Dvě identické Wi-Fi sítě

Dvě identické Wi-Fi sítě
« kdy: 05. 08. 2014, 12:49:20 »
Dobrý den všem. Potřebuji pokrýt WiFi signálem RD patro a přízemí. Momentálně je router v patře ale mám problémy se signálem v přízemí. Uvažoval jsem nasadit druhy router se stejným web klíčem a stejným SSID. Adresu zařízením přiřazuje dhcp providera .
« Poslední změna: 05. 08. 2014, 13:38:57 od Petr Krčmář »


Re:2 identické WiFi sítě
« Odpověď #1 kdy: 05. 08. 2014, 13:27:30 »
Děkuji za sdělení Vašich plánů... příště zkuste twiter ;)

Alice

Re:2 identické WiFi sítě
« Odpověď #2 kdy: 05. 08. 2014, 13:31:36 »
+1

Re:2 identické WiFi sítě
« Odpověď #3 kdy: 05. 08. 2014, 13:38:56 »
No ještě že tu jste a poradili hned se mám od čeho opíchnout.

Re:Dvě identické Wi-Fi sítě
« Odpověď #4 kdy: 05. 08. 2014, 13:39:31 »
Problém je, že nebyl položen žádný dotaz. Je to prosté konstatování: mám to v plánu.


Re:Dvě identické Wi-Fi sítě
« Odpověď #5 kdy: 05. 08. 2014, 13:43:22 »
Jo dobrá beru zpět špatně napsáno ...................

Re:Dvě identické Wi-Fi sítě
« Odpověď #6 kdy: 05. 08. 2014, 13:44:51 »
Jo dobrá beru zpět špatně napsáno ...................
primárně se mi jedná o to jestli se to nebude hádat mezi sebou

Re:Dvě identické Wi-Fi sítě
« Odpověď #7 kdy: 05. 08. 2014, 13:58:30 »
primárně se mi jedná o to jestli se to nebude hádat mezi sebou
Trochu se to hádat bude, chce to vyzkoušet. Důležité je především:
  • zapojit obě AP do stejné L2 sítě (aby se při roamingu neměnila IP adresa)
  • nastavit každé AP na jiný kanál

Stejně se ale dá předpokládat, že to nebude ideální, zařízení se například budou držet vzdáleného AP i když je jiné blíže. Pořádné řešení vyžaduje nějakou centrální správu, což je na rodinný domek overkill. Druhou možností je používat jiná ESSID, to má výhodu, že uživatel může explicitně vybrat, ke kterému AP chce být připojen. Pro malé instalace se dvěma AP mi to osobně připadá vhodnější.

muffin

Re:Dvě identické Wi-Fi sítě
« Odpověď #8 kdy: 05. 08. 2014, 14:11:43 »
já bych se podíval na zařízení firmy Unify ... umí tzn. roaming, je to celkem spolehlivé, dokonce oku lahodící zařízení

něco si můžeš přečíst třeba zde - http://www.cnews.cz/recenze/ubiquiti-unifi-pokryjte-wi-fi-i-rozsahle-budovy

muffin

Re:Dvě identické Wi-Fi sítě
« Odpověď #9 kdy: 05. 08. 2014, 14:13:12 »
ještě mě napadla jedna věc, zařízení je potřeba někde centrálně spravovat - dá se na to využít třeba domácí server, NAS, htpc či malinu :) pokud nic takového doma nemáš, tak prvotní nastavení můžeš udělat i z notebooku

Re:Dvě identické Wi-Fi sítě
« Odpověď #10 kdy: 05. 08. 2014, 14:26:31 »
Zřejmě nezbyde nic jiného než to vyzkoušet taky mne napadlo 2 zařízení každé jiný kanál a název. Máme doma povětšinou mobilní zařízení iPad iPhone a nějaký ten notebook. Otázka jak se budou připojovat když budou mít nastavené automatické připojeni k preferovaným sítím kdyz budou dostupné obě . Možná stáhnout výkon na co nejméně ať je jasne vidět co která krabička pokrývá. Zas se mi nechce do toho zbytečně cpát peníze různých WiFi mám doma dost....

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvě identické Wi-Fi sítě
« Odpověď #11 kdy: 05. 08. 2014, 14:39:48 »
Tak kdyz se vam jedna jen o prizemi a jedno patro, tak by take bylo mozno nekde vyvrtat diru, natahnout kus kabelu a na nej pripojit cokoliv, co umi wifi, napriklad vyrazeny ADSL modem. Pripada mi to lepsi, nez nejake reseni, u ktereho se jiz od pocatku predpoklada, ze s nim asi budou problemy.

Dzavy

Re:Dvě identické Wi-Fi sítě
« Odpověď #12 kdy: 05. 08. 2014, 14:43:37 »
Jsem mel za to, ze se tohle uplne normalne dela - vice AP se stejnym SSID na jinych kanalech. A dnesni mobilni zarizeni mezi nimi podle me dokazi uz chytre roamovat, vetsina "modernich" aplikaci to ani nepozna. Samozrejme to predpoklada DHCP pridelujici stejnou adresu.

michal2

Re:Dvě identické Wi-Fi sítě
« Odpověď #13 kdy: 05. 08. 2014, 14:50:07 »
ahoj
ja se v tom moc nevyznam ,ale kamoska, ktera mela silu wifi na pc jen 2 carky si koupila zixel extender
 ( http://www.electroworld.cz/product/pocitace/wifi-router/ZXWRE2205/zyxel-wireless-n300-range-extender-wre2205-rozsireni-bezdratoveho-pokryti?gclid=CjwKEAjwgYKfBRDvgJeylem9xDUSJACjeQ7ACb3ksIiOUeODuMVjCNqB6953U6ZYdvW_m_9EQ73NhxoC5gjw_wcB)

a po te, co jsem ji to zkonfiguroval ji to ze dvou carek udelalo 4.


mi

Re:Dvě identické Wi-Fi sítě
« Odpověď #14 kdy: 05. 08. 2014, 16:01:22 »
Já měl jen kámošky s jednou čárkou nebo bez. Znal jsem i jednu s plným pokrytím, ale jelikož mi to nevyhovovalo a překonfigurovat se nedala, tak jsem ji v zákonné zkušební lhůtě vrátil ;D
Ne a teď vážně - ideální pro pokrytí dalšího patra je natáhnout kabel a připojit další AP (pozor, musí to být jako AP a ne v nějakém router/brána režimu apod.) se stejným názvem sítě, heslem a způsobem šifrování a jiným kanálem. Bít se to nebude, připojená zařízení by měla umět plynule se mezi nimi přepínat.