RDP nebo VNC na linuxový server

Josef

Re:RDP nebo VNC na linuxový server
« Odpověď #15 kdy: 19. 05. 2014, 16:07:33 »
Zkusil bych X2go.
http://wiki.x2go.org

X2GO je ideál. Honím na tom už asi pět let účetnictví ze serveru přes internet a maká do ideálně. Účetní ani nepozná, že dělá na serveru. Navíc je to ideální i mezi platformami. Má to klienty windows i linux.

« Odpověď #16 kdy: 19. 05. 2014, 21:22:26 »
hmm to Get X2Go vyzera asi naj ale aj to NX(nomachine) nevyzera zle.
ale kedze to funguje na principe ako teamviener ze musi byt server a klient tak ste sledovali ci to nejde cez nejaky "specialny server" alebo je to sifrovane a niet sa coho bat ako pri teamvieneri :)))

Lada

« Odpověď #17 kdy: 19. 05. 2014, 22:51:56 »
Já už asi tři roky používám xrdp. De fakto to jenom překládá VNC, ale je to mnohem rychlejší a bez problémů se dá připojit z win. Ale problémy jsou - klávesnice nefunguje stoprocentně (onboard pomůže), občas server vytuhne (restart nutný), clipboard (náhodně funguje), zvuk nepoužívám, tisk nepoužívám, sdílení disků nepoužívám.

M.

« Odpověď #18 kdy: 20. 05. 2014, 13:18:39 »
Každý z těch nástrojů má své použití. Záíleži k čemu to chci - běžná práce, sem tam něco nastavit, co má jen klikátko, ...
Jsem si prošel od používání lokálního X klienta pod MS Windows (dokud jsem seděl na stjené LAN jako server) s XDMCP přihlašováním, pak jsem přestal chodit do práce, tak Xrdp nebo jsem se pomocí RDP klienta ve woknech spojil na windows server v práci a na něm si pustil lokálně X klienta s XDMCP připojením do unix krabice (mnohem lepší než Xrdp) uř jen v rámci LAN.
Pak jsme používali dlouho X2go, ale byly s tím problémy, tak se paralelně pustilo Nomachine NX3.5 a uživatelé sami časem všichni prchli na NX3.5, že se to chovalo lépe a X2go poslední uživatel tak rok zpět to vzal. NX jsme koupili. Po čase vznikl s NX3.5 problém, že nové verze aplikací pro výpočty v odpojeném stavu koncového uživatele běžely asi 100x pomaleji, než s připojeným klientem. Pak přišlo NX4, kde NX4.0 byla bída, NX4.1 se skřípěním zubů a NX4.2 už začíná být OK stejně, jako byla roky NX3.5 (na NX3.5 nám zůstávají poslední 2 lidi, co zatím NX4 bojkotují kvůli Wine). Lidi na tom jedou 3D CAD aplikace, simulační a výpočetní systémy, takže hlavní motivací bylo, aby jim výpočet v grafické aplikaci nechcípl, když se jim lokální počítač kousl/usnul nebo zahaprovala síť, což se s normálním emulátorem X serveur dělo. A teď si v tom spokojeně šmrdlají trvale i v rámci LAN, jdou domů odpojí a případně z doma se připojí a kouknou co se děje nebo teď by to mělo jít i z hospody s tím Android a iOS klientem. :)
Já tak už také jedu trvale, ale v mém případě jsou to spíše vývojařina kolem Eclipse.
U NX4 už konečně i OK funguje Kerberos, včetně forwardu ticketů, takže klient se ověřuje automaticky dle dat z Windows. Jediné, Co ještě v NX4 nefunguje úplně OK proti NX3.5, je režim publikované aplikace, místo celého desktopu (v NX4.0 a 4.1 ani nešlo udělat reconnect k aplikaci při pádu spojení). Řešíme tak i provoz apliakcí pro Windows3.11, které jsou pouštěné na linuxu pod Wine a klient má jen ikonku u sebe na pod Windows, co mu pustí jen dané okno se vzdálenou aplikací a lokáln zaintegruje. Chová se mnohm lépe, než XPmód a podobné, aspoň v NX3.5. v NX4.2 nyní nějak Wine blbne.
NX server se používá i pro vzdálený přístup do VNC a RDP spojení dneska pro administrativníé potřeby. V podstatě má NX server na hraně sítě, jedna síťovka do netu, druhá do LAN, spojuji se na NX krám a on buď udělá lokální sešnu v tom NX krámu nebo to forwarduje na další stroje, ať už opět přes NX nebo XDM, VNC, RDP. S možností předávání sešny dalším uživatleům sdílením, ukládáním videa a dalšíma volovinama, co se ani moc nepoužívají.