Rada pro lenocha

Rada pro lenocha
« kdy: 17. 03. 2014, 11:45:25 »
Zdravim, todle bude takovej tezkej off-topik ale rad bych kdybyste zdelili nake osobni zkusenosti pokud nake mate.

Nyni k veci. Osobne jiz delsi dobu resim problem ze sem pracovne celkem dost vytizen vetsinou v 5:30 vyrazim do prace domu se vracim kolem 19:30 z toho naky 4 hodiny travim na ceste. Diky tomu ze se jedna o se davou praci u PC zacina si to vybirat svou dan a ja kynu jako knedlik ale nenachazim nak silu stim neco udelat, ikdyz vim ze budu muset protoze timto tempem semnou brzo nekde svihne infarkt  ;D

Jak se sami donutite zvednout se po praci od PC/TV a jit neco delat? Sem uplne bez energie a motivace ale nevim jak se nakopnout. Napadame tak zene koupit bic ze by me honila po obyvaku  ;D
Nobody is perfect, but i'll try my best!


Mirage

Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #1 kdy: 17. 03. 2014, 11:54:38 »
Až dosáhneš jateční váhy, zavolej sem, postup je tento:

http://www.metzgerei-meindl.cz/
Ty si ty peníze už moc neužiješ, ale pár lidí se nacpe a žena taky nepřijde zkrátka  ;D

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #2 kdy: 17. 03. 2014, 12:05:24 »
Zdravim, todle bude takovej tezkej off-topik ale rad bych kdybyste zdelili nake osobni zkusenosti pokud nake mate.

Nyni k veci. Osobne jiz delsi dobu resim problem ze sem pracovne celkem dost vytizen vetsinou v 5:30 vyrazim do prace domu se vracim kolem 19:30 z toho naky 4 hodiny travim na ceste. Diky tomu ze se jedna o se davou praci u PC zacina si to vybirat svou dan a ja kynu jako knedlik ale nenachazim nak silu stim neco udelat, ikdyz vim ze budu muset protoze timto tempem semnou brzo nekde svihne infarkt  ;D

Jak se sami donutite zvednout se po praci od PC/TV a jit neco delat? Sem uplne bez energie a motivace ale nevim jak se nakopnout. Napadame tak zene koupit bic ze by me honila po obyvaku  ;D

Já mám ledničku v jiné místnosti, takže mne to donutí vstát. :-D

Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #3 kdy: 17. 03. 2014, 12:08:31 »
Mirage: No ty dokazes potesit  ;D

Pavel 'TIGER' Růžička: Mam taky ale asi mam moc kratkej byt, tolik toho zase nenabeham. Hlavne doni moc nelezu je porad prazdna, nakupuji  jen na vikend kdy jsem doma ;D

Ale ted vazne zajimalo by me jak clovek sam sebe k necemu dokope/motivuje. Jsem prisernej flegmatik takze to mam sam se sebou tezky se k necemu prekecat   ::) Napadlo me ze nebudu jedinej Ajtak co resi/resil neco obdobneho a mohl by poradit :)
Nobody is perfect, but i'll try my best!

raw

Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #4 kdy: 17. 03. 2014, 12:17:34 »
19.5 - 5.5 = 14

14 - 4 = 10

takze v praci jses 10h denne, dalsi 4 na ceste, to bych se taky vykaslal potom jeste neco delat...

prestehuj se bliz k praci nebo si najdi praci bliz k domu, makej max 8 hodin denne a snad ti zbyde energie na dalsi aktivity...


fredy

Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #5 kdy: 17. 03. 2014, 12:26:17 »
Tiez s tym mam problem a ako motivaciu pouzivam sporttester so zabudovanym trenerom, momentalne Polar.
Nastavis tam nejake svoje parametre, ciele a ono ta to bude jemne buzerovat  ;)

Ak by som ale vstaval o pol siestej do prace a prichadzal az vecer, tak by som sa k tomu uz asi nedonutil nicim  :D
Aj zasoby ludskej energie maju svoje hranice.

Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #6 kdy: 17. 03. 2014, 12:28:39 »
19.5 - 5.5 = 14

14 - 4 = 10

takze v praci jses 10h denne, dalsi 4 na ceste, to bych se taky vykaslal potom jeste neco delat...

prestehuj se bliz k praci nebo si najdi praci bliz k domu, makej max 8 hodin denne a snad ti zbyde energie na dalsi aktivity...

Omlouvam se za preklep neni to 19:30 ale 18:30... Jinak praci menit nechci, bavi me a mam zde hodne prostoru pro osobni rust navic je dobre placena. Stehovani z osobnich duvodu jeste tak 2 roky neni mozne.. Jinka bych to uz ucinil zredukovat dojizdeni i na hodku dene by prome bylo zachrana  :)
Nobody is perfect, but i'll try my best!

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #7 kdy: 17. 03. 2014, 12:29:21 »
Jak píše Raw.
Jinak ještě najít si nějakou činnost, která vyžaduje pohyb, ale z praktického důvodu. Ať už místo autem jet na nákup na kole/pěšky, nebo si třeba pořídit krb a štípat dřevo. Údajně taky nižší teplota pomáhá spalovat tuky, takže místo na 23° topit třeba jen na 20° (za předpokladu, že tolik topíš).
:D

txt

Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #8 kdy: 17. 03. 2014, 12:31:26 »
První krok - najdi si aktivitu, která by tě mohla časem bavit (vylomeniny na paní manželce jsou imho nedostatečný). Dost to záleží na lokalitě bydliště a určitou váhu při výběru má i ochota investovat nějaký drobný do vybavení. Dobrá motivace je překonávání vlastních výkonů. Endorfiny vyplavovaný po fyzický námaze taky nejsou k zahození.

Lol Phirae

Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #9 kdy: 17. 03. 2014, 12:33:13 »
Pořiď si domů nějakou nymfomanku...

txt


fdvgdsfsda

Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #11 kdy: 17. 03. 2014, 12:37:02 »
taky jsem ten typ co sedi furt u kompu.
nastesti mam rodinu a deti a tak aspon obcas chodim s detmi ven, na bazen, na kolo.
to je moje jedina zachrana!

Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #12 kdy: 17. 03. 2014, 12:37:46 »
Jak píše Raw.
Jinak ještě najít si nějakou činnost, která vyžaduje pohyb, ale z praktického důvodu. Ať už místo autem jet na nákup na kole/pěšky, nebo si třeba pořídit krb a štípat dřevo. Údajně taky nižší teplota pomáhá spalovat tuky, takže místo na 23° topit třeba jen na 20° (za předpokladu, že tolik topíš).
:D
No v panelaku toho moc nevimyslim  ;D Takze krb asi pada sousedi by asi nemeli ze spalku v obyvaku moc radost  :) 20 mam doma bezne vic mi nevihovuje.

Pořiď si domů nějakou nymfomanku...
No krom toho ze bych se nevyspal to moc nefunguje uz mam otestovany  ;D
Nobody is perfect, but i'll try my best!

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #13 kdy: 17. 03. 2014, 12:44:27 »
Kup si drahé kolo, pak Ti snad svědomí nedovolí ho jen tak nechat ležet a zahálet. Hodinka deně na projetí stačí. Já naštěstí bydlím v domku, takže přivezou dříví, je třeba ho složit, zahradu je třeba zorat ... takže i když se mi nechce, nedá se nic dělat, musí se.

Re:Rada pro lenocha
« Odpověď #14 kdy: 17. 03. 2014, 12:49:32 »
Kup si drahé kolo, pak Ti snad svědomí nedovolí ho jen tak nechat ležet a zahálet. Hodinka deně na projetí stačí. Já naštěstí bydlím v domku, takže přivezou dříví, je třeba ho složit, zahradu je třeba zorat ... takže i když se mi nechce, nedá se nic dělat, musí se.

Drive me jezdeni na kole bavilo ale to sme bydlel jeste v zapadakove a kdyz sem zanikym chtel zajit mel sme to 3km do civilizace takze sem jezdil skoro dene nekolik km. Pak prisel ridicak a kolo slo stranou a ted uz nemam nak motivaci ktomu zas zacit jezdit, bydlim ve meste vsechno mam za rohem a jizda do prirody? No popravde muj zajem o prirodu konci u tech 4 kytek co doma zalejvam.
Nobody is perfect, but i'll try my best!