Nabídl vám někdo práci skrze LinkedIn?

Nabídl vám někdo práci skrze LinkedIn?
« kdy: 06. 06. 2014, 13:17:22 »
Ahoj, stalo se někomu z vás, že vás někdo oslovil nebo si na vás našel kontakt skrze LinkedIn s nabídkou nějaké práce? Přemýšlím, zda má vůbec smysl se tam registrovat.

Díky


roghir

Re:Nabídl vám někdo práci skrze LinkedIn?
« Odpověď #1 kdy: 06. 06. 2014, 13:27:31 »
Zdravím,

LinkedIn používám už nějakou dobu, problém je v tom, že jej někdo ukázal i personalistům. Ti zkouší vyhledávat kontakty podle klíčových slov "programátor, java, c#" atd. a poté je ve velkém kontaktují. Snaží se vytvořit si vlastní síť kontaktů a potom takto inzerují práci, takže vzkaz "byl byste ochoten zvážit konkurenční nabídku" dostanete nejen Vy, ale dalších X-desítek lidí.
Doporučuji nabídky personalistů ignorovat, pro ně jste jen číslo do počtu, které se vykáže klientovi jako oslovený jedinec. Pokud Vás osloví přímo někdo z firmy, je to jiná...

Cacin

Re:Nabídl vám někdo práci skrze LinkedIn?
« Odpověď #2 kdy: 06. 06. 2014, 13:51:08 »
Zalezi na tom, pres LindkedIn me oslovilo nekolik zahranicnich firem na ruzne projekty (ISP / sitarina) a dobre to dopadlo.
Rekl bych, ze pomer uspesnosti je tak 1:10

Tomas

none_

Re:Nabídl vám někdo práci skrze LinkedIn?
« Odpověď #3 kdy: 06. 06. 2014, 14:25:18 »
LinkedIn je velmi dobre, kdyz chcete pracovat v zahranici. Pokud jde o cesky nabidky, tak jsou to vetsinou sami nahaneci.

Jinak inzeratu mi chodi pres LinkedIn hromada. Vicemene treba jednou za 14 dni prijde nabidka. Vetsinou jsou vsak hromadne. Ale mozna je to jen diky klicovym slovum a memu oboru (Java). Jak je to pro jine technologie a pozice netusim...

fdvgdsfsda

Re:Nabídl vám někdo práci skrze LinkedIn?
« Odpověď #4 kdy: 06. 06. 2014, 14:37:30 »
taky se mi zda, ze mam linkedin zbytecne.
nahaneci mi tam psali ruzne nabidky, ale ja si radeji sam vyberu, kam bych chtel nastoupit.


sirsamelanius

Re:Nabídl vám někdo práci skrze LinkedIn?
« Odpověď #5 kdy: 06. 06. 2014, 14:47:38 »
Me pres linkedin kontaktoval nahanec a diky tomu mam nadstandartni praci. Je to rlzhodovani mezi vecerem prace na pripeave profilu a moznosa (byt je vetsi ci mensi procento spatne) a nicim. Za me jasna volba.

Tomáš Marný

Re:Nabídl vám někdo práci skrze LinkedIn?
« Odpověď #6 kdy: 06. 06. 2014, 15:15:05 »
Konkrétní firmy ne, ale od různých personalistů a headhunterů mi někdo volá nebo píše co 14 dní, 3 ze 4 bývají ze zahraničí. Momentální práci mám taky díky personalistce, která mě kontaktovala přes LinkedIn, do zaměstnání jsme tenkrát nastupovali 3 a všichni jsme to měli stejně, jen různé agentury.
Zas tak špatné nechat se takto zaměstnávat není, protože ti personalisti dostávají odměnu v poměru ke mzdě vázané na danou pozici, pokud nastoupíte, takže mají snahu vám dohazovat pokud možno dobře placená místa. Navíc s některými těmi zaměstnavateli mívají dlouhodobé smlouvy (v tomto případě jde samozřejmě spíš o různé korporace), takže podle vaše profilu dokážou odhadnout leckdy lépe než vy sami, jestli jste vhodní kandidáti.
Pokud máte tendenci se spíš podceňovat, nemáte známé v jiných firmách, kteří by vás tam doporučili, nebo praxe v CV zatím nepůsobí dost velkolepě, aby si z vás všude sedali na zadek, je to poměrně dobrý nástroj jak celkem bez námahy a rychle sehnat solidní job.

Zdenek Henek

Re:Nabídl vám někdo práci skrze LinkedIn?
« Odpověď #7 kdy: 06. 06. 2014, 15:26:26 »
Ahoj, stalo se někomu z vás, že vás někdo oslovil nebo si na vás našel kontakt skrze LinkedIn s nabídkou nějaké práce? Přemýšlím, zda má vůbec smysl se tam registrovat.

Díky

Nejde jen o hledani prace a nechat se "chytit", ale sit kontaktu, ktere si vytvoris Ti pomuze pozdeji se orientovat, kdo se kam presunul a jak dlouho tam vydrzel.

Muzes se podivat na profil firmy, jak dlouho tam jsou zamestnanci. Fluktuace napovi o firme hodne :).

Proti otravovani personalistu mam vyplneny stat Gronsko misto CR. Takze kdyz nejaky nahanec zada Ceska Republika a <cokoliv> tak tam nejsem.
Za cca dva roky pobytu meho profilu v Gronsku mi doslo as 5 nabidek z Gronska a dva lidi z me site kontaktu se ptali, co tam delam :).

Zdenek Henek

Re:Nabídl vám někdo práci skrze LinkedIn?
« Odpověď #8 kdy: 06. 06. 2014, 16:49:44 »
Ahoj, stalo se někomu z vás, že vás někdo oslovil nebo si na vás našel kontakt skrze LinkedIn s nabídkou nějaké práce? Přemýšlím, zda má vůbec smysl se tam registrovat.

Díky

Nejde jen o hledani prace a nechat se "chytit", ale sit kontaktu, ktere si vytvoris Ti pomuze pozdeji se orientovat, kdo se kam presunul a jak dlouho tam vydrzel.

Muzes se podivat na profil firmy, jak dlouho tam jsou zamestnanci. Fluktuace napovi o firme hodne :).

Proti otravovani personalistu mam vyplneny stat Gronsko misto CR. Takze kdyz nejaky nahanec zada Ceska Republika a <cokoliv> tak tam nejsem.
Za cca dva roky pobytu meho profilu v Gronsku mi doslo as 5 nabidek z Gronska a dva lidi z me site kontaktu se ptali, co tam delam :).

neco k tematu
http://www.javacodegeeks.com/2014/06/how-not-to-approach-me-on-linkedin.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed:+JavaCodeGeeks+(Java+Code+Geeks)

marwyn

Re:Nabídl vám někdo práci skrze LinkedIn?
« Odpověď #9 kdy: 06. 06. 2014, 20:20:47 »
Ahoj, stalo se někomu z vás, že vás někdo oslovil nebo si na vás našel kontakt skrze LinkedIn s nabídkou nějaké práce? Přemýšlím, zda má vůbec smysl se tam registrovat.

Díky

První nabídka přišla ještě ten den, co jsem si tam ten profil založil (bo jsem chtěl někomu napsat a měl jsem jenom jeho linkedin profil), přičemž jsem tam měl všehovšudy jednu větu. Někdo sháněl javisty, pokud si dobře vzpomínám, nabídka byla 75kKč. Něco málo jsem si tam pak doplnil, ale opravdu jsem na informace hodně skoupý ,a občas mi někdo nabídne job, takže bych tuhle možnost nezatracoval.

Re:Nabídl vám někdo práci skrze LinkedIn?
« Odpověď #10 kdy: 09. 06. 2014, 12:17:38 »
Tak se zdá, že to není zase tak špatné. Přemýšlím jaký má LinkedIn smysl. Jediný rozumný důvod mě napadl právě ten, že vás někdo osloví s nabídkou zajímavější práce než kterou momentálně děláte. Moc nevidím smysl být tam s někým "v kontaktu". K čemu mi je informace, že někdo s kým se znám např. z předešlé práce změnil místo a teď dělá někde jinde. To by musela být opravdu velká náhoda, aby se mi to hodilo. Nejsem obchodník.

Osobně zatím bojkotuji veškeré sociální sítě a nejsem zrovna nadšený z myšlenky, že pověsím svůj životopis na Internet, kde si ho bude moci přečíst každý, kdo jen zadá moje jméno do Google. Mám rád svoje soukromí. Na druhou stranu pokud by to např. mělo přinést zajímavější práci, tak by to člověk asi přetrpěl.

Re:Nabídl vám někdo práci skrze LinkedIn?
« Odpověď #11 kdy: 09. 06. 2014, 13:00:34 »
cez LinkedIn sa mi vacsinou ozyvaju personalne agentury, ako aktualny prehlad co sa tyka prace je to fajn.
Vdaka LinkedIn som sa skontaktoval s byvalym kolegom, ktory mi ponukol pracu - nemal na mna dovtedy ziaden konktakt.

jenda

Re:Nabídl vám někdo práci skrze LinkedIn?
« Odpověď #12 kdy: 09. 06. 2014, 13:26:17 »
ano, personaliste jsou mor, ale holky maji vetsinou celkem sexy fotky ;) dal jsem se nedostal, protoze nemam placenou verzi a pozvani (pokud neni vice rozvedeno) od nich neprijimam.

sit kontaktu je dobra, treba ted mi to pomohlo, ptaji se tech znamych / referenci - dokonce jeden u nich delal, tak to bylo slusne plus

Re:Nabídl vám někdo práci skrze LinkedIn?
« Odpověď #13 kdy: 09. 06. 2014, 15:11:38 »
LinkedIn má jednu velmi dobrou výhodu, síť uživatelů a jejich propojení. Lidi rádi znají alespoň někoho kdo zná někoho.
Příklad mám známého a jeho známý hledá člověka... jelikož vidí, že jste propojeni může se svého známého zeptat (je to debil, nebo to s ním půjde?). Navíc pokud je profil vyplněný může vidět projekty, s kým jste spolupracovali atd...
Je to lepší a důvěryhodnější, než shánět někoho naprosto naslepo. Je docela těžké tam lhát, protože ostatní to uvidí a znají vás.

Prostě ano - je to rozhodně výhodné.
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

Michal Kovačič

Re:Nabídl vám někdo práci skrze LinkedIn?
« Odpověď #14 kdy: 09. 06. 2014, 15:55:33 »
Ahoj, stalo se někomu z vás, že vás někdo oslovil nebo si na vás našel kontakt skrze LinkedIn s nabídkou nějaké práce? Přemýšlím, zda má vůbec smysl se tam registrovat.

Díky

Ano nabídl - jde o to zda jsou v profilu relevantní informace nebo ne. A nezaznamenal jsem problém s nesmyslnými nabídkami.