Otisk prohlížeče - jak se bránit?

noname

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #165 kdy: 10. 08. 2014, 10:52:41 »
No nevím, jestli má být účelem zajistit, aby si to slečna mohla udělat a prožít na zastávce. To je veřejný prostor.

Zároveň mají pravdu mnozí, kteří uvádějí, že státy, zejména pak různí politici, mají tendenci zneužít svůj monopol na násilí. Zejména s tzv.bojem proti terorizmu a s preventivními válkami pod smyšlenými záminkami tyto tendence proměňují v nařízení a zákony.

Mirek Prýmek, má podle mne pravdu v tom, že jakékoliv právo mi musí nejčastěji stát, policie, státní zastupitelství a soudy garantovat. Jinak je mi přirozené právo k ničemu, pokud nechci ve čtvrti rozpoutávat lynče. Ovšem to je další problém, neboť výše zmíněné instituce ne vždy svou úlohu plní dobře nebo alespoň dostatečně.
Pod záminkou integrace, řešení dluhových problémů, sociálního zabezpečení apod.jsme svědky o oklešťování práv občanů i celých států na mnoha úrovních od komunálu, přes kraj a stát, až po EU.
Navíc to celé souvisí s penězi a snahou mít větší přehled o občanech.

Jenže zde jde o kolizi dvou práv, které by měl stát (100%) garantovat a je otázka, které by měl garantovat víc, když vyšší garance jednoho sníží garanci jiného. Navíc žádné právo nelze garantovat na 100%. Ukažte mi stát, kde (např.) nedochází k žádným krádežím, vraždám, přestupkům a zároveň mají lidé naprosté soukromí a svobodu. Tohle by byla garance všech práv na 100%. To ale bohužel není možné, právo už z principu nemůže dosáhnout úplně všude.

Každopádně máte pravdu v tom, že jsou pod záminkou ochrany našich práv oklešťovány naše svobody a proto si je musíme hlídat.


Tom Liberec

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #166 kdy: 10. 08. 2014, 11:18:13 »
Nepočítám se 100 % ochranou svých práv. Už jsem se na vlastní trestní oznámení přesvědčil, jak to funguje v praxi. Navíc jsem do jisté míry i laický vykladač některých práv. Vzhledem k soustavnému lhaní politiků a oklešťování práv občanů salámovou metodou atd., celkové neudržitelnosti trvalého zadlužování států západní civilizace, jsem připraven ta nejnutnější si zcela defenzivně bránit sám. A v pohodě se vejdu i do zákona o zbraních a střelivu bez zbrojního průkazu.
S použitím kamerových systémů a pohybových čidel také nemám problém.
 

Re:IQ není všechno
« Odpověď #167 kdy: 10. 08. 2014, 11:38:40 »
Smysl je jediný. Pokud chcete i nadále tvrdit toto: , dokažte, že to skutečně zákon zakazuje.
Ukázal jsem příslušný paragraf, ukázal jsem že samozřejmě _má_ důsledky pro obyčejného člověka. Buďto nevíte, jak funguje soukromé právo nebo si chcete měřit pindíky. Ani s jedním vám neumím pomoci.

Petr Novotny

Re:IQ není všechno
« Odpověď #168 kdy: 10. 08. 2014, 12:40:55 »
Smysl je jediný. Pokud chcete i nadále tvrdit toto: , dokažte, že to skutečně zákon zakazuje.
Ukázal jsem příslušný paragraf,ukázal jsem že samozřejmě _má_ důsledky pro obyčejného člověka.

Lžete. Nic takového jste neukázal.

Re:IQ není všechno
« Odpověď #169 kdy: 10. 08. 2014, 13:08:06 »
Lžete. Nic takového jste neukázal.
Takže jeden soudní spor nestačil? Ok, tak tady je druhý: http://kraken.slv.cz/30Cdo2072/2007 Tam se ono ustanovení (starého OZ) vysloveně rozebírá, tak snad už to stačit bude.


Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #170 kdy: 10. 08. 2014, 13:10:55 »

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:IQ není všechno
« Odpověď #171 kdy: 10. 08. 2014, 13:12:25 »
nicmene kriminalita nepoklesla
Hm. Asi jak kde...

Citace
The data from Bradford, Lewisham, Coventry, Hartlepool, Hull and Wolverhampton
presented above provide quite strong evidence, consistent with Poyner (1992), that
schemes deploying CCTV have generally led to reductions in various categories of car
crime. I
http://www.popcenter.org/problems/parking_garage_theft/pdfs/tilley.pdf

To si delas pulky, ne? Co sem michas nejake kamery na soukromych parkovistich? Tady jde o vsudypritomne kamery na verejnych prostranstvich. Takle to treba vidi Schneier: https://www.schneier.com/blog/archives/2008/05/londons_cameras_1.html .

Ty kamery jsou dobre presne na jednu vec: zaznamenaji, jak nejaky manik v kapuci a ksiltovce okrada vetchou starenku o penezenku s duchodem a nasledne odejde, nez tam policie dorazi. Mozna se na to nekdo v realnem case diva na monitoru, aby se u kafe nenudil. Nejspis z toho je nahravka na disku, ktera je uplne k nicemu.

Kdyby prachy za ty kamerove systemy byly vrazeny do toho, aby za rohem stal policajt s pendrekem, mozna by ta starenka jeste mela duchod.

Re:IQ není všechno
« Odpověď #172 kdy: 10. 08. 2014, 13:19:21 »
Takže jeden soudní spor nestačil? Ok, tak tady je druhý: http://kraken.slv.cz/30Cdo2072/2007 Tam se ono ustanovení (starého OZ) vysloveně rozebírá, tak snad už to stačit bude.
...a dokonce budu tak hodný, že vypíchnu tu důležitou pasáž:

Citace
Mnohočetnosti projevů jednotlivých stránek lidské osobnosti fyzické osoby odpovídá i myslitelné široké spektrum možných neoprávněných zásahů proti některé z těchto složek osobnosti. Přesto však vždy bude takovým zásahem dotčena přímo samotná osobnost fyzické osoby jako celek naznačených vlastností a charakteristik. Protože se pak jedná o nejvlastnější, nejniternější a nejintimnější sféru lidské osoby, jejíž dotčení zvenčí je zásahem dotčenou fyzickou osobou velmi často pociťováno se značně nepříznivou intenzitou, je proto nepochybně věcí zákona této osobnostní sféře poskytovat příslušnou právní ochranu. Občanský zákoník proto právo na ochranu osobnosti fyzické osoby upravuje jako jednotné právo, jehož úkolem je v občanskoprávní oblasti zabezpečit respektování osobnosti fyzické osoby a její všestranný svobodný rozvoj. Jde o důležité rozvedení a konkretizaci článků 7, 8, 10, 11, 13 a 14 Listiny základních práv a svobod. Přitom v tomto jednotném rámci práva na ochranu osobnosti existují jednotlivá dílčí práva, která zabezpečují občanskoprávní ochranu jednotlivých hodnot (stránek) osobnosti fyzické osoby jako neoddělitelných součástí celkové fyzické a psychicko - morální integrity osobnosti.
Takže s tím "lhaním" příště prosím pomaleji...

Kdyby prachy za ty kamerove systemy byly vrazeny do toho, aby za rohem stal policajt s pendrekem, mozna by ta starenka jeste mela duchod.
Hele, fakt nejsem kriminolog a nebudu si na něho hrát. Ukázal jsem ti studii, která ukazuje, že v konkrétních případech kamery snížily počet krádeží. Víc to fakt nehodlám rozpitvávat. Jestli máš pocit, že se vyhazují miliony jenom na to, aby policie zjistila, v kolik hodin chodíš do práce, tak si to mysli no, já ti to brát nepotřebuju, nejsem psychoterapeut.

noname

Re:IQ není všechno
« Odpověď #173 kdy: 10. 08. 2014, 13:27:21 »
Hele, fakt nejsem kriminolog a nebudu si na něho hrát. Ukázal jsem ti studii, která ukazuje, že v konkrétních případech kamery snížily počet krádeží. Víc to fakt nehodlám rozpitvávat. Jestli máš pocit, že se vyhazují miliony jenom na to, aby policie zjistila, v kolik hodin chodíš do práce, tak si to mysli no, já ti to brát nepotřebuju, nejsem psychoterapeut.

Jinými slovy problematice nerozumím, informace jsem si nenašel, ale kamery jsou užitečné a ti, kdo tomu nevěří, mi šlapou po právech, protože mě kamery přece chrání, přestože mám sám opačné zkušenosti ze svého incidentu v Brně. Ale pokud si myslí opak, brát jim to nepotřebuju...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:IQ není všechno
« Odpověď #174 kdy: 10. 08. 2014, 13:33:30 »
Kdyby prachy za ty kamerove systemy byly vrazeny do toho, aby za rohem stal policajt s pendrekem, mozna by ta starenka jeste mela duchod.
Hele, fakt nejsem kriminolog a nebudu si na něho hrát. Ukázal jsem ti studii, která ukazuje, že v konkrétních případech kamery snížily počet krádeží. Víc to fakt nehodlám rozpitvávat. Jestli máš pocit, že se vyhazují miliony jenom na to, aby policie zjistila, v kolik hodin chodíš do práce, tak si to mysli no, já ti to brát nepotřebuju, nejsem psychoterapeut.

Jiste, kdyz si ke spajzu postavim kameru, patrne zjistim, kdo mic chodi mlsat rum. Kdyz ovesim kamerami cele mesto, urcite nezjistim, kdo rozflakal autobusovou zastavku, ukradl bicykl, vysral se ve vchodu, zmlatil bezdomovce.... Mozna si toho v te zaplave obrazku na monitorech i vsimnu, ale nez tam dorazim, bude pozde.

Situace v soukromem parkovisti je asi jina. Tam drepi manik, cumi na monitory a kdyz tam neco nekaleho vidi, zmackne tlacitko s alarmem na policajty, chytne pandrek a bambitku a jde se tam podivat. Ekvivalent toho ve smyslu londynckych kamerovych systemu by vypadal tak, ze by kamery byly vsude, jako nyni, ale kazdych 100 metru ulice by byla bouda s policajtem, ktery by to sledoval a pripadne naklusal. Jinak je to na dve veci.

Re:IQ není všechno
« Odpověď #175 kdy: 10. 08. 2014, 13:37:48 »
přestože mám sám opačné zkušenosti ze svého incidentu v Brně.
Z mé zkušenosti plyne, že bych byl moc rád, kdyby bylo kamer víc a měly lepší rozlišení.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #176 kdy: 10. 08. 2014, 13:42:18 »
přestože mám sám opačné zkušenosti ze svého incidentu v Brně.
Z mé zkušenosti plyne, že bych byl moc rád, kdyby bylo kamer víc a měly lepší rozlišení.

Jo, to by manici v kapuci a ksiltovce snad museli zacit nosit i rukavice, aby nebylo videt, jak jsou pokerovany.

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #177 kdy: 10. 08. 2014, 13:46:34 »
Jo, to by manici v kapuci a ksiltovce snad museli zacit nosit i rukavice, aby nebylo videt, jak jsou pokerovany.
Hele, když je tak snadný se před kamerou ukrýt, v čem je přesně problém? Jak říká noname, řeš svůj problém sám, kup si tmavý brýle a kšiltovku a problem solved, ne?

noname

Re:IQ není všechno
« Odpověď #178 kdy: 10. 08. 2014, 13:48:55 »
přestože mám sám opačné zkušenosti ze svého incidentu v Brně.
Z mé zkušenosti plyne, že bych byl moc rád, kdyby bylo kamer víc a měly lepší rozlišení.
Myslíte, že kdyby bylo 2x tolik kamer, tak by to právě Vám pomohlo? Jste si opravdu jistý, že by nebylo lepší využít alternativní metody zabezpečení?
Dám Vám tady odkaz. Nepřečetl jsem kompletně celý text, ale jedná se o krásný článek na téma, o kterém se bavíme, dotýká se (ne)efektivity kamer, vytváření pocitu falešného bezpečí (jehož jste byl nejspíše obětí) a dalších záležitostí. Určitě na to mrkněte.

http://journalistsresource.org/studies/government/criminal-justice/surveillance-cameras-and-crime#

noname

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #179 kdy: 10. 08. 2014, 13:54:01 »
Jo, to by manici v kapuci a ksiltovce snad museli zacit nosit i rukavice, aby nebylo videt, jak jsou pokerovany.
Hele, když je tak snadný se před kamerou ukrýt, v čem je přesně problém? Jak říká noname, řeš svůj problém sám, kup si tmavý brýle a kšiltovku a problem solved, ne?

Vkládáte mi do úst to, co jsem neřekl a vytrháváte věci z kontextu. (Je sice pravda, že  to děláte často, ale tady se už musím ohradit.)

Řekl jsem, že každý má zodpovědnost za dodržování svých práv a je za ně zodpovědný. Ale pokud nejsou vlastní síly dostačující, je nezbytné využít společnosti k řešení problému. Naopak podobné řešení (přestěhování na samotu) považuji za útěk a krátkozraké přehlížení problému, tedy jako řešení naprosto nedostatečné.