A mohu se zeptat jaké znalosti a zkušenosti byly požadovány?
Nejsem asi úplně oprávněný tady vypisovat, na čem nám jede produkce, ale myslím, že můžu pro ilustraci s klidem říct, jaký technologie jsme někdy vážně testovali, používali nebo používáme:
AWS, Chef, Salt, Ansible, Docker, hodně python, Django, Nginx, Redis, PostgreSQL, MQTT, ZeroMQ, Nagios.
Někde v tomhle prostoru se ta práce pohybuje. Samozřejmě nečekáme, že někdo tohle všechno bude sypat z rukávu, spíš jde o to, aby měl nějakou zkušenost se správou serverů, ideálně webserverů a webového backendu, ještě ideálněji v cloudu. Znalost jakékoli z těch výš vypsaných technologií je plus, ale imho by úplně stačilo, kdyby tušil, o čem je řeč, popř. znal nějaké jiné podobné technologie - rozhodující je imho stejně hlavně ochota rychle se učit a agilně řešit problémy.
Kdokoli má pocit, že by to mohl zvládnout, odkazuju ho na toho zmíněnýho Pavla Štorka, kontakt viz link výš.
Momentálně dělám klasického správce sítě, tzn. uživatelské stanice, servery (Linux, starší MS Windows servery), tiskárny, VoIP telefony atd. Zkrátka kompletní IT firmy o cca 70 lidech.
To je sice dost odlišná oblast, ale to nutně stopku neznamená - sám mám podobnej background. Je to pak dost o osobním jednání.
Otázka také je, kolik nabídek na Linux administrátora se objeví na běžných pracovních serverech a kolik míst se obsazuje pouze na základě známosti a osobního doporučení.
Nemám s nabíráním žádné velké zkušenosti, ale řekl bych, že málo komu se chce prodírat desítkami zájemců, kteří přijdou s "umím jenom HTML, ale líná huba holý neštěstí", takže reference určitě hrají velkou roli, zvlášť u menších týmů, který nemají moc zájem živit stáda HR vyžírků...