Zobrazovač obrázku pro Ubuntu

nobody

Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #15 kdy: 16. 09. 2014, 15:02:08 »
gThumb v Xubuntu 14.04 jde nainstalovat normalne
zkusil sem i tu novejsi verzi pres PPA, taky sla nainstalovat normalne

vypada ze mas porouchano... zkus pro opravu:

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install -f
kazdopadne gThumb te asi stejne zklame, pri ESC se vrati do nahledu miniatur obrazku, z ktereho nelze odejit jinak nez zavrenim krizkem, nebo Ctrl+Q, nebo Alt+F4...

to uz spis to EyeOfGnome ktere pri ESC skoci z fullscreen do okna a dalsi ESC okno zavre :)


TV

Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #16 kdy: 16. 09. 2014, 15:05:36 »

trodas

  • *
  • 34
  • Just one crazy computer geek :)
    • ICQ komunikátor - 144990310
    • MSN komunikátor - trodas_cr@hotmail.com
    • AOL komunikátor - angrytrodas
    • Zobrazit profil
    • moje malé fórum
    • E-mail
Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #17 kdy: 16. 09. 2014, 15:32:38 »
gthumb prostě nainstalovat NELZE ať dělám, co dělám...

jenamodel@jenamodel:~$ sudo apt-get install -f
sudo: unable to resolve host jenamodel
Čtu seznamy balíků… Hotovo
Vytváří se strom závislostí       
Čtu stavové informace… Hotovo
0 aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 0 neaktualizováno.
jenamodel@jenamodel:~$

Nechápu to. Navíc vidím, že Esc nelze nakonfigurovat normálně, no, to bych řežil, POKUD by ta aplikace normálně pracovala s náhledy, ořezávala a zmenšovala. gimp to sice umí VELMI KOSTRBATE - ale umí (kterej DEBIL to programoval - na to z Photoshopu NIKDY nepřejdu, to se de facto nedá používat!) ale umí, nícméně nakonec chce uložit obrázek JEN jako .XCF formát (WTF!!!) ...
Nepoužitelné. jpeg není ve volbě k uložení, nepochopitelné :(


XnView vypadá zajímavě a kupodivu se po rozbalení bez nějaké instalace rozjel... nicméně čekal jsem instalaci... a teď jak ho nastavit, aby fungoval normálně...
"It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong." - Voltaire
...just keep folding, just keep folding... :) my config

poustevnik

Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #18 kdy: 16. 09. 2014, 15:34:41 »
v GIMPu pro ukládání v jiném formátu než XCF zvol v menu "Export" (já vím, je to debilní)

nobody

Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #19 kdy: 16. 09. 2014, 15:39:29 »
tak rozbite balicky si nemel, ale neco tam rozbite mit musis kdyz nejde nainstalovat gThumb :)

Gimp ma XCF v novejch verzich jako hlavni format ktery umi ukldat vrstvy apod,  protoze lidi neumeli zvolit XCF a pak se divili ze v JPG nemaj po znovuotevreni vrstvy :)

XnView si asi nerozbaloval, ale instaloval, deb je format balicku v Debian/Ubuntu/Mint, poklikanim na nej se nainstaluje, ale ztracis tim v budoucnu moznost automaticke aktualizace, kdyz to instalujes takto rucne a ne pres "Centrum Software/Synaptic/apt-get/aptitude".


marceliq

Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #20 kdy: 16. 09. 2014, 15:43:59 »
gthumb prostě nainstalovat NELZE ať dělám, co dělám...

jenamodel@jenamodel:~$ sudo apt-get install -f
sudo: unable to resolve host jenamodel
Čtu seznamy balíků… Hotovo
Vytváří se strom závislostí       
Čtu stavové informace… Hotovo
0 aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 0 neaktualizováno.
jenamodel@jenamodel:~$

Nechápu to. Navíc vidím, že Esc nelze nakonfigurovat normálně, no, to bych řežil, POKUD by ta aplikace normálně pracovala s náhledy, ořezávala a zmenšovala. gimp to sice umí VELMI KOSTRBATE - ale umí (kterej DEBIL to programoval - na to z Photoshopu NIKDY nepřejdu, to se de facto nedá používat!) ale umí, nícméně nakonec chce uložit obrázek JEN jako .XCF formát (WTF!!!) ...
Nepoužitelné. jpeg není ve volbě k uložení, nepochopitelné :(


XnView vypadá zajímavě a kupodivu se po rozbalení bez nějaké instalace rozjel... nicméně čekal jsem instalaci... a teď jak ho nastavit, aby fungoval normálně...

to vypada spis na problem s DNS.. resp. nezda se mi ze ubuntu server repozitar s repozitarem ma host jenamodel...

Nehral jsi si nahodou i se sources.list v /etc/apt/ ??

marceliq

Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #21 kdy: 16. 09. 2014, 15:46:38 »
gthumb prostě nainstalovat NELZE ať dělám, co dělám...

jenamodel@jenamodel:~$ sudo apt-get install -f
sudo: unable to resolve host jenamodel
Čtu seznamy balíků… Hotovo
Vytváří se strom závislostí       
Čtu stavové informace… Hotovo
0 aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 0 neaktualizováno.
jenamodel@jenamodel:~$

Nechápu to. Navíc vidím, že Esc nelze nakonfigurovat normálně, no, to bych řežil, POKUD by ta aplikace normálně pracovala s náhledy, ořezávala a zmenšovala. gimp to sice umí VELMI KOSTRBATE - ale umí (kterej DEBIL to programoval - na to z Photoshopu NIKDY nepřejdu, to se de facto nedá používat!) ale umí, nícméně nakonec chce uložit obrázek JEN jako .XCF formát (WTF!!!) ...
Nepoužitelné. jpeg není ve volbě k uložení, nepochopitelné :(


XnView vypadá zajímavě a kupodivu se po rozbalení bez nějaké instalace rozjel... nicméně čekal jsem instalaci... a teď jak ho nastavit, aby fungoval normálně...

to vypada spis na problem s DNS.. resp. nezda se mi ze ubuntu server repozitar s repozitarem ma host jenamodel...

Nehral jsi si nahodou i se sources.list v /etc/apt/ ??
*ubuntu server s repozitarem...

nobody

Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #22 kdy: 16. 09. 2014, 15:48:37 »
koukam na XnView je to sice kanon na to co si puvodne chtel :)
ale da se nastavit ESC na konec... Nastroje/Nastaveni/Rozhrani/Klavesnice/Pressing ESC once quit...
zrusit zobrazeni infa v Nastaveni/Zobrazit/Cela obrazovka/Show info
pro zoom koleckem mysi pridrz Ctrl... coz je ovsem chovani v dost ostatnich gfx/net/txt programech :)

poustevnik

Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #23 kdy: 16. 09. 2014, 15:50:03 »
Zdá se, že je tam fakt nějak rozbitý balíčkování. Já se však v deb-based balíčkových systémech bohužel nevyznám natolik, abych byl schopen poradit (dělám převážně na rpm-based distribucích). Může to taky být bug na straně ubuntu, protože oba co jsme to tady zkoušeli instalovat jsme instalovali na xubuntu a původní tazatel má pravděpodobně "klasické" ubuntu, kde je jiná sestava nainstalovaných balíčků.

nobody

Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #24 kdy: 16. 09. 2014, 15:52:41 »
marceliq: s tim si nehral, to by se chovalo jinak, on si hral se zmenou jmena v /etc/hostname ;)
takze aby se zbavil hlasky je treba totozne jenamodel nastavit i v souboru /etc/hosts pro 127.0.1.1

poustevnik

Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #25 kdy: 16. 09. 2014, 15:53:23 »
jinak pro takový rychlý a jednoduchý prohlížení obrázků je dobrej prográmek "feh", ale nevím, jestli není pro tebe příliš spartánskej

trodas

  • *
  • 34
  • Just one crazy computer geek :)
    • ICQ komunikátor - 144990310
    • MSN komunikátor - trodas_cr@hotmail.com
    • AOL komunikátor - angrytrodas
    • Zobrazit profil
    • moje malé fórum
    • E-mail
Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #26 kdy: 16. 09. 2014, 15:55:38 »
Mám dnes čerstvě instalované Ubuntu 140.14 LTS a XnView tak nějak funguje a asi i půjde nastavit normálně, ale nemohu dostat odkaz na něj do luncheru, jen na plochu, což nechápu. Nemělo by to být snadné, prostě šup... a nic?! Nechápu to.

Další problém - psaní s klávesnicí ČESKOU zavináče? Jak? Win = Ctrl + Shift + V = zavináč, žádnej problém. Jak na Ubuntu?!

Ad rozbité balíčky - nevím, nechápu, prostě to za boha živého nefunguje a nevím co s tím. Help.

gimp - běžný uživatel nikdy nepochopí, že místo "uložit jako" má dát export a jinak si jpeg neuloží. Pokud toto nepochopí autoři aplikací, tak se Linux nikdy nerozšíří, protože uživatelská přívětivost je naprostý, absoludní základ všeho. Nikdo nebude gimp používat, když ho omezuje tak brutálně...
"It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong." - Voltaire
...just keep folding, just keep folding... :) my config

trodas

  • *
  • 34
  • Just one crazy computer geek :)
    • ICQ komunikátor - 144990310
    • MSN komunikátor - trodas_cr@hotmail.com
    • AOL komunikátor - angrytrodas
    • Zobrazit profil
    • moje malé fórum
    • E-mail
Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #27 kdy: 16. 09. 2014, 15:57:06 »
Ano, hosts mám z Win, modifkovaný. Pevní řádek je localhost TAB 127.0.0.1 ... nikdo nepsal, že tam má být jenamodel = jméno mašiny. Sakra!
"It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong." - Voltaire
...just keep folding, just keep folding... :) my config

poustevnik

Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #28 kdy: 16. 09. 2014, 16:01:00 »
speciální znaky se na české klávesnici píšou dost pohodlně (tady budeš pravděpodobně uživatelský komfort Linuxu chválit): je to pravý alt + to číslo nahoře na klávesnici, na kterém daný znak v anglické je, čili pro zavináč to bude pravý alt + 2

trodas

  • *
  • 34
  • Just one crazy computer geek :)
    • ICQ komunikátor - 144990310
    • MSN komunikátor - trodas_cr@hotmail.com
    • AOL komunikátor - angrytrodas
    • Zobrazit profil
    • moje malé fórum
    • E-mail
Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #29 kdy: 16. 09. 2014, 16:07:08 »
A další problémy - XnView nebyl nainstalován, nelze ho tedy vybrat jako default na zobrazení obrázku - co s tm?

XnView nastavím ČERNOU pro pozadí a je tam setrvale a stále šedá :(
"It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong." - Voltaire
...just keep folding, just keep folding... :) my config