Lišta o blokování reklamy

Tomas

Lišta o blokování reklamy
« kdy: 09. 04. 2014, 17:42:44 »
Ahoj,

zadnou reklamu neblokuju jenom pristupuju z firemniho intranetu. Mozna nejaky proxy detection problem, ale reklamy mam az az. Tohle je opravdu priblblost a ten zlutej prouzek me opravdu s.... Co s tim?

Tomas
« Poslední změna: 09. 04. 2014, 17:57:55 od Petr Krčmář »


jan.xxx

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #1 kdy: 09. 04. 2014, 17:47:35 »
Taky nic neblokuji a v Seamonkey se mi lišta zobrazuje. Pak mi to píše něco o černém pasažérovi. A to si prosím i na některé reklamy kliknu. To mě opravdu uráží!

Prcek

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #2 kdy: 09. 04. 2014, 17:48:08 »
Taky reklamu neblokuju a stejně tu lištu vidím.

Neználek

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #3 kdy: 09. 04. 2014, 17:49:11 »
Jo jo, mám stejný problém.

linux_noob

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #4 kdy: 09. 04. 2014, 17:50:56 »
Ja zrovna tak, mam ale zakazanej flash, tak jestli to neni tim.


flack

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #5 kdy: 09. 04. 2014, 17:56:02 »
Mam adblockplus + easylist a tiez tu listu vidim a to reklamy blokujem  ;D

Inkvizitor

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #6 kdy: 09. 04. 2014, 17:59:04 »
AdBlock jsem pro root.cz kompletne vypnul, FlashBlock vypinat tedy rozhodne nebudu. Prisel cas cist Root v Lynxu?

Jo a smysluplna definice "revoluce" neni "nazev velkeho lidoveho povstani" - to napsal nejaky lumen do ceske Wikipedie, ale je to hloupost. Ledaze by roboti uz byli tak inteligentni, ze je treba je mast zavadejicimi otazkami...

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #7 kdy: 09. 04. 2014, 18:01:51 »
Omlouvám se, dostalo se to na web omylem. Je to nedokončené a zatím to nefunguje a ukazovalo se to všem.

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #8 kdy: 09. 04. 2014, 18:03:35 »
Abych se té lišty zbavil, musel jsem ještě Ghostery povolit 6 trackers a v NoScript 10.
 >:( :( ??? :-\

Zde je místo pro Vaši reklamu ...

Petr Stehlík

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #9 kdy: 09. 04. 2014, 18:05:35 »
Jsem další z těch, které výrazná lišta akorát upozornila, že by si měl nainstalovat nějaký blokátor reklamy, když ho dodneška neměl.

Tohle je přesně jako ty protipirátské ochrany na originálních DVD, které musí protrpět akorát platící zákazníci, zatímco poctiví stahovači to mají už čisté, bez výhružek.

Nebetyčná hloupost toho, kdo to zavedl dřív, než se 100% přesvědčil, že to nezasáhne "nevinné".

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #10 kdy: 09. 04. 2014, 18:06:47 »
Jak jsem psal, je to nedodělané, neotestované, rozepsané. Vyhrnulo se to omylem s jinými věcmi. Budeme to samozřejmě na testovacím serveru zkoušet horem dolem. I ten AdBlock si kvůli tomu cvičně nainstaluju.

tomvec

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #11 kdy: 09. 04. 2014, 18:10:50 »
Uvidíme, jak to pojede, až to bude dokončené  ;) Zatím se mi to podařilo na tři kliky vypnout, řešení přežije refresh stránky i restart prohlížeče. Nebo už je to vypnuté? Nebylo by lepší udělat v rámci využití programátorskýck kapacit třeba filtr na L.O.?

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #12 kdy: 09. 04. 2014, 18:13:24 »
Už je to vypnuté. Všiml jsem si toho na Chrome v mobilu a okamžitě zaurgoval vývojáře, aby s tím něco dělali. Viselo to tam asi jen chvíli.

Samozřejmě, že to půjde nějak schovat. Všechno je možné. Cílem je ale upozornit lidi na to, že je to pro nás problém. Na Rootu blokuje reklamu 48 % lidí, což už je masakr a výrazně nás to poškozuje.

tomvec

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #13 kdy: 09. 04. 2014, 18:23:31 »
Mátě nějak spočítané, kolik vám přinese uzivatel, který na Root vleze pětkrát za den, reklamu neblokuje a na nic neklikne? Jinak na rovinu, jakákoliv reklama na jakýchkoliv stránkách je opruz. Obzvlášť pokud nesouvisí se zaměřením stránek.

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #14 kdy: 09. 04. 2014, 18:27:29 »
Ptal jsem se na to a prý se to vyčísluje špatně. Ovšem ročně to udělá prý řádově tisícikoruny. Navíc kliknutí není nutné, část reklamy vydělává za zobrazení, takže to funguje i bez uživatelské interakce.

Problém je, že nic jiného než reklama zatím na webu moc nefunguje. Platit se uživatelům nechce a prodávat moc nemáme co. Navíc my vlastně ani nepotřebujeme, aby nám někdo platil. My se tou reklamou uživíme, děláme to tak už patnáct let. Ale čtenáři nám nesmí aktivně bránit.