Práca v Accenture

JurijP

Práca v Accenture
« kdy: 09. 07. 2014, 13:37:38 »
Mate niekto skusenosti s touto spolocnostou? Pracovali ste v nej, nejake vase dojmy z firmy? Najlepsie by bolo, keby niekto z vyvoja.
Dakujem
« Poslední změna: 09. 07. 2014, 20:26:26 od Petr Krčmář »


Jalko

Re:Praca v Accenture
« Odpověď #1 kdy: 09. 07. 2014, 14:04:11 »
Ja som tam makal.

Pre ambiciozneho juniora dobra volba na nasom trhu. Ale ked hladas kludnu pracu a garantovanych 8 hodin denne, tak by som tam moc nesiel. Aby si sa tam niekam posuval, chce to rast po hierarchickom rebricku a to chce mimo technickych skills aj istu davku "politickosti", na to tiez treba mat vlohy, alebo s tym aspon minimalne pocitat.

Pre skuseneho harcovnika, hladajuceho technicke vyzvy je to uz skor na zvazenie. Zalezi od konkretneho projektu.

JurijP

Re:Praca v Accenture
« Odpověď #2 kdy: 09. 07. 2014, 14:18:44 »
dakujem za odpoved. Co myslis tou politickostou? Celkom sa mi pozdava tato firma, je to medzinarodna firma a rad by som zacal v nejakej takej firme, po tych brigadach co som uz presiel medzi slovenskymi firmami. paci sa mi aj to, ze sa venuju c#/asp.net, comu sa vlastne venujem aj ja. Nevies, ci sa tam da pracovat popri skole? Budem piatak, posledny rocnik, a jeden den budem mat skolu, co samozrejme by som si nadrobil, len ci sa to da.

KolemJdouci

Re:Praca v Accenture
« Odpověď #3 kdy: 09. 07. 2014, 14:26:44 »
Nenapsal jsi, zda Accenture Consulting, nebo Accenture Services. Podobny nazev, jine prostredi, jine pracovni zebricky, jine pracovni podminky, atd. atd.

Consulting: litas z projektu na projekt (fyzicka lokalita, a to i mezinarodni -> na vychod) podle toho, jak se managers zamane. Musis byt schopny se velmi rychle zorientovat v neprehlednem systemu, spouste informaci, more lidi. Stravenky v hodnote 80 CZK jsou plne dotovane firmou, dostavas i FlexiPasy, prescasy plne placene (ano, ze zakona je to povinne, ale ne kazdy zamastnavatel toto dodrzuje), prace dost casto i o vikendech a svatcich (opet bez problemu proplacena). Posty: Analyst-Consultant-Manager-Senior Manager-Partner (nastoupis za cca 36k jako Analyst, prezijes 3-5 let, mozna te povysi na C, mozna ne, dalsich 3-5 let na M, atd...)

Services: trosku jine kafe. Cisty outsourcing v prostorach Accenture (Haje, mozna jeste neco na Butovicich). Na stravenky doplacis, dostavas i FlexiPasy. Mnohem mene zamestnaneckych vyhod oproti Consulting, ale i tak prijemne. Prescasy se plati take normalne, ale obvykle jich neni tolik treba (zalezi kazdopadne na projektu a naplni prace). Posty: Level H (ten je snad jenom v Indii, LOL), az level A (coz odpovida cca Senior Managerovi). Technici nastupujou obvykle na F/E ~ Analyst, D/C ~ Consultant, B ~ Manager podle zkusenosti a pozice.

Zkusit to muzes. Obe firmy jsou pro nekoho dobre a pro nekoho spatne. Vse zalezi na spouste faktoru (na cloveku samotnem a jeho nature, na lidech kolem, na projektu, dale pak: nadrizeni, napln prace, procesy, systemy, procesy, procesy, ... ) :-)

JurijP

Re:Praca v Accenture
« Odpověď #4 kdy: 09. 07. 2014, 14:38:56 »
no neviem ci jedno alebo druhe sa tyka mna. napr. tuto je zoznam ponuk - http://www.profesia.sk/list_offers_custom.php?mode=6&submode=4&company_id=3691&page_num=1002. ja by som sa chcel uchadzat o c#/asp.net developera. a neviem ci to spada pod consulting alebo services :)


pSipi

Re:Praca v Accenture
« Odpověď #5 kdy: 09. 07. 2014, 14:42:00 »
Kedze pisal o c#/asp.net tak to bude skor Accenture Technology v BA.
Som tam 3 roky a ako pise kolega hore nie je to pre kazdeho.
Tych 8 hodin nie je nikdy istych ale prescasy su samozrejme platene.
Ak si mlady ambiciozny a rad cestujes tak chod do toho.
Popri skole neviem ci to das. Tuna si klient plati tvoj cas a veci ako "nadrobit si" nie vzdy idu.
Ked ta poslu na 6 mesiacov do nemecka tak tu skolu nedas.
"Politickostou" je myslene ze postupis ak sa vies spravne zviditelnit. Ak budes niekde priemerne vegetovat a nikto o tebe nebude vediet tak nikde nepostupis. Treba vediet s kym sa kamaratit a ake projekty brat. Klasicka velka US firma.

JurijP

Re:Praca v Accenture
« Odpověď #6 kdy: 09. 07. 2014, 14:48:33 »
Hej v Bratislavu som myslel. Je normalne, ze sa vycestuje na pol roka? To by bol asi trosku problem. Ale vycestovavaju aj ludia, ktori boli len cerstvo prijati a nie su tam ani rok? Ak sa ta mozem spytat, ako sa to pohybuje platovo? Pre cerstveho absolventa bez ziadnej praxe a cloveka, ktory uz nejaku prax (cca. 2 roky) ma.

Pavel...

Re:Praca v Accenture
« Odpověď #7 kdy: 09. 07. 2014, 14:59:45 »
Hej v Bratislavu som myslel. Je normalne, ze sa vycestuje na pol roka? To by bol asi trosku problem. Ale vycestovavaju aj ludia, ktori boli len cerstvo prijati a nie su tam ani rok? Ak sa ta mozem spytat, ako sa to pohybuje platovo? Pre cerstveho absolventa bez ziadnej praxe a cloveka, ktory uz nejaku prax (cca. 2 roky) ma.

Praca v Accenture je dobra pre cloveka co zacina IT karieru.
Stretnut mozes vselico, platovo neurazia, platene nadcasy v tej zivotnej faze zvycajne potesia.

Ked nastupis popri skole, tak Ta samozrejme do zahranicia posielat nebudu.

Po par rokoch Ta bud povysia (a zdvihnu plat) alebo odides za lepsim.

JurijP

Re:Praca v Accenture
« Odpověď #8 kdy: 09. 07. 2014, 15:06:09 »
ponuka aj tato firma nejake benefity? Nie, ze by som vyberal podla benefitov, ale zaujima ma, co take ponukaju.

pSipi

Re:Praca v Accenture
« Odpověď #9 kdy: 09. 07. 2014, 15:08:30 »
Vycestovat je normalne. Moj predosly projekt bol 6 mesiacov v Holandsku a keby som im nepovedal nie tak som dalsich 6 mesiacov v Irsku. Mam kolegu co bol vycestovany 2 roky v Belgicku, jeden chalan s ktorym som nastupil uz nasledujuci den cestoval do Nemecka ale zase dalsi kolega co tu je 5 rokov a este nebol nikde.
Velmi to zalezi od projektu.
Beru v uvahu aj tvoje priania ale ak je to high priority projekt pre vyznamneho klienta tak sa ta budu skusat tam natlacit. Prilis caste odmietanie projektov je zase tiez na prd pre karieru a postup.
Tiez zalezi comu sa venujes. C#/asp.net ludi je tu docela dost takze to mozno nebude u teba nejak vadit ze este robis skolu. To co ja robim tu robi len 6 dalsich ludi takze je po nas niekedy docela poptavka.

Co sa tyka platu tak to fakt netusim. Ja som tu nastupoval ako Analyst/Programmer s praxou takze vobec netusim co zaraba Junior Programmer. Vseobecne Accenture plati dost dobre.
Ak vies napriklad aj Nemecky tak dava slusne priplatky aj za to. Velmi dobra anglictina je zaklad, ak ju nemas tak sa ani nehlas.
Presiel som niekolko firiem a ACC vychadza ako jedna z velmi dobrych.
Do SK alebo CZ firmy by som uz napriklad nesiel. Urcite su aj dobre ale ja som mal skor zle skusenosti.






pSipi

Re:Praca v Accenture
« Odpověď #10 kdy: 09. 07. 2014, 15:23:43 »
ponuka aj tato firma nejake benefity? Nie, ze by som vyberal podla benefitov, ale zaujima ma, co take ponukaju.
Nejake normalne benefity su skor taka klasika. Nic extra.
Nejake gastro listky, listy na kulturu atd...
Sphere karta co mi je na prd.
Nejaky vstup do plavarne pri slovnafte kde som nikdy nebol.
Akcie pre deti s rodicmi den deti, mikulas, vianoce a pod. (nemam deti je mi to ukradnute)
Je moznost dostat ako odmenu body ktore mozes minat v accenture shope. To je docela fajn ale ten tovar je desne predrazeny a moc sa nemeni. Daju sa ale zobrat poukazky na nakup v TPD a amazon.de. To je docela pouzitelne.

Samozrejme daju sa tam robit skolenia certifikaty co je asi najlepsi benefit.


JurijP

Re:Praca v Accenture
« Odpověď #11 kdy: 09. 07. 2014, 15:32:46 »
nemcinu ovladam, mam aj statnicu z nej, ale uz dlhsi cas som nebol s nou v kontakte, ale nebol by problem. anglictinu by som si tam chcel prave zlepsit. vacsinu casu prichadzam do kontaktu s anglictinou, kedze dokumentacie su v EN a aj filmy v anglictine. Nemam moznost niekde rozpravat po anglicky, cize preto by som chcel aj medzinarodnu firmu, kde by som EN vyuzil a zlepsil. Celkovo by som to ale hodnotil stredne pokrocily z anglictiny.

Jimm

Re:Praca v Accenture
« Odpověď #12 kdy: 09. 07. 2014, 15:51:43 »
Dělal jsem tam, nastupoval jsem rovnou jako senior přes HP-UX, děs, bída a utrpení, nedoporučil bych. Sedřou tě z kůže, i když to dobře zaplatí...

pSipi

Re:Praca v Accenture
« Odpověď #13 kdy: 09. 07. 2014, 15:57:35 »
Celkovo by som to ale hodnotil stredne pokrocily z anglictiny.
To by u Junior Programmera malo stacit.
Skus poslat CV a uvidis.

Jimm

Re:Praca v Accenture
« Odpověď #14 kdy: 09. 07. 2014, 16:10:46 »
Stejně je to hloupá otázka... Nejdřív jdi na pohovor, až když tě přijmou, hoď sem dotaz. Na 99 procent tě stejně nevemou, takže bych začínal spíš od té strany jestli na to máš.