DVB-T tuner Leadtek v Ubuntu nefunguje

DVB-T tuner Leadtek v Ubuntu nefunguje
« kdy: 08. 09. 2010, 20:17:50 »
Dobrý den, mám problém v ubuntu s dvbt tunerem od Leadteku. Nefunguje. Program w_scan  najde tuner DVB-T Zarlink ZL10353 DVB-T. Pokud restartuju z winXP, kde zapnu televizi, tak w_scan najde programy, exporuju je do souboru, importuju do metv (najde jich desetkrat vic a opakuji se), metv zamrzne. Potom uz w_scan nic nenajde, i kdyz restartuju pc. Musim zase do win, spustit tv, pak w_scan programy najde. Pokud ho prerusim, spustim znova, programy nenajde. Je to divne. Nevite, co s tim? Diky za pripadnou pomoc. op
« Poslední změna: 14. 09. 2010, 08:33:49 od Petr Krčmář »


Re: dvbt tuner v ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 09. 09. 2010, 09:15:16 »
Já jsem si soubor s kanály našel na Internetu, takže jsem tento problém nemusel řešit. Jinak kromě ME-TV mám i Kaffeine a tam mi skenování funguje v pořádku.
Vlastně bych používal jen Kaffeine (umí nahrávat více pořadů současně, time-shift), má však jeden nedostatek, nejde, jako ME-TV, dát do malého okénka (jde zmenšit pouze vertikálně, ale ne horizontálně - tedy jde ale jen o kousek), což používám velmi často.
ME-TV má navíc přehlednější EPG

Re: dvbt tuner v ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 09. 09. 2010, 15:51:55 »
Jenze, mi prave dela problem naladeni kanalu, pokud se prepnu z windows, kde jsem mel spusteny tuner, tak i kaffeine mi napoprve najde kanaly, pak uz nic nenajde, ani kdyz restaruji pocitac. Zase musim do windows, zase spustit tuner, pak mi kanaly v linuxu najde, ale nikdy nic nepusti, zadny kanal.

Re: dvbt tuner v ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 13. 09. 2010, 16:19:16 »
Jenze, mi prave dela problem naladeni kanalu, pokud se prepnu z windows, kde jsem mel spusteny tuner, tak i kaffeine mi napoprve najde kanaly, pak uz nic nenajde, ani kdyz restaruji pocitac. Zase musim do windows, zase spustit tuner, pak mi kanaly v linuxu najde, ale nikdy nic nepusti, zadny kanal.
To vypadá, že ti chybí firmware, takže ti tuner funguje jen "za tepla" (warm state). Koukni do logu (dmesg, /var/log/messages), zda si to po zapojení nestěžuje na chybějící firmware.

Místo w_scan doporučuji jako rychlejší variantu vytvoření vlastního initial souboru. Skript na vygenerování univerzálního je zde: http://wiki.tvpc.cz/mythtv/vstupy
Z něj pak stačí vybrat ty, které v dané oblasti opravdu vysílají (to se zjistí třeba na digitalnitelevize.cz)