Darujete starší či nepoužívaný notebook?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #60 kdy: 29. 08. 2014, 00:45:48 »
Vidis, to je od tebe hezke, ze se tak staras o sirotky. Nechapu ale, proc te tak rozciluje predstava, ze by nekdo mohl nekomu darovat notebook a brojis tady proti tomu, misto abys nechal rozhodnuti na pripadnem darci bez toho, ze by ses pokusil jeho rozhodnuti ovlivnit. Kdyz nekdo chce neco darovat, je jeho vec, jestli tak ucini a komu to daruje. Syckum, jako ty, do toho nic neni.

Jinak by jiste nebyl tak velky problem, aby sis s dotycnou dohodl schuzku a posoudil situaci. Muzes pak treba vyhlednout notebook, vyhlasit sbirku a dat sem cislo konta. Ja ti na nej neco poslu, ale vic se tim zabyvat nebudu, protoze k dotycne pani to mam tak asi tisic kilaku daleko, takze z praktickych duvodu se tim muzes zabyvat ty mnohem snaze, nez ja. Kdyz ti nedela problem zajet do decaku, muzes zrovna tak dobre navstivit dotycnou a zaridit potrebne.


Bla

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #61 kdy: 29. 08. 2014, 01:10:49 »

Aha, plky, plky, plky a nic víc z tebe nevymáčkneme, no, čekal jsem to, čekal ;D
Kdybys byl alespoň TROŠIČKU, ale opravdu alespoň jen MALILINKO víc než plkal, šáhneš do prasátka, koupíš nějakou pěknou myš a podložku, což by tě bobánku až tolik nestálo, no a pošleš to té paní. Aháááá to neuděláš ;D
Nuž dobrá, dám ti šanci, co, překvapíš?

woo

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #62 kdy: 29. 08. 2014, 01:15:37 »
@JardaP:

Hele, neprekrucuj to porad!

Nikdo tady nebroji proti tomu aby nekdo nekomu daroval notebook. Naopak, narozdil od tebe se lidi snazi tazateli pomoci - tim, ze mu vysvetli, ze by mel zvolit pristup ktery nebude potencionalni darce odrazovat.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #63 kdy: 29. 08. 2014, 08:23:14 »
@Bla: Aha. A ty mas urcite uz adresu, kam mam vecne dary zasilat, protoze jsi s dotycnou jiz mluvil.

Jinak si vsimni, ze je jisty rozdil mezi vyndanim nepotrebneho notebooku z jarmary a obchazenim obchodu s prasatkem v tasce a nakupem notebooku. Nicmene opakuji: over pozadi veci, zorganizuj sbirku, vyhledni notebook a dej sem cislo uctu. Mas to tam blize.

@woo: Vysvetlovani a nazyvani nekoho podvodnikem nejsou ty same veci.

Karlitos

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #64 kdy: 29. 08. 2014, 09:41:02 »
Citace
SSD by se muselo dokoupit k jednomu nabídnutému notebooku, který se nejspíše nedá použít na přehráváni videí z důvodu grafiky.

Nejlevnejsi SSD u Azly stoji 850,- 40Gb na system v cajku, co na tom chcete ukladat za data probuh ??? Normalni 2,5 disk 80-120GB da dneska spousta lidi pomalu za odnos. (Az zazalohuju moje disky do nejakyho NASu - kterej nejdriv musim poridit - klidne se tu prihlasim).

YouTube - kdyz uz musi byt - resi Minitube, tam ty videa pojedou v HD ready ve fulscreenu v pohode. Mapy resi treba gnome mapy nebo Marble.

Podle me tazatel hleda reseni na stribrnem podnose. Kdyz se totiz opravdu chce, tak jde leccos. Doporucuju na aukru koupit nejaky cinsky tablet s HDMI vystupem a USB host a pripojit to k externimu monitoru a kavesnici. Mail, YouTube, Chrome funkcni, ovladat to zvladne i cirkusova opice. 17" LCD sem nedavno jeden daroval, mozna bych mel druhy i za odvoz. 15" LCD sem tuhlenc s pocitem viny vyhodil do elektroodpadu.

Apropos ten notebook je Hp dv6000 akorat sem u nej vymnenil procesor za Intel Core Solo. Jen tak pro legraci nezavazne ho fotit nebudu, kdyz prijdu vecer utahanej z prace mam lepsi veci na praci.


wtf

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #65 kdy: 29. 08. 2014, 09:51:45 »
@woo: Hele, kdyz se ti ty pozadavky nelibi, tak na to nereaguj. Muzes treba vykonat dobro, az nekdo bude hledat i386sx s 64MB pameti, 10MB disku, v co nejvetsi bedne a s 12"CRT. To ti snad pozadavky neprijdou neprimerene.
mi teda prijde, ze na dost pocetnou cast lidi i tu na foru plati: kovarova kobyla chodi bosa, protoze kovar plati hypnoteku.

je to teprve rok, co jsem jsem se zbavoval athlon 64 3000+ a upgradoval sice na nejnovejsi technologie, ale zdaleka ne takovy delo jak si tu nekteri predstavuji ze dostanou zadara. nejak mi prijde, ze tu nekdo "spadl z jahody".

Karlitos

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #66 kdy: 29. 08. 2014, 09:57:07 »
OFFtop: Nikoliv. Kovarova kobyla chodi bosa protoze uz mesice ceka az ctena firma DELL konecne uvede do prodeje sve nove inspirony rady 7000 ktere s velkou pompou predvadela uz na ceBitu. Pak budu mit k darovani dokonce i Acer s Core 2 Duo.

wtf

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #67 kdy: 29. 08. 2014, 09:57:33 »
@woo: Prosimte, mas snad pocit, ze tazatel po tobe chce, abys mu sel koupit posledni rev vypocetni techniky? To, co chce, splni lecjaky stary kram. Vcetne te funkcni baterky. Muj netbook je stary kram, nicmene po peti letech ma baterku dost slusnou, protoze vetsinu casu jede ze site.

Jinak tazatel mozna neni tak uplne mistr slova, ale snad bych to nenafukoval az do arogance. Ja nevim, ze tu za vsim musite vsichni hledat nejake zednarske spiknuti a pritom o tom hovno vite. Nekde se pta, tak bud dejte nebo nedejte. Nikdo vas nenuti, ale muzete si aspon nechat ty pindy o arogantnich zlodejich. Toho cloveka jste nevideli ani z rychliku, nicmene ho mate precteneho a vsem je jasne, ze patri do kriminalu.
tim bych se nechlubil, ze mas baterku v poslednim tazeni pred tim nez nabobtna a exploduje coz byva pripad suntovych starsich baterek kde odejde tepelna ochrana vekem a pritom baterky jsou porad schopny toho dost pobrat a pri prehrati nalezite s efekty uvolnit.

Chez

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #68 kdy: 29. 08. 2014, 10:58:33 »
Alois < Možná by pomohlo napsat alespoň město. Osobně nedám ani korunu na různé sbírky v ulicích, na parkovištích obchodních domů, nebo něco "někam" posílat. Ale třeba předáváme osobně odrostlé dětské oblečení do dětského domu. Kupodivu i tam si vybírají, co chtějí a co ne. Jinak naprosto běžně rozdávám starší, pro mě neupotřebitelný hw, ale vždy konkrétním lidem, u kterých vím, že ho skutečně upotřebí. Zrovna dnes přidávám zdarma jeden starší disk do starého počítače, který tu mám na opravu. Tomu člověku to pomůže a mě tu zbyl z pc, které už nemělo smysl opravovat. Jen měl na vstupu napájení vyhořelý jeden SMD odpor, který jsem přeletoval z jiného mrtvého disku. Jinak je dle SMART v pořádku.

  Ohledně zdravotně postižených. Máme zdravotně postiženého kluka a když jsme mu byli na školním plese, tak to pro mě byl skvělý zážitek. Nikdo si na nic nestěžoval, všichni brali život s nadhledem a uměli se radovat i z mála. Troufnu si tvrdit, že většina z nich si víc užije život, než většina zdravých. Oni totiž většinou nefňukají, že nemají na nový Mercedes, lepší herní počítač, nebo nejnovější mobil. Poznali, že ani to, že je člověk zdravý, není taková samozřejmost.

Alois

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #69 kdy: 29. 08. 2014, 11:36:55 »
Alois < Možná by pomohlo napsat alespoň město. Osobně nedám ani korunu na různé sbírky v ulicích, na parkovištích obchodních domů, nebo něco "někam" posílat. Ale třeba předáváme osobně odrostlé dětské oblečení do dětského domu. Kupodivu i tam si vybírají, co chtějí a co ne. Jinak naprosto běžně rozdávám starší, pro mě neupotřebitelný hw, ale vždy konkrétním lidem, u kterých vím, že ho skutečně upotřebí. Zrovna dnes přidávám zdarma jeden starší disk do starého počítače, který tu mám na opravu. Tomu člověku to pomůže a mě tu zbyl z pc, které už nemělo smysl opravovat. Jen měl na vstupu napájení vyhořelý jeden SMD odpor, který jsem přeletoval z jiného mrtvého disku. Jinak je dle SMART v pořádku.

  Ohledně zdravotně postižených. Máme zdravotně postiženého kluka a když jsme mu byli na školním plese, tak to pro mě byl skvělý zážitek. Nikdo si na nic nestěžoval, všichni brali život s nadhledem a uměli se radovat i z mála. Troufnu si tvrdit, že většina z nich si víc užije život, než většina zdravých. Oni totiž většinou nefňukají, že nemají na nový Mercedes, lepší herní počítač, nebo nejnovější mobil. Poznali, že ani to, že je člověk zdravý, není taková samozřejmost.
Jestli ti to nějakpomůže tak Nové Město na Moravě

Bla

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #70 kdy: 29. 08. 2014, 11:40:40 »
@Bla: Aha. A ty mas urcite uz adresu, kam mam vecne dary zasilat, protoze jsi s dotycnou jiz mluvil.

Jinak si vsimni, ze je jisty rozdil mezi vyndanim nepotrebneho notebooku z jarmary a obchazenim obchodu s prasatkem v tasce a nakupem notebooku. Nicmene opakuji: over pozadi veci, zorganizuj sbirku, vyhledni notebook a dej sem cislo uctu. Mas to tam blize.

Tak se mu nabídni, že mu přidáš alespoň perfektní myš a podložku v ceně dvou stovek.
Napiš mu to, že bys chtěl pomoct.
A klidně mu pošli peníze na účet, on už si to jistě koupí sám.
Ukaž, že jsi víc než jen velkohubej mamlas, kterej jenom kritizuje ostatní.
Dvě kila, to jsi takovej sociál, že to nedáš?

Bla

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #71 kdy: 29. 08. 2014, 11:44:55 »
@Bla: Aha. A ty mas urcite uz adresu, kam mam vecne dary zasilat, protoze jsi s dotycnou jiz mluvil.

Jinak si vsimni, ze je jisty rozdil mezi vyndanim nepotrebneho notebooku z jarmary a obchazenim obchodu s prasatkem v tasce a nakupem notebooku. Nicmene opakuji: over pozadi veci, zorganizuj sbirku, vyhledni notebook a dej sem cislo uctu. Mas to tam blize.

Nebuď sociální kurva a dej mu.
No a abys neřekl, že jsem tě k tomu přemluvil, aniž bych sám něco udělal, tak já následně přespěji dvojnásobnou částkou, tj. 400,- této nadaci:
http://www.nadaceleontinka.cz/

Chlapsky řečeno, ukaž nám, že nejsi jen kýbl ukecanejch sraček  ;)

No tak, ty dvě kila dá i větší socka.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #72 kdy: 29. 08. 2014, 12:27:23 »
@Bla: Leontice s klidem neco poslu, pokud posles dvojnasobek toho, co jsem poslal, ne 4 kila.

Na notebook prispeji, az prestanes byt socialni kurva, zajedes do Noveho Mesta na Morave a zorganizujes sbirku. Posilat penize na podlozku pod mys, kdyz hleda notebook, je debilni napad. Vyhledni notebook, zorganizuj sbirku, dodej cislo konta.

Chez

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #73 kdy: 29. 08. 2014, 13:40:44 »

Jestli ti to nějakpomůže tak Nové Město na Moravě
Já o žádnou pomoc nežádám. Ptal jsem se z toho důvodu, že bych do některých notebooků měl zdravé LCD, případně další díly. Pokud je to skutečně pro postiženou paní, tak vidím jako reálné i nějaký použitelný notebook složit z toho, co se lidem válí doma. Notebooky opravuji 20 let a vím, že často lidi vyřadí slušný notebook kvůli drobné závadě. Ale z Tvého tónu mám pocit, že s podobnými nabídkami spíše obtěžuji.

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #74 kdy: 29. 08. 2014, 13:50:08 »
@braqela: chlape, máš můj maximální respekt a obdiv. Když už tady teda máme takový rádobycharitativní téma, je něco, čím bysme mohli pomoct tobě?
Mirku Prýmku, děkuji za nabídku pomoci. Čerstvě teď zase prožívám 7 tučných let, protože se to zase zhouplo ke druhé zdi, kdy stát na chvíli uznal, že jsem mu slušně sypal do kasy, tak mi vrátil všechny mé odňaté prebendy, takže si můžu nakoupit pomoc a tím pádem mi z mého víc zůstává, tak to syslím do prasátka, než se zase nějaký pantáta špatně vyspí, a škrtem pera uzdraví 10 000 invalidů zcela a 20 000 skoro, což se opakuje z železnou pravidelností.