RDP nebo VNC na linuxový server

RDP nebo VNC na linuxový server
« kdy: 18. 05. 2014, 20:49:20 »
Zdravim vo spolok
co viac pouzivate pre pripajanie na vase servery bud rdp alebo vnc??
co som zatial testoval a aj cital vychadza mi lepsie rdp zerie to aj menej a lepsie sa s tym robi a je aj viac zabezpeceny.
pri vnc je vsetko v textaku a to nie moc dobre
ake mate skusenosti co by ste najvaic odporucili ked sa pripajate na server aj cez mobil a na mobile ten net obcas vie byt aj dobre pomaly :))
« Poslední změna: 18. 05. 2014, 23:22:28 od Petr Krčmář »


ded.kenedy

Re:co je lepsie pozuviat pre pripojenie na linux server rdp alebo vnc
« Odpověď #1 kdy: 18. 05. 2014, 21:01:50 »
SSH

anon

Re:co je lepsie pozuviat pre pripojenie na linux server rdp alebo vnc
« Odpověď #2 kdy: 18. 05. 2014, 21:03:12 »
ssh a pripadne X11 forwarding - ale to je snad jeste pomalejsi nez vnc i rdp

mimochodem, xrdp je vlasne proxy mezi rdp a vnc protokolem (pouziva Xvnc server (ve vychozim nastaveni)).

Jak je na tom http://en.wikipedia.org/wiki/SPICE_%28protocol%29 ? NX hadam je uz poradne mrtve.

M.

Re:co je lepsie pozuviat pre pripojenie na linux server rdp alebo vnc
« Odpověď #3 kdy: 18. 05. 2014, 21:13:33 »
Podívla byl se po něčem na bázi NX protokolu. Což je šikovně kompresovaný  modifikovaný X protokol tlačený obvykle skrz SSH spojení nebo přes TLS kanál. Používáme komerční řešení od nomachine (mají i nějakou verzi zdarma) a bez problému přes to jedu X aplikace přes 3G spojení.
Je i několik dalších implementací kolem NX (FreeNX, X2go).

Fantomas

Re:co je lepsie pozuviat pre pripojenie na linux server rdp alebo vnc
« Odpověď #4 kdy: 18. 05. 2014, 21:25:29 »
Nx je super, ale freenx je uz mrtvy, x2go nevim jestli funguje, nomachine je komercni. Ted pouzivam vnc, rdp funguje nejak divne. Mozna by stalo zato vyzkouset http://www.teamviewer.com/cs/download/linux.aspx


Jenda

Re:co je lepsie pozuviat pre pripojenie na linux server rdp alebo vnc
« Odpověď #5 kdy: 18. 05. 2014, 21:40:50 »
co viac pouzivate pre pripajanie na vase servery bud rdp alebo vnc??
Já teda pro připojování na své servery nepoužívám ani VNC ani RDP, protože na serveru jaksi nemám žádné grafické rozhraní. Pro připojování na desktopy používám VNC, ale tuneluji ho po SSH (stejně se tam vždycky připojím nejdřív po SSH, abych ten VNC server spustil), takže mě bezpečnost protokolu netrápí.

Re:co je lepsie pozuviat pre pripojenie na linux server rdp alebo vnc
« Odpověď #6 kdy: 18. 05. 2014, 21:48:31 »
co viac pouzivate pre pripajanie na vase servery bud rdp alebo vnc??
Já teda pro připojování na své servery nepoužívám ani VNC ani RDP, protože na serveru jaksi nemám žádné grafické rozhraní. Pro připojování na desktopy používám VNC, ale tuneluji ho po SSH (stejně se tam vždycky připojím nejdřív po SSH, abych ten VNC server spustil), takže mě bezpečnost protokolu netrápí.

samozrejme ostre servery mam len ssh pripojenie ale tento mam na testovanie a ine veci ked potrebujem spravit na dialku a nutne potrebujem graficke prostredie aby som si vedel otvorit aj nejaky ten dokument. ako tak citam tak vacsina pouzite teda graficke prostredie cez ssh. v androidoch na to pouzivate ktoreho klienta??

Re:co je lepsie pozuviat pre pripojenie na linux server rdp alebo vnc
« Odpověď #7 kdy: 18. 05. 2014, 22:25:36 »
na linuxove servery mi staci ssh.
na ty widloidni veci pak jejich rdp z remmina.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

cleb

Re:co je lepsie pozuviat pre pripojenie na linux server rdp alebo vnc
« Odpověď #8 kdy: 18. 05. 2014, 22:52:52 »
Jak někdo navrhoval ssh -X, tak to je nepoužitelně pomalé.

Osobně mám dobré zkušenosti s proprietárním řešením ThinLinc - přijde mi mnohem rychlejší než VNC i RDP. Na druhou stranu je proprietární (i když pro malý rozsah je zdarma)

gorov

Re:co je lepsie pozuviat pre pripojenie na linux server rdp alebo vnc
« Odpověď #9 kdy: 18. 05. 2014, 22:53:51 »
Zdravim vo spolok
co viac pouzivate pre pripajanie na vase servery bud rdp alebo vnc??
co som zatial testoval a aj cital vychadza mi lepsie rdp zerie to aj menej a lepsie sa s tym robi a je aj viac zabezpeceny.
pri vnc je vsetko v textaku a to nie moc dobre
ake mate skusenosti co by ste najvaic odporucili ked sa pripajate na server aj cez mobil a na mobile ten net obcas vie byt aj dobre pomaly :))
Skus pozriet nomachine: https://www.nomachine.com/

foldy

Re:co je lepsie pozuviat pre pripojenie na linux server rdp alebo vnc
« Odpověď #10 kdy: 18. 05. 2014, 23:15:08 »
ssh je pro použití nejlepší, když je fakt potřeba grafika tak určitě NX ( Nomachine) do 3 userů zdarma pak komerce..

michal

Re:RDP nebo VNC na linuxový server
« Odpověď #11 kdy: 19. 05. 2014, 00:17:18 »
este je spice ,ale ten je mysleny pre virtualizaciu http://www.spice-space.org/

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RDP nebo VNC na linuxový server
« Odpověď #12 kdy: 19. 05. 2014, 11:01:20 »
a hlavní rozdíl mezi VNC a RDP je také to, že přes RDP nelze získat local screen(to co je vidět na monitoru fyzicky připojeném ke stroji kam se napojujete) ovšem přes VNC ano
zmiňovaný NX(nomachine) byl super ve verzi 3.x, ale ta nová 4ka už pěkně bugguje a je více a více komerční
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

LadaD

Re:RDP nebo VNC na linuxový server
« Odpověď #13 kdy: 19. 05. 2014, 11:35:33 »
Zkusil bych X2go.
http://wiki.x2go.org

doct0rX

Re:RDP nebo VNC na linuxový server
« Odpověď #14 kdy: 19. 05. 2014, 15:24:24 »
tohle tema by me taky zajimalo ,
prozatim spoustim pres X forward jen aplikace na lokalni siti , 
pri stabilni latenci 5ms je to uz ale hoodne nepouzitelne.
Myslenka spoustet jen aplikace se mi ale hoodne libi .
Neznate nejaky zpusob, tak to spoustet nebo pres co, aby clovek nemusel cekat nekolik desitek vterin na blby klik mysi ?

diky