Názor na připravovaný crowdfunding

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #75 kdy: 15. 11. 2014, 11:04:54 »
Kampaň už je na Indiegogo: https://www.indiegogo.com/projects/bitload-biz-share-every-bit-of-your-life
To je super, že jste to na Indiegogo spustili. Možná by to bylo vůbec nejlepší, kdyby každej projekt, ke kterýmu jsme tady skeptičtí, zkusil otestovat zájem touhle cestou. O našich názorech si můžete myslet cokoli, ale pokud se nenajdou platící zájemci, je to jasný (a naopak).

Pouze o kradení něčeho určitě nepůjde. Spíš půjde mimo jiné o porušování kopírovacího monopolu.  ;)
Když firma Blata zkonstruuje motorku, přijede Číňan, koupí si ji a za půl roku bude trh zaplavený levnými čínskými motorkami, dojde k porušení něčeho jinýho než "kopírovacího monopolu"?

Když kapela natočí CDčko, prodává ho svépomocí na svých stránkách v MP3 (moc na odbyt to nejde, stránky nejsou moc navštěvované), někdo si to koupí, umístí na Google Music a vydělá miliony, tak došlo taky k něčemu jinýmu než porušení "kopírovacího monopolu"?

Nesrovnávám kopírování pro vlastní potřebu a prodej. Jen kritizuje operování s gumovým pojmem "kopírovací monopol", který tady rozšířili Piráti.

Ano, určité procento nahraných dat bude přispívat k porušování autorských práv. Stejně tak jako se určité procento brokovnic použije k zabíjení lidí.
Jde o to, jaké procento. Určitý procento jaderných hlavic je uloženo ve skladech a možná že v nějaké divoké zemi nějaká jaderná hlavice slouží jako těžítko na nějaký papíry - dělá to z jaderných hlavic věc podobnou kuchyňskému noži?


Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #76 kdy: 15. 11. 2014, 12:46:14 »
No budeš se divit, ale PetrTv. JE reálné jméno.

To je zvláštní, že tohle jméno jsem nikdy neslyšel, a google o něm ví jenom v souvislosti s root.cz.
Nejsem včerejší. A proto musím předpokládat, že lžeš a své jméno tajíš, protože pácháš něco opravdu ohavného.
...

 :o
WTF?
Skvrny na Slunci?
Přistání Rosetty na kometě rozkolísalo mezihvězdný étér?
Vstávání (_!_) napřed?

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #77 kdy: 15. 11. 2014, 13:15:02 »
No budeš se divit, ale PetrTv. JE reálné jméno.
To je zvláštní, že tohle jméno jsem nikdy neslyšel, a google o něm ví jenom v souvislosti s root.cz.
Nejsem včerejší. A proto musím předpokládat, že lžeš a své jméno tajíš, protože pácháš něco opravdu ohavného.

Ano zajisté lžu, a jméno Petr nepoužívám vice jak 45 let.... a Tv. je zkratka příjmení.... ale to pak asi je pravé jméno a nelžu....  ;D
Takže čekám tvou omluvu, neboť jméno netajím a nelžu.

Předpokládám, že umíš rozpoznat pojem jméno a příjmení... a zase až tolik lidí tady nevstupuje přímo pod pravým jménem... Navíc, kdyby jsi měl alespoň snahu dohledat něco. Pak by jsi podle dalších znaků které používám bez větších problémů dohledal mé další nicky....

A samozřejmě s tebou souhlasím. Páchám velmi ohavné věci. Například nepoužívám Windows, nedívám se na Ordinaci v růžové zahradě (nebo jak se ta blbost jmenuje), a nekradu ....

Pouze o kradení něčeho určitě nepůjde. Spíš půjde mimo jiné o porušování kopírovacího monopolu.  ;)
Ano, určité procento nahraných dat bude přispívat k porušování autorských práv. Stejně tak jako se určité procento brokovnic použije k zabíjení lidí.

A porušování autorských práv, či kopírovacího monopolu by jsi obecně nazval jak ? U mne je to krádež....

Jistě jisté procento brokovnic slouží k zabíjení lidí. Drtivá většina brokovnic slouží k zabíjení čehokoliv, neboť pivo se s tím otvírá blbě
.... tedy je možno definovat, že brokovnice je smrtící věc .... zbraň..... a tedy i kdyby jsi nazýval její užití jakkoliv vzletně a jinak, stále je to věc určena primárně k zabíjení, a tedy musíš mít k jejímu držení licenci, a k užití také licenci.....


..........
...

 :o
WTF?
Skvrny na Slunci?
Přistání Rosetty na kometě rozkolísalo mezihvězdný étér?
Vstávání (_!_) napřed?
No asi bude na vině Rosetta.... protože stojí na křivo. Ty jsi neviděl Návštěvníky ??
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

nobody

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #78 kdy: 15. 11. 2014, 13:34:32 »
Kampaň už je na Indiegogo: https://www.indiegogo.com/projects/bitload-biz-share-every-bit-of-your-life
To je super, že jste to na Indiegogo spustili. Možná by to bylo vůbec nejlepší, kdyby každej projekt, ke kterýmu jsme tady skeptičtí, zkusil otestovat zájem touhle cestou. O našich názorech si můžete myslet cokoli, ale pokud se nenajdou platící zájemci, je to jasný (a naopak).


tak 21$ za 15dni je myslim znamkou ze o projekt je rozhodne velky zajem :)
mozna tomu obrovskemu zajmu pomohla i nesilna slova a netrapne fotografie...
a samozrejmne naprosto inovativni dosud nevidana myslenka na ktere projekt stavi ;)

Neviditelný

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #79 kdy: 15. 11. 2014, 13:57:35 »
Tohle na mě působí dost nepřesvědčivě:
Citace
Since the Czech legislation doesn’t limit these projects like for example the American Constitution does, we can afford to run this server in our Homeland without any fear of cessation of activity.
Pro člověka neznajícího českou legislativu to vypadá jako parádní lákadlo. Sice to staví ČR do role banánové republiky, kde jediné právo představuje kalašnikov s plným zásobníkem, ale to je vedlejší.

Nicméně o dvě věty dále:
Citace
In the worst case, the owners of the rights could get in touch and ask us to remove the content subject to their copyright. In such a case the file will be deleted within about 14 days.
Zde tvrdíte, že nahraný obsah na žádost držitelů příslušných práv mazat budete, tak jak to tedy je? Ani americkým službám podobného ražení nehrozí, že by je někdo zavřel, pokud dodržují DMCA.

Kdybych chtěl být velký skeptik, mohl bych si v souvislosti s odměnami za stažené soubory myslet, že modus operandi vašeho projektu bude tento:
  • Někdo napirátí poslední díly seriálu X v UHD a nahraje je na vaše servery.
  • Nějaké množství lidí si pro přístup k tomuto obsahu zaplatí prémiové účty.
  • Vy i uploader takhle vyděláte nějaké mergle.
  • Za pár dní přijde vydavatelství, na jehož žádost obsah odstraníte. Vy jste z obliga a uživatelé bez obsahu, za který si de facto zaplatili.

Kdybyste konkrétně uvedli, jakým způsobem vám česká legislativa umožňuje provozovat tu službu tak, jak tvrdíte, určitě by to pomohlo.

A úplně na okraj, ten poslední "bonus" v podobě pozvánky na Launch Party působí vážně směšně, zejména na část, kde se zavazujete pokrýt náklady za všechno kromě cestového. To fakt čekáte, že vás někdo zasponzoruje v přepočtu 100k CZK a ještě zaplatí dalších 20k CZK, aby se mohl jít opít do Ostravy?


Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #80 kdy: 15. 11. 2014, 14:59:57 »
Citace
In the worst case, the owners of the rights could get in touch and ask us to remove the content subject to their copyright. In such a case the file will be deleted within about 14 days.
Zde tvrdíte, že nahraný obsah na žádost držitelů příslušných práv mazat budete, tak jak to tedy je? Ani americkým službám podobného ražení nehrozí, že by je někdo zavřel, pokud dodržují DMCA.
A to původně se kasali, že všechno bude anonymní, tak jak bude anonymní, když budou vědět co mají smazat ?
Tak kde jsou jejich "kecy" o anonymitě.

Kdybych chtěl být velký skeptik, mohl bych si v souvislosti s odměnami za stažené soubory myslet, že modus operandi vašeho projektu bude tento:
Skeptik ? Já myslíš, že to bylo velmi optimistické....

Kdybyste konkrétně uvedli, jakým způsobem vám česká legislativa umožňuje provozovat tu službu tak, jak tvrdíte, určitě by to pomohlo.
Podle mne (a tvrdím to od počátku) nijak. Legislativa ČR neumožňuje takovou službu, s těmi parametry, a způsobem plateb provozovat, a ještě k tomu anonymně.

A úplně na okraj, ten poslední "bonus" v podobě pozvánky na Launch Party působí vážně směšně, zejména na část, kde se zavazujete pokrýt náklady za všechno kromě cestového. To fakt čekáte, že vás někdo zasponzoruje v přepočtu 100k CZK a ještě zaplatí dalších 20k CZK, aby se mohl jít opít do Ostravy?
Asi to fakt myslí vážně, asi se domnívají, že když napíšou slovo "Launch", "ZADARMO" a nebo "Sleva" tak na to poletí všichni, jak důchodci do Lídlu.

A "opít" ? No aby to nebyla Launch Party vegetarians and abstinents....  ;D
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #81 kdy: 15. 11. 2014, 15:20:06 »
Ta stranka jaksi nejde.. Zasahla ruka zakona? :)

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #82 kdy: 15. 11. 2014, 22:44:43 »
Nesrovnávám kopírování pro vlastní potřebu a prodej. Jen kritizuje operování s gumovým pojmem "kopírovací monopol", který tady rozšířili Piráti.

Pojem "kopírovací monopol" byl mou reakcí na pojem "krádež". Oba ty pojmy jsou do jisté míry zavádějící, a do jisté míry pravdivé.
"Kopírovací monopol" je hodně výstižný u 60 let staré písničky, ale méně výstižný u čínské motorky, která vznikne půl roku po originálu. A myslím, že stejně to budou chápat piráti.

Ano, určité procento nahraných dat bude přispívat k porušování autorských práv. Stejně tak jako se určité procento brokovnic použije k zabíjení lidí.
Jde o to, jaké procento. Určitý procento jaderných hlavic je uloženo ve skladech a možná že v nějaké divoké zemi nějaká jaderná hlavice slouží jako těžítko na nějaký papíry - dělá to z jaderných hlavic věc podobnou kuchyňskému noži?

Jde o víc věcí. Jde nejenom o to jaké procento, ale také k jak závažné nepravosti dochází (zabíjení lidí vs. porušování autorských práv).
A k tomu procentu - jaká část trafficu internetu slouží k porušování autorských práv? Vzhledem k objemům filmů bych si tipnul, že to bude možná přes polovinu. Neměly by se ty internety zakázat?

A obávám se, že u jaderných hlavic je to procento rovno 100, a že žádná hlavice nebyla vyrobena, aby sloužila jako těžítko.

Jistě jisté procento brokovnic slouží k zabíjení lidí. Drtivá většina brokovnic slouží k zabíjení čehokoliv, neboť pivo se s tím otvírá blbě
.... tedy je možno definovat, že brokovnice je smrtící věc .... zbraň..... a tedy i kdyby jsi nazýval její užití jakkoliv vzletně a jinak, stále je to věc určena primárně k zabíjení, a tedy musíš mít k jejímu držení licenci, a k užití také licenci.....

Je to jinak: Brokovnice složí primárně k zabíjení kachen a ke střelbě na střelnici. Licenci na brokovnici musíš mít proto, že brokovnicí lze ohrožovat lidské zdraví a životy. (Z obdobného důvodu potřebuješ licenci na auto.)
Internet primárně slouží k přenosu dat, a lze pomocí něho i porušovat autorská práva. Licenci ale nepotřebuješ, protože porušení autorských práv je považováno za mnohem menší problém než zabíjení lidí.

Ano zajisté lžu, a jméno Petr nepoužívám vice jak 45 let.... a Tv. je zkratka příjmení.... ale to pak asi je pravé jméno a nelžu....  ;D
Takže čekám tvou omluvu, neboť jméno netajím a nelžu.

Předpokládám, že umíš rozpoznat pojem jméno a příjmení... a zase až tolik lidí tady nevstupuje přímo pod pravým jménem... Navíc, kdyby jsi měl alespoň snahu dohledat něco. Pak by jsi podle dalších znaků které používám bez větších problémů dohledal mé další nicky....

A samozřejmě s tebou souhlasím. Páchám velmi ohavné věci. Například nepoužívám Windows, nedívám se na Ordinaci v růžové zahradě (nebo jak se ta blbost jmenuje), a nekradu ....

 :P "PetrTv." prostě není tvoje reálné jméno.
Takže čekám tvou omluvu za to, žes po mně neoprávněně žádal omluvu.

Co se týká ohavností, které pácháš, čekal jsem že ty i hawran si všimnete, že jsem použil stejných slov jako když jsi obviňoval bitload, že jim jde jedině o krádeže a o porušování zákonů.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #83 kdy: 15. 11. 2014, 23:01:12 »
Nechápu, že tu ubohost ještě řešíte. Za asi patnáct dní sesbírali 21 dolarů a to jen díky tomu, že prachy posílaji dokonce i příbuzní. Za pětatřicet dní to smažou, vrátí se do školy bez snů a iluzí o Sillicon Valley a neštěkne po nich ani kočka.

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #84 kdy: 15. 11. 2014, 23:11:23 »
fórum rootu nikdy nebylo určeno k řešení čehokoli, nýbrž k vedení metafyzických diskuzí a poměřování řečnických svalů
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #85 kdy: 15. 11. 2014, 23:39:02 »
"Kopírovací monopol" je hodně výstižný u 60 let staré písničky, ale méně výstižný u čínské motorky, která vznikne půl roku po originálu. A myslím, že stejně to budou chápat piráti.
Me by spis zajimalo, jestli je nejaky rozdil u pul roku stare pisnicky a pul roku stare motorky.

死神

  • ***
  • 159
    • Zobrazit profil
Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #86 kdy: 16. 11. 2014, 00:37:42 »
díky kapitálu, který získáme skrze úspěšný crowdfunding

Já tu kampaň sleduju od začátku a musím říct, že už dlouho jsem se takhle nezasmál.
Vy si za ten kapitál koupíte ve starbucks každý jedno kafe a tím to celé skončí.

;D ;D ;D

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #87 kdy: 16. 11. 2014, 12:04:47 »
Cenný zpětná vazba můžou být i komentáře na indiegogo. Třeba hned ten první:

I wish a lot of successes to developmental team.

:)

P.S. sorry, kluci, ale nemohl jsem to nechat ležet ladem :))

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #88 kdy: 16. 11. 2014, 12:30:33 »

Na development máte 27,000$ , to je x měsíců práce. Proč to tedy nenapíšete a nezprovozníte nějaký prototyp?
Nemám představu, jak to na indiego chodí, ale předpokládám, že peníze by se měly shánět snáz pokud už mám něco v ruce (?)

(Fakt jsem se těšil, až budu moct krást a nikdo mě nezastaví.  8) )
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #89 kdy: 16. 11. 2014, 12:33:03 »
Cenný zpětná vazba můžou být i komentáře na indiegogo. Třeba hned ten první:

I wish a lot of successes to developmental team.

:)

P.S. sorry, kluci, ale nemohl jsem to nechat ležet ladem :))

Mental sem, mental tam, ...