Záhadně nefunkční WiFi (NB Acer)

X-pavel

Re:Záhadně nefunkční WiFi (NB Acer)
« Odpověď #15 kdy: 27. 02. 2014, 19:07:31 »
Tak tohle se mi stalo, když jsem u jakéhosi routeru/modemu (ZyXEL660 neboTP-Link či co) v dobré víře že si polepším, zaškrtnul v nastavení Wi-Fi cosi jako že se automaticky rozpozná jestli na počítači je WEP nebo WPA. Linuxu to nevadilo, tuším že ani W-XP a nějakým W7, ale nainstalované firemní W7 na příslušném NB taky hlásily že jsou na wi-fi připojené, ale internet nebyl, pouze na kabelu. Ty firemní instalace (Lenovo, HP apod ) právě vynikají řadou drobných zlomyslností. 
Pavel


Re:Záhadně nefunkční WiFi (NB Acer)
« Odpověď #16 kdy: 27. 02. 2014, 20:01:55 »
Měl jse úplně stejný problém, starší asus a nějaký tp-link, OS Vista SP2 šifrování WPA(2)-AES, NB odesílal pakety, ale žádné nepříjímal, po přepnutí šifrování na open to fungovalo normálně. Problém vyřešily novější ovladače, ale nikoliv ze stránek asusu, ale ze stránek výrobce wi-fi chipsetu  >:(

tomas

Re:Záhadně nefunkční WiFi (NB Acer)
« Odpověď #17 kdy: 27. 02. 2014, 23:02:43 »
tak další pokus - pokud nastavim wifi na open, tak to jede.
modem je od o2, takže brána a ip modemu je 10.0.0.138

prblém asi bude nějak souviset se zabezpečením. pokud nastavím natvrdo wpa - notebook se zeptá na heslo a pak napíše, že se nelze k wifi připojit.
pokud nastavím wpa2, tak se připojí,ale je tu ten problém co řeším.

pokud nastavím "duální" mod  nb si vybere wpa2 a zase stejný problém.

pokud připojim k zyxel modemu,tak si nb vybere wpa a funguje to


další krok tedy bude aktualizace vist a aktualizace ovladačů wifi adaptéru.

pokud máte někdo další tipy,tak sem s nimi , jsem ochotný vyzkoušet cokoliv :-)

Re:Záhadně nefunkční WiFi (NB Acer)
« Odpověď #18 kdy: 27. 02. 2014, 23:05:46 »
tak další pokus - pokud nastavim wifi na open, tak to jede.
modem je od o2, takže brána a ip modemu je 10.0.0.138

prblém asi bude nějak souviset se zabezpečením. pokud nastavím natvrdo wpa - notebook se zeptá na heslo a pak napíše, že se nelze k wifi připojit.
pokud nastavím wpa2, tak se připojí,ale je tu ten problém co řeším.
Nastavuješ u WPA/PSK jaké další nastavení ? TKIP nebo AES a jaké nastavení máš pak v OS Vista ?? Tohle musíš ručně nastavit. To Visty neumí samy.
Stejně jako když dáš šifrování WEP, nerozpoznají zda je to sdílený klíč nebo ten druhý.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

tomas

Re:Záhadně nefunkční WiFi (NB Acer)
« Odpověď #19 kdy: 27. 02. 2014, 23:20:31 »
na wpa/psk se nb nechytne vůbec (u comtrendu)
na zyxelu se chytá na wpa/psk aes


na wpa2/psk se chytne jak s variantou aes tak s variantou  aes+tkip (samotné tkip nelze v modemu nastavit) ale pořád s výše uvedeným problémem

nastavení šifrování jsem ve vistách kontroloval a odpovídalo nastavení v modemu