Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Desktop / Re:Cinnamon se seká na Debianu 12
« Poslední příspěvek od tecka kdy Dnes v 09:18:01 »
Používáš neceločíselné škálování? Zkus celočíselné (100, 200, + změna rozlišení místo škálování).
2
Bazar / Re:Potřebuji se zbavit racku 22U 600x600
« Poslední příspěvek od 🇺🇦 GPU kdy Dnes v 09:16:30 »
Ahoj, asi to hoří co? Já mám cestu do Prahy až někdy za 2 týdny.
3
Sítě / Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Poslední příspěvek od Vít Šesták (v6ak) kdy Dnes v 08:58:20 »
I na telefonu s VoLTE/Vo5G ten problém (nemožnost dat souběžně s hovorem) může někdy nastat:

a. Telefon může podporovat VoLTE i Vo5G, ale ne u každého telefonu to každý operátor umožní.
b. Pokud jen na chvilku není k dispozici LTE ani 5G, dojde k downgrade na starší generaci. Jelikož 3G v ČR už nemáme, downgraduje se na 2G. Jenže na 2G IIUC není možnost přepnout na novější síť v průběhu hovoru.
4
Sítě / Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Poslední příspěvek od Martin Poljak kdy Dnes v 08:46:40 »
Prvně se podívejte jestli se vubec ladíte aspon pod 4/LTE nebo přes 5G. Pak je problem lokalita kde je sice lte signal plnej ale btska to nedává a natočíte třeba 3-5Mbit což je to samy u 5G signalu

A ještě jedna věc: celé jádro obce je stejně jako jádra mnoha českých obcí tvořeno domy se smíšeným či kamenným zdivem s tloušťkou od půl metru do metru. Na půdě je signálu dost, dole se často nedá ani dovolat. Nějaké 4G ani na 800 MHz nemá ten půl- až třičtvrtě metr kamene prorazit nejmenší šanci. Když pak slyším různé hujery, jak by rádi to fuj fuj 2G zrušili a vypnuli, vždy si představuji ten jejich gauč někde v paneláku, na kterém vůbec netuší, že by polovinu obcí na Vysočině v tu ránu odpojili od mobilních služeb. (Ve městech to chápu.)
V souvislosti s odpojovanim 2G nemate paru o cem pisete.
Po odpojeni 2G by se ta sama pasma pouzila pro 4G/5G. Nejspis pro 4G prave kvuli starsim telefonum. A ty same sajty. Prave proto vam i starsi telefony umi 4G band 8 a band 3.

Píšete nesmysly. Ano, to jsou přesně ty teorie. A to, co jsem popsal dost rutinně pozorovatelná praxe. Klidně si to přijeďte třeba sem změřit.

Vždyť to LTE nejen tady na těch 800 MHz běží. Navíc typicky ze stejné BTS. Tak je dnes přece 4G pokrytá velká část venkova. Ale v interiérech ho nejen tady narozdíl od 2G prostě nechytnete. 2G projde, 4G ne. A 5G netuším, tam to třeba bude lepší. Nevím, čím je to dané, jestli modulací, kombinací rušením a šířky kanálu nebo třeba nižším vysílacím výkonem (podle mého nepravděpodobné), horšími anténami (dtto) nebo něčím jiným... Samotného by mě to dost zajímalo. Jestli to totiž někdo neudělá, bude z toho hodně zlé krve a ještě uvidíme zvlášť u starších lidí revival pevných linek.
5
Sítě / Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Poslední příspěvek od Petr Krčmář kdy Dnes v 08:33:48 »
Je to tak, na 3G to fungovalo souběžně. Jelikož ale zavádění VoLTE nabíhalo postupně a starší telefony ho neumí, padá se kvůli hovorům do 2G a v tu chvíli vypadnou data. Po ukončení hovoru se přejde zpět na LTE (nebo 5G) a zase to datuje. S VoLTE tenhle problém není, protože tam se vlastně jen datuje a hovor jde přes datový okruh a spojení se nemusí přepínat do hlasového režimu.
6
Sítě / Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Poslední příspěvek od Vít Šesták (v6ak) kdy Dnes v 08:05:44 »
Jsem si celkem jistý, že UMTS (zdejší 3G*) umí současný hovor i data, a že jsem to tak i používal na telefonu, co nic jiného neuměl. Je ale možné, že to z nějakého důvodu (málo slotů?) neumožní operátor.

Nicméně UMTS dnes v ČR už pár let není.

*) Pod 3G se řadí i CDMA2000, tam nevím. V ČR to nabízel snad jen U:fon.
7
Sítě / Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Poslední příspěvek od k3dAR kdy Dnes v 03:57:35 »
zazněla tu jedna nepřesnost o nemožnosti souvislého hovoru a přenosu dat (když odhlédnu od toho, že reálně to problém žádný není, pokud to není callcentrum a má na telefonu kritickou konektivitu):
realne to problem muze byt v tam jednoduche situaci, kdy v prubehu hovoru neco resim a slysim "poslal sem ti to mailem/cimkoliv_po_internetu" a ja se muzu hned podivat, bez nutnosti polozit hovor a po staeni volat zpatky...

dokonce ani 3G neumí toto souběžně, ale ani LTE, pokud je nezapne volání přes LTE. A zprovoznit to není jednoduché
přepnutí nějakého radiobuttonu nastavení: musí to umět operátor, musí to konkrétnímu zákazníkovi zapnout, musí to umět telefon, jeho verze androidu, firmwarů čipů a pak se teprv až má cenu to "zapnout". A zprovoznění není okamžité. den, dva
samozrejme ze to 3G neumi, protoze neni zadne "Vo3G" ;-)
ale LTE to samozrejme umi, pokud (zde castecne konecne plati co pises) to podporuje telefon&operator...
me treba Fairphone 5 (1rok starej telefon) to s T-Mobile Czech (nekolik let stara SIM) podporoval uz pred tim rokem,
s Android 13 (dnes 14), mooozna sem si to musel u operatora aktivovat, to si nepamatuju, nicmene v telefonu sem nic, natoz komplikovane resit nemusel, proste to funguje, dokonce ani nemam prepinac na vypnuti (narozdil od VoWifi)...

s predchozim telefonem "Motorola Moto G Pro (2020)" tedy 5let stary telefon, mi to fungovalo take, tehdy sem pravdepodobne to u operatora aktivoval jen nekde v nastaveni na webu ci aplikaci...

proč by mělo být 2G "i na hlas" nedostatečné? použivalo se to tak léta a zvuk nebyl špatný
protoze s 2G volanim, nejsou dostupna LTE data, navic "nebyt spatny" Vs "velmi kvalitni" zvuk je rozdil...

co se týče pomalosti netu, určitou roli taky bude mít to, zda tazatel používá výchozí infekční android od googlu a impotentní prohlížeč mobilní chrome a teče mu tam kdejaký hnus z webů místo vyfiltrovaného DNS a  střežícího blokátoru
irelevantni, tazatel jasne pise ze venku (=pres mobilni data) to mel nepouzitelne, na wifi (=doma) to bylo v pohode ;-)
8
Sítě / Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Poslední příspěvek od Trident Vasco kdy Dnes v 03:24:23 »
Prvně se podívejte jestli se vubec ladíte aspon pod 4/LTE nebo přes 5G. Pak je problem lokalita kde je sice lte signal plnej ale btska to nedává a natočíte třeba 3-5Mbit což je to samy u 5G signalu

Přesně. Tady máme na městečko o velikosti střední vesnice a další menší vesničky v okolí přesně jednu BTS, ostatní nejsou v optické viditelnosti, navíc samozřejmě sdílenou mezi operátory. Ve špičce (typicky pátá šestá večer a zvlášť v létě, když přijedou chalupáři) jede LTE cca na 1 Mbps a někdy i méně i když mimo špičku jste na očekávatelných 40 Mbps bez problémů. Nejspíš prostě docházejí timesloty a pásmo je přetížené.

A ještě jedna věc: celé jádro obce je stejně jako jádra mnoha českých obcí tvořeno domy se smíšeným či kamenným zdivem s tloušťkou od půl metru do metru. Na půdě je signálu dost, dole se často nedá ani dovolat. Nějaké 4G ani na 800 MHz nemá ten půl- až třičtvrtě metr kamene prorazit nejmenší šanci. Když pak slyším různé hujery, jak by rádi to fuj fuj 2G zrušili a vypnuli, vždy si představuji ten jejich gauč někde v paneláku, na kterém vůbec netuší, že by polovinu obcí na Vysočině v tu ránu odpojili od mobilních služeb. (Ve městech to chápu.)
V souvislosti s odpojovanim 2G nemate paru o cem pisete.
Po odpojeni 2G by se ta sama pasma pouzila pro 4G/5G. Nejspis pro 4G prave kvuli starsim telefonum. A ty same sajty. Prave proto vam i starsi telefony umi 4G band 8 a band 3.
A prave proto jsou u 5G vyhrazena jeste dalsi pasma s jinou alokaci ktera  vyuzivaji puvodnich 2G pasem.
Kamenne stene je ve skutecnosti jedno jaka technologie na tom samem pasmu je pouzita.
9
Sítě / Re:Nefunkční torrenty v Deluge
« Poslední příspěvek od luksus kdy 23. 10. 2024, 23:58:38 »
Ten tvůj deluged se spouští pod uživatelem debian-deluged. Napadlo mě že třeba uživatel debian-deluged nemá práva čtení toho souboru Tigerhareram-Google-Drives.txt kde ho máš umístěný. Zkontroluj to! Jestli je to tak, určitě bude nějaký error v logu /var/log/deluged/daemon.log
10
Sítě / Re:Nefunkční torrenty v Deluge
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy 23. 10. 2024, 23:50:38 »
dobré takže je to ale jen 2KB soubor díky funkci websseds odkud jsem to seedoval jako první takže z internetu a ne z lokálního disku

kdybych chtěl něco velkého nešlo by to,, lokální disk se nenaseedovává

tady jsem viděl že jde udělat že google drive se bude chovat jako ftp to by mě zajímalo

do kolonky webseeds bych chtěl umístit nějaké větší data asi 10TB různých věcí nebo aspoň 80GB

bohužel takový hosting nikde není zdarma

webový mi umožňí soubor do 1GB a jen na věci ke stránce

nevím co by řekli kdybych zabalil 80GB jako menší části

Stran: [1] 2 3 ... 10