Jak najít cílevědomé programátory?

---

Re:Jak najít cílevědomé programátory - vizionáře?
« Odpověď #15 kdy: 02. 04. 2014, 13:02:21 »
"Mám vizi jednoho z nejvetších projektu soucasnosti. Takového, který zmení život milionum lidí na celém svete." - to smrdi ...
"Nechceme programátory, kterí budou pracovat pro peníze!" - aneb pro dosazeni tveho snu potrebujes lidi, kteri ti to zadarmo udelaji ...
"Je z vás nekdo ochotný riskovat VŠECHNO pro své sny?" - pro sve ano, pro tve ne.
"Vše co jsem za poslední rok našetril nyní investuji." - nhledas nekoho, kdo ti do toho nasype sve uspory
"Vetšina z vás toto nepochopí. Rozumím tomu. Sám bych to možná ješte nedávno nepochopil." - to jsem nekde slysel .. Vesmirni lide?


aaa

Re:Jak najít cílevědomé programátory - vizionáře?
« Odpověď #16 kdy: 02. 04. 2014, 13:03:46 »
moo-man, prosim vas, prezradite nam nieco blizsie o tom projekte? pretoze zatial to naozaj budi dojem, ze to je len chaby vystrel do tmy typu "nieco ma napadlo, z coho sa vsetci posadia na zadek" . Samozrejme, ked to "na nas" vybalite, tak sa ozve vela ludi (nechcem sa nikoho dotknut), ktori hned budu vediet, ze ten vas projekt nestoji za nic, ale berte to ako spatnu vazbu.

Re:Jak najít cílevědomé programátory - vizionáře?
« Odpověď #17 kdy: 02. 04. 2014, 13:07:45 »
Je zvykem v CR vse shazovat a odsuzovat... uspech se neodpousti, ze  :o

Z toho minima informaci mi pripada, ze treba jde o fakt dobry napad (sam jich nekolik mam, realizace zatim v nedohlednu, ehm...), ale dost se bojite neco rict. Timhle ale tezko nekoho navnadite.

Druhy pohled na vec mi napadne pripomina super-cool-Wow-COD-killer gamesu co nekteri pisi na forum ceskehry. Jednotky techto projektu se alespon castecne dostanou na svetlo a jen mizive procento z tohoto poctu ma nejaky dopad, dostane se k lidem atd. Takze tak.

Nikdo nechce abys tu vse vyklopil s rizikem, ze ti napad nekdo "ukradne"  ;D Ale male nastineni o co jde by neskodilo... chodi jsem totiz velmi schnopni lide a akorat je svym pristupem muzes odradit...

Re:Jak najít cílevědomé programátory - vizionáře?
« Odpověď #18 kdy: 02. 04. 2014, 13:10:00 »
Je zvykem v CR vse shazovat a odsuzovat... uspech se neodpousti, ze  :o

Z toho minima informaci mi pripada, ze treba jde o fakt dobry napad (sam jich nekolik mam, realizace zatim v nedohlednu, ehm...), ale dost se bojite neco rict. Timhle ale tezko nekoho navnadite.

Druhy pohled na vec mi napadne pripomina super-cool-Wow-COD-killer gamesu co nekteri pisi na forum ceskehry. Jednotky techto projektu se alespon castecne dostanou na svetlo a jen mizive procento z tohoto poctu ma nejaky dopad, dostane se k lidem atd. Takze tak.

Nikdo nechce abys tu vse vyklopil s rizikem, ze ti napad nekdo "ukradne"  ;D Ale male nastineni o co jde by neskodilo... chodi jsem totiz velmi schnopni lide a akorat je svym pristupem muzes odradit...

Sorry za hrubky...PROC TU NENI EDIT?!!!?   >:(

.

Re:Jak najít cílevědomé programátory - vizionáře?
« Odpověď #19 kdy: 02. 04. 2014, 13:28:56 »
moo-man: Stále nemám tušení do jaké společnosti vkládáte své naděje pro úspěšné fundování zdrojů nutných pro uskutečnění vašich plánů prostřednictvím venture kapitálových investic, to je v první fázi existence firmy důležitější, než hledání optimisticky naladěných a naivitou oplývajících subjektů ochotných pracovat v prostředí statisticky vysoké nejistoty. Investoři budou v první fázi existence vašeho projektu ochotni investovat víc prostředků, dokud nemáte reálná provozní čísla, lze nafukovat poměrně slušnou bublinu, reverzní časová zodpovědnost vůči budoucím výsledkům pro vás neexistuje, s tím investor počítá. Needovedu si tedy vysvětlit, proč projekt nekonkretizujete víc. Nabyl jsem dojmu, že se spoléháte na příliš uzavřený sektor potenciálních investorů zprostředkovaný třetí stranou.


Tomáš Marný

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #20 kdy: 02. 04. 2014, 14:10:33 »
Kde takové najít? Asi mezi vašimi známými. Jinde těžko.

Celé to má vyznění, jako byste si nedávno přečetl brožurku typu "Jak se stát úspěšným snadno a rychle". Ale historie nám ukazuje, že projekty, jež změní životy milionů lidí na celém světě, se nerodí tak, že si sednu s kamarádem u piva a vymyslíme nejúžasnější projekt všech dob. Navíc člověk obvykle není příliš kritický k vlastním nápadům. Co se vám může zdát jako nejúžasnější věc pod sluncem, může deset dalších považovat za hovadinu.

Chcete-li nějakou radu, zkuste nejdřív udělat proof-of-concept projekt a s tím vyrukovat. Když to někoho zaujme, třeba se přidá a třeba bude i hodně dobrý a třeba usoudí, že mu to za podíl na budoucím zisku místo tradiční odměny stojí. Nebo to zaujme nějakého investora a budete mít i na hodně dobré vývojáře. V situaci, v jaké jste, je nejdůležitější mít už na stole aspoň něco konkrétního hotového, co se dá předvést. Kecy typu "jste pro to ochotni obětovat vše" nechte škrábalům těch brožurek o tom, jak si uspořádat svůj život. Protože jejich největším životním úspěchem bylo přesvědčit dostatek oveček, že koupí-li si jejich knížku, změní to navždy jejich život, a tím to hasne.

moo-man

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #21 kdy: 02. 04. 2014, 15:35:20 »
Díky všem za ohlasy. Pozitivní i negativní.

Vyjádřím se pouze k několika věcem...

  • Netvrdím, že někdo musí sázet všechno na mé sny. To byla otázka k zamyšlení, zda jste spokojeni s vlastním bytím.
  • Nemáme zájem, aby nám někdo dával své úspory. Proč bychom to dělali.
  • Výstřel do tmy - myslíte? Na projektu se pracuje dnes už více než rok. Společnost byla založena koncem loňského roku. Spuštění projektu se chystá na leden 2015. Vše jde podle plánu.
  • Konkrétní věci o projektu takto na fórum nesděluji. Nebojím se, že by náš nápad někdo ukradl - jde čistě o strategické důvody.
  • Neplánujeme, že bychom oslovili venture fondy. Máme odlišnou strategii pro crowd funding. Obecně jsme se vydali úplně jinou cestou než každý jiný start-up. A proto si věříme.
  • Pokud vnímáte peníze jako zdroj, pak jste předem předurčeni k neúspěchu.
  • KAŽDÝ úspěšný investor vám poví, že peníze nejsou problém. Peněz je všude dost. JEDINÝ PROBLÉM JE V LIDECH. Na tom také většina start-upů vyhoří. A právě proto se porozhlížím už teď, i když bych mohl počkat. Hledám lidi na stejné vlně - kdo šanci nevidí v tom, co píši, takové nepotřebuji i kdyby to byli sebenejlepší vývojáři.
  • Nenechte se mýlit tím, že záměrně neuvádím žádné informace. Každý, kdo zná detaily (skutečně to nejsme jen my čtyři), je nadšen. Pečlivě si však vybíráme ty, kteří mohou být zasvěceni. Jsme si vědomi toho, že náš projekt není pro všechny lidi na planetě, takže je jasné, že někdo to "za hovadinu" považovat bude. To ale každý projekt. S tím dokážu žít.

@TomasVoracek - Děkuji Tome za odpověď. Přemýšlel jsem, zda mám něco naznačit, ale nakonec jsem se rozhodl, že ne. Víte proč? V mém zájmu není navnadit kohokoliv na konkrétní projekt. Mým cílem je spojit se s lidmi, kteří mají podobné smýšlení. Ať už jde o jakýkoliv projekt. Nemám zájem dělat desítky příjímacích pohovorů. Stačí mi posedět s jedním člověkem, který uvažuje stejně. Svůj čas věnuji raději důležitějším věcem - samotnému vývoji projektu, ale i zábavě, sportu, rodině... Že mohu odradit byť schopného vývojáře, s tím dokážu žít.

Moc vám všem děkuji za reakce!

royalo

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #22 kdy: 02. 04. 2014, 15:40:55 »
Zajem bych treba i mel, ale nepujdu s tebou delat hru, kdyz hry delam nerad. Takhle obecne receno nemuzes cekat odpoved, jakou bys rad.

Sten

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #23 kdy: 02. 04. 2014, 15:43:55 »
Taky vám to tolik připomíná Hejlovo nadšení z Nového hlodače? :)

Lol Phirae

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #24 kdy: 02. 04. 2014, 16:05:04 »
Aštar Šeran osobně?  ;D ::)

JSH

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #25 kdy: 02. 04. 2014, 16:12:13 »
A co na to Jan Tleskač?

Jimm

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #26 kdy: 02. 04. 2014, 16:25:10 »
Co je to za šašci?  ;D

Ttxman

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #27 kdy: 02. 04. 2014, 16:32:53 »
Projekty typu zmenime svet, ale nic k tomu nereknem budi neduveru snad v kazdym..

Otazka je co potrebujes udelat. Jedna vec je na treba lepit web UI = par funkci, 2 tabulky v databazi pripadne pripojeni k nejakymu hotovemu API (coz je treba pro me strasna nuda). Jina vec je delat k tomu ten backend =  servery, shardovani, ruzny databaze atd, navrhy databazi, v pripade nejakejch vypoctu klidne i algoritmizace a optimalizace vykonu.

Mel bys aspon specifikovat konkretni pozadavky, nemusis o projektu nic konkretniho rikat..
-Mame/ nemame architekturu projektu, vyber softwaru (databazi, serverovejch aplikaci) je ukoncenej ->  potrebujeme dodelat
-Aplikace budou online komunikovat s pai / budou bezet offline / je u nich potreba fakt vysoky vykon (nativni kod nebo ne, 3D rendering..)
-Web bude v podstate interface k hotovejm sluzbam / je potreba nejdriv doresit ty sluzby/zdroje dat.
-Je to v Jave, PHP ...  halda nic moc komunikujicich procesu na clusteru.
-Potrebuje lidi, ktery jsou rovnou schopny pracovat se softem, ktery pouzivate, nebo jste ochotny nabrat nekoho kdo to v zivote nevidel, ale (ne)delal na necem jinym.

Shanis lidi, ktery to primarne nebudou delat kvuli penezum, nechces rict nic konkretniho tak proste musis lakat na technologie a zajimavou praci. (= shanime nekoho kdo rozumi treba MongoDB skladovat budeme miliardy dokumentu, terabyty dat.. proste neco zajimavyho)

Pravdepodobne potrebujes studenty (nebo minimalne lidi bez rodiny, hypoteky a podobnejch vysavacu penez). Z duvodu, ze jsou ochotny klidne venovat rok zivota necemu co nemusi vyjit. Jak je sehnat: kontaktuj stredni skoly (pripadne vysoky skoly, klidne primo doktorandy - jednak ucej, druhak toho skoro vsichni maj plny zuby, podle toho po jak moc zkusenostech jdes), nelip se domluv s ucitelem nejakyho libovolnyho programovani at ti ukaze ty schopny zaky a treba nekoho najdes. Ale tvoje sance se znacne zvysi kdyz pustis nejaky informace a spis nalakas lidi s vic zkusenostma..

?

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #28 kdy: 02. 04. 2014, 18:42:40 »
tak bud mate revolucni napad, sehnali jste investory a nemate problem zaplatit schopne programatory.

Nebo ... skoda mluvit

davkol

Re:Jak najít cílevědomé programátory?
« Odpověď #29 kdy: 02. 04. 2014, 20:55:47 »
IMHO moo-man není člověk, nýbrž bot, který sem akorát metá výstup Startup Bullshit Generatoru (fork Corporate Bullshit Generatoru, kdybyste nevěděli).