VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty

anonym

Re:VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty
« Odpověď #15 kdy: 03. 06. 2014, 13:22:46 »
pozor, libvirt a virtio spolu nemaji nic spolecneho

virtio je framework na paravirtualizovane drivery, tedy takove kde se hypervisor nesnazi emulovat nejaky existujici hardware, ale primo posila prikazy na realny hardware (po nejakem zakladnim osetreni), cimz se snizuje overhead

libvirt je univerzalni konfiguratko na nekolika ruznymi hypervisory (xen, KVM...)


Re:VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty
« Odpověď #16 kdy: 03. 06. 2014, 19:42:10 »
vypise mi toto:

Kód: [Vybrat]
flags           : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov                                                                                                              pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe syscall nx rdtscp lm c                                                                                                             onstant_tsc arch_perfmon pebs bts rep_good nopl xtopology nonstop_tsc aperfmperf                                                                                                              pni pclmulqdq dtes64 monitor ds_cpl vmx est tm2 ssse3 cx16 xtpr pdcm sse4_1 sse                                                                                                             4_2 movbe popcnt tsc_deadline_timer rdrand lahf_lm 3dnowprefetch ida arat epb dt                                                                                                             herm tpr_shadow vnmi flexpriority ept vpid smep erms
flags           : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov                                                                                                              pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe syscall nx rdtscp lm c                                                                                                             onstant_tsc arch_perfmon pebs bts rep_good nopl xtopology nonstop_tsc aperfmperf                                                                                                              pni pclmulqdq dtes64 monitor ds_cpl vmx est tm2 ssse3 cx16 xtpr pdcm sse4_1 sse                                                                                                             4_2 movbe popcnt tsc_deadline_timer rdrand lahf_lm 3dnowprefetch ida arat epb dt                                                                                                             herm tpr_shadow vnmi flexpriority ept vpid smep erms
flags           : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov                                                                                                              pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe syscall nx rdtscp lm c                                                                                                             onstant_tsc arch_perfmon pebs bts rep_good nopl xtopology nonstop_tsc aperfmperf                                                                                                              pni pclmulqdq dtes64 monitor ds_cpl vmx est tm2 ssse3 cx16 xtpr pdcm sse4_1 sse                                                                                                             4_2 movbe popcnt tsc_deadline_timer rdrand lahf_lm 3dnowprefetch ida arat epb dt                                                                                                             herm tpr_shadow vnmi flexpriority ept vpid smep erms
flags           : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov                                                                                                              pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe syscall nx rdtscp lm c                                                                                                             onstant_tsc arch_perfmon pebs bts rep_good nopl xtopology nonstop_tsc aperfmperf                                                                                                              pni pclmulqdq dtes64 monitor ds_cpl vmx est tm2 ssse3 cx16 xtpr pdcm sse4_1 sse                                                                                                             4_2 movbe popcnt tsc_deadline_timer rdrand lahf_lm 3dnowprefetch ida arat epb dt                                                                                                             herm tpr_shadow vnmi flexpriority ept vpid smep erms


Co ti vypíše tenhle příkaz (na hostitelském systému)?

Kód: [Vybrat]
egrep --color "vmx|svm" /proc/cpuinfo

a jj vt-x procesor podporuje to som aj ja nasiel na stranke procesora ale to VT-d uz nema a teraz teda ked tak citam aj anonyma tak som troska uz zamotany... ale ako som zatial pochopil keby som chcel pouzit aj ten libvirt by som musel zhodit virtualbox a nahodit KVM alebo sa mylim??

David1234

Re:VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty
« Odpověď #17 kdy: 04. 06. 2014, 09:23:18 »
Tak jsem to dneska zkoušel na Windows 7, které mám ve VirtualBoxu - přidal jsem bridge typu virtio-net a do Windows 7 jsem nainstaloval ovladač https://alt.fedoraproject.org/pub/alt/virtio-win/latest/ a vypadá to, že všechno funguje... už jsem ale nezjišťoval jestli se dostavilo zvýšení výkonu ;)

Re:VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty
« Odpověď #18 kdy: 04. 06. 2014, 10:31:17 »
takze pockaj mas na svojom PC dve sietovky?? a si mal nahodeny virtualbox a nahodil si donho virtio-net a v pohode si do virtualnej masiny fyzicky napapoval tu druhu sietovku?? sa ti tam zobrazilo nejake zvlast nastavenie? aby som to trocha realne pochopil ako na to.. :)

samalama

Re:VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty
« Odpověď #19 kdy: 04. 06. 2014, 11:44:55 »
nie, virtio je virtio. ty chces pci passthrouhg. skus si o tom najprv nieco precitat, inac to nema zmysel...


David1234

Re:VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty
« Odpověď #20 kdy: 04. 06. 2014, 13:27:43 »
Určitě bych doporučil udělat nejdříve to, co doporučuje samalama.

Mám notebook s jednou síťovou kartou. V něm mám Ubuntu ve kterém běží VirtualBox a v něm virtuální mašinu s Windows 7. Virtuální mašina vidí dvě síťovky co jsem jí nastravil. Jedna je NAT (to tě nezajímá) a druhá je bridge typ (nebo spíš ovladač) virtio-net. Po spuštění Windows vidí dvě síťovky, ale na tu druhou (ten bridge) nemá ovladač - je potřeba doinstalovat. Kdyby ten host byl nějaký linux musel by se nahrát jaderný modul (který ve většině distribucí už je), alespoň takto jsem to pochopil. Můžu to vyzkoušel t RHEL 6.

Re:VirtualBox: přidělení fyzické síťové karty
« Odpověď #21 kdy: 09. 06. 2014, 15:55:42 »
no diki chlapy za vase postrehy skusim o tom cosi precitat a pak sa budem dalej hrat :)