Má smysl se učit Cobol?

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #420 kdy: 03. 11. 2014, 17:41:23 »
Tak nevim, ale nechtela by redakce tuhle diskusi zamknout? Uz snad od treti stranky se tu zasira databaze Bibli a o COBOLu ani slovo.

Mé studium Bible u Lenina ještě neskončilo, pokud zamykat tak prosím až po přidání odkazu do pokračovacího tématu o Bibli.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."


Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #421 kdy: 03. 11. 2014, 19:10:49 »
Nemuze naprset voda, ktera tu neni. Voda se jen tak sama od sebe neobjevi, muze prset jen ta voda, ktera se stane soucasti kolobehu odparovani, kondenzace v mracich a srazek.

Casto diskutovane tema, zkus google:

http://nejotazky.nazory.cz/2014/02/Potopa-sveta-kde-se-vzalo-tolik-vody.html

zatycz

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #422 kdy: 03. 11. 2014, 19:15:22 »
Na pocatku byla pomerne jednoznacna a kratka otazka: "Zdravim, ma v dnesni dobe vyuziti COBOL?? Mam moznost se ho zacit ucit ve skole, ale zas se nechci ucit neco co pote nevyuziju."   A pak prisli navstevnici root fora a rekli, budiz offtopic a flame. A tak se stalo.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #423 kdy: 03. 11. 2014, 21:50:35 »
Nemuze naprset voda, ktera tu neni. Voda se jen tak sama od sebe neobjevi, muze prset jen ta voda, ktera se stane soucasti kolobehu odparovani, kondenzace v mracich a srazek.

Casto diskutovane tema, zkus google:

http://nejotazky.nazory.cz/2014/02/Potopa-sveta-kde-se-vzalo-tolik-vody.html

No, to je urcite ono. Tam se dokonce mluvi o obdobi kridy, kdy jeste ani neexistovaly ty opice, ze kterych jsme se podle krestanu nevyvinuli. To bylo pred miliony let a tehdy po zemi behali leda tak jesteri a par prvnich savcu. Zajimalo by mne tedy, kde Noe sebral ty hrochy, ktere si s ostatnimi jeste neexistujicini zviraty nalozil na archu a take to, jak se ty miliony let slucuji s tim, ze Zeme pry byla stvorena se vsim vsudy, jak to zname, pred par tisici let, tedy vyrazne pozdeji, nez doba, ze ktere zname prvni prapredky lidi.

Troll

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #424 kdy: 03. 11. 2014, 23:04:08 »
Na pocatku byla pomerne jednoznacna a kratka otazka: "Zdravim, ma v dnesni dobe vyuziti COBOL?? Mam moznost se ho zacit ucit ve skole, ale zas se nechci ucit neco co pote nevyuziju."   A pak prisli navstevnici root fora a rekli, budiz offtopic a flame. A tak se stalo.

Je to každopádně zajímavý fenomén, jak se tady každé téma stočí úplně jinam. Budu v tom muset najít nějaký pattern - až se budu potřebovat na něco zeptat, tak se zeptám na něco úplně nesouvisejícího a diskuze nakonec dospěje k tomu, co jsem chtěl řešit původně :-D


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #425 kdy: 03. 11. 2014, 23:18:15 »
Na pocatku byla pomerne jednoznacna a kratka otazka: "Zdravim, ma v dnesni dobe vyuziti COBOL?? Mam moznost se ho zacit ucit ve skole, ale zas se nechci ucit neco co pote nevyuziju."   A pak prisli navstevnici root fora a rekli, budiz offtopic a flame. A tak se stalo.

Je to každopádně zajímavý fenomén, jak se tady každé téma stočí úplně jinam. Budu v tom muset najít nějaký pattern - až se budu potřebovat na něco zeptat, tak se zeptám na něco úplně nesouvisejícího a diskuze nakonec dospěje k tomu, co jsem chtěl řešit původně :-D

K tematu uz asi nema nikdo co dodat, tak je to jedno. Relevantni jsou prvni stranky, nasleduje kecarna, jako obvykle.

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #426 kdy: 04. 11. 2014, 08:12:24 »
Co mi pride min. podozrive, ze napr. taky Mirek Prýmek sa snazi odpovedat a diskutovat s nim... Nejak mi nedpaluje preco?
Já si narozdíl od (asi) většiny zdejšího osazenstva nemyslím, že by Lenin vyloženě troloval, a nemám problém s tím, věřit mu, že tomu, co tady vykládá, opravdu věří (trochu to teda asi nafukuje, ale to je na webu normální). Ani nemám potřebu mu to nějak vehementně vyvracet nebo z něj dělat pitomce - vždyť u nás většina lidí věří různým horoskopům, energetickým kanálůl a podobným ptákovinám, oproti tomu je Lenin ještě docela rozumnej.

Druhá věc je, že si myslím, že jeho víra je poměrně standardní evangelikální křesťanství amerického střihu, takže pro mě je docela zajímavý si některý jeho názory přečíst a sem tam se na něco zeptat, protože s takhle věřícíma lidma jinak nepřijdu do styku, takže mě to docela zajímá. Jak jsem psal k tomu odkazu na video kdesi dávno v tomhle vláknu - když člověk pochopí tenhle způsob uvažování, pochopí tu část Američanů, kterým by jinak Evropan dost obtížně rozuměl.

Ale možnost, že si z nás věech dělá šoufky, nechávám otevřenou ;)

P.S. Proč podezřelé? Myslíš, že Lenin je moje alterego a trpím takovou psychickou poruchou, že si potřebuju na webu povídat sám se sebou? :))

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #427 kdy: 04. 11. 2014, 08:20:36 »
Ja si obcas poustim islamsky videa z youtube, nektere jsou velmi inspirujuci pro duchovni zivot:
A k čemu je ti pouštět si nějaký videa, když jsi pořád ještě nepoznal, že Mohammed je Prorok?

Ne, zrovna dneska jsem zalozil dalsi startup - datamining pro SMB zakazniky.
Můžeš o tom něco napsat? S (asi) trochu podobným startupem spolupracuju, tak by mě zajímalo, co děláte, jaký technologie jste se rozhodli používat a tak. Celkem by mě i zajímalo, jakou volíte strategii - přijde mi na téhle oblasti zajímavý, že občas se dají vymyslet nějaký technicky úplně triviální postupy, který ale dávají z uživatelskýho hlediska celkem efektní výsledky - a na druhou stranu jsou technologicky náročný věci, který dávají výsledky nezajímavý nebo nesrozumitelný, takže koncový zákazník vůbec nemá šanci ocenit náročnost té věci... Je to docela zajímavá oblast, přijde mi, že to je hodně mix marketingu, sociologie, psychologie a technologií :) Pokud bys k tomu měl jakejkoli komentář, moc rád si ho poslechnu.

Linquerin

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #428 kdy: 04. 11. 2014, 10:10:33 »
Co mi pride min. podozrive, ze napr. taky Mirek Prýmek sa snazi odpovedat a diskutovat s nim... Nejak mi nedpaluje preco?
P.S. Proč podezřelé? Myslíš, že Lenin je moje alterego a trpím takovou psychickou poruchou, že si potřebuju na webu povídat sám se sebou? :))

nn, ja som ty myslel tak, ze ta podozrievam, ze mu to veris alebo, ze sa tvaris, ze mu to veris a pritom kujes nejaku lotrovinu :D Skratka mi neslo do hlavy aky mas dovod na diskusiu - teraz samozrejme rozumiem... :D

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #429 kdy: 04. 11. 2014, 13:06:00 »
...
P.S. Proč podezřelé? Myslíš, že Lenin je moje alterego a trpím takovou psychickou poruchou, že si potřebuju na webu povídat sám se sebou? :))

Tedy, takhle hloupě se prokecnout!?
 ;)

Troll

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #430 kdy: 04. 11. 2014, 13:56:23 »
Já si zase myslím, že Mirek Prýmek je alterego Lenina a Lenin trpí psychickou poruchou, která ho nutí povídat si s Mirkem.

poustevnik

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #431 kdy: 04. 11. 2014, 14:02:09 »
Ježíš hlavně říkal: "Hledejte Království Boží a všechno ostatní vám bude přidáno."

Lenine, co je podle tebe "Království Boží" ?

dword

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #432 kdy: 04. 11. 2014, 15:12:55 »
"Království Boží" je stav oscviceni

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #433 kdy: 04. 11. 2014, 15:16:12 »
Můžeš o tom něco napsat? S (asi) trochu podobným startupem spolupracuju, tak by mě zajímalo, co děláte, jaký technologie jste se rozhodli používat a tak. Celkem by mě i zajímalo, jakou volíte strategii - přijde mi na téhle oblasti zajímavý, že občas se dají vymyslet nějaký technicky úplně triviální postupy, který ale dávají z uživatelskýho hlediska celkem efektní výsledky - a na druhou stranu jsou technologicky náročný věci, který dávají výsledky nezajímavý nebo nesrozumitelný, takže koncový zákazník vůbec nemá šanci ocenit náročnost té věci... Je to docela zajímavá oblast, přijde mi, že to je hodně mix marketingu, sociologie, psychologie a technologií :) Pokud bys k tomu měl jakejkoli komentář, moc rád si ho poslechnu.

Pouzivaji se bezne machine learning algoritmy (SVM) prepsane tak aby se dali paraelizovat na cloudu (rackspace). Programovaci jazyk java, scala, C, Python. backend Spring Batch haknuty pro praci v cloudu. Pointa je v datech, musis je v prvni rade umet ziskat a pak je procistit. Zbytek byznisu je v prezentaci vysledku zakaznikovi tak aby to koupil jako sluzbu. Frontend v play framework.

Kdybyjste kluci po ty leta co si tady piseme byli ochotni na sobe makat a ucit se tak uz davno nejakou podobnou firmu vlastnite. Je to trivialni. Vetsina z vas zdechla na tom ze neudelala ani 1 radku domaciho ukolu, nebyla ochotna poslat zadne realne vysledky dosavadni prace, neverila tomu ze vim co delam a necpu penize do neceho co by nefungovalo, po pripade byla lina dorazit na schuzku se mnou kde bychom to probrali.

Byli jste pysni, lini, zbabeli ale vsechno jste vedeli nejlip - uzijte si otroctvi kteremu se rika u vas HPP, tady se tomu rika rat race. Svoboda je pro lidi co si ji zaslouzi.

S myma spoluzakama je to to samy jako s vama, taky maji dementni zpusob uvazovani diky kteremu je jim nemozne pomoct. Chteji vsechno ale neumi NIC PORADNEHO a nedokazou si to sami sobe priznat. Tady vidite jak je studium bible dulezite, dokaze totiz zmenit system vaseho mysleni. Bible vas odnauci hrat si na dokonale.

Dokud nezmenite svuj zpusob mysleni tak neni mozny vam pomoct, jedina vase radost zustava drbat lenina na foru. Nic kluci jdu makat shanim cloveka co tomu startupu dodela Spring for Scala - https://github.com/spring-projects/spring-scala

dword

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #434 kdy: 04. 11. 2014, 15:26:40 »
Tak se mej Lenine, bylo mi cti, zase se nekdy ukaz a at se dari se startupem.