Otisk prohlížeče - jak se bránit?

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #45 kdy: 03. 08. 2014, 14:03:33 »
Ještě že sedím za olověné desce, před monitorem mám olovnaté sklo a na hlavě ušanku z alobalu ...

PS: Miroslav Prýmek nuclear bomb hawran diskuse laser cannon Jezte kroupy! white house baráck na odstřel ...


Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #46 kdy: 03. 08. 2014, 14:10:02 »
PS: Miroslav Prýmek nuclear bomb hawran diskuse laser cannon Jezte kroupy! white house baráck na odstřel ...
A nezapomeňme na urban landmine: http://goo.gl/Ap16tz - POZOR! NEKLIKAT! EXTRÉMNĚ NEBEZPEČNÁ VĚC!!!!!!!

Jenda

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #47 kdy: 03. 08. 2014, 14:22:20 »
Podla zakonov mi tazko niekto ublizi - ak mi niekto bude chciet naozaj ublizit, tak asi bude zakony ignorovat. Naviac, firmy z inych krajin mozu porusovat nase zakony programovo.
Asi mám malou představivost, můžeš zkusit popsat, jak by ti mohl někdo ublížit na základě toho, že zjistí, že máš prohlížeč roztažený na 1280x1024? Přičemž doufám, že oba chápeme slovo "ublížit" stejně - např. bych tak nazval, když ti někdo klíčem objede auto.

a) NSA Šumperk (hypotetická konkurenční tajná služba) používá browser fingerprinting k vytipování cílů, na které se má zaměřit ručně. Má totiž omezenou kapacitu jak personální (relativní nedostatek zaměstnanců) tak technickou (při každém využití hardwarového backdooru v procesorech Intel existuje riziko, že to nějaký nerd sniffne a začne v tom rejpat). Údaje nasbírané z browser fingerprinting jsou jedny z mnoha dílčích částí přispívajících k bayesovskému skóre osoby.

b) NSA Šumperk vidí, kdy jsem doma (monitor 1280x1024) a kdy venku (notebook 1366x768) a toto následně použije jako sidechannel.

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #48 kdy: 03. 08. 2014, 14:34:43 »
No moment, to mluvíš o nějakých hypotetických metodách, já se ptal na to, jak mi můžou ublížit. Přijde teda pán v baloňáků a odveze mě na Sibiř?

a) NSA Šumperk (hypotetická konkurenční tajná služba) používá browser fingerprinting k vytipování cílů, na které se má zaměřit ručně. Má totiž omezenou kapacitu jak personální (relativní nedostatek zaměstnanců) tak technickou (při každém využití hardwarového backdooru v procesorech Intel existuje riziko, že to nějaký nerd sniffne a začne v tom rejpat). Údaje nasbírané z browser fingerprinting jsou jedny z mnoha dílčích částí přispívajících k bayesovskému skóre osoby.
To by ovšem museli ten fingeprint spojit s něčím, co je zajímá. Např. by věděli, že subjekt s tímhle FP koupil na aukru papiňák.

...no a to jsme u toho, co jsem říkal: pokud nejsem pitomec, tak nikdy stejným kanálem nehledám tlakový hrnec a nekupuju na svou kreditku.

Čili pokud se tak chovám, můžou nakrásně zjistit, že Miroslav Prýmek s FP 12345 si na aukru koupil ponožky a jetou grafickou kartu a někdo s FP 56712 hledal tlakový hrnec.

b) NSA Šumperk vidí, kdy jsem doma (monitor 1280x1024) a kdy venku (notebook 1366x768)
No a nedejmatkopřírodo, že by třeba NSA Šumperk napadlo dát na tvůj přívod elektřiny indukční měřák spotřeby s přípojkou na net.

P.S. pokud někdo má zájem, takový měřáky mám doma asi tři. Asi si založím NSA Rájec, když mám tak sofistikovaný vybavení :)

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #49 kdy: 03. 08. 2014, 14:54:59 »
No moment, to mluvíš o nějakých hypotetických metodách, já se ptal na to, jak mi můžou ublížit. Přijde teda pán v baloňáků a odveze mě na Sibiř?

Tak bacha, Columbo nikdy nikoho na Sibiř nevozil!!!
http://www.youtube.com/watch?v=sJ914HTB_qk&t=37m27s


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #50 kdy: 03. 08. 2014, 16:20:39 »
Ještě že sedím za olověné desce, před monitorem mám olovnaté sklo a na hlavě ušanku z alobalu ...

Jdes na to v zasade spravne, ale v dnesni dobe te bezna alobalova usanka ochrani leda tak pred jestirky a sedymi ufouny. Od doby, kdy NSA nasadila odposlouchavaci geneticky modifikovane telepaty v akvariu v byvale rozhledne na prisne tajnem miste v jednom prisne tajnem pohori, musis pouzivat usanku o alespon stopadesati vrstvach, ale radsi vice. Alternativne lze pouzit helmu z pozlacene medi, pokud je pripojena na zemnici kolik zasuvky nebo pokud za sebou tahas alespon patnactimetrovy zemnici kabel.

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #51 kdy: 03. 08. 2014, 19:05:01 »
Ještě že sedím za olověné desce, před monitorem mám olovnaté sklo a na hlavě ušanku z alobalu ...

Jdes na to v zasade spravne, ale v dnesni dobe te bezna alobalova usanka ochrani leda tak pred jestirky a sedymi ufouny. Od doby, kdy NSA nasadila odposlouchavaci geneticky modifikovane telepaty v akvariu v byvale rozhledne na prisne tajnem miste v jednom prisne tajnem pohori, musis pouzivat usanku o alespon stopadesati vrstvach, ale radsi vice. Alternativne lze pouzit helmu z pozlacene medi, pokud je pripojena na zemnici kolik zasuvky nebo pokud za sebou tahas alespon patnactimetrovy zemnici kabel.

Má ušanka je sandwich, alobal, azbest, olověná fólie, azbest, 3 šprcky, skelná vata, azbest, olověná fólie, alobal.
Nemají šanci.

Petr Novotny

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #52 kdy: 03. 08. 2014, 20:13:32 »
Normálnímu člověku je úplně putna, jaká se mu zobrazuje kontextová reklama - úplně stejně jako je mu putna, co je na billboardech, protože je prostě většinou vůbec nevnímá.

Takže vy tady chcete tvrdit, že všechny ty velké firmy vyhazují peníze z okna za reklamu, kterou lidi vlastně ani nevnímají? Chcete tvrdit, že ve všech těch velkých firmách jsou idioti a jen vy máte pravdu? Jo. To by tak odpovídalo.

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #53 kdy: 03. 08. 2014, 21:16:18 »
Takže vy tady chcete tvrdit, že všechny ty velké firmy vyhazují peníze z okna za reklamu, kterou lidi vlastně ani nevnímají? Chcete tvrdit, že ve všech těch velkých firmách jsou idioti a jen vy máte pravdu? Jo. To by tak odpovídalo.
Doporučuji přečíst si příspěvek znovu a pečlivěji. Schválně, jestli ti tentokrát neunikne slovo "většinou".

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #54 kdy: 03. 08. 2014, 21:25:23 »
Mimochodem, pro zjištění, jak moc je kontextová reklama škodlivá, bych doporučil takový malý test:

1. brouzdejte rok bez jakékoliv ochrany
2. domluvte se s kámošem, že (aniž byste to viděli) buď provede nebo neprovede na prohlížeči anonymizaci
3. sedněte si k takto (ne)upravenému prohlížeči, proklikejte pár stránek a prohlašte, jestli dostáváte nebo nedostáváte customizovanou reklamu
4. zapište si do deníčku, jestli jste se trefili nebo ne

Dost by mě zajímala úspěšnost, s jakou jste vůbec schopní odhadnout, jestli dostáváte reklamu customizovanou nebo prostě náhodnou. Osobně bych úspěšnost odhadoval na 50%. No, ať nežeru, možná 55.

Petr Novotny

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #55 kdy: 03. 08. 2014, 21:33:44 »
Takže vy tady chcete tvrdit, že všechny ty velké firmy vyhazují peníze z okna za reklamu, kterou lidi vlastně ani nevnímají? Chcete tvrdit, že ve všech těch velkých firmách jsou idioti a jen vy máte pravdu? Jo. To by tak odpovídalo.
Doporučuji přečíst si příspěvek znovu a pečlivěji. Schválně, jestli ti tentokrát neunikne slovo "většinou".

Pokud tedy někdy reklamu vnímá a pokud ho někdy tato reklama ovlivňuje, nemá důvod ji tolerovat.

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #56 kdy: 03. 08. 2014, 21:48:54 »
Pokud tedy někdy reklamu vnímá a pokud ho někdy tato reklama ovlivňuje, nemá důvod ji tolerovat.
Aha. Tak si ten příspěvek zkus přečíst ještě jednou.

Petr Novotny

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #57 kdy: 03. 08. 2014, 22:31:51 »
Pokud tedy někdy reklamu vnímá a pokud ho někdy tato reklama ovlivňuje, nemá důvod ji tolerovat.
Aha. Tak si ten příspěvek zkus přečíst ještě jednou.

Přiznejte se kolego. Že Vy ani jinak reagovat nedokážete?

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #58 kdy: 03. 08. 2014, 23:36:30 »
Přiznejte se kolego. Že Vy ani jinak reagovat nedokážete?
Ne. Na příspěvek, který je úplně mimoběžný s tím, co jsem napsal, opravdu nedokážu reagovat jinak, než výzvou k pečlivější četbě.

Petr Novotny

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #59 kdy: 04. 08. 2014, 01:51:54 »
Přiznejte se kolego. Že Vy ani jinak reagovat nedokážete?
Ne. Na příspěvek, který je úplně mimoběžný s tím, co jsem napsal, opravdu nedokážu reagovat jinak, než výzvou k pečlivější četbě.
Pak byste měl prozkoumat rozdíl mezi tím, co jste chtěl říct a tím, co jste řekl. Každý jeden z mých příspěvků totiž reaguje na vaše pochybné a nijak nepodložené tvrzení ohledně reklamy.