Záhadně nefunkční WiFi (NB Acer)

tomas

Záhadně nefunkční WiFi (NB Acer)
« kdy: 26. 02. 2014, 22:20:52 »
jsem z toho jelen :-)

notebook acer (vista) se připojí přes wifi k vdsl modemu comtrend,ale dle vist je připojení omezené, tzn. NB dostane IP adresu,masku i výchozí bránu,ale chová se jako by modem nebyl připojený na internet. Když to připojím kabelem je vše ok,net funkční.
Když ke stejnému modemu připojím jiní NB nebo tablet,tak je vše ok.
Když acer připojím k jinému modemu,tak to také funguje.

Kde může být zakopaný pes?
« Poslední změna: 27. 02. 2014, 14:09:53 od Petr Krčmář »


Re:záhadně nefunkční wifi ( NB Acer + XDLS modem Comtrend)
« Odpověď #1 kdy: 26. 02. 2014, 22:41:37 »
A co tak zkusit napsat víc informací ::) co vám např. vypisuje
Kód: [Vybrat]
ipconfig /all

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:záhadně nefunkční wifi ( NB Acer + XDLS modem Comtrend)
« Odpověď #2 kdy: 26. 02. 2014, 22:55:46 »
Jestliže máš nejnovější ovladače WiFi karty a nepomáhá změna kanálu, zkusil bych překontrolovat nastavení rychlosti B/G/N, někdy je problém i se zabezpečením sítě, takže bych to zkusil na open a postupně zvyšoval přes wep, wpa až k novějším. Ovšem také to může v počítači blokovat nějaké svinstvo, či dokonce firewall, nebo antivir. Prostě těch možností je hodně.

Re:záhadně nefunkční wifi ( NB Acer + XDLS modem Comtrend)
« Odpověď #3 kdy: 26. 02. 2014, 23:02:31 »
jsem z toho jelen :-)

notebook acer (vista) se připojí přes wifi k vdsl modemu comtrend,ale dle vist je připojení omezené, tzn. NB dostane IP adresu,masku i výchozí bránu,ale chová se jako by modem nebyl připojený na internet. Když to připojím kabelem je vše ok,net funkční.
Když ke stejnému modemu připojím jiní NB nebo tablet,tak je vše ok.
Když acer připojím k jinému modemu,tak to také funguje.

Kde může být zakopaný pes?

Také nepíšeš, jaký typ šifrování používáš.
Pokud WEP může být problém v nastavění typu WEP
pokud WPA/PSK nemusí správně rozpoznat další nastavení.

Šel bych touto cestou.

A nebo máš pro tuto síť ručně nastavenou IP.

Zkus ji když tak smazat, reboot laptopu a následně nastavit znovu.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Re:záhadně nefunkční wifi ( NB Acer + XDLS modem Comtrend)
« Odpověď #4 kdy: 26. 02. 2014, 23:05:19 »
Jestliže máš nejnovější ovladače WiFi karty a nepomáhá změna kanálu, zkusil bych překontrolovat nastavení rychlosti B/G/N, někdy je problém i se zabezpečením sítě, takže bych to zkusil na open a postupně zvyšoval přes wep, wpa až k novějším. Ovšem také to může v počítači blokovat nějaké svinstvo, či dokonce firewall, nebo antivir. Prostě těch možností je hodně.

U Avastu sem potkal párkrát v poslední době, že blokoval úplně vše na wifi provozu, ale kabel pouštěl.
někdy to ale končí recovery, buď routeru, nebo laptopu.

tuším že psal acer (vista), odvodil jsem si z toho, že myslí Acer s OS Vista.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---


Re:záhadně nefunkční wifi ( NB Acer + XDLS modem Comtrend)
« Odpověď #5 kdy: 26. 02. 2014, 23:07:34 »
jsem z toho jelen :-)


a ještě poslední nápad, a nemáš chybně nastavené DNS na laptopu ?
Nastavuje se samostatně pro jak LAN tak WiFi, nemáš tam chybně zadané nějaké, místo automatiky ?

Jen nápad.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

tomas

Re:záhadně nefunkční wifi ( NB Acer + XDLS modem Comtrend)
« Odpověď #6 kdy: 26. 02. 2014, 23:39:25 »
co jsem již zkoušel:

open jsem zatim nezkoušel, na wpa se vůbec nepřipojí, na wpa2 se připojí ale dělá to to co jsem psal
dns to má přidělené, zkoušel jsem i ručně zadat veřejné googlu a nepomohlo to
je tam norton - zkusil jsem vypnout - nepomohlo
ip ručně nebo automaticky - ani jedno nepomohlo

teď to již namám u sebe,ale ipconfig vypisoval
Ip adresa 10.0.0.34
maska 255.255.255.0
výchozí brána 10.0.0.138

divný je, že modem (10.0.0.138) neodpovídá na ping,


kanál a rychlosti jsem nezkoušel, zkusím zítra

může být něco jako nekompatibilita mezo modemem a wifi v nb ? Je to tuším athero chip

Re:záhadně nefunkční wifi ( NB Acer + XDLS modem Comtrend)
« Odpověď #7 kdy: 26. 02. 2014, 23:51:20 »
co jsem již zkoušel:

.........zkraceno...............
Ip adresa 10.0.0.34
maska 255.255.255.0
výchozí brána 10.0.0.138
no může být jinak nastavené TKIP / AES = může to blbě detekovat. Je to jen domněnka.
U WEP se mi to stávalo = blbě detekované sdílené a pod.

divný je, že modem (10.0.0.138) neodpovídá na ping,
To musíš u O2 modemů nastavit = povolit.

kanál a rychlosti jsem nezkoušel, zkusím zítra
může být něco jako nekompatibilita mezo modemem a wifi v nb ? Je to tuším athero chip
Nepravděpodobné. Resp. s tím jsem se ještě nesetkal. Spíše to je chybně detekováno.
Co je tam za OS přesně ?
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Nemo6543

Re:záhadně nefunkční wifi ( NB Acer + XDLS modem Comtrend)
« Odpověď #8 kdy: 27. 02. 2014, 01:04:18 »
uz jsem to parkrat videl. Tyka se to pouze wifi u Windows Vista a nekterych modemu.win XP a 7 jsou ok. V podstate Visty neindentifikuji spravne network a tim padem  zakazi ji pouzivat (uvidis pakety jen odchazet ale ne prijimat). cesta okolo je ze prepnes encryption na WEP nebo open (ono to je skoro nastejno ;))
Zkousel jsem kde co. musis zapnout Windows Discovery, odinstalovat firewall, preinstalovat oba adaptery, pak restartovat!!
Nekdy to detekuje nekdy ne. musis dostat obrazovku na vyber mezi verejnou nebo privatni siti. urcite neuskodi mit posledni update od MS na WPA/WPA2 encryption

P.S: Vista go to hell

Re:záhadně nefunkční wifi ( NB Acer + XDLS modem Comtrend)
« Odpověď #9 kdy: 27. 02. 2014, 07:58:04 »
Nekdy to detekuje nekdy ne. musis dostat obrazovku na vyber mezi verejnou nebo privatni siti. urcite neuskodi mit posledni update od MS na WPA/WPA2 encryption
P.S: Vista go to hell
WEP nebo open rozhodně ne.
Stačí to ručně nastavit jak to má být.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:záhadně nefunkční wifi ( NB Acer + XDLS modem Comtrend)
« Odpověď #10 kdy: 27. 02. 2014, 08:22:41 »
Vite urcite, ze ten modem je na 10.0.0.138? Ne, ze by to bylo nemozne, ale tyhle modemy a podobne kramy byvaji defaultne spis na ......1.

Re:záhadně nefunkční wifi ( NB Acer + XDLS modem Comtrend)
« Odpověď #11 kdy: 27. 02. 2014, 15:31:17 »
Vite urcite, ze ten modem je na 10.0.0.138? Ne, ze by to bylo nemozne, ale tyhle modemy a podobne kramy byvaji defaultne spis na ......1.

co jsem již zkoušel:

.........zkraceno...............
Ip adresa 10.0.0.34
maska 255.255.255.0
výchozí brána 10.0.0.138
Tak dle toho co napsal předpokládám, že je u providera O2, a ten používá zásadně nastavené na 10.0.0.138, a vycházel jsem z toho co napsal. Ale pokud si to koupil sám, může tam být 10.0.0.1 a hlavně ....... to je blbost .......... jedou mu i jiné na to připojené a jede mu to přes kabel.

Ale v defaultu to má mít 10.0.0.1, tak snad ví na jakou IP se hlásí do setupu toho routeru ?? Navíc jiné stroje se mu přes to připojí, tak doufám, že se podíval jak jsou nastavené.

Ale má-li tam OS MS Win Vista tak ty mají problém s identifikací zabezpečení. Většinou to v tomto OS musím nastavit ručně vše a to i u WEP.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Záhadně nefunkční WiFi (NB Acer)
« Odpověď #12 kdy: 27. 02. 2014, 15:48:59 »
No, ja bych to pripojil pres kabel nebo se mrknul z jineho stroje. Takova demence, jako Vista, take je schopna si vymyslet jinou adresu. Kdyz se to objevilo na trhu, tak lidi porad resili, ze se nemuzou pripojit k wifi, kde jinak vse fungovalo.

Re:Záhadně nefunkční WiFi (NB Acer)
« Odpověď #13 kdy: 27. 02. 2014, 15:52:26 »
No, ja bych to pripojil pres kabel nebo se mrknul z jineho stroje. Takova demence, jako Vista, take je schopna si vymyslet jinou adresu. Kdyz se to objevilo na trhu, tak lidi porad resili, ze se nemuzou pripojit k wifi, kde jinak vse fungovalo.

To snad bylo vymýceno SP1 u Visty, nepletu-li se, to vymýšlení si jiné adresy. Ale vše je možné.

Poslední Vistu co jsem měl v ruce, jsem RIP a nahradil Ubuntu 12.04.

Ten laptop se 2x zrychlil, a když mi majitel laptopu do ruky rval CD s ovladačemi tak se divil, že je nechci, a všechno funguje. Ale byl to Acer...
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Záhadně nefunkční WiFi (NB Acer)
« Odpověď #14 kdy: 27. 02. 2014, 17:53:01 »
Jak pravi stare cinske prislovi, Widlim never a logiku v nich nehledej. A komunisti zase rikali: "Duveruj, ale proveruj". Co se tyce Visty, tak urcite meli pravdu.