Jak najít cílevědomé programátory?

s

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #45 kdy: 03. 04. 2014, 11:10:45 »
nabízíme:
  • práci v mladém kolektivu v dynamicky se rozvíjející firmě
  • mzdové ohodnocení dle zkušeností a pracovního výkonu
  • možnost seberealizace
  • firemní benefity
  • nástup možný ihned
  • kafe zdarma
  • stravenky
  • podíl ve firmě
  • práci na plný úvazek každý den od 8-mi do 16h, očekáváme více, za méně

a podobný bláboly zkušenej senior ignoruje a dovede ti to říct na rovinu... Důležitý jsou pro seniora prachy, technologie, ukázka zdrojáku, svoboda v rozhodování a vlastním nasazení, když už chceš progress.

Tenhle topic by měl jít někam do wiki, jak nehledat schopný lidi ...








fail

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #46 kdy: 03. 04. 2014, 11:33:56 »
takovi lide, ktere hledate, skutecne existuji. A existuje docela jednoduche pravidlo, jak je hledat. Takovi musi mit v obcance rok narozeni 1954 a mene. Tedy z pohledu statistiky.

Lide nad 60 jiz vedi, co zivot obnasi. A zda jsou penize vsechno. Navic jsou v penzi, maji tedy nejake financni zazemi a nejsou odkazani na nejkaky potupny zamestnanecky pomer. Navic jsou tito lide odchovanci minuleho systemu, kde v technicke oblasti nerozhodovaly hloupe reci, ale schopnosti.

Moje rada tedy je, hledejte ty programatory tam, kde se schazeji seniori. Kurzy na univerzitach pro prestarle a podobne akce. V duchodcich je obrovsky potencial.

Dovolim si rozporovat toto tvrzeni. Penzisty znam, ale stale musi do placene prace.

Petr

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #47 kdy: 03. 04. 2014, 11:52:14 »
MUHAhaha MUHAhaha HA HA HA to je debil :-DD

A protoze toto vlakno uz je jeden velky vtip, doporucuji pokracovat pridavanim veselych historek:

za mě: https://www.youtube.com/watch?v=djFcjDyaZNY

Hmmm

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #48 kdy: 03. 04. 2014, 12:12:59 »
nabízíme:
  • práci v mladém kolektivu v dynamicky se rozvíjející firmě
  • mzdové ohodnocení dle zkušeností a pracovního výkonu
  • možnost seberealizace
  • firemní benefity
  • nástup možný ihned
  • kafe zdarma
  • stravenky
  • podíl ve firmě
  • práci na plný úvazek každý den od 8-mi do 16h, očekáváme více, za méně

a podobný bláboly zkušenej senior ignoruje a dovede ti to říct na rovinu... Důležitý jsou pro seniora prachy, technologie, ukázka zdrojáku, svoboda v rozhodování a vlastním nasazení, když už chceš progress.

Tenhle topic by měl jít někam do wiki, jak nehledat schopný lidi ...

Mna vzdy udivuje co su schopni ti ludia do inzeratov napisat. Minuly rok som si hladal pracu a casto som videl ako ponukaju napoje a kavu vo firme zadarmo a este to uvadzaju ako benefit.
Ja to povazujem za uplnu samozrejmost a nesiel by som robit do firmy, ktora si nevazi svojich zamestnancov natolko aby im nekupovala aspon balene vody a kavu.

Teraz robim v mensej firme o 12 zamestnancoch, sem tam sa stane, ze vyplata meska tyzden dva, ale nikdy sa nestalo, ze by sme cez den nemali co pit alebo rano kavu. Nikdy.

Lol Phirae

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #49 kdy: 03. 04. 2014, 12:29:21 »
Prosím vás, čistě ze studijních důvodů, pochopil někdo, jestli se jedná:

- o klasické letadlo (typ Skyline)
- moderní letadlo (Novák vymyslel "novou" kryptoměnu/"burzu"/atd.)
- uprchlého chovance z Bohnic, který dělal dlouhá léta HR, až mu z toho hráblo?


Sten

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #50 kdy: 03. 04. 2014, 12:48:58 »
nabízíme:
  • práci v mladém kolektivu v dynamicky se rozvíjející firmě
  • mzdové ohodnocení dle zkušeností a pracovního výkonu
  • možnost seberealizace
  • firemní benefity
  • nástup možný ihned
  • kafe zdarma
  • stravenky
  • podíl ve firmě
  • práci na plný úvazek každý den od 8-mi do 16h, očekáváme více, za méně

a podobný bláboly zkušenej senior ignoruje a dovede ti to říct na rovinu... Důležitý jsou pro seniora prachy, technologie, ukázka zdrojáku, svoboda v rozhodování a vlastním nasazení, když už chceš progress.

Tenhle topic by měl jít někam do wiki, jak nehledat schopný lidi ...

Mna vzdy udivuje co su schopni ti ludia do inzeratov napisat. Minuly rok som si hladal pracu a casto som videl ako ponukaju napoje a kavu vo firme zadarmo a este to uvadzaju ako benefit.
Ja to povazujem za uplnu samozrejmost a nesiel by som robit do firmy, ktora si nevazi svojich zamestnancov natolko aby im nekupovala aspon balene vody a kavu.

Teraz robim v mensej firme o 12 zamestnancoch, sem tam sa stane, ze vyplata meska tyzden dva, ale nikdy sa nestalo, ze by sme cez den nemali co pit alebo rano kavu. Nikdy.

Mě je úplně jedno, jestli firma poskytuje nápoje (balenou vodu ani kafe stejně nepiju). To jsou takové detaily, které pro mě nejsou vůbec rozhodující. Pokud je obchod hned vedle, nevydělávám tak málo, abych si nemohl dovolit tam něco (čaj, nápoje) koupit; a pokud obchod vedle není, pak si budu docela rozmýšlet, jestli se mi vyplatí do takové díry denně jezdit. Souhlasím ale, že do inzerátů to dává jen firma, která je zoufalá tam něco uvést.

Prosím vás, čistě ze studijních důvodů, pochopil někdo, jestli se jedná:

- o klasické letadlo (typ Skyline)
- moderní letadlo (Novák vymyslel "novou" kryptoměnu/"burzu"/atd.)
- uprchlého chovance z Bohnic, který dělal dlouhá léta HR, až mu z toho hráblo?

Připomíná mi to nadšence z AmWay, kteří už tři roky za pár drobných shánějí ovečky a pořád melou o tom, jak budou brzo úžasně a bez práce vydělávat a jak skvělý systém to je.

JSH

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #51 kdy: 03. 04. 2014, 13:01:50 »
Připomíná mi to nadšence z AmWay, kteří už tři roky za pár drobných shánějí ovečky a pořád melou o tom, jak budou brzo úžasně a bez práce vydělávat a jak skvělý systém to je.
Jo, to je pravda. Když se nad tím teď zamýšlím, tak to zní přesně jako nějaká taková továrna na plnění snů.

Palo

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #52 kdy: 03. 04. 2014, 15:01:19 »
Historka k premotivovaným ľuďom za mňa:

Nakoľko podnikám už tretí rok som sa jednej známej, na ktorej mi záleží, rozhodol vyhovoriť Herbalife. Pri upozornení na neúspechy iných prišla celkom inteligentná odpoveď: "Ja nemôžem za nezvládnutie osobných očakávaní iných ľudí".

p.s.: ten úver bude splácať ešte tri roky

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #53 kdy: 03. 04. 2014, 16:56:37 »
Pokud jsou důvodem utajení opravdu strategické důvody, definujte si co chcete vyřešit od programátorů a rozdělte to na malé části. Ty dejte na toto fórum do nabízím práci, ale rovnou s částkou buď za měsíc, za splnění určitého úkolu, od hodiny.

Takhle to vypadá opravdu někde mezi letadlem, herbalifem, případně pokusem o sepsání nové zřejmě digitální a v celém vesmíru platné bible.
Moje zkušenost je taková, že za půl dne se vám na konkrétní honorovaný úkol přihlásí 2 - 5 lidí schopných jej vyřešit a to přímo tady na Rootu. Ovšem v sekci fóra práci nabízím.

Také je možné, že to co považujete za projekt jež změní svět má někdo dávno, třeba i jako domácí SW/HW hračku vlastní výroby, doma v šuplíku. To se mi zde již stalo. Ovšem můj nápad by nezměnil svět. "Potřebujete někoho, kdo vám přinese 200 až 500 USD do začátku......... do takové garáže, či pokojíčku jako měli Steve Wozniak a Steve Jobs."

Jo a jeden z momentálně největších startupů ( zdroj humor moderátora TV pořadu Connect ) má pokud vím Michael Dell, po tom co koupil nazpět majoritu akcií. Jestli je to tak dobré, určitě do toho s vámi půjde.  Taky není špatné naučit se techniky představení svého geniálního projektu investorům ve výtahu někde v Silicon Valley. - Nebo alespoň někoho, kdo vám s tím pomůže na burzu ve Varšavě.

luke

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #54 kdy: 03. 04. 2014, 20:29:34 »
Me to pripomina pana Landu. Mysticke tajemno pro vyvolene, kteri jiz prohledli mlhu zivota a maji "vyssi cile", kterymi nasledne oblazi ty, jenz take jednou uveri. :) Sorry, pokud to "zadavatele inzerce" urazi, ale takhle to na me pusobi. A Astar Seran je varianta 2.