Lišta o blokování reklamy

j

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #960 kdy: 07. 06. 2016, 09:19:49 »
V jakem vesmiru zijes? Ty si myslis, ze nekdo bude prosit, aby mohl dat penize do tveho systemu? A jeste budes vybirat? ;D Je to presne naopak: ty prosis je, aby dali reklamu k tobe primo na server a kdyz ne, tak chces mit pristup k reklamnimu systemu, kde je co nejvic penez, na ktere si muzes sahnout. Na tvuj obskurni system (kterym muzes manipulovat) ti kazdy kasle.

Jasne, a proto sem na spoluprovozovanym serveru posilal do ksa jednu nabidku reklamy zadruhou ... prave proto, ze spoluprovozovatele se dohodli, ze akceptujou maximalne text souvisejici se zamerenim serveru a nic jinyho.


Ausus

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #961 kdy: 07. 06. 2016, 09:23:22 »
A zivil vas ten server nebo jste ho meli jen jako takovou legracku k necemu jinemu? Protoze v tom je dost podstatny rozdil. Jestli vydelate na kafe a staci vam to nebo na zivobyti.

Nobody (ten falesnej)

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #962 kdy: 07. 06. 2016, 09:35:50 »
Aktuální stav stránek bez blokování je neúnosný (minimálně já to tak cítím).

Rozhodne nejsi sam. Kdyz jsem to meril pred par mesici, tak me vyslo, ze opravdovy obsah stranek tvori pouze 16% prenesenych dat, zbytek jsou reklamy - pocitam s ne-prvnim nactenim a povolenym "uzitecnym" JS. Chapu, ze obcas pribude novy clanek = novy obrazek, takze to treba nebude 16%, ale 25%, coz je IMO porad otresne. V situaci prvniho nacteni si reklamy ukroji "pouze" 53% :D :'(.

Nekteri psali, ze jsou nyni v obehu jeste vice nenazrane reklamy a ze je to casto podstatne horsi.

Zminovane hodnoty by mely byt presne naopak, tj. reklama tvori zanedbatelnou cast dat, napr. do 10%.

PS: Doufam, ze me mistni koder nevezme za slovo a nevyresi to pridanim neviditelneho obrazku o par megabajtech, aby tedy ten pomer splnil. ;D
V reálném světě má reklama mít takový podíl na přenášených datech, jaký zaplatí provoz serveru, výrobu reklamovaného zboží a příspěvek na sociální výdaje státu. A v reálném světě to je tak, že obsahu může být mezi 10% - 20% zbytek musí tvořit reklama. Bylo to tak i u printů, takový časopis Byte v 90. letech měl ten samý poměr, a taky jste platil papír na kterém byl vytištěn. To odpovídá optimálnímu rozložení zdrojů.

Další varianta je, že příjmy z reklamy nahradí ti, co si stránky prohlíží, to serveru s pěti zaměstnanci a 20 000 čtenáři znamená roční předplatné cca 200 Kč, ale reálně by takové stránky měly tak 1000 - 4000 předplatitelů, to by předplatné stálo 4000 - 1000 Kč. Kolik obsahu byste asi tak mohl shlédnout. Totální absence reklamy by způsobila propad produkce, tedy čtenářů by bylo ještě méně a čtení ještě dražší. Má smysl, aby 5 pět lidí produkovalo obsah pro 500 dalších lidí? Nebylo by to plýtvání zdroji? Vidíte ten drastický propad produktivity práce?

Ano, vynalozit zdroje na vyrobu reklamy, o kterou nikdo nestoji a cim dal vic lidi ji blokuje, je jiste mnohem efektivnejsi.

j

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #963 kdy: 07. 06. 2016, 09:42:20 »
A zivil vas ten server nebo jste ho meli jen jako takovou legracku k necemu jinemu? Protoze v tom je dost podstatny rozdil. Jestli vydelate na kafe a staci vam to nebo na zivobyti.

Vzhledem k prijmum by uzivil, ale to nebyl ucel. Samo, nejlepsi zakaznik je nasranej zakaznik, ten ti zarucene nejaky prijmy vygeneruje ... pocitam ze kdyz ti v krame na rozloucenou daji preshubu s douskou "pridte zas", tak se tam urcite jen pohrnes.

boo

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #964 kdy: 07. 06. 2016, 12:04:27 »
Citace
A v reálném světě to je tak, že obsahu může být mezi 10% - 20% zbytek musí tvořit reklama. Bylo to tak i u printů, takový časopis Byte v 90. letech měl ten samý poměr, a taky jste platil papír na kterém byl vytištěn. To odpovídá optimálnímu rozložení zdrojů.


Tak jsem si otevrel 96 stranovy casopis pro bajkery a spocital, ze tam bylo cca 80 reklam, z toho 90% RELEVANTNICH pro cyklistu. Zbytek auta, cestovani a pojisteni, co je jakztakz relevantni taky.

Takze kdyz se chce tak to jde. Nejsem proti reklamam ale mne musi zajimat a tedy by meli korespondovat se zamerenim webu. A tak je ted tah na redakci aby vybrala reklamniho provozovatele u ktereho JDE NASTAVIT JAKE reklamy zobrazovat.


nobody(ten pravej)

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #965 kdy: 07. 06. 2016, 14:25:28 »
V jakem vesmiru zijes? Ty si myslis, ze nekdo bude prosit, aby mohl dat penize do tveho systemu? A jeste budes vybirat? ;D Je to presne naopak: ty prosis je, aby dali reklamu k tobe primo na server a kdyz ne, tak chces mit pristup k reklamnimu systemu, kde je co nejvic penez, na ktere si muzes sahnout. Na tvuj obskurni system (kterym muzes manipulovat) ti kazdy kasle.

Ve vesmiru kde neni problem se vykaslat na vydriduchozni reklamku co te dre z kuze, svazuje ruce a jen otravuje ctenare... ve vesmiru kde verim tomu ze presne cilena reklama kolem IT by nebyl problem aby kompletne spravoval primo root.cz na sve domene, sve scripty, svuj reklamni system... Tobe kazdej kasle na tvuj posahanej reklamni system, ten si strc do /dev/null ;)

j

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #966 kdy: 07. 06. 2016, 14:37:03 »
Ale visco, to znamena praci .. musis se stema lidma domluvit, uzavrit nejakou smlouvu ... neni mnohem jednodussi flaknout na web nejakej script? Nejaky useri ... koho to zajima zejo ... a managory, ty uz vubec ne ... hele, tem reknes za na web chodej 2M useru ... a oni tomu i verej. Vubec jim neni divny, ze prodeje tomu neodpovidaj ... aby taky jo, kdyz z tech 2M je 1M9 navstev crawleru ... ale to marketak, kterej to vyhodnocuje netusi taky, takze se pekne poplacaj po zadech, jak ty lidi pekne chodej, a to, ze se nic neproda, uz neni jejich starost ...


Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #967 kdy: 07. 06. 2016, 15:06:43 »
Ale tohle přesně se dělá. Ve firmě jsou čtyři lidi, kteří nedělají nic jiného než že ukecávají firmy, aby k nám daly napřímo reklamu. Jednak je cílená a zároveň přinese nejvíc peněz, protože vynechává prostředníky.

Ale očividně to není tak snadné, protože co vím, velká část firem prostě nacpe balík peněz do mediálky nebo do automatického systému a s nikým se přímo nebaví. Je to čím dál častější, protože tyhle automaty jim přináší nejlepší výnos - cílí přesně na lidi napříč webem.

Tohle je samostatný obor, který má svoje specifika, svoje odborníky a konference. Magické řešení tu na fóru nevymyslíme. Nic není tak snadné, jak to může vypadat v hospodě u piva.

Jan Karasek

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #968 kdy: 07. 06. 2016, 15:29:57 »
ja jsem presvedcen, ze se to s tou reklamou za nekolik let vyresi. Pracuji v Nemecku a kdyz zde sleduji jak tu narustaji snahy pro vselijakou regulaci internetu (ruku v ruce , jak tlaci google,facebook a dalsi na legislativy), tak vychazim z toho, ze blokovani reklamy bude brzo trestny cin a nejeky zluty prouzek nebude potreba.

fanoush

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #969 kdy: 07. 06. 2016, 16:50:48 »
Jsem zvedav jak se to vyvine a jak se povede tem odvaznym co zablokujou lidi s adblockem uplne. Sam jsem na to zatim reagoval s pobavenim, nebudu se prece cpat nikam kdyz me tam nechteji. Dokud me tam s adblockem pusti, budu cist co me zajima, az ne, taky dobre, usetrim spoustu casu :-) Jeste se mi nestalo ze by pro me ten obsah mel takovou cenu. Par let jsem si platil lwn.net protoze jsem jim fandil a i obsah mi pripadal dobry, ale pak jsem zjistil ze uz jim akorat fandim. Ne ze by clanky tam byly spatne, to asi nejsou, ale ze i bez nich jsem presyceny informacemi ze vsech stran takze kdyz vynecham, tak je to spis uleva :-) A vic casu asi travim na forech, githubu, wikipedi a jinych wiki ... proste komunitach kde se obsah tvori uzivateli.

No jsem zvedav, tipuji ze spis noviny potrebuji ctenare (i ty s adblockem) a ti co budou blokovat tak to tam u nich postupne umre protoze tam prestanou chodit lidi. Tim jim nepreju nic zleho, ani nerozporuju ze si chteji/potrebuji vydelat penize a je dost mozne ze se i pletu :-)

A zadost vypnete si adblock je pro me jako kdyby chteli at skocim nahy do mraveniste, to prece vubec nedava smysl :-)

Petr

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #970 kdy: 07. 06. 2016, 17:36:56 »
Nic není tak snadné, jak to může vypadat v hospodě u piva.

Já klidně adblok vypnu, když budou reklamy textové, nevadí mě reklama, vadí mě že bliká, vytěžuje procesor naplno, hýbá se a překrývá ostatní obsah, je prostě vtíravá, otravná a sprostá jak obchodníci s energií od Bohemia Energy, kteří obchází důchodce a tvrdí že jsou z Enegetiky a jdou jim zlevnit elektřinu. Pokud dokážete udělat neobtěžující, neblikající a slušnou reklamu, budu rád když zacílí na mé zájmy a občas my ušetří i hledání.

j

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #971 kdy: 07. 06. 2016, 18:01:11 »
...
Ne, tyhle automaty jim neprinasi zhola nic. Jen je pro marketaky jednoduchy v nich utratit svuj budget, a managori stejne netusej, jaky hovno si prave koupili.

Apropos, onehda sem se skorem poch..al smichy, kdyz marketacka prisla, ze si zaplatila nejakou reklamu a na tom googlu ze ji nevidi ... nakonec z toho vylezlo to, ze nase IPcka vydi gugl v dojclandu, mno a reklamu zaplacenou pro cr proste skopcakum nezobrazuje .... ;D.


Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #972 kdy: 07. 06. 2016, 18:31:44 »
...
Ne, tyhle automaty jim neprinasi zhola nic. Jen je pro marketaky jednoduchy v nich utratit svuj budget, a managori stejne netusej, jaky hovno si prave koupili.

Apropos, onehda sem se skorem poch..al smichy, kdyz marketacka prisla, ze si zaplatila nejakou reklamu a na tom googlu ze ji nevidi ... nakonec z toho vylezlo to, ze nase IPcka vydi gugl v dojclandu, mno a reklamu zaplacenou pro cr proste skopcakum nezobrazuje .... ;D.

Coz je nejspis chovani, ktere by clovek, pokud si skoro nepotrebuje menit pleny, i ocenil.

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #973 kdy: 07. 06. 2016, 19:17:42 »
Pokud dokážete udělat neobtěžující, neblikající a slušnou reklamu, budu rád když zacílí na mé zájmy a občas my ušetří i hledání.

My ale žádné reklamy nevytváříme. Ty si vytváří zadavatelé reklamy, kteří jsou ochotni zaplatit někdy někomu za to, že konkrétní reklamu zobrazí u sebe. Což je to, co děláme. Tohle je největší úraz reklamního prostředí: jsou tu tři subjekty (zadavatel, médium, čtenář), které mají různé zájmy a vzájemně se nechápou. Zadavatel jde přes mrtvoly a po něm potopa, médium potřebuje peníze a nechce naštvat čtenáře, čtenáře to celé z principu obtěžuje a štve.

prut

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #974 kdy: 07. 06. 2016, 22:55:18 »
A dyt vam to jiz po 123x rikame, zmente providera reklamy na neco kde muzete nastavovat kategorie a cenzurovat blbosti. Dyt tech systemu musi byt hafo, staci se podivat do databazy adblocku  ;) Mozna ze financne to bude zpocatku jine, ale kdyz prosaknou zpravy, ze na rootu je reklama slusna a k veci tak si ten adblock s radosti vypnem a v konecnem dusledku vydelate vic.