Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Zdravím ve spolek,

mám doma ve zdi ethernetový kabel (dvojitě stíněný Cat 7 - https://www.wifishop.cz/instalacni-kabel-solarix-cat7-sstp-lsoh-_d2064.html).
Protože mi ale kabel nefunguje, tak jsem zkoušel hledat příčinu.

Když jej proměřím zkoušečkou ethernetových kabelů (https://www.jedinecnezbozi.cz/Tester-zkousecka-kabelu-rj45-rj12-rj11-d336.htm), tak ta mi ukáže, že je kabel kompletně přerušený.

Když ale multimetrem proměřím jednotlivé páry (na jedné straně pár spojím, na druhé změřím odpor), tak jsou všechny "průchozí".

Nerozumím tomu, jak je možné, že multimetr mi ukazuje kabel průchozí, ale zkoušečka kabelu ne - může to být tím, že je kabel někde v podlaze přeložený a "sežvejknutý"?

Kabel bohužel není možné vyjmout a vyměnit, proto se snažím jej nějak "rozchodit".

Děkuji

Petr
2
Bazar / Re:Sháním rackové uši
« Poslední příspěvek od Marek Staněk kdy Dnes v 20:23:38 »
Už se těším, až nastane doba, kdy si tu skvěle placení ajťáci budou vyměňovat 3D modely pro tisk M6 šroubků.
Vždyť se to dá normálně za 170,- Kč koupit.
A pokud bude chybět dírka na tom správném místě, tak vrtačkou z Lidlu dovrtat...
Teda moje generace by rozbruskou uřízla kus plechu, ohnula a vyvrtala díry kde třeba.
Ale chápu, že dnes by na to byl potřeba minimálně založit nějaký Startup...

Úvaha pěkná, ale předpokládá, že máš čím, jak, a kde to udělat, a že mu to proplatí.
A pokud mu dorazí něco, kde nebudou sedět díry, musí mít vrtačku, vrtáky, a musí mít dovoleno to na pracovišti udělat (což není pravidlem).
V momentě, kdy ti nákup musí projít nějakým šíleným procesem (musí ho někdo schválit, nákupčí najít a objednat), nebo by se to pak muselo upravovat přičemž na to nemá nářadí, je jednodušší se s někým domluvit na nějakém barteru nebo to (nechat) vytisknout.
3
Windows a jiné systémy / Re:Pomalý unzip ve Windows z NAS na SD kartu
« Poslední příspěvek od Marek Staněk kdy Dnes v 20:18:48 »
On je obecně dost velký rozdíl při zápisu na kartu, jestli to rozbaluješ přímo na ni (a jede to stylem rozablím blok, zapíšu blok, aktualizuju metadata a alokační tabulky, commit zápisu, rozbalím další blok, zapíšu ho, a tak pořád dokola), nebo to rozbalíš někam, a pak na kartu pošleš sekvenčně (alokuju prostor, zapíšu všechna data, aktualizuju metadata a alokační tabulky, commit zápisu).
To první se chová jako random zápis, to druhé jako sekvenční.
4
Windows a jiné systémy / Re:Windows 10 a neúspěšné spojení na Sambu
« Poslední příspěvek od Marek Staněk kdy Dnes v 20:15:13 »
Ale vždyť to je správně. Obecně nechceš, aby libovolný jiný uživatel měl na síťových discích stejná práva jako ty.
Pokud potřebuješ, aby všichni uživatelé měli nějaká konkrétní práva na síťovém sdílení, tak jim
a) vytvoř účty a nastav na sdíleních práva, nebo
b) vytvoř společného uživatele a tomu na sdíleních nastav práva, a toho pak použiješ v logonskriptu k tomu konkrétnímu sdílení.
5
Hardware / Re:Zachytávací karta Elgato Game Capture HD
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy Dnes v 20:11:27 »
v tuto chvíli vyřešeno

karta Elgato Game Capture HD zachytává obraz i zvuk v osb-studiu v systému Debian Bookworm , zachytává např Playstation 5 apod , encryption probíhá systémem hdmi switche a pak hdmi splitteru , jde koupit v německu na ebay.de , spolehlivě zachytí vaši aktivitu např na raspberry v retropie. Stejně tak dobře funguje v linuxu i jiný Elgato device , Stream deck programovatelný tlačítkový pult. Odzkoušeno na mnoha systémech prý i na mém
6
Hardware / Re:Zachytávací karta Elgato Game Capture HD
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy Dnes v 19:33:52 »
na něco jsem právě přišel , zdroj video *.ts které používá karta Elgato Game Capture HD se přidává jako zdroj VLC video (cesta/url) přidal jsem ji do seznamu skladeb a video jde vidět , teď ještě zvuk
7
Software / Webová aplikace pro poznámky, náčrtky, obrázky
« Poslední příspěvek od jafy kdy Dnes v 19:21:24 »
Dobrý den, nevíte o nějaké webové aplikaci, která umožňuje vkládat a sdílet poznámky, náčrtky, obrázky, texty typu Evernote, ale s možností mít "data" na vlastním serveru? Tolik možností jako Evernote to mít nemusí. Děkuji.
8
Hardware / Zachytávací karta Elgato Game Capture HD
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy Dnes v 18:51:26 »
měl jsem systém Debian Buster , ten jsem povýšil na Debian Bookworm se zachováním software v něm

můj problém nastal po přidávání software do systému a aktualizacích

přestal mi správně fungovat program obs-studio

jde o toto zařízení hardware https://obsproject.com/forum/resources/streaming-on-linux-using-elgato-game-capture-hd-and-obs-studio.294/

mám vše zkompilované a ověřené používáním pod Busterem i pod Bookworm , po pár přidáních závislostí se zřejmě aktualizovalo obs

nejde mi otevírat soubor pipe = |gchd.ts

v obs studiu se má načítat a použít jako zachytávání ze zdroje

nejde otevřít v dialogovém boxu ani zadat manuálně cesta , chybí tlačítko otevřít je šedé
9
Server / Re:Mají dnes Extended Validation certifikáty smysl?
« Poslední příspěvek od Petr Krčmář kdy Dnes v 18:25:46 »
Ono to smysl vlastně nemělo nikdy. EV certifikát vyžadoval složitější ruční ověření žadatele včetně kontroly v různých rejstřících a výsledkem byl název firmy v adresním řádku. To je sice na první pohled moc pěkné, ale mělo to nejméně dva zásadní problémy.

Název subjektu není globálně unikátní. V jiném státě může existovat organizace stejného názvu a autority na ni samozřejmě taky EV certifikát vystaví.

Ještě větší problém byl, že neexistuje vazba mezi určitou doménou a povinností mít EV certifikát. Například PayPal nějakou dobu EV měl, pak potichu na pár let přešel na DV a pak se zase vrátil k EV. Očividně to ale nikomu nevadilo, takže to vlastně nakonec ani neřešilo žádný bezpečnostní problém.

K tomu přišly mobilní prohlížeče, které EV v adresním řádku nezohledňovaly vůbec. To byla ale jen poslední kapka a EV prakticky umřelo. Asi se to ještě dá pořídit, ale valného smyslu to nemá.
10
Nevím zda je něco z následujících poznámek relevantní:

Mám historickou zkušenost, že když z namapovaného síťového disku spustím instalátor (něčeho), tak on se následně switchne na jiného uživatele - čímž nemusí mít přístup na ten namapovaný síťový disk. Ten "jiný uživatel" by mohl být "LOCAL SYSTEM" nebo tak něco. U starších generací Windows (XP?) na tom instalátory havarovaly = "nešlo spustit instalátor přímo ze sítě". Novější verze Windows (sedmy a výš) si v této situaci "nepochopitelně" řeknou o login na síťový disk (přestože už je jednou namapovaný).
Z podobného soudku: síťové disky přimapované konkrétním uživatelem fungují pouze v době, kdy je tento uživatel přihlášený (a pouze pro něj). Pokud se dotyčný odhlásí z desktopu, disk se patrně odmapuje (nebo není přístupný pro jiné usery). Toto je konkrétně problém v "naplánovaných úlohách". Pokud jako naplánovanou úlohu spouštím skript, musím v rámci tohoto skriptu disk přimapovat (NET USE) a po použití opět odmapovat (NET USE /DELETE). V těchto případech nepoužívám /PERSISTENT:YES.

Jo a jak kolega zmiňoval credentials manager, tak do něj jsem lezl tradičně v příkazovém řádku příkazem "cmdkey". Začal bych cmdkey /list . Pokud systém při pokusu o přimapování disku házel chybu, aniž by se zeptal na heslo, bývalo to tímhle. Cmdkey v tom případě umí jednotlivý záznam smazat.
Stran: [1] 2 3 ... 10