a nejaka bizuterie).
Tak dumam, co kuci podelali, ze je to tak strasne liny (masina na Intelu to dala treba za polovicni cas, nepodstatne).
Mezitim si rikam, fajn, zkusim to srovnat jeste s dvoujadernou gen7 i7 (NVMe, W10, zadnej Defender) a ctyrjadernou desktopovou i7 (SATA SSD, W10, zadnej Defender). V podstate bez rozdilu.
Pro vylouceni I/O udelam testy na desktopu komplet v RAMdisku. Vysledek je jeste horsi, nez predtim.
Mezitim pise kolega, ze na gen14 i7 (W11 + NVMe + Defender) to mel hotovo za 20 vterin. 20x tak rychle, to prece neni mozny...


Rozuzleni:
7-Zip to mel rozbaleny za ... zhruba tech 15-20 vterin na vsech tech masinach vejs.


Takze... ten wokenni archiver sice nejak funguje, ale vykonnostne je zcela k nicemu. A kdyby nekdo chtel treba v ramci nejakych srovnavacich testu pouzivat powershellovsky Expand-Archive a sledovat jeho cas, tak klidne muze, ale o uzitecnosti takove informace bych se byl ochoten prit.
2
Sítě / Re:IoT předplacená SIM na rok pro ČR
« Poslední příspěvek od jauznevimco kdy Dnes v 17:54:58 »
Nez tu nekdo zmini Keepgo, musim upozornit, ze doslo ke zmene operatora, u nejz to bezelo (Three UK > Movistar ES). Takze zatimco Keepgo v dobe porizeni (s Three) fungovalo v roamingu ve vsech sitich, Movistar ma v Cesku jako roaming partnera pouze O2.
Nekomu to vadit nemusi, u mne v horach je to docela dealbreaker a budu muset holt shanet nejakou SIMku jinou, cimz se s dovolenim na dotazu OP prizivim.

Nepotrebuju toho prenaset moc, jednou za cas par desitek MB. Klicova je defacto ne-expirace dat a provozuschopnost u libovolneho operatora.


(Pripadne, najde-li se nahrada, mohu OP tu Keepgo SIMku zaslat, jsou na ni jeste asi 2 GB dat, mam kupon na dalsi +1 GB a expirace nekdy v cervnu... staci dobit za 3 USD a expirace se o rok prodlouzi.)
3
Windows a jiné systémy / Synchronizace adresáře do Nextcloudu
« Poslední příspěvek od HanzHanz kdy Dnes v 17:39:26 »
Nejspíš to bude moje blbost, ale fakt na to nemůžu přijít... NC je plně funkční, klient na W10/W11 připojen a chci nastavit synchronizaci některých složek W10, aby se synchronizovaly na NC. Když vyberu třeba složku Dokumenty, tak adresář Dokumenty to na NC nevytvoří a začne to sypat rovnou do kořenového adresáře.

1) Jde to tedy ještě tak, že při nastavení synchronizace lze vytvořit na NC novou složku a tu pak vybrat jako cíl místní W10 složku.

2) Nejde prostě nějak jenom jednoduše vybrat složky na koncovém desktopu které se na NC nakopírují a pak se budou automaticky synchronizovat abych nemusel opakovat postup z bodu 1?

Neumím si moc představit že si to uživatelé nastaví sami (maličká firma 20 lidí) a osobně se mi to teda dělat postupem dle bodu 1 zrovna nechce. Např. na Seafile se právě vybere jakákoli složka v klientovi a Seafile server ji vytvoří a udržuje synchronizovanou. A tohoto se snažím neúspěšně dosáhnout na NC.

Asi to bude nějaká blbost, ale fakt nevím...

Děkuji za případnou radu!
4
Sítě / Re:Vodafone chce výměnu modemu pro dual-stack
« Poslední příspěvek od LukePole kdy Dnes v 17:24:43 »
Podle poslednich neoficialnich informaci by dual-stack mel ve vetsim rozsahu nabehnout az pristi tyden v patek.

Jak to dopadlo u tech z vas, kteri maji jednu nebo vic statickych verejnych IP? Mate vic modemu pro IPv4? Dual-stack?
Pokud je víc veřejných pevných IP adres, pak by měl být modem v režimu bridge a uživatel si v samoobsluze nastaví k té konkrétní IP adrese MAC svého zařízení a tím to má spárováno, aby mu VF ty fixní IP přiděloval. Dual-stack zatím funkční není.
5
Sítě / Re:Vodafone chce výměnu modemu pro dual-stack
« Poslední příspěvek od LukePole kdy Dnes v 17:18:24 »
Třeba Netbox měl jenom dynamickou IPv4 za příplatek, ale nikdy ne pevnou, a to i pro firmy. A za slušného ISP ho považovat šlo. Dneska už je to O2, tak se uvidí, jak to bude s veřejnými IPv4.
Já měl doma pevnou IPv4 od Netboxu někdy před 15 až 5 rokama (dlouho). A teď znovu poslední 3 roky už pod Nej. A nevybavuji si, že by se kdykoliv během platnosti smlouvy změnila. O2 mi ji zatím nevzalo, tak uvidíme.
Já měl veřejnou za příplatek, ale nikde nebylo garantováno, že je pevná a jednou se změnila (bylo to v době, kdy Netbox přecházel pod Nej.cz a došlo ke zrušení uživatelsky nastavitelné variability rychlosti).
6
Sítě / Re:Vodafone chce výměnu modemu pro dual-stack
« Poslední příspěvek od Radek Zajíc kdy Dnes v 16:10:16 »
Podle poslednich neoficialnich informaci by dual-stack mel ve vetsim rozsahu nabehnout az pristi tyden v patek.

Jak to dopadlo u tech z vas, kteri maji jednu nebo vic statickych verejnych IP? Mate vic modemu pro IPv4? Dual-stack?
7
Sítě / Re:IoT předplacená SIM na rok pro ČR
« Poslední příspěvek od hknmtt kdy Dnes v 15:39:36 »
mam kaktus. staci dobit raz za rok.
8
Sítě / Re:IoT předplacená SIM na rok pro ČR
« Poslední příspěvek od ogdru6jahad kdy Dnes v 13:51:45 »
a to je problem ji platit mesicne?
9
Sítě / IoT předplacená SIM na rok pro ČR
« Poslední příspěvek od WgETC kdy Dnes v 12:39:23 »
Ahoj

které máte oblíbené nebo používáte u nás. Důležitá je platnost alespoň rok za nějaký objem dat.

Děkuji
10
Sítě / Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Poslední příspěvek od ripper6 kdy Dnes v 12:06:07 »
Me stoji na rok 7548czk (629 mesicne) za 250/50Mb/s (realne 157/55) a v cene ty ipv4 a 6 to je stejne.
Na webu pisou ze jeste dalsich 12 mesicu to zustane stejne, pokud jsi to necham jak to je!  :)
Po 12 mesicich ale uz pak budu muset nove platit dle ceniku Dragonu.
Takto to chapu z webu, co me ted nabehnul:
https://dragon.cz/metronet

Problem jen u moji faktury je, ze se bude blizit konec mesice a novou mi automat nevystavil.
Jen stale to je stejne, proste dostanu se do zakaznikeho portalu metronet pres odkaz co uvadi a tim to konci.
Vse mi skonci 31.10. Takze je budu muset ted jit kontaktovat co s tim dal.
Jinak za stejnou cenu, asi nemam problem to predplatit dal, kdyz to funguje?  :)
Co potom pokud nebude?
Nemusis jako zakaznik se zmenou souhlasit, takze ti cast penez vrati u predplatneho na rok.
Pujdu pak k UVT Internet, ten se mi asi libi nejvic i kdyz by byl holt drazsi.

"nějaká šmelina a lá 365internet" - tam to bylo jednoduche, Cetin to prevzal na chvilku za 365internet, jelikoz to nefungovalo dobre, tak sup vypovedel jsem to a presel k Metronetu a naopak Metronet doresil to co jsem potreboval technicky vyresit.
Takze pokud Metronet udela smelinu, tak to dam k dalsimu ISP a snad mi vic linku a rychlost nepokazi.

Stran: [1] 2 3 ... 10