Zpracování signálu

milo

Zpracování signálu
« kdy: 09. 07. 2014, 11:06:43 »
Mám BB kterému mohu nějakým způsobem měnit vlastnosti. Měřím napětí na vstupu a výstupu. Na vstup mohu přivádět signál(ale zdroj není dostatečně tvrdý aby nastavený generátor(+zesilovač) udržel požadované tvary(pokud je zatížen) tedy potřebuju počítat něco jako OUT(S) = H(S)*IN(S). Chci získat přenos systému nebo nějakou alternativní informaci, která mi specifikuje vlastnosti černý krabice(nastavení jeho parametrů). Osobně mě napadlo několik množností FFT to už jsem zkoušel ale výsledky nejsou pěkné a potom laplace(z-tranformace) ale všude jsou jen teoretické výpočty žádná ukázka pro reálný data, moje vektory vstupu a výstupu 100k hodnot.


v

Re:Zpracování signálu
« Odpověď #1 kdy: 09. 07. 2014, 12:58:58 »
1) BB znamená black box?
2) je systém lineární? (možno ověřit např. buzením vstupu sinusovým signálem a kontrolou harmonických na výstupu)
2a) pokud je lineární, tak googlování "system identification" by mělo přinést dostatek odpovědí (měření frekvenční charakteristiky, odezva na skok, ...)
2b) pokud není tak je to naprd

milo

Re:Zpracování signálu
« Odpověď #2 kdy: 09. 07. 2014, 13:14:30 »
ano BB je blackbox, system není lineární(v celém spektru) ale o to nejde potřebuju stejnak najít úseky kde to linearizovat půjde.

v

Re:Zpracování signálu
« Odpověď #3 kdy: 09. 07. 2014, 13:21:33 »
"system není lineární(v celém spektru)" - předpokládám, že máte na mysli amplitudu, tak začněte stanovením rozsahu amplitud (bod 2 v závorce) a pak už to docela snadné (bod 2a)