Je JavaScript mrtvý?

Riff

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #15 kdy: 05. 03. 2014, 21:19:25 »
Co to meleš, faker? :-D To zní, jako kdyby lidi ovládající JS měli doživotní zákaz učit se další jazyky. Já jsem si cestou k webu prošel několika jazyky a weby/web-aplikace dělám prostě proto, že mě to zatím baví nejvíc. Kromě toho se JS běžně používá na skriptování i mimo web a i tu desktopovku ti v tom udělám. Tvojí averzi vůči JS ti neberu, ale nemusíš hned šířit bludy.


perceptron

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #16 kdy: 05. 03. 2014, 21:22:19 »
alebo momentalne cool combo: js na frontende (angular) a rest na backende (python/java/whatever)

Stirling

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #17 kdy: 06. 03. 2014, 00:17:49 »
Podle mě v budoucnu nebudou žádné běžné aplikace, které by běžely mimo prohlížeč. Místo "operačního systému" najede po zapnutí "prohlížeč" a pojede se online, byť třeba i s dočasným ukládáním na offline úložiště.

www

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #18 kdy: 06. 03. 2014, 08:42:53 »
Podle mě v budoucnu nebudou žádné běžné aplikace, které by běžely mimo prohlížeč. Místo "operačního systému" najede po zapnutí "prohlížeč" a pojede se online, byť třeba i s dočasným ukládáním na offline úložiště.

Ani za nějakých osmnáct let se nepodařilo do prohlížeče vyrobit základní věci jako solidní emailový klient, průměrné kancelářské aplikace. Dokud bude prohlížeč založen na technologii HTML+JS, tak se to nepodaří nikdy.

?

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #19 kdy: 06. 03. 2014, 09:00:15 »
Podle mě v budoucnu nebudou žádné běžné aplikace, které by běžely mimo prohlížeč. Místo "operačního systému" najede po zapnutí "prohlížeč" a pojede se online, byť třeba i s dočasným ukládáním na offline úložiště.

Ani za nějakých osmnáct let se nepodařilo do prohlížeče vyrobit základní věci jako solidní emailový klient, průměrné kancelářské aplikace. Dokud bude prohlížeč založen na technologii HTML+JS, tak se to nepodaří nikdy.
Slyšel jsi někdy o Google?  :o

Nechápu, proč by jsi nemohl umět další jazyky, když umíš JS .. Nehledě na to, že JS není nijak jednoduchý jazyk. Navíc dnešní prohlížeče ani jinému jazyku v podstatě nerozumí.

http://langpop.com/


Novy

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #20 kdy: 06. 03. 2014, 09:14:46 »
Podle mě v budoucnu nebudou žádné běžné aplikace, které by běžely mimo prohlížeč. Místo "operačního systému" najede po zapnutí "prohlížeč" a pojede se online, byť třeba i s dočasným ukládáním na offline úložiště.
Tyhle sny tu byly už v 90. letech. Aplikace v prohlížeči mají mnohem menší uživatelský komfort, než desktopové, je to vždycky východisko z nouze.

www

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #21 kdy: 06. 03. 2014, 09:15:34 »
Slyšel jsi někdy o Google?  :o

Slyšel a viděl, přestože to umějí velmi dobře tak jejich tvorba pro prohlížeč nedosahuje úrovně ani 20 let starých běžných aplikací, proto jsou povídačky o přechodu na aplikace v prohlížeči mimo mísu.

?

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #22 kdy: 06. 03. 2014, 10:34:33 »
Ááááha ... Tak to by jsi se měl podívat znovu ;-)

Novy

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #23 kdy: 06. 03. 2014, 10:47:07 »
Zkoušel. Je to pomalé a neumí to základní věci.

?

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #24 kdy: 06. 03. 2014, 10:54:26 »
Zkoušel. Je to pomalé a neumí to základní věci.
CO je pomalé? A umí to snad přesně ty věci, které v tom byly naprogramovány. Tvůj "postřeh" je naprosto mimo  ;)

Hmmm

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #25 kdy: 06. 03. 2014, 11:12:52 »
Zkoušel. Je to pomalé a neumí to základní věci.
A ake zakladne veci nevie Gmail? Napriklad odosielat a prijimat maily, triedit ich do zloziek, davat im nalepky, vytvarat pravidla, riesit spam? Ale to dokaze.

Rovnako aj napr. tabulkovy procesor dokaze vpisovat a citat hodnoty, triedit, zoradovat, robit vypocty a grafy. Ake ine zakladne funkcie to nedokaze?

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #26 kdy: 06. 03. 2014, 11:53:47 »
Javascript je mrtvý už od svého vzniku, na druhou stranu každý kdo se motá kolem webových stránek ho musí znát povinně neboť mrtvola se bude udržovat při životě ještě mnoho a mnoho let, diskuze je zbytečná.

Kéž by byl mrtvý od svého vzniku :-) .

Javascript je to, díky čemu stránka může hrát, zpívat, tancovat, hýbat se a dělat podobné kraviny. Byznys to více-méně chce. Před pár lety ještě platil usus, že pořádná webová aplikace (ne e-shop, propagační a jinak "spotřební" weby) by měla fungovat i s vyplým JS, protože různé prohlížeče (IE, Firefox, tehdy nově se objevující Chrome + hromada dalších na smartphonech jako Opera mini) s ním měly problémy. Teď už je to jinak, víc jak polovina webových aplikaček přestane fungovat, když vypneš javascript (i díky masivnímu rozšíření AJAXu v posledních letech a knihoven typu JQuery, které významně zjednodušily práci s javascriptem).

Není ho čím nahradit.

Bude tu s námi ještě mnoho let.

Souhlasím s "www", že diskuse je zbytečná a jestli se chce někdo zaobírat programováním pro prostředí webu, nevyhne se tomu. Stejně tak se nedá vyhnout CSS, které má též svoje mouchy.

Makovec

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #27 kdy: 06. 03. 2014, 12:20:28 »
Javascript je mrtvý už od svého vzniku, na druhou stranu každý kdo se motá kolem webových stránek ho musí znát povinně neboť mrtvola se bude udržovat při životě ještě mnoho a mnoho let, diskuze je zbytečná.

Souhlasím s "www", že diskuse je zbytečná a jestli se chce někdo zaobírat programováním pro prostředí webu, nevyhne se tomu. Stejně tak se nedá vyhnout CSS, které má též svoje mouchy.

A co teprve HTML!

Riff

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #28 kdy: 06. 03. 2014, 12:31:08 »
Citace
A co teprve HTML!

To bylo mrtvý, ještě než vůbec vzniklo. Takovej IT potrat. Diskuze je zbytečná.

?

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #29 kdy: 06. 03. 2014, 12:41:32 »
Citace
A co teprve HTML!

To bylo mrtvý, ještě než vůbec vzniklo. Takovej IT potrat. Diskuze je zbytečná.
Nebudete trochu retardovanej?

Bez JS a HTML dnešní web vůbec nemůže existovat ... Ukažte mi web, který jste udělali bez JS  ;)