Doporučte 3D tiskárnu

3d

Doporučte 3D tiskárnu
« kdy: 10. 07. 2014, 09:23:35 »
Rád bych si pořídil pro kutilskou domácí činnost 3d tiskárnu. Jde o klasický problém mezi kvalitou cenou. Pročítáním webu jsem však narazil na to, že marketingové letáky prodejců a praktické problémy na diskusních fórech jsou dosti v rozporu. Rád bych se tedy optal majitelů 3d tiskáren z jejich osobních zkušeností - hlavně, jestli to splnilo jejich očekávání a hlavně v čem ne. Cenovou hladinu bych viděl max do 25 tis. i s DPH. Tiskl bych věci od krabiček pro arduino udělátka, přes drobnosti typu jednoduché převodové ozubení ke krokovému motorku až po náhradu polámaných věcí v domácnosti (třeba prasklé kolečko k vysavači). Prostě všehochuť. Rád bych aby uměla pracovat s ABS i PLA. Mám zájem o hotové řešení, protože nemám čas něco montovat, nebo vyvíjet (proč dělat něco, co je vymyšlené, možnost reklamace, atd...). Díky za každou zkušenost.


kolem

Re:Doporučte 3D tiskárnu
« Odpověď #1 kdy: 10. 07. 2014, 09:42:25 »
no za 20 klacků bez DPH nečekej zázraky. Jak velký stavební prostor požaduješ? 

kolem

Re:Doporučte 3D tiskárnu
« Odpověď #2 kdy: 10. 07. 2014, 09:42:55 »
jo a ještě materirál, jestli stačí pla, tak je to ok. u ABS už musí být vyhřívaná podložka.

3d

Re:Doporučte 3D tiskárnu
« Odpověď #3 kdy: 10. 07. 2014, 09:46:43 »
no za 20 klacků bez DPH nečekej zázraky. Jak velký stavební prostor požaduješ?

Tou cenou je to dost striktně dané. Cca do 20x20x20 cm.

jo a ještě materirál, jestli stačí pla, tak je to ok. u ABS už musí být vyhřívaná podložka.

Jsem si toho vědom. Proto se ptám na praktické zkušenosti. Když vidím, že je to odkrytá konstrukce s 50W příkonu a v diskusi se řeší průvan atd...

Kolemjdoucí

Re:Doporučte 3D tiskárnu
« Odpověď #4 kdy: 10. 07. 2014, 10:03:03 »


kolem

Re:Doporučte 3D tiskárnu
« Odpověď #5 kdy: 10. 07. 2014, 10:19:26 »
to si od něj rovnou kup se školením http://prusaresearch.com/info/3d-tiskarny


kolem

Re:Doporučte 3D tiskárnu
« Odpověď #6 kdy: 10. 07. 2014, 10:20:33 »

3d

Re:Doporučte 3D tiskárnu
« Odpověď #7 kdy: 10. 07. 2014, 10:32:40 »
jinak i toto vypadá zajímavě http://www.softcom.cz/eshop/3d-tiskarna-up-mini_d145082.html

Opravdu je pravda, že do 30ti minut od rozbalení tiskne? Je relativně "bezúdržbová". Jak často se zanáší tryska?

Rozumněj, pogůglovat umím dobře - jde mi o praktickou zkušenost. Určitě se našel někdo, kdo měl podobné nároky jako já. Šel do toho a prošel si něčím. Třeba měl možnost i porovnat mezi více výrobky - těchto lidí se ptám. Nechci nikoho urazit, ale pište prosím jen doporučení, které vychází z praktické zkušenosti. Věřím tomu, že to bude užitečné i pro ostatní. Díky.

kolem

Re:Doporučte 3D tiskárnu
« Odpověď #8 kdy: 10. 07. 2014, 11:00:59 »
Opravdu je pravda, že do 30ti minut od rozbalení tiskne? Je relativně "bezúdržbová". Jak často se zanáší tryska?

Rozumněj, pogůglovat umím dobře - jde mi o praktickou zkušenost. Určitě se našel někdo, kdo měl podobné nároky jako já. Šel do toho a prošel si něčím. Třeba měl možnost i porovnat mezi více výrobky - těchto lidí se ptám. Nechci nikoho urazit, ale pište prosím jen doporučení, které vychází z praktické zkušenosti. Věřím tomu, že to bude užitečné i pro ostatní. Díky.
No zkušenosti s 3d tiskem samozřejmě mám. Znám "lowprice" tiskárny od 3d factories, makerbot a i průšův reprap. Ze začátku všechny tiskárny jsou prostě průser - 3d factories od vydání změnil snad 10x hlavu, makerbot 5 generace zas měl roblém taky a nečekaně opět s hlavou (ucpávání, teď už je to ok).

Trisku budeš muset vyměňovat a čistit jako u každé jiné tiskárny - zrovna toto je u těchto lowendů defakto univerzální součástka. Na zive.cz o ní udělali rozhovor, neříkám že je to ideál, ale ledacos se tam dá zjistit. Ten Up! mini jsem viděl (tuším ve Frankfurtu ne Euromoldu) a ty demo modely co tiskli byli celkem v pohodě.

Co bych ti doporučil, tak je makerbot 2, ale ta je cenově tak na 2,5 násobku toho, co chceš :)

kolem

Re:Doporučte 3D tiskárnu
« Odpověď #9 kdy: 10. 07. 2014, 11:01:48 »
*ve Frankfurtu NA Euromoldu :)

Re:Doporučte 3D tiskárnu
« Odpověď #10 kdy: 10. 07. 2014, 11:48:24 »
to si od něj rovnou kup se školením http://prusaresearch.com/info/3d-tiskarny
Tuhle variantu můžu vřele doporučit - má to tu výhodu, že si to člověk postaví sám, ale zároveň má vše potřebné připravené a nemusí řešit spoustu prkotin a zádrhelů, které by řešil při samodomo stavbě. Pokud o Průšovi (jako tiskárně ;) uvažuješ, určitě běž touhle cestou.

Honzin

Re:Doporučte 3D tiskárnu
« Odpověď #11 kdy: 23. 02. 2015, 14:01:52 »
zdarec lidičky, já jsem si koupil domů tuhle 3d tiskárnu http://www.felixprinters.cz/produkt/3d-tiskarna-felix-3-0-dual-extruder-stavebnice-lcd/ a jsem s ní spokojený. Vytiskne mi to co potřebuji a to v dobré kvalitě ;) takže jeslti uvažujete o koupi tak můžu doporučit tiskárnu felix

filip

Re:Doporučte 3D tiskárnu
« Odpověď #12 kdy: 23. 02. 2015, 14:41:59 »
Co tohle:

http://www.jrc.cz/kategorie_3d_tisk_stavebnice_3d_tiskarny

Vim, na odkaze nejsou smontovane, ale to jde za priplatek urcite domluvit. Cetl jsem rozhovor s tvurcem a prisel mi velmi sympaticky a vypadalo to, ze to ma dobre odzkousene.

Taky uvazuju o necem treba k vanocum :-)

jenda

Re:Doporučte 3D tiskárnu
« Odpověď #13 kdy: 24. 02. 2015, 14:48:03 »
afaik vsecky ty levne jsou made by Prusa nebo klony, sel bych za nim.
pokud to ma fungovat, neco za 100 kKc bylo na kickstarteru, jinej princip, taky jina kvalita ;)

Matus

Re:Doporučte 3D tiskárnu
« Odpověď #14 kdy: 24. 02. 2015, 16:46:20 »
Rebel II. Mel sem prusa i3, moc vachlata konstrukce. A nahradni dily na rebela mas v kazdem jrc-cku. Jako hotend celokov a pak je to vicemene bez problemu ... jak abs tak pla.

m.