Arduino: světlo reagující na zvuk

Bastlíř

Re:Arduino: světlo reagující na zvuk
« Odpověď #15 kdy: 19. 02. 2014, 21:54:17 »
jojo, samozrejme, jen me prekvapila (v cesku vlastne ani ne) ta cena.
No nevím, zkus se podívat na ceny gme a pak mudruj. Na tom robotstore mají třeba displej 1602 za půlku. Na ebay stojí ten mikráček 30Kč, když to doveze, tak +21%DPH, pokud je to nad myslím 150 doláčů tak 7% Clo. A z toho zbytku zaplatí daň z příjmu. Taky jsem dovážel z Číny, tak vím o čem mluvím. Dostaneš ho špinavej, pokálenej od slepic, který v továrnách, kde vyrábí tyhle věcičky za doláč běžně pobíhají. A čekáš měsíc až dva. Tedy tvůj příspěvek je úplně mimo mísu. Až zase budeš mluvit jak ti čecháčci jsou hrozní ču...čci, tak si to napřed hoď do kalkulačky, případně se obrať na EU ohledně celní politiky. Ámen.


lojza

Re:Arduino: světlo reagující na zvuk
« Odpověď #16 kdy: 20. 02. 2014, 06:52:00 »
No nevím, zkus se podívat na ceny gme a pak mudruj. Na tom robotstore mají třeba displej 1602 za půlku. Na ebay stojí ten mikráček 30Kč, když to doveze, tak +21%DPH, pokud je to nad myslím 150 doláčů tak 7% Clo. A z toho zbytku zaplatí daň z příjmu. Taky jsem dovážel z Číny, tak vím o čem mluvím. Dostaneš ho špinavej, pokálenej od slepic, který v továrnách, kde vyrábí tyhle věcičky za doláč běžně pobíhají. A čekáš měsíc až dva. Tedy tvůj příspěvek je úplně mimo mísu. Až zase budeš mluvit jak ti čecháčci jsou hrozní ču...čci, tak si to napřed hoď do kalkulačky, případně se obrať na EU ohledně celní politiky. Ámen.
Tak ten robotstore neni plátce dph a nejspíš si to sám nechá posílat z toho ebaye za 25Kč včetně poštovnýho po dvaceti kusech, takže žádný DPH ani clo nezaplatí. Už jsem si podobnejch komponent nechal poslat mraky a nikdy to od slepic pokálený nepřišlo a průměrná doba doručení dva až tři týdny, maximálně měsíc. Ale ať si to prodává jak chce, jen mi to z pohledu kupujícího nedává smysl u podobných obchodníků kupovat, protože pokud nespěchám, když podobný dolarový položky dostanu i s poštovnym z ebaye  za třetinu (ale i pětinu, co jsem porovnal další položky) toho co tady a dostanu úplně to samý a že to má gme ještě dráž mi je ukradený.

Jirka

Re:Arduino: světlo reagující na zvuk
« Odpověď #17 kdy: 20. 02. 2014, 08:00:28 »
No nevím, zkus se podívat na ceny gme a pak mudruj. Na tom robotstore mají třeba displej 1602 za půlku. Na ebay stojí ten mikráček 30Kč, když to doveze, tak +21%DPH, pokud je to nad myslím 150 doláčů tak 7% Clo. A z toho zbytku zaplatí daň z příjmu. Taky jsem dovážel z Číny, tak vím o čem mluvím. Dostaneš ho špinavej, pokálenej od slepic, který v továrnách, kde vyrábí tyhle věcičky za doláč běžně pobíhají. A čekáš měsíc až dva. Tedy tvůj příspěvek je úplně mimo mísu. Až zase budeš mluvit jak ti čecháčci jsou hrozní ču...čci, tak si to napřed hoď do kalkulačky, případně se obrať na EU ohledně celní politiky. Ámen.
Tak ten robotstore neni plátce dph a nejspíš si to sám nechá posílat z toho ebaye za 25Kč včetně poštovnýho po dvaceti kusech, takže žádný DPH ani clo nezaplatí. Už jsem si podobnejch komponent nechal poslat mraky a nikdy to od slepic pokálený nepřišlo a průměrná doba doručení dva až tři týdny, maximálně měsíc. Ale ať si to prodává jak chce, jen mi to z pohledu kupujícího nedává smysl u podobných obchodníků kupovat, protože pokud nespěchám, když podobný dolarový položky dostanu i s poštovnym z ebaye  za třetinu (ale i pětinu, co jsem porovnal další položky) toho co tady a dostanu úplně to samý a že to má gme ještě dráž mi je ukradený.

Lojzíku, ty se vyjadřuješ k něčemu o čem víš asi tolik, co já o menstruaci. To že je neplátce DPH, znamená, že neplatí daň na výstupu, ale platí DPH na vstupu, tedy na celnici. Pokud se na tu fotku podíváš pořádně zjistíš, že to není z ebay a že modul má CE certifikát.
Ano, jediné v čem s tebou mohu souhlasit je to, že pokud si koupím 1ks a nevadí mi čekat měsíc, koupím to na Ebay. Sice mi také nikdy nepřišly moduly pos... od slepic, ale většinou jsou ulepené od pájecí pasty, jsou to kopie kopií a spousta jich nefunguje nebo přijdou jen tak v obálce s polámanými piny. Můžu ti poslat plno fotek z reklamací.
Já kupuji na DX, protože to trvá o něco méně než z Ebay, tam posílají alespoň standart shipping na rozdíl od economy, kterým zasílá většina prodejců těch levných modulů z Ebay. Tedy leží to v pytli na letišti a čekají do kterýho letadla to nacpou. Mě šlo teď relátko 2 a půl měsíce, ale kluci šikmooký měli nový rok.
A to nemluvím o tom, že ten modul nebude fungovat. Dobře, vykašlu se na reklamaci a objednám ho znovu, ty peníze ani nemá cenu reklamovat, ale čekám další měsíc.
Navíc u nás musí prodejce držet 2 roky záruku, na ebay máš 14 dní. Jo jasně můžeš otevřít spor, ale to nevyřeší tvůj problém, že ani po 2 měsících nemáš co si koupils.

Ještě co se týká toho druhého modulu s tím potenťákem, na dx ho mají za 100 respektive 140Kč zde jsou odkazy:
http://dx.com/p/sound-detection-sound-sensor-module-for-smart-car-black-140801#.UwWUgGJ5Pmc
http://dx.com/p/diy-sound-sensor-module-for-arduino-150353#.UwWUiGJ5Pmc

A ten prodejce na robotstore ho prodává za 99Kč. Se zárukou a ihned. A navíc tě může těšit, že uhrazeným clem přispěl do státního rozpočtu. :)

Tedy promiň, ale jsou to plky a je vidět, že jsi nikdy nic neprodával.


Jinak se omlouvám autorovi vlákna za příspěvek mimo mísu.


Cídič

Re:Arduino: světlo reagující na zvuk
« Odpověď #18 kdy: 20. 02. 2014, 08:32:39 »
Heh. Nejdřív reklama na robostore, pak obhajoba cen na půl stránky. No každý dělá marketing jak umí, že :-D  A teď se můžeme těšít na disclaimer, že Jirka a Bastlíř (aka same person) nemají s robostore nic společného :-))

Jirka

Re:Arduino: světlo reagující na zvuk
« Odpověď #19 kdy: 20. 02. 2014, 08:47:48 »
Heh. Nejdřív reklama na robostore, pak obhajoba cen na půl stránky. No každý dělá marketing jak umí, že :-D  A teď se můžeme těšít na disclaimer, že Jirka a Bastlíř (aka same person) nemají s robostore nic společného :-))

lol, tak určitě  ;)
Hlavně, že jediný kdo sem dal odkaz je robin martinez, což bude patrně generální ředitel té stránky o které se nesmí mluvit.
Mě toto píší trolové na Lupě pořád, prostě když někdo plká tak napíšu svůj názor, to snad můžu?! Nebo jsem se tě měl nejdřív zeptat?
Já také podnikám a všeobecný názor spotřebitelů o čecháčcích jako hrozném národu nejsem ochoten přijmout. Zkus mi vyvrátit co není pravda z toho co jsem napsal?!
A kdybych byl osoba z oné stránky, což bohužel nejsem, ale ty to víš určitě lépe než já, měl bych právo se obhájit. Nebo ne?!



Re:Arduino: světlo reagující na zvuk
« Odpověď #20 kdy: 20. 02. 2014, 09:02:42 »
Tak na robotstore.cz jsem sem dal link já. Ještě jsem tam nic nekupoval, ale chystám se na to. Z  GME čekám na balíček již 3 týden, kvůli kompletnosti zakázky. Robina bych vůbec nenapadal, je to jeho názor a pokud mu takové obchodování vyhovuje, on není hloupý, jistě ví co a proč dělá. Taky umí dobře poradit. A to je to co se tady na fóru cení.

Kámoš z domu koupil minipočítač typu větší USB fleška v Číně a má jej i s videem manufaktury, kde to vyrábějí. Přišlo mu to naprosto v pohodě.

Robostore.cz se mi zdá být prima obchod, protože to potřebuji pro kluka jenž je v 8.třídě.

Re:Arduino: světlo reagující na zvuk
« Odpověď #21 kdy: 20. 02. 2014, 09:04:41 »
Téma ale bylo Arduino reagující na zvuk světlem.  Takže bych spíš uvítal nějaký nápady.

To jestli zakladatel tématu je schopen napsat do vyhledávače slova arduino a mikrofon vedle sebe, můžeme nechat stranou.

Jirka

Re:Arduino: světlo reagující na zvuk
« Odpověď #22 kdy: 20. 02. 2014, 09:20:10 »
...sem dal link já...
To se omlouvám, nevšiml jsem si, že jste byl první, všiml jsem si až toho druhého odkazu. Mea culpa Robin.
Citace
Robina bych vůbec nenapadal...
Nechtěl jsem nikoho napadat, vím, že umí dobře poradit. Jen mi prostě vadí ty reakce, "čemu se vůbec divím, vždyť jsme v Česku"
U nás je podnikatel sprosté slovo a nikdo si neuvědomuje co vše je zatím. DPH, CLO, Certifikáty, Záruka...to člověk, který si koupí jednu věc na Ebay neřeší a nevidí.

Jinak budete pravděpodobně zdejšími troly napadán, že děláte rs reklamu, ale díky za váš názor.
Ještě jednou se omlouvám zakladateli vlákna za komenty mimo téma.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Arduino: světlo reagující na zvuk
« Odpověď #23 kdy: 20. 02. 2014, 09:39:02 »
jojo, samozrejme, jen me prekvapila (v cesku vlastne ani ne) ta cena.
No nevím, zkus se podívat na ceny gme a pak mudruj. Na tom robotstore mají třeba displej 1602 za půlku. Na ebay stojí ten mikráček 30Kč, když to doveze, tak +21%DPH, pokud je to nad myslím 150 doláčů tak 7% Clo. A z toho zbytku zaplatí daň z příjmu. Taky jsem dovážel z Číny, tak vím o čem mluvím. Dostaneš ho špinavej, pokálenej od slepic, který v továrnách, kde vyrábí tyhle věcičky za doláč běžně pobíhají. A čekáš měsíc až dva. Tedy tvůj příspěvek je úplně mimo mísu. Až zase budeš mluvit jak ti čecháčci jsou hrozní ču...čci, tak si to napřed hoď do kalkulačky, případně se obrať na EU ohledně celní politiky. Ámen.

Podívej, dovážím pořád. za ten mikrák s předzesilovačem jsem zaplatil 30,- i s poštovným, žádný pošahaný clo, to se platí až od 20éček a dva měsíce nikdy nečekám, čekám v průměru týden, týden a půl a je to tu... Taky vím, o čem mluvím, páč objednávám cca 3 věci z ebaye týdně.

Ano, čecháčci jsou ču***čci, páč si někde něco seženou levně, dovezou to za tu cenu a prodávají to tu 10x dráž :)
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Arduino: světlo reagující na zvuk
« Odpověď #24 kdy: 20. 02. 2014, 09:45:16 »
Ještě co se týká toho druhého modulu s tím potenťákem, na dx ho mají za 100 respektive 140Kč zde jsou odkazy:
http://dx.com/p/sound-detection-sound-sensor-module-for-smart-car-black-140801#.UwWUgGJ5Pmc
http://dx.com/p/diy-sound-sensor-module-for-arduino-150353#.UwWUiGJ5Pmc

A ten prodejce na robotstore ho prodává za 99Kč. Se zárukou a ihned. A navíc tě může těšit, že uhrazeným clem přispěl do státního rozpočtu. :)

Tedy promiň, ale jsou to plky a je vidět, že jsi nikdy nic neprodával.

Jinak se omlouvám autorovi vlákna za příspěvek mimo mísu.

Taky sem hodím nějakej ten link, jo?

http://www.ebay.com/itm/1pc-New-Analog-Sound-Sensor-Board-Microphone-MIC-Controller-For-Arduino-/200941260251?pt=AU_B_I_Electrical_Test_Equipment&hash=item2ec9084ddb

Proti robotstore nic nemám, naopak se mi takový obchod v ČR moc líbí a ceny na jejich (Vaších?) stránkách jsou v pohodě. Kdo si sežene jinde a levněji - jeho plus.

Tím bych tohle téma ukončil a vrátil se k původnímu. HOWGH.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Re:Arduino: světlo reagující na zvuk
« Odpověď #25 kdy: 20. 02. 2014, 09:51:35 »
Mě se nic neděje a Robin Martinez se snad neurazil.
Budu také mimo vlákno. Student se nám navíc už neozval, takže můžeme doufat, že sedí s pájkou nebo nepájivým polem a řeší svůj projekt.

Nemáte někdo zkušenosti s tímhle Arduinem :  http://robotstore.cz/obchod/robotale-atmel-atmega328p-pu-uno-r3-arduino/

Jde mi o to v čem se to Robotale liší od běžného Arduina Uno? Tj.zda má například nahrané nějaké ovládací robotické programy?

Pokud máte někdo příklad využití těchto krokových motorků taky by mi to píchlo :  http://robotstore.cz/obchod/mini-3v-krokovy-motor-s-vodicim-sroubem-sroubovici/

Omlouvám se začínáme a mě, způsobeno předchozími mizivými zkušenostmi a možná i věkem, chybí asi i dost představivost.

Ještě sem dám ukázku toho, jak to asi Robin myslel s těmi čecháčky. Koupil jsem klukovi tohle a ta elektronika v tom nic moc. Ale právě Arduinem se to dá dohnat.    http://www.robotshop.com/en/owi-535-robotic-arm-edge.html
Jo a právě k tomu co píše Robin, koupil jsem to v Datartu za 999,- Kč

K poslední reakci pro Bastlíře. On i čas má svoji cenu. Málokoho z nás živí stavění modelů. To, že někdo levně koupí a draho prodá, případně s toho něco málo vyrobí, to je holt svobodné podnikání a trh. - Já pamatuji doby kdy spolužáka zbalila policie za to, že si dovolil vyrábět a prodávat nedostatkové osičky do jízdních kol a to samé se stalo prodejci česneku z Moravy.

Mě osobně spíše vadí někteří neloajální zaměstnanci nebo naopak podnikatelé jenž na zaměstnancích podvádějí kde se dá.

Robine máš nějakou zkušenost s tím konkrétním Arduinem a těmi nebo hodně podobnými motorky?
Škoda, že student se již neozval.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Arduino: světlo reagující na zvuk
« Odpověď #26 kdy: 20. 02. 2014, 10:02:11 »
Neurazil, naopak, pokud je někdo z výše komentujících skutečně nějak spřízněný s robotstore, tak se nedívím, že by k mýmu komentu ohledně cen měl připomínku. Kdybych byl živnostník (což jsem - jen jiný obor) a někdo by mi zdánlivě komentoval ceny na obchodu tím, že se to dá ze zahraničí sehnat levněji, taky by mi to vadilo, nicméně to je pravda. To, jestli si to ze zahraničí někdo obstará sám a počká si nebo si to koupí přímo v kameným obchodě či na eshopu v ČR, je věc druhá...


Jinak ad tvoje otázky: toho arduina bych se nebál, sám mám doma dva klony (duemilanove a uno) a fungují totožně s originálem. A nějak speciální (víc zaměřené na robotiku) nebude.

Ten krokový motor vypadá jako ten, co se používal v disketovkách k vystavování čtecích/zapisovacích hlav.
Video tu: https://www.youtube.com/watch?v=h7oYTuRHB4M
Využití záleží jen an tobě.

Ta robotická ruka vypadá dobře, nevím, jak je na tom s elektronikou, ale nějaká takováhle konstrukce za litr je pohodička, a asi by s tím šlo i něco dělat. Já sám byl vždycky ohledně elektroniky, ale tápal jsem s jakoukoliv konstrukcí - i kdyby se jednalo o  blbý autíčko...
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Novy

Re:Arduino: světlo reagující na zvuk
« Odpověď #27 kdy: 20. 02. 2014, 10:06:34 »
Doporučuji sehnat si nějaký kousek HW a začít bastlit / hrát si. Naučíš se na tom nejvíce. Sežeň si ten sound sensor ze sparkfunu, arduino, nepájivé pole a pár drátků. udělej si jednoduchý program, který bude číst data ze senzoru a posílat je na sériovku. Pak asi budeš tušit jak dál.

On si nechce hrát a co nejvíc se naučit. On chce, aby mu to někdo udělal a on měl maturitu z krku a mohl jít pařit.

Jirka

Re:Arduino: světlo reagující na zvuk
« Odpověď #28 kdy: 20. 02. 2014, 10:07:39 »
Podívej, dovážím pořád. za ten mikrák s předzesilovačem jsem zaplatil 30,- i s poštovným, žádný pošahaný clo, to se platí až od 20éček a dva měsíce nikdy nečekám, čekám v průměru týden, týden a půl a je to tu... Taky vím, o čem mluvím, páč objednávám cca 3 věci z ebaye týdně.

Ano, čecháčci jsou ču***čci, páč si někde něco seženou levně, dovezou to za tu cenu a prodávají to tu 10x dráž :)

Promiň, ale v tom případě jsi taky čecháček. Ano, žádný "pošahaný" clo ani DPH neplatíš, kdežto prodejce, ať je to kdokoliv, třeba GME musí! Což ty nevidíš a plácáš se do stehen jak výhodně jsi nakoupil. Já dostávám 10 balíků denně. Prodávám tablety, telefony a příslušenství a týden mi jde max. DHL, ale obyčejnou zásilkou s economy shipping je to to měsíc, ale pravděpodobně jsi lepší, prostě best off borec on the world.
Můžeš mi ukázat, kdo prodává věci 10x dráž než na ebay? Nebo zase jenom plácáš?

Tak já ti taky hodím odkaz:
https://www.sparkfun.com/products/9964
to čučíš, jací jsou ti američani čecháčci co?!

Nebo toto:
http://www.miniinthebox.com/high-quality-arduino-microphone-sound-detection-sensor-module-red-blue_p638969.html
http://www.miniinthebox.com/sound-detection-sensor-module-for-arduino_p407351.html

Můžu vědět co děláš a kolik ti je?

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Arduino: světlo reagující na zvuk
« Odpověď #29 kdy: 20. 02. 2014, 10:14:24 »
Ježišmarja, fakt to tu budeme řešit? ty sem hodíš odkaz, já sem hodím odkaz, všude to stojí stejně, ty to koupíš dráž, já levnějí. Co tu proboha řešíme? 

Hodím sem link na LCD televizi z heureky za 5000,- a ty tu samou z jiný stránky za 7000 a budeme se hádat, že každá stojí jinde jinak?

Navíc třeba sparkfun je dle mého jeden z tech dražších shopů s elektronickými součástkami. Miniinthebox neznám.

A je mi dost a pracuju. Přeji pěkný den :)
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript