Rada pro lenocha

Ondra Melkes

Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #15 kdy: 17. 03. 2014, 13:03:31 »
A nedalo by se jet do práce na kole?


Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #16 kdy: 17. 03. 2014, 13:11:00 »
A nedalo by se jet do práce na kole?
+-100km no kdybych vynechal spani a jeste nake drobnosti tak mozna to stihnu z prace domu na otocku se prevlect  ;D
Nobody is perfect, but i'll try my best!

Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #17 kdy: 17. 03. 2014, 13:13:45 »
Mně pomohlo se domluvit s kamarády, kteří sportují a začít s nimi. Takhle jsem poprvé párkrát jel s někým na kole, začal jsem hrát florbal a podobně. Pak už si na to zvykneš, zjistíš, že to je fajn a děláš to sám. Posilovat doma mě taky nebaví.

Mimochodem: ten sport je potřeba kombinovat se změnou jídelníčku. Popsal jsem to v samostatném blogpostu. Rozumná kombinace trochy sportu a kompletního překopání jídelníčku mě dostala na -25 za deset měsíců.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #18 kdy: 17. 03. 2014, 13:21:30 »
nemam s tim zadnou zkusenost, ale co treba vyzkouset neco takoveho v praci? (mluvim o pasu, ne o slecne :D)

Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #19 kdy: 17. 03. 2014, 13:31:05 »
me castecne pomohl Petruv blogpost, castecne jsem v tom uz byl.
pohyb:
- hokej 1x tydne jsem doplnil o 2-3x zhruba hodkuplavani(30plavu, 10-15para, 15plavu podle nalady a lidi)
- plus s detma na kešky.
strava:
- drasticke omezeni bile psenice (italskou pastu nebo kuskus si dam rad)
- cca do 15hod temer bezmasa dieta
- na snidani kase(oves, jahly, pohanka) a fresh, dopoledne ovoce, orechxy apod.
- velmi vydatna vecere po sportu - maso/vejce a zelenina
- mliko jsem nikdy moc nepil, ale ted si davam hodne chocensky jogurt a ruzne acidofila apod.

Nesouvisi to jen s hubnutim a zdravim, ale i pracovni vykon(samozrejme o vikendu si rad dam anglickou snidani).

2 mesice - cca 6-8kg. Nejde mi primarne o hmotnost ale lepe se citit.

Jeden tip: salat coleslaw(kombinace kluci v akci a cuketka) - za dvacku je toho kybl a muzes se vecer nacpat k prasknuti
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #20 kdy: 17. 03. 2014, 13:33:04 »
a jeste neco:
- vyrazne jsem eliminoval pivo a nemam problem si dat prakticky obden dvojku dobryho vinka k veceri.
- na youtube je video TedX - Margit Slimakova (snad jsem to jmeno nepokazil) - Zdravy talir
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #21 kdy: 17. 03. 2014, 13:33:12 »
noef: To by me asi v open spacu neproslo  ;D

Petr Krčmář: Ke zmene jidelnicku me nasmeroval uz bracha, to jsem se snazil vypustit nake veci ale nak nemuzu opustiti vsechno co jste popisoval, hlavne tedy to pecivo. Jelikoz se stravuju prez tyden stylem cestou do prace to vemu prez obchod koupim si pecivo nakou zeleninu pripadne baleni nake lepsi sunky to chroupu do obeda. Na obed zajdu do jidelny a pak se najim az doma vetsinou naka rychlovka ovoce/zelenina + chleba s maslem protoze vareni uz bych asi neprezil po tom dni. No a pak hura do perin abych se rano zvedl a v tomto kruhu sem chycenej uz prez rok..
Nobody is perfect, but i'll try my best!

Komo

Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #22 kdy: 17. 03. 2014, 13:45:57 »
Tiez sa podpisujem pod stravu.
V takomto pripade ti to spravi vela, ani by si neveril.

A potom mas na vyber: kedze prestahovanie nieje mozne tak si musis ten cas najst cez den. Ak mas variabilnu pracovnu dobu, tak miesto 30 minutovej obedovej prestavky si daj 60 minutovu a na tych 30 minut si chod zabehat, pripadne ak si v meste tak skoc do fitka. Necakaj vysledky za tyzden ale takymto stereotypom zistis ci to moze fungovat a uvidis.

Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #23 kdy: 17. 03. 2014, 13:52:44 »
Tiez sa podpisujem pod stravu.
V takomto pripade ti to spravi vela, ani by si neveril.

A potom mas na vyber: kedze prestahovanie nieje mozne tak si musis ten cas najst cez den. Ak mas variabilnu pracovnu dobu, tak miesto 30 minutovej obedovej prestavky si daj 60 minutovu a na tych 30 minut si chod zabehat, pripadne ak si v meste tak skoc do fitka. Necakaj vysledky za tyzden ale takymto stereotypom zistis ci to moze fungovat a uvidis.

Variabilni dobu mam bouzel jsme zas vazany na to abych stihal atobus domu takze stim taky moc cachrovat nemuzu ale jak koukam tak to je opravdu jedina moznost jak neco udelat ale pri cenach tech poplatku za fitko co mam tady kousek od zamestnani to je skoro nemyslitelne 2000 za mesic je uz name moc  :( takze budu muset zkusit jeste nakou jinou cestu jestli nakou najdu
Nobody is perfect, but i'll try my best!

Komo

Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #24 kdy: 17. 03. 2014, 13:56:59 »
Na behanie stacia nohy pripadne lepsie botasky, to sa da na zaciatok :) Casom si mozes kupit bicykel a napriklad to co jazdis MHD na hlavnu stanicu (moj predpoklad) mozes robit kazdy den na bicykli.

Moznosti je vela, v podstate to co som tym chcel povedat je to, ze ak chces tak cestu najdes.

Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #25 kdy: 17. 03. 2014, 14:00:42 »
U toho jídla je potřeba prostě nad tím přemýšlet předem a ne až minutu před odjezdem autobusu. Stačí si říct: „Co budu dneska všechno jíst?“ a připravit se na to. Já si třeba na konference vozím krabičky s jídlem, protože tam se nenajím. Stejně tak na cesty si balím svoje jídlo – vločky, med, ovoce, zelenina. Normálně to nastrkám mezi oblečení do tašky. Samozřejmě se často dá třeba v hotelu vybrat ke snídani dobré jídlo, které si dám. Ale zbytek dne se musím stravovat sám.

Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #26 kdy: 17. 03. 2014, 14:07:13 »
U toho jídla je potřeba prostě nad tím přemýšlet předem a ne až minutu před odjezdem autobusu. Stačí si říct: „Co budu dneska všechno jíst?“ a připravit se na to. Já si třeba na konference vozím krabičky s jídlem, protože tam se nenajím. Stejně tak na cesty si balím svoje jídlo – vločky, med, ovoce, zelenina. Normálně to nastrkám mezi oblečení do tašky. Samozřejmě se často dá třeba v hotelu vybrat ke snídani dobré jídlo, které si dám. Ale zbytek dne se musím stravovat sám.

Stim mam prave problem diky nedostatku casu, napada me jedine pripravit si to v nedeli ale ot take nemuzu na seli tyden dopredu..
Nobody is perfect, but i'll try my best!

死神

  • ***
  • 159
    • Zobrazit profil
Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #27 kdy: 17. 03. 2014, 14:15:52 »
Pořiď si domů nějakou nymfomanku...

To je vidět, že s nymfomankama nemáte žádné zkušenosti. On totiž fatální nedostatek spánku hubnutí ani trochu nepomáhá, spíš naopak.

prezek

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #28 kdy: 17. 03. 2014, 14:16:39 »
Kdybych měl cestovat do práce tak dlouho, tak bych asi uvažoval nad tím, zda jednou až dvakrát týdně nepřespat poblíž práce.

Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #29 kdy: 17. 03. 2014, 14:17:21 »
Co chceš připravovat? Cílem přece není uvařit si guláš, svíčkovou, knedlíky, tři španělské ptáčky a šestipatrový dort. Prostě si do práce vezmeš ovoce a zeleninu, pytel vloček a případně si uvaříš něco jednoduchého, co si dáš do krabičky.