Co se učit za programovací jazyk?

KrutejNarazec25x6

Re:Co se učit za programovací jazyk?
« Odpověď #30 kdy: 07. 08. 2014, 14:28:36 »
Pokud se tim chcete zivit i po 40, nestudujte Informacni Technologie ale Informatiku.


AG

Re:Co se učit za programovací jazyk?
« Odpověď #31 kdy: 07. 08. 2014, 14:59:56 »
zase ano ale: for cyklus vždycky bude stejnej.

Vazne? Takove Groovy klasicky for (int i = 0; i < max; i++) {} nema ;)

rty

Re:Co se učit za programovací jazyk?
« Odpověď #32 kdy: 07. 08. 2014, 15:26:48 »
Vazne? Takove Groovy klasicky for (int i = 0; i < max; i++) {} nema ;)

Vážně, od roku 1971 se v oblasti počítačů nic co by odeslalo staré programátory na dlažbu nestalo, jen je třeba se 1x za 10 let naučit jinou programovací syntaxi.
Jiná situace bude s nástupem kvantových počítačů, ale to hned tak nebude.

tojsemja

Re:Co se učit za programovací jazyk?
« Odpověď #33 kdy: 07. 08. 2014, 20:55:25 »
Pokud se tim chcete zivit i po 40, nestudujte Informacni Technologie ale Informatiku.

strilim to od boku bez google. jaky je mezitim rozdil? informatika je mixla matikou kdezto it je vic o praxi?

tojsemja

Re:Co se učit za programovací jazyk?
« Odpověď #34 kdy: 08. 08. 2014, 23:10:17 »
ahoj, tak jsem se rozhodnul pro C++ tady jsou duvody:

  • C++ neni modni vystrelek a doufam ze nikdy nebude
  • to ze jsem Javista defakto znamena ze muj profesni zivot ovlada spolecnost Oracle. kdybych se rozhodnul pro C# byl by to Microsoft a to nechci. 1) protoze je to M$ :D 2) protoze je to dalsi spolecnost...
  • C++ je rozhodne vyzva a jak tu predemnou nekdo rekl: zivite se Linuxem? naucte se Win (zjednodusuji) a lehce chapu vyvoj v C++ jako nejaky protiklad k progrmovani v Jave, C#
  • C# se ucit nechci protoze driv nebo pozdeji bych musel prejit na MS veci a to nechci, nelibi se mi to, mam Linux rad :)
  • byl tu i v nabice python ale ten neberu, vedou me k tomu iracionalni pohnutky ktere radeji nebudu prezentovat, neb bych byl ukamenovan

ps: na C++ se daji sbalit holky. jednou se mi stalo se spoluzackou:
... po chvilce povidani kdy to vypadalo zajimave...
<ja>a jaky je tvuj nejoblibenejsi jazyk?
<ona>jedine C++
<ja>tyjo, to jsi dobra. ja delam v Jave
<ona>a co po me chces ty debile? (nevim jestli zrovna rekla slovo debil, ale rozhodne se zatvarila naprosto priserne a rychle to zkoncivala)
a dal nic nebylo :D


KrutejNarazec25x6

Re:Co se učit za programovací jazyk?
« Odpověď #35 kdy: 08. 08. 2014, 23:48:52 »
Citace
a to nechci. 1) protoze je to M$ :D 2) protoze je to dalsi spolecnost...

Klasicky zaslepeny linuxacek, co bude radeji pouzivat horsi SW jen aby nemusel dat te zle deti pozirajici firme nejakou korunu. Efektivita jde do diry, prachy nebudou ale muzeme chodit po namesti s cedulkou "Nepouzivam MS produkty, prosim prispejte mi na jidlo."

Tom Liberec

Re:Co se učit za programovací jazyk?
« Odpověď #36 kdy: 09. 08. 2014, 00:14:03 »
Cha cha.  Ve firmě se sto zaměstnanci trochu vladneme Linuxem dva. A ostatní jsou za námi o míle.  My MS dáme oni Debian ne.

Re:Co se učit za programovací jazyk?
« Odpověď #37 kdy: 09. 08. 2014, 01:50:24 »
Klasicky zaslepeny linuxacek, co bude radeji pouzivat horsi SW jen aby nemusel dat te zle deti pozirajici firme nejakou korunu. Efektivita jde do diry, prachy nebudou ale muzeme chodit po namesti s cedulkou "Nepouzivam MS produkty, prosim prispejte mi na jidlo."

Cha cha.  Ve firmě se sto zaměstnanci trochu vladneme Linuxem dva. A ostatní jsou za námi o míle.  My MS dáme oni Debian ne.

Klasika. Míle - Pobavilo  ;)

tojsemja

Re:Co se učit za programovací jazyk?
« Odpověď #38 kdy: 09. 08. 2014, 08:09:07 »
Citace
a to nechci. 1) protoze je to M$ :D 2) protoze je to dalsi spolecnost...

Klasicky zaslepeny linuxacek, co bude radeji pouzivat horsi SW jen aby nemusel dat te zle deti pozirajici firme nejakou korunu. Efektivita jde do diry, prachy nebudou ale muzeme chodit po namesti s cedulkou "Nepouzivam MS produkty, prosim prispejte mi na jidlo."

Co si myslim:

tak to neni. objektivne proti MS nic nemam, tak jako proti Oracle, VMware, Apple... Jsem studentik, mam moznost mit na PC milijardu SW od MS legalne a zadarmo. Dlouho jsem Windows pouzival, Dlouho jsem pouzival dual boot. Nekolikrat se mi stalo ze jsem Linux rozstrelil tak ze ho ani Torvalds nedal dohromady a byl jsem na mrtvici. Dlouho jsem pouzival Windows s argumentem ze mam tak moc veci na praci, ze nebudu jeste sedet u PC abych daval dohromady operacni system a radeji pujdu ven. Libi se mi produkty Apple == libi se mi jejich desktopy a notebooky. Ne tablet ani telefon. A jestli si je jednou poridim tak tam poputuje tucnak. Tucnak ktery pouzivam uz skoro 10 let. A proc? Asi protoze na zacatku je sice narocnejsic ucici krivka ale odmenou je system, ktery funguje presne podle mych predstav. Na nic si nehraju, nikomu to nenutim.

Podnet k dalsi diskuzi:

nikdo z Vas nevi kam se dal svet zene. Deji se veci, ktere by nikdo nerekl ze se stanou. Cina odmita MS, prechazi na Linux, ruske ministerstvo zdravotnictvi do konce roku 2015 chce prejit na Linux a PostgreSQL http://gov.cnews.ru/top/2014/08/06/minzdrav_rf_otkazyvaetsya_ot_subd_oracle_i_microsoft_v_polzu_svobodnogo_po_581882 jasnyy, ted se mi omlatite o hlavu ze davam argumenty ktery prosazuji Linux, nebo tu lezu do zadku zemim o ktery by jste si neopreli ani kolo, kdyby a kdyby NSA tohle a tamto tak toto a toto...... ale chci tim rict ze nikdo z Vas na 100% nereknou: uc se toto a toto, investuj svych 4-5 do techto technologii a uz ted si muzes premyslet ktery ostrov si koupis a jakou lodi na nej budes jezdit.

Tomáš Roll

Re:Co se učit za programovací jazyk?
« Odpověď #39 kdy: 09. 08. 2014, 09:08:12 »
A taky Odbor hospodaření s odpadem na obecním úřadu v Dolní Lomné přechází na Linux. To je argument k přechodu.

Bla

Re:Co se učit za programovací jazyk?
« Odpověď #40 kdy: 09. 08. 2014, 09:21:04 »
Ano, na C++ se dají sbalit holky, ale budou mít chlupatější koule než ty.
No, mě osobně by znepokojila už jen ta skutečnost že "ta holka" má koule natož ještě chlupatější.

Ale jinak....musím souhlasit.
C++ je m*dka z krtka, kde se člověk musí starat o alokaci paměti, dají se tam naflákat nevídané prasárny, místo soustředění se na problém se musíte soustředit na kód, ale kdo ví proč, už tu straší kolik? Čtyřicet let? A pořád drží! Takže na rozdíl od Javy nebo C# se o tom jazyku dá tvrdit, že má dost velkou budoucnost.

Takže ano, bohužel, C++ možná C++11 je ASI jazykem dlouhatánské budoucnosti.

FYI: Čučám na jazyk D, je o několik řádů sympatičtější než pure C++

tojsemja

Re:Co se učit za programovací jazyk?
« Odpověď #41 kdy: 09. 08. 2014, 09:41:56 »
A taky Odbor hospodaření s odpadem na obecním úřadu v Dolní Lomné přechází na Linux. To je argument k přechodu.

ja nemluvil o tom kdo prechazi na linux. to je ilustrace. ja mluvim o tom ze se dejou veci, ktery by si moc lidi pred x lety ani ve snech nepredstavilo. nezustava "kamen na kameni" a z toho vyplyva ze pak clovek ne zcela vi cemu se venova, co studovat, co bude platit zitra aby mel na chleba :)

ja nevim, aspon tak to pusobi na me. ja vim prd, v IT jsem houby dokazal. ale rad se necemu od velkych IT harcovniku neco dozvim :)

tojsemja

Re:Co se učit za programovací jazyk?
« Odpověď #42 kdy: 09. 08. 2014, 09:52:17 »
Ano, na C++ se dají sbalit holky, ale budou mít chlupatější koule než ty.
No, mě osobně by znepokojila už jen ta skutečnost že "ta holka" má koule natož ještě chlupatější.

ja vic preferuju sexi mozek :) takze v tomto pripade chlupaty koule "nevadi" :D :D

Ale jinak....musím souhlasit.
C++ je m*dka z krtka, kde se člověk musí starat o alokaci paměti, dají se tam naflákat nevídané prasárny, místo soustředění se na problém se musíte soustředit na kód, ale kdo ví proč, už tu straší kolik? Čtyřicet let? A pořád drží! Takže na rozdíl od Javy nebo C# se o tom jazyku dá tvrdit, že má dost velkou budoucnost.

tajne doufam ze lidi co prispivaji do vlakna "jak dlouho se da zivit programovanim" kteri pisou, je mi 40... mi sem napisou proc C++ ktery ma presne takovy vlastnosji jaky pisete je porad jazyk v kurzu :)

Takže ano, bohužel, C++ možná C++11 je ASI jazykem dlouhatánské budoucnosti.

zacal jsem se C++ ucit z teto knizky: http://www.amazon.com/Professional-C-Marc-Gregoire/dp/0470932449 kde jsou vylozene zvyraznene odstavne - takto to bylo a je v normalnim C++ a takto to dela C++11. a to C++11 mi zatim prijde jako takove zapouzdrene java/c#. napriklad c++11 zavadi datovy typ auto, ktery si vlastni typ sam odvodi.. nebo takovato iterace nad polem:

    int pole[] = {1, 3, 8, 10, 13, 2};
 
    for (int& i : pole) {
        cout << i;
    }

















Mmmk

Re:Co se učit za programovací jazyk?
« Odpověď #43 kdy: 09. 08. 2014, 11:15:35 »
Citace
a to nechci. 1) protoze je to M$ :D 2) protoze je to dalsi spolecnost...

Klasicky zaslepeny linuxacek, co bude radeji pouzivat horsi SW jen aby nemusel dat te zle deti pozirajici firme nejakou korunu. Efektivita jde do diry, prachy nebudou ale muzeme chodit po namesti s cedulkou "Nepouzivam MS produkty, prosim prispejte mi na jidlo."

+1
Predpojatost nekterych lidi nepochopim.
Ani bych se nedivil pokud by to vsechno byli ti tzv. "ajtaci", kteri delaji spatnou vizitku nasemu oboru. Pak si o nas vsichni mysli, ze sedime ve sklepe, nemyjeme se, pouze se ladujeme chipsy a jsme ti divni introverti... Svet velkych softwarovych systemu a svet jednotlivych zabednenych linuxaku je diametralne odlisny. Meli by vylezt z tech svych der a zjistit jak to chodi ve svete narocnych zakazniku, velkych penez a obrovske tymove spoluprace, kde jeden clovek sam nic poradneho nezmuze.

Bla

Re:Co se učit za programovací jazyk?
« Odpověď #44 kdy: 09. 08. 2014, 11:37:15 »
Je pravda, že od doby, co chodím 5x týdně do posilovny, mi všichni vesměs odmítají věřit, že jsem Ajťák.