PC se občas sám restartuje

Re: PC se občas sám restartuje
« Odpověď #15 kdy: 06. 10. 2010, 11:14:29 »
To PC jsi montoval sam? Nezapomnel jsi na tepelnou vodici pastu?


marwyn

Re: PC se občas sám restartuje
« Odpověď #16 kdy: 06. 10. 2010, 11:48:43 »
Měl jsem přesně tenhle problém na jednom PC. Důvodem byly nafouklý kondenzátory na desce.

Jo, to je obvyklej problém starších desek. A chová se to přesně takhle - náhodný resety.

Slavo

Re: PC se občas sám restartuje
« Odpověď #17 kdy: 28. 01. 2011, 20:12:14 »
Mne sa prave restartuje pocitac 20 sekund po zapnuti. Zacalo to ked som nainstaloval Alcohol. Mam Vistu. Pocitac sa restartuje tak rychlo ze nestiham ani odinstalovat ten Alcohol. Vedel by mi niekto pomoct?
Dakujem

aaa

Re: PC se občas sám restartuje
« Odpověď #18 kdy: 28. 01. 2011, 20:36:44 »
Slavo:

nabootni to do nudzoveho rezimu a odinstaluj. Ak sa ti to seka predtym ako stihnes dat nudzovy rezim, tipujem ze to nebude tym softom, kedze Win nemal sancu natiahnut nejake kiniznice/ovladace atd. - skus hladat HW chybu (pozri vyssie).

Zopper

Re: PC se občas sám restartuje
« Odpověď #19 kdy: 28. 01. 2011, 20:50:31 »
Jen doplním, co je ta volba v biosu - pokud by třeba odpadl chladič, začne se prudce zvedat teplota procesoru. Kdyby se mělo čekat na kritickou hodnotu teploty, může být pozdě, takže bios zasáhne, pokud se začne teplota rychle zvyšovat. Ten časový interval udává dobu, po jaké se má tato funkce zapnout - kdy procesor dosáhne pracovní hodnoty a nebude děsit bios zahříváním z pokojové teploty.


Slavo

Re: PC se občas sám restartuje
« Odpověď #20 kdy: 28. 01. 2011, 21:48:19 »
aaa - nejde to ani v nudzovom rezime, takisto sa restartne. Podla mna to nebude HW pretoze to zacalo robit hned ako som nainstaloval Alcohol, dovtedy som take nieco s tym compom nezazil... A BIOS mi ide bez problemov, myslim ze keby to bolo prehrievanie alebo nieco take, tak by nesiel ani on... Spustil som teraz v Biose nejaku kontrolu disku, tak uvidim co to spravi...

Re: pc se restartuje
« Odpověď #21 kdy: 28. 01. 2011, 23:17:46 »
teoreticky by to mohlo souviset s vysokou teplotou, ale nevim nevim.

proc si myslim ze jo, protoze v biosu je nejaka polozka jako Termal Monitor, a pak tam je nejaky casovy udaj vychoz ihodnota 15 minut, za kterou dobu po najeti pocitace je povazovan procesor za zahraty nebo co, netusim.

vzdy jsem to zvedal na 30 minut, zkusim to i ted.

prave mi to zresetilo podruhy, zadny aplikace nebezi, jen pusteny prohlizec, tentokrat Opera, takze Firefoxem to neni.

Takkze rikam, teoreticky, mohl by to byt ten Termal monitor, ze treba BIOS rekne a dos, a zreseti pc.

Proc by to ale nemela byt ta teplota ma dva duvody.

1) Mam boxovany procesor, tj ma to original malej vetrak, a kdyz se pc fakt zahrejva, tak ten pc desne rve jako fen... a ted je pomerne ticho, z cehoz vyvozuju ze teplota neni desna. A totez bylo pri prnvim resetu dneska.

2) Bocni poklop pc je napul odklopeny, proste neni nafest pridelany jak ma byt... a kdyz se pc zacne zahrejvat, poklop dam dohaje, cimz se pc ochladi a je zase ticho a poklop vratim.

Ted tu nemam zadnej diagnostickej nastroj ale mam procak

P4 Prescott 3 Ghz Hyperhtreading technology (zapnuto v BIOSU)
1 GB RAM Patriot
Windows XP

co by vas jeste zajimalo?

A co kontakty, ok?
Jestliže máte Windows tak si nafackujte, protože Váš počítač právě útočí na některý server. Děkujeme

Re: PC se občas sám restartuje
« Odpověď #22 kdy: 29. 01. 2011, 12:12:48 »
Mno jak si to tu pročítám ty všechny možné i nemožné možnosti co třeba se mrknout na zdroj ?? Třeba jsem to někde přehlédnul ale zdroj a vyschlé kondíky bych tipoval na 90 % hezký den přeji

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: PC se občas sám restartuje
« Odpověď #23 kdy: 29. 01. 2011, 14:12:48 »
Smarja, lidi, zapichnete to tu uz. Tenhle thread je z 04. 10. 2010 a dost mozna, ze tu mluvite o mrtvole a o mrtvych jen dobre.

Kit

Re: PC se občas sám restartuje
« Odpověď #24 kdy: 29. 01. 2011, 19:28:48 »
Smarja, lidi, zapichnete to tu uz. Tenhle thread je z 04. 10. 2010 a dost mozna, ze tu mluvite o mrtvole a o mrtvych jen dobre.
A komu to vadí, že je to mrtvola? S tímto problémem se může setkat kdokoli v budoucnu, najde toto vlákno, přečte si tipy na vadné ramky, nafouknuté kondenzátory na desce a vadný zdroj. Podívá se na desku, otestuje ramku a vymění zdroj (můj tip). Na 90% to vyřeší jeho problém a další vlákno už nebude zakládat.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: PC se občas sám restartuje
« Odpověď #25 kdy: 29. 01. 2011, 20:44:17 »
Za predpokladu, ze tohle vlakno najde, coz v tom mnozstvi v odkladisti neni vubec zaruceno. Cili nejspis zalozi nove a pojede se znova.

Kit

Re: PC se občas sám restartuje
« Odpověď #26 kdy: 29. 01. 2011, 21:45:40 »
Za predpokladu, ze tohle vlakno najde, coz v tom mnozstvi v odkladisti neni vubec zaruceno. Cili nejspis zalozi nove a pojede se znova.
A co je tohle?
http://www.google.cz/search?q=PC+se+občas+sám+restartuje

Že je vlákno v odkladišti? To přece vůbec nic neznamená.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: PC se občas sám restartuje
« Odpověď #27 kdy: 29. 01. 2011, 22:01:07 »
No jiste. Vsichni uzivatele Googlu kladou otazky stejnym zpusobem. Ani by je nenapadlo  napsat treba PC samovolne rebootuje a co ja vim. Krome toho, uzivateli muze PC vytuhavat a problem bude treba uplne stejneho puvodu. Takovy uzivatel se pak treba google zepta na zamrzajici PC. Krome toho, tazatel tu ani nenapsal, v cem to bylo, pokud na to tedy prisel. Mohlo by to byt i tim firewallem, ktery nekteri lide dost pomlouvaji a rikaji, ze jim shazuje Widle.

Jinak v tehle niti muzeme pokracovat az do vycerpani ulozneho prostoru na Rootu a k prave pricine se stejne nedopracujeme. Tazatel se totiz odmlcel.

Kit

Re: PC se občas sám restartuje
« Odpověď #28 kdy: 29. 01. 2011, 22:16:50 »
Jinak v tehle niti muzeme pokracovat az do vycerpani ulozneho prostoru na Rootu a k prave pricine se stejne nedopracujeme. Tazatel se totiz odmlcel.
Je snad nutné se dobrat pravé příčiny, když se původní tazatel odmlčel? Co si jen tak pokecat o možných příčinách divného chování PC?

Kdysi jsem měl problém, že mi grafická karta vypínala zobrazování při vykreslování složitějších scén. Všechny komponenty byly nové. Vyměnil jsem skoro všechno, ale pořád to blblo. Nakonec jsem vyměnil i zdroj a bylo po problému. Ze zbylých součástek jsem pak sestavil druhé PC.