Chybná deska nebo procesor?

Vítek

Chybná deska nebo procesor?
« kdy: 14. 08. 2014, 09:22:01 »
Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Počítač nemá žádný grafický výstup ani z integrované ani dedikované grafické karty. Karta funguje odzkoušeno na jiném pc. Ale naneštěstí druhý pc má jinou patici takže nemám jak odzkoušet procesor. Tak jsem se chtěl zeptat na váš názor čím by to mohlo být. Větráky jedou hard disk podle poslechu taky jen an monitoru je tma a hlásí že není připojený kabel (připojený opravdu je  ;D ) Děkuji
« Poslední změna: 15. 08. 2014, 10:41:17 od Petr Krčmář »


Miramel

Re:Chybná základní deska nebo piocesor?
« Odpověď #1 kdy: 14. 08. 2014, 10:18:40 »
Zkus vynález, jmenuje se to PC servis, tak se na to podívá někdo, kdo se nebude tak blbě ptát.

Mohou to být paměti, špatné nastavení biosu (stačí reset) špatně domáčknuté konektory,..bla..bla..bla

Jinak KO desek jsem viděl stovky, ale odpálené CPU snad jen jedno (nepočítám ulámané rohy nebo utrhané nožičky nějakým spratkem).

Tomas Dvorak

Re:Chybná základní deska nebo piocesor?
« Odpověď #2 kdy: 14. 08. 2014, 10:33:43 »
Mě se podobná věc stávala na starém PC. Stačilo zahejbat RAMkama (při vypnutém počítači) a vše zas jelo v pořádku. Když už se v tom šťouráš, tak ty paměti vycvakni a znova je tam vrať. Pokud jich máš víc, můžeš zkusit nechat jen jeden modul, zkusit různý sloty a různý moduly.

cpu

Re:Chybná základní deska nebo piocesor?
« Odpověď #3 kdy: 14. 08. 2014, 10:45:44 »
Zastav vetrak a skus ci je zohriaty chladic. Ak procesor zohrieva tak by mal byt ok.

HUFU

Re:Chybná základní deska nebo piocesor?
« Odpověď #4 kdy: 14. 08. 2014, 11:38:38 »
Zastav vetrak a skus ci je zohriaty chladic. Ak procesor zohrieva tak by mal byt ok.
LOL  ;D ;D ;D ;D tak to je opravdu diagnostika  ;D ;D ;D

Dle mého názoru je mrtvá deska, zrovna se mi tu podobný případ válí. CPU jsem viděl také mrtvý jen jeden a jeden umíral s opravdu zajímavým chováním.

Ale podle toho, že se něco zahřívá opravdu nejde poznat, jestli to funguje :-D


trubicoid2

Re:Chybná základní deska nebo piocesor?
« Odpověď #5 kdy: 14. 08. 2014, 11:49:28 »
jestli je to jeste pc s biosem, tak jak pipa? kody treba tu: http://www.computerhope.com/beep.htm
a uefi uz nepipa, nebo?


trubicoid2

Re:Chybná základní deska nebo piocesor?
« Odpověď #6 kdy: 14. 08. 2014, 11:51:12 »
nu a jestli nepipa nic, jeste by moh byt zdechlej zdroj, zkus zapichnout zdroj z toho druhyho pc ...

Tomas Dvorak

Re:Chybná základní deska nebo piocesor?
« Odpověď #7 kdy: 14. 08. 2014, 12:42:26 »
Vytvoříme tu pořádnou kolekci šamansko / debugovacích postupů ? :)

Re:Chybná základní deska nebo piocesor?
« Odpověď #8 kdy: 14. 08. 2014, 13:11:40 »
Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Počítač nemá žádný grafický výstup ani z integrované ani dedikované grafické karty. Karta funguje odzkoušeno na jiném pc. Ale naneštěstí druhý pc má jinou patici takže nemám jak odzkoušet procesor. Tak jsem se chtěl zeptat na váš názor čím by to mohlo být. Větráky jedou hard disk podle poslechu taky jen an monitoru je tma a hlásí že není připojený kabel (připojený opravdu je  ;D ) Děkuji

Když dovolíte, já su Tonek Trósil. Protože přéčinou je elektrónka E-13 z našeho podniko Katoda Olomóc, přepojuje se k omluvě i naša fabrika. ...

trubicoid2

Re:Chybná základní deska nebo piocesor?
« Odpověď #9 kdy: 14. 08. 2014, 13:12:51 »
v mym prispevku neni nic samanskyho, zato v tvym tanci s ramkama ...  :P

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Chybná základní deska nebo piocesor?
« Odpověď #10 kdy: 14. 08. 2014, 13:56:43 »
Když debug, tak pořádně:

1. Jsou pořádně domáčklé konektory kabelu mezi PC a monitorem?
2. Je jisté, že je kabel v pořádku?
3. Je jisté, že funguje monitor (resp. ten konkrétní používaný vstup)?

Pokud je vše výše v pohodě, tak jdeme do PC:

1. Odpoj PC z elektriky, vyndej baterku od BIOSu (nebo reset BIOSu, záleží, jak to má Tvoje deska), vrať baterku, zapoj a zkus
2. Vada grafické karty je vyloučena (dedikovaná grafika funguje i jinde)
3. Nastartuj PC a sleduj kontrolku disku/poslouchej disk hned po zmáčknutí spouštěcího tlačítka. Pokud bliká (nebo je slyšet, že "hrabe"), tak je pravděpodobný, že startuje systém a tím pádem lze pravděpodobně vyloučit závadu na: CPU, desce, RAM i disku. V tom případě netuším, proč nejede grafickej výstup... :-)
4. Odpoj všechny disky (napájení i data) a mechaniky, vyndej všechny RAM moduly kromě jednoho, klidně i zkus vyndat dedikovanou grafiku. Prostě do PC dej co nejmíň součástek. Pokud najede alespoň BIOS, tak postupným přidáváním věcí zjisti, která dělá bordel. Pokud to nefachá ani v nejmenší konfiguraci, vyměň ten jeden RAM modul za jinej a zkus znova.

Předpokládám, že PC nepípá a ani neá nějaký kontrolní LED diody na desce (který různě blikají při startu)...?

Vítek

Re:Chybná základní deska nebo piocesor?
« Odpověď #11 kdy: 14. 08. 2014, 15:34:38 »
Děkuji za cenné rady i za zasmání při středě  ;D  ;D

trubicoid2

Re:Chybná základní deska nebo piocesor?
« Odpověď #12 kdy: 14. 08. 2014, 15:41:00 »
tady uz je ctvrtek, k vam to jeste nedorazilo?  ;D

Bla

Re:Chybná základní deska nebo piocesor?
« Odpověď #13 kdy: 14. 08. 2014, 16:05:30 »
tady uz je ctvrtek, k vam to jeste nedorazilo?  ;D

Holt pan tazatel piocesor má trochu pomalejší vedení ;D

j

Re:Chybná základní deska nebo piocesor?
« Odpověď #14 kdy: 14. 08. 2014, 16:51:09 »
Dones MB do servisu (s CPU a RAMkou), tam ti to (v kazdym rozumnym) tak za kilo protahnou post kartou a ta ti rekne co je mrtvy. Nebo si tu kartu muzes trebas na dx objednat ;D.

Jinak vizuelne zkoukni kondenzatory na MB, je to nejcastejsi zavada (jsou nafouknuty/praskly).