Otisk prohlížeče - jak se bránit?

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #60 kdy: 04. 08. 2014, 08:01:26 »
Ach jo, to je jak u blbejch na dvorečku.

Takže, pane kolego, mám snad doložit, že si člověk všimne na webu jenom malé části reklamy - a zbytek prostě ignoruje?

Mám snad dokládat, že většinu lidí, kteří používají web, kontextová reklama nevzrušuje a proto ani nepoužívají žádné anonymizéry?

Nebo mám udělat logický rozbor toho, proč je tahle komunikace mimoběžná?
A: Většinu lidí Mickey Mouse nezajímá, ignorují ho.
B: Jestliže aspoň trochu zahlédnou jeho zuby, není důvod, aby ho ignorovali!


Kolemjdouci

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #61 kdy: 04. 08. 2014, 08:31:51 »
to Petr Novotny: Mirek Prýmek ma vždycky pravdu (jedinou pravdu), ostatní jsou nemyslící jedinci, kteří si nezaslouží mít svůj názor a musí jím být vedeni. Ať žije CCCP ...

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #62 kdy: 04. 08. 2014, 08:40:36 »
to Petr Novotny: Mirek Prýmek ma vždycky pravdu (jedinou pravdu), ostatní jsou nemyslící jedinci, kteří si nezaslouží mít svůj názor a musí jím být vedeni. Ať žije CCCP ...
Ale houbeles. Jestli má Vonca Vopršálek, takto dělník ze šroubárny Žatec, strach, že si FBI dělá seznam, kolikrát za život si koupí papiňák, tak ať si ho má, to je jeho věc. Klidně ať se proti FBI brání tím, že si kolem monitoru rozmístí padesát černých svíček s nápisem "proti upírům" nebo ať si nainstaluje firewall, který propouští jenom každý druhý packet.

Ale nesmí se divit, že když šíří zjevný nepravdy, tak se prostě ozve někdo, kdo řekne, že to není pravda.

Jozo Lakatos

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #63 kdy: 04. 08. 2014, 10:39:15 »
Ještě že sedím za olověné desce, před monitorem mám olovnaté sklo a na hlavě ušanku z alobalu ...

Jdes na to v zasade spravne, ale v dnesni dobe te bezna alobalova usanka ochrani leda tak pred jestirky a sedymi ufouny. Od doby, kdy NSA nasadila odposlouchavaci geneticky modifikovane telepaty v akvariu v byvale rozhledne na prisne tajnem miste v jednom prisne tajnem pohori, musis pouzivat usanku o alespon stopadesati vrstvach, ale radsi vice. Alternativne lze pouzit helmu z pozlacene medi, pokud je pripojena na zemnici kolik zasuvky nebo pokud za sebou tahas alespon patnactimetrovy zemnici kabel.
me spis fascinuje uredni strach z toho, aby se to co se tak palcive snazi dozvedet z verejnych komunikacnich medii nedozvedeli primo na verejnem prostranstvi z mestske kamery. cili az budete resit ze nedostavate kontextovou reklamu na zradlo pro psy, tak si zajdete pred reklamku treba s kreckem. dukladne zvonte a az vylezou stoupnete si doprostred ulice zastavte silnicni provoz stahnete kalhoty a strcte si krecka treba do zadeke.

tohle je totiz jedina ucinna metoda proti uredni invazi do soukromi a rozrustajicimu smirovani vseho a vsude. ta mira uz totiz davno prekrocila unosnou mez, tak je na case donest soukromi vsem na stribrnem podnosu, kdyz je natolik naramne zajima. treba pozadejte jizniho policistu mestaka, jestli vam pujci kone, ze si zkusite jestli se vleze. au ;-)

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #64 kdy: 04. 08. 2014, 11:40:27 »
tohle je totiz jedina ucinna metoda proti uredni invazi do soukromi a rozrustajicimu smirovani vseho a vsude
Mě zase fascinuje, jak si kde kdo myslí, že veřejný prostor je jeho vlastní soukromý prostor, kde má mít automaticky nárok na úplné soukromí. (Nehledě na to, že i to absolutní soukromí v soukromém prostoru není nic přirozeného, jak se nás snaží přesvědčit tzv. ochránci soukromí, ale je to záležitost až poměrně nedávné doby.)


Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #65 kdy: 04. 08. 2014, 11:45:38 »
Mě zase fascinuje, jak si kde kdo myslí, že veřejný prostor je jeho vlastní soukromý prostor, kde má mít automaticky nárok na úplné soukromí. (Nehledě na to, že i to absolutní soukromí v soukromém prostoru není nic přirozeného, jak se nás snaží přesvědčit tzv. ochránci soukromí, ale je to záležitost až poměrně nedávné doby.)
Včera mě napadlo, že je zajímavý, že Piráti tvrdí, že stát by neměl nijak zvlášť vynucovat dodržování autorských práv - že prý autor prostě musí vzít na vědomí povahu internetu a svoje práva si primárně ohlídat sám, že to je jeho starost.

A přitom u soukromí se takhle neragumentuje: "musíš vzít na vědomí všeobecné šmírování a soukromí si zabezpečit sám". Asi se klasicky argumentuje tím, co se komu hodí :)

Petr Novotny

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #66 kdy: 04. 08. 2014, 13:23:34 »
Ach jo, to je jak u blbejch na dvorečku.
Takže, pane kolego, mám snad doložit, že si člověk všimne na webu jenom malé části reklamy - a zbytek prostě ignoruje?
Ne. Máte doložit, že
Ne. Normálnímu člověku je úplně putna, jaká se mu zobrazuje kontextová reklama - úplně stejně jako je mu putna, co je na billboardech, protože je prostě většinou vůbec nevnímá.
A nezapomeňte při tom přesněji definovat slova většinou a normálnímu.

Kolemjdouci

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #67 kdy: 04. 08. 2014, 13:38:46 »
A přitom u soukromí se takhle neragumentuje: "musíš vzít na vědomí všeobecné šmírování a soukromí si zabezpečit sám". Asi se klasicky argumentuje tím, co se komu hodí :)

A o co v tomto dotazu ("Otisk prohlížeče - jak se bránit?") celou dobu jde? Autor se chtěl sám zabezpečit, ale ty si zde pořad jen meleš svou ...

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #68 kdy: 04. 08. 2014, 13:56:40 »
Tvrzeni 1: Normálnímu člověku je úplně putna, jaká se mu zobrazuje kontextová reklama
Dukaz: Pocet stazeni anonymizacnich softwaru je ostre nizsi nez pocet stazeni antiviru

Tvrzeni 2: úplně stejně jako je mu putna, co je na billboardech, protože je prostě většinou vůbec nevnímá.
Dukaz: https://plus.google.com/116224552185818704527/posts/W9UtXpTnF4E (komentar Petera Lelovice)

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #69 kdy: 04. 08. 2014, 13:58:07 »
A o co v tomto dotazu ("Otisk prohlížeče - jak se bránit?") celou dobu jde? Autor se chtěl sám zabezpečit, ale ty si zde pořad jen meleš svou ...
Ano, to je chvalyhodne. Jenom aby nekoho nenapadlo chtit smirovani nejak omezit nebo snad rikat, ze tripismenne agentury delaji neco spatneho. EE, smirte se s tim:

SMIROVANI NEZASTAVIS! INTERNET JE NASE MORE!

Kolemjdouci

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #70 kdy: 04. 08. 2014, 14:16:24 »
A o co v tomto dotazu ("Otisk prohlížeče - jak se bránit?") celou dobu jde? Autor se chtěl sám zabezpečit, ale ty si zde pořad jen meleš svou ...
Ano, to je chvalyhodne. Jenom aby nekoho nenapadlo chtit smirovani nejak omezit nebo snad rikat, ze tripismenne agentury delaji neco spatneho. EE, smirte se s tim:

SMIROVANI NEZASTAVIS! INTERNET JE NASE MORE!

A zase si meleš svou, zase musíš mít poslední slovo. NIKDO zde netvrdí, že šmírování zastaví, jen chce tomu osobnímu-vlastnímu  šmírování zabránit.

haha

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #71 kdy: 04. 08. 2014, 14:30:45 »
Jednou jsem zkusil jeden takový doplněk, co údajně snižuje možnosti fingerprintingu a moc jsem si nezasurfoval. Ono to totiž například v user agentu hlásilo, že právě používám IE a tak jsem dostával stránky záplatované pro nedodělek, zatímco ve skutečnosti jsem byl na plnohodnotném prohlížeči. Nedovedu si představit, že bych ještě k tomu třeba surfoval s vypnutým JavaScriptem. Od té doby už se nedivím, že někteří paranoidnější jedinci pořád nadávají, jak se jim na webu neustále něco "sype" - bodejť by ne.

Petr Novotny

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #72 kdy: 04. 08. 2014, 14:40:38 »
Tvrzeni 1: Normálnímu člověku je úplně putna, jaká se mu zobrazuje kontextová reklama
Dukaz: Pocet stazeni anonymizacnich softwaru je ostre nizsi nez pocet stazeni antiviru
Jak ukazuje už jen sama existence tohoto vlákna, anonymizační programy nejsou vhodné na maskování běžného internetění. Na to jsou prostě moc pomalé.

Tvrzeni 2: úplně stejně jako je mu putna, co je na billboardech, protože je prostě většinou vůbec nevnímá.
Dukaz: https://plus.google.com/116224552185818704527/posts/W9UtXpTnF4E (komentar Petera Lelovice)
Na té adrese je pouze jeden špatně vytvořený billboard. Uznejte sám, že to je na vyvozování obecných závěrů trochu málo.

Hmmm

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #73 kdy: 04. 08. 2014, 14:51:42 »
A o co v tomto dotazu ("Otisk prohlížeče - jak se bránit?") celou dobu jde? Autor se chtěl sám zabezpečit, ale ty si zde pořad jen meleš svou ...
Ano, to je chvalyhodne. Jenom aby nekoho nenapadlo chtit smirovani nejak omezit nebo snad rikat, ze tripismenne agentury delaji neco spatneho. EE, smirte se s tim:

SMIROVANI NEZASTAVIS! INTERNET JE NASE MORE!

A zase si meleš svou, zase musíš mít poslední slovo. NIKDO zde netvrdí, že šmírování zastaví, jen chce tomu osobnímu-vlastnímu  šmírování zabránit.
A to je to co nechapes. To NEZASTAVIS.

Kolemjdouci

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #74 kdy: 04. 08. 2014, 15:01:12 »
A to je to co nechapes.To NEZASTAVIS.

No jediny, kdo to tu nepochopil, jsi evidentne ty.