Proč tolik matematiky?

nojono1

Re:Proč tolik matematiky?
« Odpověď #90 kdy: 23. 06. 2014, 19:22:32 »
Proč řešíte množství matematiky, když jste se již před tím dohodli, že VŠ  je na nic



linux_noob

Re:Proč tolik matematiky?
« Odpověď #91 kdy: 23. 06. 2014, 19:25:41 »
A existuje u nás nějaká kvalitní informatika, kde by bylo jenom opravdu nezbytné minimum matematiky? (např. zaměřená na bezpečnost, sítě, adminování, mainframy, ... cokoli, u čeho je matematika fakt na dvě věci)
Uz mi to neda a musim se zeptat - proc by clovek co chce delat admina (neberu nejakyho super-extra überadmina) a nezajima ho teoreticka informatika mel chodit na VS obor informatika? Neco takovyho je snad jasne stredoskolsky ucivo (ze se to snad na zadny stredni skole poradne neuci je vec jina) + pripadne si udelat par kurzu v danym zamereni + samostudium. To samy pro programatory - lepice atd. Nic proti tomu, je to prace jako kazda jina, ale pokud to ty lidi vyslovene nezajima a nebavi tak mi v tom pripade prijde vysoka skola opravdu jako ztrata casu.


Re:Proč tolik matematiky?
« Odpověď #92 kdy: 23. 06. 2014, 19:30:22 »
Průzkum, co požadují zaměstnavatelé, dělá již řadu let prof. Voříšek VŠE, FIS
Ovšem můžeme vzít jed na to, že o jeho zjištěních se diskutovat nebude. Místo toho se povede diskuse nad tím, jak matematika magicky zvětšuje mozek.

nojono1

Re:Proč tolik matematiky?
« Odpověď #93 kdy: 23. 06. 2014, 19:35:27 »
Kde se nebude diskutovat? Tady? Nebo jinde?
Jsou o tom občas konference, měl na to několik výzkumných úkolů, vydal o tom i nějakou publikaci
určitě se dá najít na KIT VŠE
má tam přesné srovnání, co která pozice v IT vyžaduje a co dá VŠ a co je nutný se doučit jinak....

Re:Proč tolik matematiky?
« Odpověď #94 kdy: 23. 06. 2014, 19:37:59 »
Kde se nebude diskutovat? Tady? Nebo jinde?
Tady.


Re:Proč tolik matematiky?
« Odpověď #95 kdy: 23. 06. 2014, 19:39:49 »
proc by clovek co chce delat admina (neberu nejakyho super-extra überadmina) a nezajima ho teoreticka informatika mel chodit na VS obor informatika?
Napiš Yenyovi, proč takovou trivialitu na VŠ učí, když tam nemá co dělat. Kontakt zde: http://www.fi.muni.cz/~kas/

linux_noob

Re:Proč tolik matematiky?
« Odpověď #96 kdy: 23. 06. 2014, 19:43:28 »
proc by clovek co chce delat admina (neberu nejakyho super-extra überadmina) a nezajima ho teoreticka informatika mel chodit na VS obor informatika?
Napiš Yenyovi, proč takovou trivialitu na VŠ učí, když tam nemá co dělat. Kontakt zde: http://www.fi.muni.cz/~kas/
Ja nerikam, ze by se nemela ucit, jenom me zajima motivace lidi co je nezajima teoreticka informatika a presto jdou na obor informatika, kdyz chtej delat admina, ...
Je snad jasny, ze na VS se nemuze ucit pouze teorie a trochu ty spravy se bude hodit kazdymu informatikoj.

asdad

Re:Proč tolik matematiky?
« Odpověď #97 kdy: 23. 06. 2014, 19:45:44 »
Ad 6 kreditu - tedy se pocitalo, ze budete studovat jeste o malo vice.

Trivialni - kdo jde studovat na matfyz, ten pravdepodobne ocekava matiku misto sociologie. Kdo nechce matiku, ten nepujde na matfyz...
Téma je o matfyzu?
Matfyz tady byl spominan, neprimo jako priklad.

1. Odpoved je ponechana na lidech - ti se rozhodnou pro VS, ktera jim bude nejvic vyhovovat.
A existuje u nás nějaká kvalitní informatika, kde by bylo jenom opravdu nezbytné minimum matematiky? (např. zaměřená na bezpečnost, sítě, adminování, mainframy, ... cokoli, u čeho je matematika fakt na dvě věci)
Podle ceho se hodnoti kvalita? Existuji objektivni meridla?
Jen aby to nebylo tak, ze budes hodnotit podle schopnosti spocitat integral nebo vedecke prace, kde je matika vyhoda.
Nebo aby nevyhrala skola, kde se studenti po skonceni ihned hlasi do McDonaldu nebo Tesca jako prodavaci a proto maji malou nezamestnanost.

Jinak muzes jit lobovat za zruseni povinne matematiky na matfyzu. Mam pocit, ze budes odejit.
Množství matematiky se pomalu snižuje. Podle tvé logiky je to jasný důkaz, že je zbytečná.
Napis odvozeni z me logiky.

Nekdo

Re:Proč tolik matematiky?
« Odpověď #98 kdy: 23. 06. 2014, 19:45:51 »
Nene hosi, prednasky nestaci, dulezity na FI byly i cvika, tam se vysvetlovalo, ukazovaly se ruzne speky. Prednasky jsem bral jako vycet toho, co se mam sam naucit z internetu, neb podani a slidy nebyly nejlepsi vyjma predmetu prof Staudka.

Pokud budete chodit jen na verejne pristupne specializovane prednasky a nebudete mit zaklady z bakalare, moc vecem rozumet nebudete, protoze se na ne odkazuje a dale se na tom stavi (Lin algebra je snad zaklad vseho).

nojono1

Re:Proč tolik matematiky?
« Odpověď #99 kdy: 23. 06. 2014, 19:47:29 »
http://www.cssi.cz/cssi/

tady by se něco dalo najít

Re:Proč tolik matematiky?
« Odpověď #100 kdy: 23. 06. 2014, 20:00:53 »
Podle ceho se hodnoti kvalita? Existuji objektivni meridla?
Ano a je jich spousta - např. uplatnění v praxi, množství dní nutných na zaškolení absolventů, než se vůbec dají použít, poměr použitelných a nepoužitelných žadatelů o práci. Kdybys neztrácel čas studiem matematiky a věnoval se sociologii, tak se nemusíš tak blbě ptát :)

Napis odvozeni z me logiky.
Tvrzení 1 (tvoje): studenti si vyberou školu, která jim bude nejlíp vyhovovat
Tvrzení 2 (moje): školy (příliš) pomalu přizpůsobují nabídku poptávce
Pozorování 3: množství matematiky se snižuje
Hypotéza: množství matematiky se snížilo, protože ji dnešní studenti nepotřebují a proto ji nepoptávají.

Re:Proč tolik matematiky?
« Odpověď #101 kdy: 23. 06. 2014, 20:04:04 »
vyjma predmetu prof Staudka.
Staudek je fajn, ale je to vynikající příklad předmětů, které člověku s nějakou praxí vůbec nic nedaly. Pro zelenáče, kteří nikdy nepracovali, možná dobrý letmý úvod do problematiky, ale jinak zbytečně mírné. Jeho zkoušky jsem dělal bez přípravy. Přesný opak byl právě Yenya, kde i s praxí jsem se fakt zapotil a dalo mi to docela dost (líbilo by se mi, kdyby ještě přitvrdil).

Re:Proč tolik matematiky?
« Odpověď #102 kdy: 23. 06. 2014, 20:06:18 »
Ja nerikam, ze by se nemela ucit, jenom me zajima motivace lidi co je nezajima teoreticka informatika a presto jdou na obor informatika, kdyz chtej delat admina, ...
A co na tom jako nechápeš? Chci dělat admina, tak jdu na jedinou školu v okolí, kde se adminování Unixů učí - jdu na FI kvůli Yenyovi. Teoretické předměty, které mi jsou k ničemu, přetrpím, protože za to Yenya stojí.

Makovec

Re:Proč tolik matematiky?
« Odpověď #103 kdy: 23. 06. 2014, 20:08:45 »
Je otazka, je-li toto akceptovatelna doba, po kterou se clovek v podstate 'jenom' uci myslet, nebo je to ztraceny cas.

Naučit se myslet je pro praxi v IT velmi vhodné.
Jenom dosud není jasné, proč se to musí učit na reáliích z oblasti matematiky a nepoužívají se k tomu reálie z oblasti IT, kde by to bylo 2-in-1.

Mohl byste prosím upřesnit ty "reálie z oblasti IT" které máte v tomto kontextu na mysli?

Re:Proč tolik matematiky?
« Odpověď #104 kdy: 23. 06. 2014, 20:12:06 »
Mohl byste prosím upřesnit ty "reálie z oblasti IT" které máte v tomto kontextu na mysli?
Zkus zpracovat kvalitní risk assessment pro nějakou modelovou firmu a uvidíš, že si u toho procvičíš myšlení líp, než při počítání determinantu matice :)