Poptávka po Linux adminech

sisarp

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #60 kdy: 26. 09. 2014, 23:22:03 »
Ale ani jedna nevydělá zdaleka tolik, co pecky na konzolích. PC je dlouho mrtvé a Steam je poslední hřebík do rakve. Co takové Destiny? Blbost, ale za týden to vydělalo více než cokoli kdy na PC. Pak máš daleko lepší věci jako COD, GTA nebo Minecraft.

Hlavně prodeje tebou vyjmenovaných her jsou slabé proti daleko dražším konzolovým hrám. Když je tam to Crysis... víš jak dopadlo to studio, co? A to bývalo PC only :))


Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #61 kdy: 26. 09. 2014, 23:28:33 »
..............
TO je ta hra, co se prodava za 1500 korun a vydelala tvurcum miliardy?

Trollíku, asi nemá smysl ti moc vysvětlovat co dnes vydělává u her ty obrovské peníze, že se tvůrcům vyplatí je dělat. Přesto se o to jemně pokusím.

Např. takový WoT - World of Tanks - hra samotná je ZADARMO, ale  neznám hráče, který by se nekoupil alespoň za 400-500Kč něco do té hry. Obecně průměr z lidí co znám je zhruba 2-5 tisíc ROČNĚ,  a při počtu cca x set tisíc hráčů je to velmi slušný "příjem".

To se opravdu domníváš, že dnes jsou v kurzu a nejlepší rito na prodávaných titulech ? někde v obchodě ? Jo Batlefield 4 v TESCO prodávali ještě minulý týden za cca 1200 kč, dnes ho tam mají za 499kč a počítám že na začátku prosince to bude v akci za 250Kč, to fakt na tom by tvůrci vydělali.

Takže jednoduše řečeno, potřebuješ-li mašinu na hry kup si něco s Windows a nebo konzoli, potřebuješ-li normálně v klidu pracovat, obejdeš se bez toho "úžasného" systému Windows.

Ale celou dobu jsme OT v této diskuzi.


Ale ani jedna nevydělá zdaleka tolik, co pecky na konzolích. PC je dlouho mrtvé a Steam je poslední hřebík do rakve. Co takové Destiny? Blbost, ale za týden to vydělalo více než cokoli kdy na PC. Pak máš daleko lepší věci jako COD, GTA nebo Minecraft.

Hlavně prodeje tebou vyjmenovaných her jsou slabé proti daleko dražším konzolovým hrám. Když je tam to Crysis... víš jak dopadlo to studio, co? A to bývalo PC only :))

Je to stejné jak píšu výše. Ani PC, ani konzole, ani Steam nejsou v podstatě nic, oproti hrám, kde většina hráčů si v průběhu hraní dokupuje další věci za reálné peníze. Co je platné, když prodáš 200tis ks hry za 1500Kč, když z toho tvůrce dostane tak max 50% oproti "obyčejnému" WoT (například) kde ti jen za "premiové" účty nasype měsíčně 150tis hráčů více jak 1500kc....

A co je pak lepší ? A to na konzolích prostě nemáš. Ten Steam žije jen z tohoto....
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

sisarp

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #62 kdy: 26. 09. 2014, 23:31:16 »
Ukaž mi nějaké důkazy. GTA V se prodalo během pár měsíců 30 milionů za 1500,-. A na žádné PC to nevyšlo. Jak tomu chceš konkurovat nějakou tvou zdarma hrou?

lol

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #63 kdy: 26. 09. 2014, 23:39:23 »
Bavite se tady o hre Dota2 ktera se uz delsi dobu drzi v top3 nejhranejsich her na svete.
Za ingame predmety/vzhled se da utratit tisice korun


V poslednim velkem turnaji se hralo celkem o $10 000 000!

sisarp

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #64 kdy: 26. 09. 2014, 23:51:37 »
Ukaž mi nějaká čísla o výdělcích. Nějaké možná, hraje se, vydělává a tak, to je k ničemu. Když se dneska pořád hraje původní CS, tak to také neznamená, že se na něm vydělávají miliardy. A kdo ví, kolik lidí to vůbec hraje.


Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #65 kdy: 27. 09. 2014, 00:05:25 »
Ukaž mi nějaké důkazy. GTA V se prodalo během pár měsíců 30 milionů za 1500,-. A na žádné PC to nevyšlo. Jak tomu chceš konkurovat nějakou tvou zdarma hrou?

Tržbu 45miliard českých korun ?? slušné, to se hodně napakovali prodejci... Máš pravdu... NO A ?

tak ať, tvůj argument je stejný jako tvrzení, že nejvýdělečnější mobilní telefon je iPhone, který se za pár týdnů prodal v milionech kusů za cenu až 35tis, ano tento kus "udělal" obrovskou tržbu.... a proto je nejlepší na světě ?

Nevím, nějak jsem kdesi četl, že nejpoužívanější OS pro telefony je prý Android, tedy je v daleko větším počtu prodaných ks telefonu než takový iOS .... řekl bych že ten Android ZADARMO vydělal (tedy udělal) asi větší tržbu než nejdražší sériově vyráběný telefon na světě.

Můj osobní názor, že na hry je Windows či konzole, a na práci cokoliv jiného (linux/OSX), stále nebyl změněn. Nejsem tak bohatý abych měl jen jeden stroj. A rozhodně nářadí používám k účelu, ke kterému bylo stvořeno. A Windows byl stvořen pro masovou zábavu = hry, pouze omylem to začali používat díky "levnosti"  lenosti i k práci.

Kdyby Steve Jobs neprodával ty svoje Apple tak draho, resp. nabídl svůj OSX tomu IBM, tak žádný  B.Gates nikdy nevytvořil Windows. Ale to je jen co by kdyby.

Ukaž mi nějaká čísla o výdělcích. Nějaké možná, hraje se, vydělává a tak, to je k ničemu. Když se dneska pořád hraje původní CS, tak to také neznamená, že se na něm vydělávají miliardy. A kdo ví, kolik lidí to vůbec hraje.

Jaká čísla máš namysli ? Výdělek koho, z těch tebou psaných 1500kč tvůrci viděli tak v lepším případě polovinu, a i o tom bych pochyboval.  Jejich výdělek možná po odečtu všech prodejců, překupníků, PR, reklam a pod, možná je 100-200 v českých.... a to fakt jsem velký optimista.

Problém her na PC je to, že se velmi lehce daly a dají  krást, proč bych si to koupil, když to mohu stáhnout z warezu.... proto mi Steam mimochodem nevadí.... zatím co u konzolí to kopírování prý není jednoduché, i když divil bych se......

Ale pořád to je v podstatě jedno.

Co má diskuze o hrách společného s linuxovými adminy ?
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

sisarp

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #66 kdy: 27. 09. 2014, 00:11:45 »
Něco k věci tam nemáš? Generování nesmyslů z Windows herní platformu neudělá.

Trollik

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #67 kdy: 27. 09. 2014, 02:39:40 »
Pritom staci tak malo :)

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #68 kdy: 27. 09. 2014, 07:54:44 »
Nevím, nějak jsem kdesi četl, že nejpoužívanější OS pro telefony je prý Android, tedy je v daleko větším počtu prodaných ks telefonu než takový iOS .... řekl bych že ten Android ZADARMO vydělal (tedy udělal) asi větší tržbu než nejdražší sériově vyráběný telefon na světě.
Je to fakt hodně OT, ale tady se mýlíš - iPhone dělá kolem desetiny všech kusů smartphonů, kolem třetiny v obratu a kolem dvou třetin v ziscích :)

http://www.asymco.com/2012/02/03/first-apples-rank-in-mobile-phone-profitability-and-revenues/


sisarp

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #69 kdy: 27. 09. 2014, 11:18:52 »

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #70 kdy: 27. 09. 2014, 16:45:23 »
Nevím, nějak jsem kdesi četl, že nejpoužívanější OS pro telefony je prý Android, tedy je v daleko větším počtu prodaných ks telefonu než takový iOS .... řekl bych že ten Android ZADARMO vydělal (tedy udělal) asi větší tržbu než nejdražší sériově vyráběný telefon na světě.
Je to fakt hodně OT, ale tady se mýlíš - iPhone dělá kolem desetiny všech kusů smartphonů, kolem třetiny v obratu a kolem dvou třetin v ziscích :)

http://www.asymco.com/2012/02/03/first-apples-rank-in-mobile-phone-profitability-and-revenues/

Mirku předpokládám, že umíš číst, já jsem psal TŘŽBU, tedy obrat, nepsal jsem o zisku.
Já pochopitelně si umím spočítat a dohledat to co píšeš, a nikdy jsem to nerozporoval,  kromě dvou tebou výše uvedených informací s tebou souhlasím.
V čem ti budu oponovat je, že se mýlím, a taky v tom, že dělá dvě třetiny zisků. Zisk bývá definován jako zůstatek mezi cenou prodejní a náklady na prodej (kompletní náklady), že by Apple zůstavaly 2 třetiny z prodejní ceny jako zisk... omlouvám se, ale to nemůžeš myslet vážně.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #71 kdy: 27. 09. 2014, 17:37:47 »
že by Apple zůstavaly 2 třetiny z prodejní ceny jako zisk... omlouvám se, ale to nemůžeš myslet vážně.

Tohle přece ale Mirek netvrdil :)

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #72 kdy: 27. 09. 2014, 18:36:44 »
že by Apple zůstavaly 2 třetiny z prodejní ceny jako zisk... omlouvám se, ale to nemůžeš myslet vážně.

Tohle přece ale Mirek netvrdil :)

Myslíš, že jsem přečetl jeho text špatně ? Nebo jej špatně pochopil ?
Nebo to myslel, že Apple z iPhone má dvě třetiny zisků ze všech prodaných smartphone ?

Psal "iPhone dělá kolem desetiny všech kusů smartphonů, kolem třetiny v obratu a kolem dvou třetin v ziscích"

Ale stejně je to debata už o točící se vrtuli.... každý má svůj názor, a bude se za něj bít.

Jen mimochodem, část zisků (nezanedbatelnou hodnotu) z toho OS Android, co je zadarmo, má taková nevýznamná firma jmenující se Microsoft. A to jen protože má patenty, stejně tak nezanedbatelnou část "zisků" z iPhone má taktéž firma Microsoft, takže ve výsledku firmě Apple zase tolik toho zisku z prodaných iPhone nezbude.

Nicméně to už jsme zabředli fakt úplně někam jinam.

A pro ty co píší, že se mýlím, jen vzkaz. Ano mohu se mýlit, ale je to můj názor, podložený informacemi. Tyto mohou být mylné, a tím i můj názor může být mylný. Nicméně, výkřik "on se mýlí" těžko lze považovat za argument, jehož účelem je napravit omyl.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #73 kdy: 27. 09. 2014, 19:33:47 »
Psal "iPhone dělá kolem desetiny všech kusů smartphonů, kolem třetiny v obratu a kolem dvou třetin v ziscích"

Z kontextu je snad dostatečně zřejmé, že všechny ty tři údaje se vztahují k celkovému trhu se smartphony. A i kdyby to úplně zřejmé nebylo, pořád je tam ten odkaz na zdroj.

Trollik

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #74 kdy: 27. 09. 2014, 19:46:46 »
Psal "iPhone dělá kolem desetiny všech kusů smartphonů, kolem třetiny v obratu a kolem dvou třetin v ziscích"

Z kontextu je snad dostatečně zřejmé, že všechny ty tři údaje se vztahují k celkovému trhu se smartphony. A i kdyby to úplně zřejmé nebylo, pořád je tam ten odkaz na zdroj.

Presne tak to je, neni tam nic o 2/3 zisku na prodanem iPhonu ale ze zisky na vsech iPhonech v souctu maji podil 2/3 na veskerych ziscich na smartphonech na svete.


OT:
Ja se popadam za bricho, jak je dnes expertem a intelektualem kazdy, kdo umi hovno okecat sloziteji, i kdyz nema pravdu.