Práca v Accenture

JurijP

Re:Praca v Accenture
« Odpověď #15 kdy: 09. 07. 2014, 17:40:21 »
To Jimm:
preco myslis, ze by ma nevzali? Ja som pocul, ze beru aj ludi bez praxe a oni si ich zaucia. Myslim, ze cca. 2 roky praxe je "vstupenka" nielen do accenture, ale aj inam, oproti niektorym absolventom, ktori vychodili len skolu a nemaju ziadnu prax.


Jimm

Re:Praca v Accenture
« Odpověď #16 kdy: 09. 07. 2014, 18:46:13 »
Ty moc zkušeností nemáš, že? Víš kolika lidem budeš konkurovat na pohovoru? Z jak dlouhého zástupu lidí si tě musí vybrat? Zkus to a napiš sem, jstli si tě vybrali. :)

Komo

Re:Praca v Accenture
« Odpověď #17 kdy: 09. 07. 2014, 19:31:23 »
Ak sa chces niekde v zivote posunut, na pracovnom trhu samozrejme a budes mat moznost tak nie jednoducho nieje odpoved.

Re:Praca v Accenture
« Odpověď #18 kdy: 09. 07. 2014, 19:50:41 »
Vseobecne Accenture plati dost dobre.

Dobry joke ::) Alespon v CR dost bida

Ja byl v Acc jako Senior dev skoro 3roky a zkusenost je to dobra, clovek se nauci dost veci. Jak zaznelo vyse tak prescasy jsou na dennim poradku...




JurijP

Re:Praca v Accenture
« Odpověď #19 kdy: 09. 07. 2014, 20:28:33 »
Ty moc zkušeností nemáš, že? Víš kolika lidem budeš konkurovat na pohovoru? Z jak dlouhého zástupu lidí si tě musí vybrat? Zkus to a napiš sem, jstli si tě vybrali. :)

To potom bude platit o kazdej ponuke, ze ma na 99% nezoberu. Uz davnejsie som behal po pohovoroch, a v pohode. Dostal som 2 fleky, ktore som kvoli skole odmietol. Takze skusenosti mam. Keby sa mam riadit podla toho, tak by ma nezobrali  nikde, pretoze vsade sa hlasia uchadzaci ;).


Jimm

Re:Práca v Accenture
« Odpověď #20 kdy: 09. 07. 2014, 20:29:01 »
Prescasy jsou porad, ale velmi dobre zaplacene. Plat mi neustale zvyšovali sami, uplne bez problemu a nemam pocit ze bych dostal maly nastup.

Jimm

Re:Práca v Accenture
« Odpověď #21 kdy: 09. 07. 2014, 20:32:10 »
Ja se s tebou dohadovat nebudu, jenom sem az to zkusis napis ze te vzali, nebo i kdyby te nevzali, coz vlastne neni mozne...

e3k

Re:Práca v Accenture
« Odpověď #22 kdy: 09. 07. 2014, 20:33:46 »
robil som tam 3 roky. ak chces ziskat prax a nikde inde ta nechcu tak tam na rok dva chod. skor by som ti ale odporucal najst si nieco rozumnejsie. menej pijavicove a tak. vela novacikov robi tu chybu ze si mysli ze v prvej firme to funguje tak ako vsade inde. treba sa drzat pravidla ze sikovny si svoju pracu spravi v pracovnej dobe alebo skor. ak su potrebne nadcasy tak to znamena bud ze sa na pracu nehodis alebo ta zamestnavatel zdiera.

palo

Re:Práca v Accenture
« Odpověď #23 kdy: 09. 07. 2014, 22:08:40 »
Platovo je to myslim lepsie ako tsystems a pod, aspon pre juniora. Ak vies nemecky, tak urcite. Myslim, ze vedia aj paradne zaplatit, ale to uz treba byt dost vysoko.
Ak mas statnicu z nemciny a plynulo rozpravas (staci sa dorozumiet..), tak je pravdepodobnost ze ta nezoberu blizka nule. Myslim ze sa da robit aj externe ako brigadnik.

nebylvacc

Re:Práca v Accenture
« Odpověď #24 kdy: 09. 07. 2014, 22:12:10 »
Prescasy jsou porad, ale velmi dobre zaplacene. Plat mi neustale zvyšovali sami, uplne bez problemu a nemam pocit ze bych dostal maly nastup.

Můžeš konečně napsat, kolik si tam měl? Povídat nesmysly o hodně nebo málo je k ničemu. Pro někoho je 20k fakt masakr a jiný za 120k nevstane ani z postele.

Jimm

Re:Práca v Accenture
« Odpověď #25 kdy: 09. 07. 2014, 22:55:22 »
Nastup na seniora hp-ux 45k. Podle meho dost, mas priklad jedine osoby ktera by za 120 nevstala z postele, nebo plkas?

Jalko

Re:Práca v Accenture
« Odpověď #26 kdy: 10. 07. 2014, 00:34:01 »
Poznam dost ludi, co za 120k nevstanu z postele, radsej pockaju na lepsi job. Uplne realne, bez ironie.

V ceskom ATS sa zacinalo na junior programmer za 25k, vacsinou ale ludi naberaju uz na senior programmer ten ma snad nejakych 35, potom bol analyst programmer okolo 45, system analyst okolo 55 a senior system analyst okolo 65. Na manazera to v ATS nebolo moc realne. Ja som v ATS nebol, tak to nemusi byt uplne presne, tie pozicie tusim uz tiez nejak formalne zmenili. Z 1. sa dalo skocit za pol roka, z dalsich az po SAN po roku, na SSAN to chcelo min 2 roky. Ak ta nepovysili, plat sa ti zdvihol na zaklade hodnotenia v ramci tvojej grupy, od toho hodnotenia sa vypocital aj novy plat v pripade povysenia. Mohol si mat o trochu viac ci menej.

Consulting mal nastup 36 ako analyst, za min. 2 roky/18 mesiacov okolo 66 ako consultant a za min 3 roky manazer okolo 120 + budget na auto.

Na slovensku je to trochu inak, napr consultant od 3. roku ma narok na car allowance, SSAN hadam tiez.
Co sa tyka nadcasov, co prisla kriza, uz to nie je by default, ze sa preplacaju. Zalezi od projektu, ak budget nevychadza, kludne sa moze stat, ze bude manager chciet nadcasovat zadara, pripadne za nejaku materialnu odmenu. Plne preplacane stravenky uz hadam tiez zrusili:-)

palo

Re:Práca v Accenture
« Odpověď #27 kdy: 11. 07. 2014, 11:01:18 »
To by ma zaujimalo co svetaborne treba na 120k vediet robit.. (powerpoint, co? :D)

bono

Re:Práca v Accenture
« Odpověď #28 kdy: 11. 07. 2014, 13:00:48 »
Hodne zalezi v jake firme pracujes - jestli v ceske tak je tezke dosahnout vic jak 60-80k na nemanazerske pozici (hodne pokriveny cesky trh - ceny jak na zapade ale platy tomu neodpovidaji). Hodne taky zalezi jak velka je firma - pokud je firma leadrem na trhu nebo nejaka malicka co vyplnuje nejakou mezeru.

@Palo: na 120k staci i obycejna webarina, ale musis najit tu spravnou firmu a projit naborem :).

Pripadne mi ze pokud ma clovek praxi v oboru 5-7 let (a trochu se o ten obor zajima - sleduje trendy, novinky, ...), tak potom uz neni velky problem projit naborem a ziskat pozici v uspesne firme.