Jak najít cílevědomé programátory?

r23

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #30 kdy: 02. 04. 2014, 21:17:55 »
Trochu to na mě působí, že hledáte schopné blbce, kteří budou makat skoro zadarmo.
Čas je dražší než peníze a schopný a hlavně už trochu rozumný člověk udělá to, že si za své schopnosti nechá dobře zaplatit a ve volné čase se věnuje něčemu jinému.
Podle mě je ideální dostat každý měsíc za svou práci třeba stoku, ale ve to už bohatě stačí. I kdyby nabízeli třeba desetinásobek, raději si nechám ten volný čas a vyrazím třeba někam s holkou.
Proč by měl někdo plýtvat tolik vzácným časem, a to ještě na něco, co ho třeba ani slušně neuživí?


Natix

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #31 kdy: 02. 04. 2014, 23:19:20 »
Citace
Jak najít cílevědomé programátory?

Takhle ne.

Petr

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #32 kdy: 03. 04. 2014, 00:41:57 »
Pokud je to tak úžasný nápad, tak jaktože už nemáte hromadu peněz od investorů / crowd sourcingu?

Podle toho, co píšete je zřejmé, že je to váš první startup. Nechci vás srážet v letu, ale obvykle vychází až třetí startup, až člověk získá zkušenosti. Jestli vám můžu radit, tak urychleně zajděte za nějakým investorem - ani ne tak kvůli penězům, ale kvůli tomu, aby vám tu myšlenku zvalidoval. Investor totiž vidí několik nápadů denně, takže už má své zkušenosti a určitě vám dá cenné rady.

Lol Phirae

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #33 kdy: 03. 04. 2014, 00:55:17 »
Jestli vám můžu radit, tak urychleně zajděte za nějakým investorem

Bohužel, doc. Chocholoušek má na nejbližších několik měsíců kapacitu vyčerpanou.  ;D

ded.kenedy

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #34 kdy: 03. 04. 2014, 00:56:49 »
A ja si myslel, ze tihle genialni startupici se slezaji jenom na Lupe. K dokonalosti uz chybi jenom pologramotny Kaluza a jeho multaci nabizejci stranky zdarma.

Instantni stesti a uspech v zivote uz mi nabizeli jehovisti i Herbalife, zatim bez vetsiho uspechu...

Ale k veci. Chybi tu podstatne informace. Jake lidi shanis a proc by meli pracovat zrovna pro tebe? Kecy o tom, jak menite svet, ma zmaknute i reditel firmy na svoz odpadu. Mas za sebou nejake reference?

Citace
jsem snílek. Ovšem takový, který za svými sny jde ať se děje co se děje. Mám vizi jednoho z největších projektů současnosti. Takového, který změní život milionům lidí na celém světě.

To byl Hitler taky...


Juro

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #35 kdy: 03. 04. 2014, 06:38:04 »
Ja by som mal teoreticky zaujem ale nevdim tu nikde kontakt.  Je vasa ponuka seriozna? Mate uz obciansky preukaz?

Novy

Re:Jak najít cílevědomé programátory - vizionáře?
« Odpověď #36 kdy: 03. 04. 2014, 08:59:02 »

Rád bych tu uvedl na pravou míru dvě věci.
1) My nehledáme zaměstnance. Hledáme partnery, spolupracovníky, kteří naší vizi pochopí. To ale neznamená, že "to chceme zadarmo". Uvedl jsem, že hledáme ty, kteří s námi nebudou spolupracovat pro peníze. Nikde ale nevidím, že by to mělo být zdarma.

A jaký nabídneš podíl v té tvé britské firmě? Nebo máme jenom realizovat tvé sny?

To je samozřejmě teoretická otázka, neb nemám zájem.

moo-man

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #37 kdy: 03. 04. 2014, 09:23:44 »
Srdečně děkuji všem za reakce.

Mým úkolem tady není přesvědčovat vás o tom, zda je má pravda lepší než ta vaše. Žádná pravda není lepší ani horší. Není ani dobro, ani zlo. Záleží pouze na úhlu pohledu každého jednotlivce. Kdo se na příležitost dívá pohledem "to bude nějaká blbost", pak to pro něj blbost je a nemá smysl o tom dále diskutovat. Naopak kdo vidí příležitost, pro toho to příležitost skutečně je.

Svět je jednoduše takový, jaký ho vidíme.

Možná si myslíte, že vše se točí kolem peněz. Nikoliv. Peníze jsou forma energie. Peníze jsou všude kolem nás a stačí si je vzít. Někdo tu zmínil, že čas je to nejcennější. ANO, TAK TOMU SKUTEČNĚ JE. Možná chodíte do práce, nebo podnikáte pro to, abyste měli hodně peněz a mohli si koupit nové auto, postavit dům, letět na dovolenou. Znám lidi, kteří vydělávají 100k, 200k+, ale šťastní nejsou. Proč asi.

Já jsem tu získal, co jsem chtěl. Vaše názory ještě posílily mé přesvědčení. A za to jsem vám vděčný.

S některými z vás, kteří pochopili, se uvidíme.
Přeji vám všem spokojený život.

Toto je můj poslední comment. Díky.

fail


Natix

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #39 kdy: 03. 04. 2014, 10:26:57 »
Jehovisti?

backup

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #40 kdy: 03. 04. 2014, 10:30:10 »
takovi lide, ktere hledate, skutecne existuji. A existuje docela jednoduche pravidlo, jak je hledat. Takovi musi mit v obcance rok narozeni 1954 a mene. Tedy z pohledu statistiky.

Lide nad 60 jiz vedi, co zivot obnasi. A zda jsou penize vsechno. Navic jsou v penzi, maji tedy nejake financni zazemi a nejsou odkazani na nejkaky potupny zamestnanecky pomer. Navic jsou tito lide odchovanci minuleho systemu, kde v technicke oblasti nerozhodovaly hloupe reci, ale schopnosti.

Moje rada tedy je, hledejte ty programatory tam, kde se schazeji seniori. Kurzy na univerzitach pro prestarle a podobne akce. V duchodcich je obrovsky potencial. 

.

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #41 kdy: 03. 04. 2014, 10:32:45 »
moo-man: Takový blábol a nic neříkající výstup tady ještě nebyl.

"Peníze jsou forma energie. Peníze jsou všude kolem nás a stačí si je vzít."

Když jsou všude kolem a stačí si je vzít, tak si je laskavě vemte a neotravujte s hledáním vhodných subjektů ochotných pracovat bez nároku na odměnu a už vůbec neztrácejte čas hledáním investora.

To, co jste tady předvedl se dá považovat za naprosté mrhání časem, který je pro vás nejcennější.

Protiřečíte si, blábolíte, jste nekonkrétní, zpětná vazba z vaší strany je velmi slabá až nulová, volíte pasivní přístup a nakonec naznačíte, že lidé by měli volit práci, která jim nepřináší prostředky umožnující progresivní růst, či dokonce jakýkoliv příjem, který by je měl být schopen uživit. Vaše představa člověka hrajícího si na písku (doplňte vaši oblíbenou aktivitu), protože jej to baví ze všeho nejvíc je naivní a s největší pravděpodobností budete s projektem v konkurenčním prostředí neúspěšný i bez existující konkurence.

Nehodíte se pro podnikání, možná byste se uchytil jako nezisková organizace přežívající na subvencích státu, či jiných neziskových organizací, ale konkurenční prostředí opravdového trhu vás velmi rychle vyvede z vašich představ.

Tímto jsem s vámi skončil, takových 'vizionářů' jako jste vy je tisíce, váš projekt nemá žádnou cenu.

Hodně štěstí s jeho realizací.

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #42 kdy: 03. 04. 2014, 10:33:36 »
Lide nad 60 jiz vedi, co zivot obnasi. A zda jsou penize vsechno.

Skutecne jen ti nad 60?  :o

Arthur

  • ***
  • 168
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #43 kdy: 03. 04. 2014, 10:59:18 »
Dotyčný se zřejmě nechal inspirovat jednou úžasnou pseudopsychologickou knihou, jejíž název si už nevzpomenu, ale cílová skupina jsou lidé 25-35, kteří nevědí co se svým životem (nic moc neumějí, žádná pořádná práce, žádný pořádný vztah atd..). Nečetl jsem ji, ale myslím že mám o ní dobrou představu, protože moji dva známí do ní šli kdysi taky a začali komunikovat naprosto stejným způsobem jako dotyčný zde. Obzvláště věty jako "žádná pravda není lepší ani horší. Není ani dobro, ani zlo." papouškovali naprosto stejně. 
První (původem VŠ-IT) se vydal cestou vzdělávání a pomání lidem, kteří jsou nevzdělatelní a o žádnou pomoc nestojí. Druhý (t.č. pedagog na VŠ !!) se nedávno vydal cestou toho zde zmíněného brethariána ...

JSH

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #44 kdy: 03. 04. 2014, 11:01:59 »
Srdečně děkuji všem za reakce.

Mým úkolem tady není přesvědčovat vás o tom, zda je má pravda lepší než ta vaše. Žádná pravda není lepší ani horší. Není ani dobro, ani zlo. Záleží pouze na úhlu pohledu každého jednotlivce. Kdo se na příležitost dívá pohledem "to bude nějaká blbost", pak to pro něj blbost je a nemá smysl o tom dále diskutovat. Naopak kdo vidí příležitost, pro toho to příležitost skutečně je.

Svět je jednoduše takový, jaký ho vidíme.

Možná si myslíte, že vše se točí kolem peněz. Nikoliv. Peníze jsou forma energie. Peníze jsou všude kolem nás a stačí si je vzít. Někdo tu zmínil, že čas je to nejcennější. ANO, TAK TOMU SKUTEČNĚ JE. Možná chodíte do práce, nebo podnikáte pro to, abyste měli hodně peněz a mohli si koupit nové auto, postavit dům, letět na dovolenou. Znám lidi, kteří vydělávají 100k, 200k+, ale šťastní nejsou. Proč asi.

Já jsem tu získal, co jsem chtěl. Vaše názory ještě posílily mé přesvědčení. A za to jsem vám vděčný.

S některými z vás, kteří pochopili, se uvidíme.
Přeji vám všem spokojený život.

Toto je můj poslední comment. Díky.
Tak a teď už tu je úplně všechno :)

Žádná pravda není lepší nebo horší, protože pravda je jen jedna. Co neodpovídá realitě je buď omyl, nebo lež. Světu je úplně putna, jak ho vidíme. Myslet si, že svět je takový, jaký ho vidíme chce zapomenout na jakékoliv zbytky pokory a na základoškolské znalosti o omezení našich smyslů. Ale samozřejmě při správné definici pravdy může být i tráva červená :)

Ale vlastně proč se snažím. Ať napíšu cokoliv, tak to jenom posílí vaše přesvědčení.