Názor na připravovaný crowdfunding

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #60 kdy: 28. 10. 2014, 12:58:00 »
Je obecně známo, že sdílení skrze Torrent anonymní není. Efektivnější je torrent také jen v některých případech. Při sdílení na Bitloadu není potřeba seedovat i po několika měsících, aby si případný zájemce mohl data stáhnout. Na Bitload se data nahrají a i za pár let tam stále budou dostupná. Vkládat nahraná videa na web skrze torrent také nelze. Diskutovat o východách našeho řešení je na další vlákno a podobných diskuzí už byla vedena spousta.

jen drobnost. pokud se nepletu tak jediná funkční síť kde lze mluvit o anonymitě je síť TOR, ale její rychlost je trochu šnekovitější ? No na sdílení videa fakt není.

a druhá drobnost.
Souhlasím, že nemá smysl diskutovat o výhodách něčeho co je od počátku nerozum. Vytvářet něco co tu je stokrát stejně, jen se to jinak jmenuje. Neboť vaše řešení nemá žádné podstatné výhody.
A ani ta anonymita tu vlastně není.
To by jste museli vymyslet nový systém komunikace mezi Vaším serverem a klientským PC aby jste zakryli přístup vůči celému internetu.

A to by pak bylo na nobelovku....
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---


frantisekz

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #61 kdy: 28. 10. 2014, 15:31:52 »
To je odvážné tvrzení. Ale obávám se, že pak celý projekt je nemožný.
Nic není nemožné, kdybychom v tento projekt nevěřili, tak jej ani nepředstavujeme.


Ale jak jsem psal, problém s platbou není až tak problém uživatele, ale vaším problémem. Já mohu zaplatit komu chci jak chci a čím chci.
Ale ten co přijme platbu, dělá-li to jako službu/podnikání, musí tuto platbu zaevidovat dle zákonu ČR = je-li rezidentem ČR, a tedy musí vést dle zákonů ČR účetnictví/daňovou evidenci, a pak je pro něj platné, že veškeré příjmy musí následně zdanit.
Neboť takové příjmy jsou tržbou, a je jedno jakou formou platba byla provedena.

Pro ilustraci příklad:

Ty mi uděláš webové stránky, já ti za to zaplatím 1x koněm, 2x prase, 10x slepice = hodnota cca 80tis = a ty musíš udělat dvě věci.
1. uvést tuto platbu do svého příjmu = tedy přiznat ji, ocenit ji (BT = vs nějaký kurz)
2. takový příjem následně ZDANIT = tedy zaplatit státu výpalné, za to že jsis mohl vydělat

A pro ad.1. musíš mít k tomu doklad = tzv. příjmový.

Pokud předpokládáš, že příjem z BT budeš mít tak nějak bokem, a před finančním úřadem to zatajíš ... tak tohle je tak v krásné sci-fi, že by ses měl poradit ještě nejlépe s daňovým poradcem...
Platby v BItcoinech řešíme s naším účetním, který je s touto problematikou plně obeznámen. Mohu Vás tedy ujistit:
Platby pomocí Bitcoinů budou plně anonymní a zároveň nebude docházet k porušování platné české legislativy. Dále bychom se k účetnictví neradi vyjadřovali. Ve Vašich připomínkách se prosím soustřeďte na projekt jako celek.

Ano, můžeš si otevřít účet třeba u eskymáků. A přijímat pak platby přepočtené na tuleně. Avšak předem dělat své podnikání tak abych unikl platbám daní znamená, že už od počátku to je nelegální.
Příjmy z takové společnosti by poté šly na účet Bitloadu v "normální" měně a tyto transakce by již podléhaly zdanění. Nevidíme v tom problém.

Jsi si opravdu tak jistý ?
Je to jedna z našich výhod oproti konkurenci. Jsme si jistí.

Aha... takže kdybych náhodou chtěl něco tam nahrávat, tak abych dostal platbu, pak tedy má-li to být anonymní, pak musím přijímat BT i kdy této pseudoměně nevěřím...
Je to jediná možnost, jak anonymně provádět finanční transakce.

AHA... takže už teď se plánuje FUP, i když na počátku píšete, všechno bez omezení, luxus super excelent......
Určitě se nebude jednat o FUP, ale spíše omezení rychlosti stahování pro běžné uživatele.

Pak se vrátím k otázce kterou položil TL, a proč bych si měl u Vás ty data sdílet či stahovat ? Jaká je přidaná hodnota, vůči již zavedeným systémům ? Ulozto, či BitTorrent ?
Dobrá, ještě jednou:
Nebudeme sbírat jakákoliv identifikační data uživatelů (ani IP adresy)
Umožníme anonymní platby prostřednictvím Bitcoinů
Free úcty budou použitelné , tzn. žádné drastické omezování
Nabídneme možnost streamovat videa až v rozlišení UltraHD
a další...

Další otázka, a přístup k Vám bude přes CO ? webbrowser ? nebo máte již napsané klienty pro trojkoalici MS-OSx-Linux, máte app pro Android, iOS, MSF ?
Primárně se bude vše řeišt přes WebUI, nicméně aplikace zejména pro mobilní aplikace jsou již ve vývoji.

Obávám se, že nikoliv. Navíc stojí za Vámi jaké společenství ? Chcete dostat peníze na něco .... ale dohledat kdo jste nejde jednoduše.
Takto se bussines nedělá.
Ujišťujeme Vás, že se zahájením kampaně budete znát celý management. Ono jinak ani kampaň na Indiegogo založit nejde ;)

A proč ti tak záleží na anonymním sdílení dat ?
Pokud mám dílo, ke kterému mám patřičná dispoziční práva, a jsem oprávněn toto dílo sdílet, a nebo je toto dílo určeno k bezplatnému sdílení, tak proč se musím anonymizovat ?
Jednoduše proto, že po částečném odhalení aktivit NSA a dalších zpravodajských služeb uživatelé chtějí mít možnost anonymně sdílet a vystupovat na internetu.

A vytvářet něco podobné ulozto, dropbox, mega a pod. To vypadá, že chcete vymyslet znovu kolo.
Naše služby budou v mnoha ohledech lepší a pro uživatele výhodnější. Spíš časem přestane existovat důvod uloz.to a podobné používat. Ale to bychom předbíhali ;)

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #62 kdy: 28. 10. 2014, 16:25:49 »
...
Naše služby budou v mnoha ohledech lepší a pro uživatele výhodnější. Spíš časem přestane existovat důvod uloz.to a podobné používat. Ale to bychom předbíhali ;)

Kéž by ti mladí a neklidní vrhli své neopotřebované síly na něco užitečného a pomohli s dokončením něčeho užitečného.
Napadá mne třeba hlodač ...

Luděk Postrašil

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #63 kdy: 28. 10. 2014, 16:37:17 »
Kéž by ti mladí a neklidní vrhli své neopotřebované síly na něco užitečného a pomohli s dokončením něčeho užitečného.
Napadá mne třeba hlodač ...

+1

BTW: Jednu dobu jsme hodně investovali do SEO optimalizací pro Hlodač, měli jsme rozjetá i školení a detailní manuály pro naše konzultanty... a pak to takhle dopadlo. Kdyby někdo ten projekt Hlodače obnovil, bylo by to super.

--
Luděk Postrašil (SEO UX Experts s.r.o.)

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #64 kdy: 28. 10. 2014, 18:10:08 »
Platby v BItcoinech řešíme s naším účetním, který je s touto problematikou plně obeznámen. Mohu Vás tedy ujistit:
Platby pomocí Bitcoinů budou plně anonymní a zároveň nebude docházet k porušování platné české legislativy. Dále bychom se k účetnictví neradi vyjadřovali. Ve Vašich připomínkách se prosím soustřeďte na projekt jako celek.
K projektu jako celek již bylo řečeno hodně. Teď už mne napadají pouze drobné detaily, které mohou projekt jako celek shodit dolů pomocí dominového efektu.

Ano v současné době platby pomocí BT nejsou v rozporu s českou legislativou, neboť něco takového technicky v žádném zákoně není pojmenováno. Nicméně to co není může velmi rychle být.

Znám mnoho podobných příkladů:

Není trestné prodávat zemědělské potřeby, není trestné prodávat semena rostlin, není trestné prodávat literaturu = a to ani když se to týká třebas pěstování konopí.
Ale bylo stanoveno, že je trestné to mít všechno v jednom obchodě.
Bác.... mimochodem taky měli právníky, taky to měli s účetní projednané, prostě jejich výklad zákona nebyl stejný jako výklad toho samého zákona státním zástupcem a následně soudcem.

To k projektu jako celku.

Je to jedna z našich výhod oproti konkurenci. Jsme si jistí.
Pak není co řešit. My Vás nebudeme přesvědčovat nějakými, "pochybnými" argumenty.
U nás na moravě se říká, kdo chce kam pomozme mu tam.

AHA... takže už teď se plánuje FUP, i když na počátku píšete, všechno bez omezení, luxus super excelent......
Určitě se nebude jednat o FUP, ale spíše omezení rychlosti stahování pro běžné uživatele.
A omezená rychlosti stahování budete nazývat jak ? Ostatní to nazývají FUP...


Dobrá, ještě jednou:
Nebudeme sbírat jakákoliv identifikační data uživatelů (ani IP adresy), Umožníme anonymní platby prostřednictvím Bitcoinů, Free úcty budou použitelné , tzn. žádné drastické omezování, Nabídneme možnost streamovat videa až v rozlišení UltraHD, a další...
Tak už první část prohlášení, ve mne vzbuzuje nedůvěru. Musí. Protože není JAK vás jakkoliv usvědčit z opaku.
Uživatele budete identifikovat JAK ? Uživatel si zvolí identifikační znaky ? a nebude žádné potvrzování pomocí emailu ? A již na počátku bude přístup přes anonymní síť ?

NE.

Proč bych měl já, a ostatní věřit tomu, že nebudete shromažďovat žádné identifikační data uživatelů ? To by totiž bylo možné snad POUZE kdyby přístup k Vám byl přes pouze a výhradně opensource aplikaci, která projde auditem, bude mít přenos plně šifrovaný atd., a tedy bude "jistota" že neodesílá více než má.

Ale i tak, To že prohlásíte, že nebudete shromažďovat žádné osobní identifikační údaje, je prostě NEMOŽNÉ. Technicky nemožné.


Primárně se bude vše řeišt přes WebUI, nicméně aplikace zejména pro mobilní aplikace jsou již ve vývoji.
A od této chvíle, když primárně to bude přes WebUI, už nevěřím.


Ujišťujeme Vás, že se zahájením kampaně budete znát celý management. Ono jinak ani kampaň na Indiegogo založit nejde ;)
Hmm, dobrá, můžeme se nechat překvapit.


Jednoduše proto, že po částečném odhalení aktivit NSA a dalších zpravodajských služeb uživatelé chtějí mít možnost anonymně sdílet a vystupovat na internetu.
AHA, ha ha....
Ano, anonymita je dokonalost. Jo četl jsem o jednom, co byl super anonymní, provozoval web s platbami BT, dalo se tam sehnat všechno od tuším ponožek až po střely AA....
Byl tak anonymní, že si pro něj FBI přišla....

Takže jinak. Ano anonymitu potřebuji když:
1. dělám něco nelegálně
2. jsem paranoiní
3. potřebuji dostat data na místo, nebo z, kde tomu stát brání = třeba Čína, Iran, atd....

U Vás je platné ad.1.

Naše služby budou v mnoha ohledech lepší a pro uživatele výhodnější. Spíš časem přestane existovat důvod uloz.to a podobné používat. Ale to bychom předbíhali ;)
Upřímně, pro mne důvod používat ulozto byl ukončen věkovým vývojem.... A poznáním, že nejsem tak chudý, abych nemohl jít do kina, když to má smysl, nebo si ten film půjčit.
Ostatní software z tohoto serveru tahat nemusím, neboť opensourse software je legálně uložen jinde.

A upřímně, mám stejný názor jako Hawran, chtělo by to dělat něco užitečnějšího, než tvořit další warezácký server.

--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---


Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #65 kdy: 28. 10. 2014, 18:12:17 »
Kéž by ti mladí a neklidní vrhli své neopotřebované síly na něco užitečného a pomohli s dokončením něčeho užitečného.
Napadá mne třeba hlodač ...
hlodač neznám, škoda....

Ale jinak s tebou plně souhlasím.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

jenda

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #66 kdy: 29. 10. 2014, 14:48:56 »

frantisekz

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #67 kdy: 31. 10. 2014, 15:35:56 »

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #68 kdy: 31. 10. 2014, 16:36:12 »
Kampaň už je na Indiegogo:

Viktor by mohl taky něco úžasného o sobě napsat.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

randolf

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #69 kdy: 31. 10. 2014, 16:37:26 »
No... asi do nekoho pichnu, ale muj dojem je nasledujici:
Mame tento napad, ktery by se mozna hodne lidem libil, presvedcime je, ze v CR je to legalni, nebo alespon nejasne, a oni nam prispeji na kampan. Zridime s.r.o. Na to nabalime investory a partnery. Nasledne se zjisti, ze dle CR zakonu je to vlastne slozitejsi, a projekt pujde do kytek, coz ovsem nevadi, protoze mezitim s.r.o. zkrachovalo, a penize se pouzily na vyvoj (zejmena mzdy zakladatelum a pravnikovi.)

Ve vysledku na tom nic nelegalniho nebude :)

tommm

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #70 kdy: 31. 10. 2014, 16:54:39 »
Samej skarohlid tady :)

Jen at to spustej na plne koule. Treba jim to klapne a nebudou muset sockovat od 8 do pul 5 v openspace jako vetsina lidi.

Je uplne jedno jestli delaj to stejny po 188. nebo 155. Pokud je po tom poptavka, tak prijde logicky i nabidka. (teda za predpokladu, ze si prosli touto fazi "pruzkumu trhu" a planovani)

To je jako rozmlouvat Marence otevreni domaci pekarny, kde kazdy rano napece cerstve pecivo, protoze exituje Anofert a mr. Bures a muzeme zrat gumove koblihy, tak proc se snazit neco zlepsit.
Kdyby to Marenka otevrela, tak ji tam lidi utrhaj ruce (dnes se tak ostatne uz deje - kvalitni reznici, pekari atp).

Pokud to budou delat dobre, tak uspeji. Pokud to dobre delat nebudou, pudou do zadeke ... takhle je to jednoduchy.

Ja jim preju hodne zdaru.

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #71 kdy: 31. 10. 2014, 19:03:02 »
No... asi do nekoho pichnu, ale muj dojem je nasledujici:
..........
Ve vysledku na tom nic nelegalniho nebude :)

Velmi pěkně řečeno, a správně. Mám ten pocit taky. A v podstatě je riziko investorů, že dali peníze do projektu, který od počátku byl tak nějak jen hospodský nápad.

Samej skarohlid tady :)

Jen at to spustej na plne koule. Treba jim to klapne a nebudou muset sockovat od 8 do pul 5 v openspace jako vetsina lidi.
Ale my jim přejeme, však ptali se na názor. Jistě že jim přeji aby za pár let mohli prodat ten svůj nápad za miliardy jak tvůrce seznam.cz či facebook.....

Jen se já osobně (a asi i jiní) nedomnívám, že je to plně legální, a životaschopné.


Je uplne jedno jestli delaj to stejny po 188. nebo 155. Pokud je po tom poptavka, tak prijde logicky i nabidka. (teda za predpokladu, ze si prosli touto fazi "pruzkumu trhu" a planovani)
Jedno je jen kolečko u trakaře.
Je dost problematické, začít podnikat (startup) a hned se pustit do něčeho, co je na vodě. Jaké si uděláš jméno na počátku, takové máš dost dlouho.

A že by po tom byla poptávka.... já ti nevím....

Aby ten průzkum trhu nebyl jen mezi známými v Karviné a tady na rootu.

To je jako rozmlouvat Marence otevreni domaci pekarny, kde kazdy rano napece cerstve pecivo, protoze exituje Anofert a mr. Bures a muzeme zrat gumove koblihy, tak proc se snazit neco zlepsit.
Kdyby to Marenka otevrela, tak ji tam lidi utrhaj ruce (dnes se tak ostatne uz deje - kvalitni reznici, pekari atp).
To není rozumné srovnání. Mařenka když otevře pekárnu, tak napeče pečivo ... to je od počátku legální.

Pokud budeš dělat, ale servery pro anonymní upload čehokoliv, tak od počátku balancuješ nad propastí legálnosti.

To je dle mého skromného názoru docela rozdíl. Tedy pokud nebude Mařenka péci čerstvé pečivo z přísadou marihuany  ;D ::) :o

V tom případě by to srovnání sedělo, ale pak je otázka = je legální péci marihuanové rohlíky nebo ne ?

Pokud to budou delat dobre, tak uspeji. Pokud to dobre delat nebudou, pudou do zadeke ... takhle je to jednoduchy.
Ale jim přeji taky hodně úspěchu, třeba budu v budoucnu jejich nový klient, a budu rád za jejich služby platit.... i když systém typu uložto sdílej to není to co má podle mne takovou potřebu.
Neb budoucnost je v cloudech ... mimochodem z nich se taky dá sdílet.... a takový anonymní cloud.... s dostatečnou velikostí, šifrováním, to by bylo něco....

Každému přeji úspěch.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #72 kdy: 15. 11. 2014, 07:35:26 »
Takže jinak. Ano anonymitu potřebuji když:
1. dělám něco nelegálně
2. jsem paranoiní
3. potřebuji dostat data na místo, nebo z, kde tomu stát brání = třeba Čína, Iran, atd....

U Vás je platné ad.1.

Ale oni anonymitu nepotřebují. Oni ji chtějí nabízet uživatelům.
Z jakých důvodů uživatelé o anonymitu stojí, jim může být jedno.

A předpokládám, že "jsem paranoidní" chápeš extenzivně, a považuješ se za paranoidního taky. (Jinak bys místo PetrTv. psal své reálné jméno, příjmení, adresu a telefon.)
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #73 kdy: 15. 11. 2014, 09:00:41 »
Takže jinak. Ano anonymitu potřebuji když:
1. dělám něco nelegálně
2. jsem paranoiní
3. potřebuji dostat data na místo, nebo z, kde tomu stát brání = třeba Čína, Iran, atd....

U Vás je platné ad.1.

Ale oni anonymitu nepotřebují. Oni ji chtějí nabízet uživatelům.
Z jakých důvodů uživatelé o anonymitu stojí, jim může být jedno.

A předpokládám, že "jsem paranoidní" chápeš extenzivně, a považuješ se za paranoidního taky. (Jinak bys místo PetrTv. psal své reálné jméno, příjmení, adresu a telefon.)

No budeš se divit, ale PetrTv. JE reálné jméno.
Paranoiní musí být lehce každý. Ale vše má mít meze. Nazval bych se Paranoiním realistickým pesimistou....

Ano jim je jedno, z jakého důvodu chtějí být uživatelé anonymní. Třeba chtějí poskytovat anonymní úložiště tibetských a čínským disidentům. A v takovém případě je jejich počin z jistého pohledu chválihodný.

Avšak nejsem včerejší. A tedy musím předpokládat, že se jedná pouze zase jen o server/službu pro kradení něčeho ať her nebo filmů, či jiného "materiálu".

A jediné čeho docílí, je že se bude psát zase o nutnosti regulace něčeho... internetu.... že BT použivají jen kriminální živly...... a spousty dalších ptákovin.

Koukni na to z jiného pohledu.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Re:Názor na připravovaný crowdfunding
« Odpověď #74 kdy: 15. 11. 2014, 10:17:06 »
No budeš se divit, ale PetrTv. JE reálné jméno.

To je zvláštní, že tohle jméno jsem nikdy neslyšel, a google o něm ví jenom v souvislosti s root.cz.
Nejsem včerejší. A proto musím předpokládat, že lžeš a své jméno tajíš, protože pácháš něco opravdu ohavného.

Avšak nejsem včerejší. A tedy musím předpokládat, že se jedná pouze zase jen o server/službu pro kradení něčeho ať her nebo filmů, či jiného "materiálu".

Pouze o kradení něčeho určitě nepůjde. Spíš půjde mimo jiné o porušování kopírovacího monopolu.  ;)

Ano, určité procento nahraných dat bude přispívat k porušování autorských práv. Stejně tak jako se určité procento brokovnic použije k zabíjení lidí.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."