Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Server / Re:Jak s webhostingem řešit únik dat zákazníků?
« Poslední příspěvek od ogdru6jahad kdy Dnes v 23:29:18 »
kolikrat jsem uz to zazil, ze nejaka vec byla zavisla na jednom cloveku a kdyz nastalo "....kvůli nepřítomnosti jednoho z kolegů...", tak se vsecko rozsypalo.
2
Server / Re:Jak s webhostingem řešit únik dat zákazníků?
« Poslední příspěvek od Poch1953 kdy Dnes v 22:03:38 »
Hlásím, že debatu je možné uzavřít, u Wedosu se pohly ledy (asi čtou Roota :-) a začali jednat. Potvrdili mi, že začínají obesílat zákazníky, kterých se únik může týkat.
Přikládám část mailu, který mi přišel dnes večer:
Citace
...Je mi velmi líto, že vaše hlášení nebylo včas správně zpracováno, a omlouvám se za jakékoliv komplikace, které to mohlo způsobit.

O situaci jsem byl informován kolegou a okamžitě jsem se zasadil o důkladné prošetření celé situace. Zjistili jsme, že došlo k pochybením v interních procesech, která vedla k tomu, že vaše upozornění nebylo včasně ani adekvátně řešeno, kvůli nepřítomnosti jednoho z kolegů. V důsledku tohoto přijmeme personální opatření, abychom zajistili, že v budoucnu budou naše bezpečnostní standardy i reakční doba odpovídat těm nejvyšším nárokům.

Osobně dohlédnu na zavedení dalších kontrolních mechanismů a posílení našeho bezpečnostního týmu, abychom podobným problémům předešli. Vaše hlášení nám umožnilo nejen odhalit konkrétní incident, ale také výrazně zlepšit naše interní procesy a tím zvýšit úroveň zabezpečení pro všechny naše zákazníky...
3
Sítě / Výběr síťových prvků
« Poslední příspěvek od miczk kdy Dnes v 21:50:10 »
Ahoj,
potřeboval bych postavit jednoduchou síť a následně ji nakonfigurovat. Pracuji v IT, ale s konfigurací sítí nemám vůbec zkušenosti (až na pár hodin síťařiny z VŠ). Jedná se o síť do ordinace, teče tam 250Mbit VDSL od O2. Modem už mám - ZyXEL VMG4005-B50A a potřeboval bych router, switch a 3 AP. Nakonfigurovat by měla jít veřejná WiFi, kde je potřeba omezit max přenosovou rychlost. A pak privátní WiFi + síť, kde budou počítače, telefony, rentgeny a tiskárna. Některým zařízením potřebuju staticky přiřadit IP adresu v rámci interní sítě. Celkově bude přes kabel připojeno okolo 10 zařízení a ty 3 AP, preferoval bych tedy 24portový switch.

Přemýšlel jsem, že bych použil následující komponenty:
 - Router - Ubiquiti UniFi Dream Machine Pro,
 - Switch - Ubiquiti UniFi Switch 24 PoE,
 - AP - Ubiquiti UniFi AC PRO.

Bohužel nemám vhled, jestli není zvolené železo zbytečný přepal nebo ne. Hledám něco, co bude dobře fungovat, půjde jednoduše nakonfigurovat a nestojí to raketu. Díky za jakékoliv tipy!
4
Hardware / Re:Jaký hardware provozovat a co vyhodit?
« Poslední příspěvek od 🇺🇦 GPU kdy Dnes v 20:12:36 »
No jo, fakt, to je dobrý, zdejší fórum nepřestává překvapovat ani po letech. :-)
5
Hardware / Re:Uchycení atypických zařízení v racku
« Poslední příspěvek od 🇺🇦 GPU kdy Dnes v 20:07:21 »
Hlavně ty plastové switche/routery/modemy mají často roztodivné tvary a rozměry, takže nemá cenu s tím ztrácet čas. Hodím to na polici, až se ten bazmek bude měnit, nový bazmek bude mít jiný tvar a rozměr, takže zase půjde na polici.

Nechápu, proč mají výrobci potřebu neustále vymýšlet nové originální tvary. Zlatý Turris, prostě krabice.
6
Server / Re:Virtualizace Hyper-V vs. VM
« Poslední příspěvek od Zopper kdy Dnes v 19:56:34 »
Pokud jsi zvyklý na Win a nepotřebuješ v tom Debianu dělat nějaké složitosti (záleží, jestli Ubuntu, nebo Debian?), tak bych asi koukl po kombinaci Win + WSL2 s výchozím Ubuntu, nebo si doinstaloval Debian. Efektivně to znamená, že pracuješ ve Windows ale pouštíš to, co děláš, v Linuxu. A až když se ukáže, že to nestačí, tak začít řešit klasické virtuálky.

Edit, ještě mě napadla varianta dvou strojů s remote access. Nevím, jak moc to je či není vhodné řešení a co přesně ti na dvou strojích vadí, ale jednak můžeš mít vzdálenou plochu a druhak na spoustu scénářů stačí nějaká forma síťově sdíleného disku + ssh do linuxu. Ale možná jsi tohle už zkusil a zavrhl.
7
Server / Re:Virtualizace Hyper-V vs. VM
« Poslední příspěvek od Rike kdy Dnes v 19:42:21 »
Volil bych ten zaklad podle toho, co je tvuj "matersky jazyk" - jako duverne znama / stabilni platforma, coz by melo byt stejne jako - kde se odehrava vetsina tve prace s pocitacem. To druhy pak patri do virtualky, ktera se bude vyuzivat mene a experimentalne - takze nedava smysl to mit naopak a proti srsti.
hledas porovnani na doma nebo do firmy?
Je to do práce, na vývoj. Potřebuju kus odtud a kus odtamtud. Těžko se mi opouští třeba M$ Outlook (ten starej, ne ten 365; Linux nabízí jen velmi slabé záplaty), stejně jako potřebuju pro práci víc a víc Debianu. V zásadě je mi tedy jedno, které prostředí poběží jako hlavní, a které ve virtualizaci (než mne doběhne nějaký problém, který mi tu ideu zhatí), ale po měsíci jsem dospěl k závěru, že dva stroje (nedejbože dualboot) jsou prostě blbost a situaci je nutné vyřešit elegantněji. Dal jsem si tedy spíš kritéria obecnosti a perspektivnosti dalšího směřování (vyvěštit, co bude za rok, pět let) vybraného řešení.
8
Desktop / Re:Starodávná AMD GPU
« Poslední příspěvek od CPU kdy Dnes v 19:21:54 »
Bude někdo chtít nějakou tu HP T620ku?
Abych ho netlačil do odvozu těch krámů a pak mu tam neležely...
9
Hardware / Re:Podivné kopírování mezi dvěma NVMe disky
« Poslední příspěvek od Vít Šesták (v6ak) kdy Dnes v 18:32:24 »
No, vadné může být leccos (a já též úspěšně reklamoval 970…), nicméně řekl bych, že jde o odlišné symptomy, a souvislost mezi těmito třemi případy nevidím.
10
Hardware / Re:Podivné kopírování mezi dvěma NVMe disky
« Poslední příspěvek od e3k kdy Dnes v 18:27:09 »
prednedavnom som pisal o tom istom Samsungu: https://forum.root.cz/index.php?topic=28618.15
uz je to reklamovane/vratene.
Stran: [1] 2 3 ... 10