VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty

VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty
« kdy: 01. 06. 2014, 21:27:09 »
Zdravim vo spolok po vsetkych veciach okolo virtualboxu riesim este perlicku, ze mam na doske dva interface eth0 a eth1 a teraz kedze mam masinu (ta pouziva len eth0) na nej virtualbox  s dvoma masinami a na jedna je file server kde by som chcel priradit nepouzitelny interface teda eth1 ale nie aby ho spravila virtualne ale realne bol pripojeny tym padom by mi to tak nezatazovalo CPU pri file servery...

zatial som googlil a dosiel len k navodu ako spravit virtualnu k urcitemu eth0
teda
Kód: [Vybrat]
VBoxManage modifyvm DebianVirt --bridgeadapter1 eth0
VBoxManage modifyvm DebianVirt --nic1 bridged
ale to nechcem vedeli by ste mi poradit akym prikazom to spravit aby to neurobilo cez bridge ale ten druhy interface by bol realne prideleny???
za vase rady a nasmerovanie vopred diki...
« Poslední změna: 01. 06. 2014, 21:34:41 od Petr Krčmář »


samalama

Re:VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty
« Odpověď #1 kdy: 02. 06. 2014, 00:10:34 »
a podporuje ti hw iommu?

David1234

Re:VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty
« Odpověď #2 kdy: 02. 06. 2014, 09:12:33 »
Co znamená reálně připojený? Doporučuju přečíst http://www.virtualbox.org/manual/ch06.html kapitolu 6.2, jsou tam rozepsané módy ve kterých může operovat.

Podle toho co píšeš bych řekl, že chceš NAT?

Re:VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty
« Odpověď #3 kdy: 02. 06. 2014, 10:05:59 »
pouzivam tuto dosku
GIGABYTE MB J1900N-D3V

a david nie nat nemyslim to viem spravit tak isto ako bridge.
Ja to chcem harverovo pridelit proste si predstav ze mas na servry dve sietovky. Mas prvu masinu hlavny ktora pouziva eth0 a na nej bezi len virtualbox kde su nahodene dve masiny jedna webova a druha fileserver.
Prvu virtualnu masinu mam pripojenu na net pomocou presne bridge modu eth0 a teda je virtualna. (tzv zerie to viac cpu ale to nevadi)
Pre druhu virtualny masinu kedze to je fileserver chcem pridelit tu druhu sietovku teda eth1 ale aby to pridelilo hardverovo teda vobec nerobilo ziadny nat ani bridge a tym padom to nebude zrat tak CPU ked to neurobi len virtualne ale pridely to hardverovo.
henten manual som presne aj ja cital a taku moznost som tam nenasiel preto sa pytam ze co ako a ze teda ci to vobec a ako to naj spravit a vyuzit tu druhu sietovku len pre ten file server aby to co najmenej zobralo z CPU aby ked tade pojde 1 Gb/s tak vsetko v pohode stihalo :))
ak bude treba vlozim tu pre lepsie vysvetlenie aj obrazok :)

David1234

Re:VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty
« Odpověď #4 kdy: 02. 06. 2014, 10:08:35 »
Jo, já tohle chápu, ale obávám se, že VirtualBox tohle neumí, pokud ti nevyhovuje jeden z těch módu, co jsou v dokumentaci.


David1234

Re:VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty
« Odpověď #5 kdy: 02. 06. 2014, 10:21:22 »
Asi by ti pomohlo používat jako síťovou kartu - virtio-net, ale konfigurace je trošičku složitější, nemluvě o jistých omezeních.

David1234

Re:VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty
« Odpověď #6 kdy: 02. 06. 2014, 10:25:06 »
Novější způsob využívá paravirtualizaci a ovladače virtio, hostovaný operační systém rozpozná, že je virtualizován, ale umí na pevný disk a na síťovou kartu přistupovat přímo bez emulace. K tomu však musí podporovat a mít nainstalovány virtio ovladače. Tím lze dosahovat výrazně vyšších I/O výkonů (až několikanásobných).

Moderní Linuxové distribuce s virtio problém nemají, není potřeba nic dělat (Debian, Ubuntu, RHEL, Fedora, CentOS, openSUSE). FreeBSD virtio standardně podporuje až od verze 10, pro nižší verze je nutné ručně ovladače doinstalovat. Námi předinstalované Windows Servery také používají virtio.


Zdroj: http://www.bestvps.cz/napoveda/virtio

Re:VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty
« Odpověď #7 kdy: 02. 06. 2014, 10:46:10 »
jj to je presne ako pises vykon je neporovnatelne vyssi to presne potrebujem a tak isto aj pre hardisk by mi to bolo najlepsie.
Ako hlavny system kde mam rozbehany virtualbox mam debian 7 wheezy.
takze vravis ze by to malo ist len mi treba nainstalovat tie virto ovladace??

David1234

Re:VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty
« Odpověď #8 kdy: 02. 06. 2014, 11:06:05 »
Mám za to že v host systému musí být libvirt-bin a do guest systému je potřeba integrovat virtio jaderný modul, nebo virtio ovladač pro Windows. Někde už ten modul je, jinde se musí ručně upravit image.

https://wiki.debian.org/KVM

Docela bych zauvažoval nad tím, jestli místo VirtualBoxu nepoužít něco jiného.. třeba qemu. Doporučuju přečíst http://www.root.cz/clanky/ubuntu-vm-builder-virtualizace-snadno-a-rychle/

David1234

Re:VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty
« Odpověď #9 kdy: 02. 06. 2014, 11:16:58 »
Tak jsem se spletl - v host systému musí být jaderný modul, ale nejmenuje se libvirt-bin, pravděpodobně ho tam už máš od VirtualBoxu. Nevíte někdo? Teď už docela střílím od boku, nikdy jsem tohle nepotřeboval.

samalama

Re:VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty
« Odpověď #10 kdy: 02. 06. 2014, 12:26:53 »
pouzivam tuto dosku
GIGABYTE MB J1900N-D3V

tato mb nepodporuje iommu...

Re:VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty
« Odpověď #11 kdy: 02. 06. 2014, 19:04:26 »
samalama: vravis teda keby som mal inu dosku ktora by to podporovala rozbehal by som to aj cez virtualbox tak ako myslim???

a david teda to tak vyzera ze moja doska to vazne nepodporuje tak to budem musiet poriesit len cez ten bridge a dufam ze to cpu bude zvladat a pojde mi to v pohode na 1 gb/s sieti...

samalama

Re:VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty
« Odpověď #12 kdy: 02. 06. 2014, 21:31:53 »
ano, malo by to ist, ale nikdy som to neskusal.
inac 1gb ti to da v pohode...

David1234

Re:VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty
« Odpověď #13 kdy: 03. 06. 2014, 08:53:26 »
Co ti vypíše tenhle příkaz (na hostitelském systému)?

Kód: [Vybrat]
egrep --color "vmx|svm" /proc/cpuinfo

David1234

Re:VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty
« Odpověď #14 kdy: 03. 06. 2014, 09:03:25 »
Podle toho, co jsem našel by měl tvůj procesor podporovat Intel virtualization (VT-x) - zapíná se to v BIOSU (EFI). Podle toho co píšou tady https://wiki.archlinux.org/index.php/libvirt#Enable_KVM_acceleration_for_QEMU by to snad libvirt měla fungovat a přinést nějaké zrychlení. Pokud bys měl podporu toho IOMMU (VT-d) tak by to bylo ještě rychlejší.

http://askubuntu.com/questions/165099/kvm-with-vt-x-and-64-bit-machine