Existuje limit pro funkci CONCAT?

Dzavy

Re:Existuje limit pro funkci CONCAT?
« Odpověď #30 kdy: 28. 09. 2014, 21:21:12 »
Jestli jsi ještě pořád nedokázal vygooglit odpověď, tak tady píšou 1024: http://boulderapps.co/mysql-concat-limitation

Jinak fakt netušim co tady zase masturbujete nad problémem se screenshotem...to jste to hned chtěli všichni testovat a spouštět, abyste mohli odpovědět dostatečně sofistikovaně? A DB vytvořenou a naplněnou máte? Boha jeho...
Podle tohoto navodu jsem to zkousel take (zajiste jsem po uprave konfiguraku shodil apache, restartoval MySQL a nahodil apache) a nepomohlo to, ale nejsem SQL guru, takze treba jsem neco delal spatne
Jak špatně? Proč proboha restart Apache? Tam jasně píšou, že CONCAT má limit 1024 znaků, kterej se nedá změnit, a celej ten článek je o nahrazení funkce CONCAT funkcí GROUP_CONCAT...


Dzavy

Re:Existuje limit pro funkci CONCAT?
« Odpověď #31 kdy: 28. 09. 2014, 21:22:49 »
Jinak fakt netušim co tady zase masturbujete nad problémem se screenshotem...to jste to hned chtěli všichni testovat a spouštět, abyste mohli odpovědět dostatečně sofistikovaně? A DB vytvořenou a naplněnou máte? Boha jeho...

Jednak jsem si tu ukázku skriptu chtěl alespoň přečíst tak, abych se nemusel spoléhat na OCR. Otestovat a spustit kus zdrojáku není problém, vytvořit si databázi a naplnit ji nějakými náhodnými daty snad umíš také.
No to umim, ale pro odpověď na otázku mi to přijde trochu overkill...nebo Ty hned vždycky jako první věc testuješ všechny zdrojáky, když se někdo na něco ptá?

Re:Existuje limit pro funkci CONCAT?
« Odpověď #32 kdy: 28. 09. 2014, 21:43:19 »
Při vší úctě,docela se divim že takovýmu "člověku" vůbec pomáháte...

Kit

Re:Existuje limit pro funkci CONCAT?
« Odpověď #33 kdy: 28. 09. 2014, 21:52:56 »
...nebo Ty hned vždycky jako první věc testuješ všechny zdrojáky, když se někdo na něco ptá?

Pokud chci zdroják pochopit, tak si ho nejprve natáhnu do svého editoru, přeformátuji a obarvím syntaxi. Teprve pak ho začínám číst. Dřív to nemá smysl. Už při tom přeformátování například vidím chybějící závorky a středníky.

Pokud někomu chci odpovědět kusem kódu, zpravidla si ho nejprve otestuji, minimálně na syntaxi. V lepším případě si k němu vyrobím i test funkčnosti s několika mocky a stuby.

Ono to moc práce navíc nedá, možná minutu, ale získám tím další zkušenost. Když to někdo udělá jako screenshot, tak je to pro mne často nečitelné. Zejména pokud zvolí nevhodnou kombinaci písmo/pozadí. Také bývá velmi časté prťavé písmo, jako bylo i v tomto případě. Nedá se to ani pořádně zvětšit, protože pak se mi to nevejde na obrazovku - limit 80 znaků na řádek jako kdyby neexistoval.

Kit

Re:Existuje limit pro funkci CONCAT?
« Odpověď #34 kdy: 28. 09. 2014, 21:56:29 »
Při vší úctě,docela se divim že takovýmu "člověku" vůbec pomáháte...

Při vší úctě, docela se divím, že jsi nenapsal žádný názor k tématu nebo alespoň ke stávajícímu off-topicu, ale vytváříš další off-topic.


rade-brno

Re:Existuje limit pro funkci CONCAT?
« Odpověď #35 kdy: 29. 09. 2014, 10:07:49 »
Při vší úctě,docela se divim že takovýmu "člověku" vůbec pomáháte...
:-* (_!_)

rade-brno

Re:Existuje limit pro funkci CONCAT?
« Odpověď #36 kdy: 29. 09. 2014, 10:15:26 »
Jestli jsi ještě pořád nedokázal vygooglit odpověď, tak tady píšou 1024: http://boulderapps.co/mysql-concat-limitation

Jinak fakt netušim co tady zase masturbujete nad problémem se screenshotem...to jste to hned chtěli všichni testovat a spouštět, abyste mohli odpovědět dostatečně sofistikovaně? A DB vytvořenou a naplněnou máte? Boha jeho...
Podle tohoto navodu jsem to zkousel take (zajiste jsem po uprave konfiguraku shodil apache, restartoval MySQL a nahodil apache) a nepomohlo to, ale nejsem SQL guru, takze treba jsem neco delal spatne
Jak špatně? Proč proboha restart Apache? Tam jasně píšou, že CONCAT má limit 1024 znaků, kterej se nedá změnit, a celej ten článek je o nahrazení funkce CONCAT funkcí GROUP_CONCAT...
No, mám pocit, že CONCAT by se mělo odlimitovat spíše CONCAT_WS a že GROUP_CONCAT slouží k něčemu trochu jinému, ale raději už se tu nebudu o ničem rozepisovat... :-D
Máte pravdu, článek http://boulderapps.co/mysql-concat-limitation byl jeden z mnoha co na mě vypadlo z googlu a jen jsem se díval na řešení a přehlédl jsem, že je ten limit natvrdo a nedá se s ním hnout, MOJE CHYBA, OMLOUVÁM SE ZA ZBYTEČNÝ DOTAZ...

sj

Re:Existuje limit pro funkci CONCAT?
« Odpověď #37 kdy: 29. 09. 2014, 11:20:48 »
Popravdě řečeno to nebyl až tak zbytečný dotaz. Minimálně já jsem rád že po 10+ letech uživatelského používání Linuxu dokážu zkopírovat z MC texty, to jsem dříve nevěděl (nenapadlo mě googlit a myslel jsem spíše že to nejde - což byla očividně hloupost). Obdobně i k tomu kódu byly nějaké užitečné poznámky.

Re:Existuje limit pro funkci CONCAT?
« Odpověď #38 kdy: 29. 09. 2014, 11:43:20 »
Popravdě řečeno to nebyl až tak zbytečný dotaz. Minimálně já jsem rád že po 10+ letech uživatelského používání Linuxu dokážu zkopírovat z MC texty, to jsem dříve nevěděl (nenapadlo mě googlit a myslel jsem spíše že to nejde - což byla očividně hloupost). Obdobně i k tomu kódu byly nějaké užitečné poznámky.

A přitom je to přímo v manuálu mc:

Mouse Support

...

If you are running the Midnight Commander with the mouse support, you can get the default mouse behavior (cutting and pasting text) by holding down the Shift key.

Pavel...

Re:Existuje limit pro funkci CONCAT?
« Odpověď #39 kdy: 29. 09. 2014, 12:17:47 »
A přitom je to přímo v manuálu mc:

Este sa Ti nestalo, ze si si jednoducho nepolozil otazku "ako v XXX pouzivat YYY" ?
Kto si ju polozil, ten to samozrejme hravo vygoogli.

Po bitke je kazdy general.

rade-brno

Re:Existuje limit pro funkci CONCAT?
« Odpověď #40 kdy: 29. 09. 2014, 17:01:34 »
Popravdě řečeno to nebyl až tak zbytečný dotaz. Minimálně já jsem rád že po 10+ letech uživatelského používání Linuxu dokážu zkopírovat z MC texty, to jsem dříve nevěděl (nenapadlo mě googlit a myslel jsem spíše že to nejde - což byla očividně hloupost). Obdobně i k tomu kódu byly nějaké užitečné poznámky.
jj, presne tak, v 99% potrebuji vkladat do terminalu (hlavne hesla z KeePassX) coz funguje i v editoru MC (CTRL+SHIFT+V) a kdyz uz jsem fakt nejaky soubor potreboval, taxem si otevrel druhy MC, pres menu jsem se primo v MC prihlasil na SSH a pak uz se da normalne kopirovat na lokal... Po X letech jsem se rozhodl pouzivat pouze MC i v X11, abych jak na serveru tak na notasu delal ty samy veci stejne a nemusel si pamatovat ovladani (klavesove zkratky atd) zvlast pro MC a zvlast pro jiny GUI file manager...