Vyběr domácího zdroje a UPS

VK

Re:Vyběr domácího zdroje a UPS
« Odpověď #15 kdy: 08. 08. 2014, 14:32:02 »

Nesmysly, končím, vzdělání si doplňte zde: http://www.odbornecasopisy.cz/download/el120404.pdf

Já snad umřu :-)))) Já Vás přece nenutil, abyste mi věřil. Já jsem zmínil specifikace UPS (i když APC nemusím, tak třeba https://www.apc.com/products/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=SUA1500I ) , nebo štítek na kterékoliv UPS, abyste se na ně podíval, a tam najdete například "Output Power Capacity 980 Watts / 1500 VA". Tuhle informaci musí obsahovat každá UPS. Cos fi je prostě parametr každého zdroje střídavého napětí, nejenom spotřebiče, jak si mylně myslíte Vy. Je to přesně, jak jste říkal: "V problematice účiníku IT zařízení plave 99,99 % lidí motajících se kolem IT, nic si z toho nedělejte." Asi se všichni mýlí, a pravdu máte Vy :-))) Jenom doufám, že nemáte nějaké elektro vzdělání, to by pak bylo spíš smutné...

Jen bych se trochu bál, aby při té hrůze co z UPS leze dokázal zdroj vůbec fungovat - některé zdroje s aktivním PFC totiž s takovým průběhem napětí mívají problémy.

To je právě problém těchto "vylepšených" PC zdrojů - nejen, že při domácím použití je to člověku na ... , nejen že to víc stojí, ale ještě to může způsobovat problémy při napájení z UPS. Pro běžné PC (spínané) zdroje je možné bez problému použít UPS s pseudosinusovým průběhem napětí (na osciloskopu prostě obdélníky místo sinusovky), zatímco pro tyto "lepší" zdroje je dobré použít UPS s čistým sinusem na výstupu (které jsou samozřejmě také o dost dražší...).

j

« Odpověď #16 kdy: 13. 08. 2014, 19:18:07 »
Kvalitní značkový 450W nebo 500W zdroj (Seasonic, Enermax) bude na tu sestavu v pohodě stačit.
Výrobce GK píše 600W minimum pro případ, že by někdo měl odvahu připojit to k nějaké parodii na zdroj typu Eurocase apod. Ty sice mají na štítku třeba 600W, ale v reálu jsou rády, když utáhnou poloviční výkon.

Jen bych se trochu bál, aby při té hrůze co z UPS leze dokázal zdroj vůbec fungovat - některé zdroje s aktivním PFC totiž s takovým průběhem napětí mívají problémy.

Realne slusnej zdroj vpohode prezije kratkodobe i 100% pretizeni, horsi kousky aspon 50%. Smecka od eurocase shori uz pri jmenovitym.

...

Jinak GTX780 mam, k tomu 4jadro + 8 disku. Pripojeno na 650W zdroj. V iddle spotreba nekde kolem 150-160W, pri full load (spusteno nekolik benchmarku zaroven ;D ) to vylezlo nekam k 350-380W. Proto tvrdim ze 800W zdroj si muze porizovat leda vul. Je treba si uvedomit, ze ta grafarna je zdaleka nejzravejsi komponenta celyho stroje, a tech svejch 250W TDP stejne nikdy neda, to je cira teorie. A i kdyby dala, tak neexistuje HW, kterej by dal aspon tech dalsich 250W. Nejzravejsi intelacky CPU maj TDP 84W Celej zbytek MB si veme tak max 20-30W. Jeden disk si veme 5W. Takze vysledek je, ze 500W zdroj staci na zcela libovolnou singl GPU konfiguraci s naprostym prehledem. Mel sem ve svy sestave nejakou dobu grafarny dve, a zdroj s tim nemel zadnej problem.

pavele

« Odpověď #17 kdy: 13. 08. 2014, 20:36:57 »
Pokud ti nezáleží na penězích, kup tu UPS, co jsi vybral.
Pokud chceš ušetřit, podívej se na repasy na matrix.cz, mají tam smart 750 - mám od nich tři a zatím jsem měnil jen baterku po dvou letech.

« Odpověď #18 kdy: 14. 08. 2014, 09:53:25 »
Nejzravejsi intelacky CPU maj TDP 84W

No, to bych zase netvrdil, hi-end jde na 130-150 W, viz Ark. Ale taky jde o procesory za 10-20 tisíc. Takže pokud vezmeme v potaz tuhle skupinu uživatelů, tak se klidně dostaneme i k tomu, že 1kW zdroj je málo. 4 grafické karty a jsi na kilowattu jen za ně. :D Nicméně ano, pro většinu lidí je 500-600 W zdroj naprosto dostačující.

Trident

« Odpověď #19 kdy: 17. 08. 2014, 14:42:31 »
Nejzravejsi intelacky CPU maj TDP 84W

No, to bych zase netvrdil, hi-end jde na 130-150 W, viz Ark. Ale taky jde o procesory za 10-20 tisíc. Takže pokud vezmeme v potaz tuhle skupinu uživatelů, tak se klidně dostaneme i k tomu, že 1kW zdroj je málo. 4 grafické karty a jsi na kilowattu jen za ně. :D Nicméně ano, pro většinu lidí je 500-600 W zdroj naprosto dostačující.
Hi-end obvykle nebezi u gamera ale muze byt ze je tam narvano nekolik Tesla karet kvuli vypoctum a nebo mraky disku pokud je nemam v sasi(zamerne nepouzivam pojem pole) s oddelenym napajenim.

j

« Odpověď #20 kdy: 18. 08. 2014, 10:43:02 »

Pokud CPu a GPU pretaktuju, tak se samo muzu dostat vejs a to vyrazne, klidne na dvojnasobek, ale pak to samo neuchladim tim, co k tomu v krame dostanu. Navic ani 150W TDP na CPU by nic nezmenilo na tom, ze 500-600W zdroj bohate staci. V robote mame rackmout stroje s 2x 1,5kW zdrojema, ale to je 5U sasi pro 4CPU, s pokud si dobre pamatuju asi 12 PCI-expres slotama (a 8mi pozicema pro disky). Navic se pocita s tim, ze musi udrzet ten stroj jeden zdroj .... Realita je ze max se spotreba pohybuje kolem 300-400W (ten stroj samo neni plne obsazenej kartama a dalsima kramama).

VK

« Odpověď #21 kdy: 18. 08. 2014, 11:20:56 »
Otázka by měla být postavena spíš takto:

Je dobré řídit se specifikacemi a doporučením výrobce?
nebo
Je lepší řídit se vlastními pocity?

Pokud by doporučení výrobce (co ten o tom může vědět?) někoho zajímalo, tak:
http://www.zotac.com/fileadmin/Redakteure/Products/Pdf/master_zt-70205-10p_gtx-780-oc_v1.pdf
POWER REQUIREMENTS
• 700-watt power supply recommended
• 255-watt max power consumption